Wise: Minden, amit tudnod kell! (2024-ben)

Wise használata, minden amit tudnod kell

Magyarországon a két legismertebb fintech cég, a Wise (korábban TransferWise) és a Revolut. Mindkettőt egyre többen használják, devizaváltáshoz, külföldi utazásokhoz vagy csak a mindennapi pénzügyekhez, kártyás fizetésekhez.

A Revolut-ról is készítettem már egy átfogó cikket, használatáról és saját tapasztalatimmal kiegészítve.

Szóval most, ebben a cikkben a Wise-ról gyűjtöttem össze a legfontosabb információkat és tapasztalataimat.

Valószínűleg valahonnan hallottál már a Wise-ról (korábban TransferWise). Én évek óta használom, most pedig egy olyan bejegyzést írtam, amiben a Wise előnyeiről és hátrányairól is írok, megosztom a tapasztalataimat, és pár tippet/trükköt is adok.

Természetesen megmutatom a használatát is, hogy ne ütközz nehézségekbe, valamint pár alap- és fontos információt is megosztok.


?c=36874&m=2157036&a=473133&r=&t=html


Mi is az a Wise?

2011-ben alapította a céget két srác, akik barátok voltak: Kristo Käärmann és Taavet Hinrikus. Mindketten Észtországban születtek, de ekkor Angliában, Londonban éltek.

Egyikük külföldről, euróban kapta a fizetését, a másiknak meg egy lakáshitele volt Észtországban, amit euróban kellett törlesztenie, viszont ő angol fontban kapta a fizetését.

Így mindkettőjüknek rendszeresen kellett váltaniuk, ami nem volt olcsó, ezért kezdtek el gondolkodni, hogy miként tudnának ezen a költségen csökkenteni.

Kitalálták és megvalósították, így 2011-ben megalapították a céget. Az elején ez egy startup cég volt, így szükségük volt befektetőkre. Ekkor figyeltek fel többen is erre a startup cégre, mert olyan is befektetett, mint Sir Richard Branson, aki több száz céggel maga mögött megbízott és lehetőséget látott a Wise-ban. Érdekes az is, hogy a PayPal is beszállt, onnan is érkezett befektetés.

A Wise jelenleg már 16 millió ügyfelet szolgál ki világszerte. 5000 alkalmazottat foglalkoztat világszerte, többek között Budapesten is 700-an dolgoznak a Wise második legnagyobb európai irodájában.

És ami fontos és a céget erősíti, hogy a Wise már 12 banki partnerkapcsolatot ápol 4 kontinensen; együttműködő partnerük többek közt a Monzo, az N26, a bunq, a Neon, valamint a szingapúri Aspire és az ausztrál Up Bank is.

Szóval a kitalált modell láthatóan működik, évek óta profitot termel a cég, és egyre több és nagyobb nemzetközi bankhoz integrálja a rendszerét.

Mennyibe is kerül?

Valószínűleg a legtöbb olvasót az érdekli, hogy mennyit is kell fizetni a Wise használatáért, mennyibe kerül a kártya és a deviza számlák?

A regisztráció, a Wise fiók létrehozása és az egyenlegek létrehozása, több mint 50 pénznemben ingyenesek!

A kártyának egy egyszeri díja van, de utána nem kell évente kártyadíjat fizetni. De ezekről még részletesebben lejjebb írok.

Ha pénzt töltenél fel a Wise egyenlegedre, devizát váltanál, utalnál másnak, akkor ezeknek a szolgáltatásoknak van díja (ezekről még később írok). Szerencsére mindent meg tudsz nézni még regisztráció előtt is ezen az oldalon. Itt egyszerűen csak válaszd ki, hogy milyen műveletet hajtanál végre, írd be az összegeket, és minden díjat megmutat a kalkulátor.

A Wise előnyei

Nincsenek havidíjak

A Wise fióknak, benne a devizaszámláknak nincsenek havidíjai (van pár feltétel, amelyek nem kötelezőek, ezekről az előző bekezdésben írtam).

Nem kell havonta fizetned csak azért, mert van egy bankszámlaszámod, nincsenek különböző feltételek havonta, amelyek teljesülésével lenne kizárólag ingyenes a számlavezetés (ahogy ezt a hazai bankoknál kérik).
Igaz a dombornyomott MasterCard/Visa kártyának van egy egyszeri 2420 Ft-os díja, de ezek után nem kell évente fizetni érte és ha valami történne a kártyával, akkor a kártyapótlás díja 1404 Ft.

Forint alapú bankszámla elérhető

Minden forint egyenleggel rendelkező felhasználó kap egy forintalapú bankszámlaszámot. A gyors, pár másodperces utalási rendszert is beállították, így a Wise forint egyenlegről kiutalt összegek is pár másodperc alatt megérkeznek a másik magyar bankszámlaszámra.

Sokáig külföldi bankszámláról nem lehetett beutalni a forintot a Wise forint számlára, viszont 2024. április 30. óta már lehet és a Wise forint egyenlegednél megtalálod a ‘Globális – Swift számlaadatok’ fül alatt a nemzetközi IBAN bankszámlaszámot is.

A fizetésedet is kérheted Wise forintalapú bankszámlaszámra.

Megjegyzés:
A fizetés utalásánál több visszajelzés is van arról, hogy olyan cégeknél, ahol valamilyen eszközt használnak a tömeges fizetés utalásokhoz, a Wise számlára nem tudják kiutalni az összeget, mert külföldi bejegyzésű bank stb… Érdeklődj a munkáltatódnál, hogy képesek-e a fizetést olyan forint alapú számlára kiutalni, amelynél a bank külföldi címen van bejegyezve, valamint SWIFT kód nincs.

Ingyenes értesítések minden fizetésről, utalásról

Van egy szuper applikációja is a Wise-nak, amibe könnyen be tudsz lépni, de ha nincs is megnyitva az app, akkor is mindenről kapsz értesítést. Itt nem kell havonta a kiküldött SMS-ek után fizetned, nincs is SMS, csak értesítések vannak.

Devizaegyenlegek létrehozása gyorsan

Tényleg 2-3 lépésben tudsz létrehozni devizaegyenlegeket. Euró, dollár és több mint 50 devizanemben tudsz létrehozni egyenleget. Ezeknek sincs díja, és mindet ugyanaz a bankkártya tudja kezelni. Az appban tudsz deviza egyenlegeket létrehozni:

Wise egyenleg létrehozása

Nem mindegyik devizaegyenleghez fogsz kapni egyedi, helyi bankszámla adatokat. Így nem minden devizaegyenlegre lehet beutalni bankból.

Ha valaki neked utalna egy ilyen devizában vagy fizetésedet szeretnéd megkapni, csak ezekben a devizaegyenlegekre tud beérkezni összeg banki utalásból, ezekhez kapsz bankszámlaszámot: magyar forint, euró, angol font, amerikai dollár, román lej, szingapúri dollár, ausztrál dollár, új-zélandi dollár

Ha ezeken kívül más deviza egyenleghez kellene bankszámlaszám, akkor a Revolut-t nézd meg, abban valószínűleg fogsz tudni beutalni a megfelelő deviza egyenlegedre (de ott nem helyi bankszámlaadatokat kapsz minden devizánál, hanem egy nemzetközi bankszámlaszámot). Teljes útmutató cikkem a Revolutról itt tekintheted meg.

A kártyás fizetésnél az ‘okos-váltás’ működése

Ahogy írtam az előbb, egy bankkártya tudja kezelni a devizákat a fizetésnél. És ezt okosan teszi, mert ha például Németországban 50 eurót kell fizetned, de az euró egyenlegeden csak 30 euró van, akkor a rendszer megnézi, hogy 20 eurónyi összeg van-e mondjuk a forint és az angol font egyenlegeden is. Ha mindkettőn van, akkor abból fog váltani, ahol kedvezőbb abban a pillanatban a devizaváltás.

Tipp: Ha külföldön fizetsz valahol bankkártyával, akkor a terminálon mindig azt a pénznemet válaszd, amelyben fizetsz. Tehát, ha egy németországi boltban 15 eurót kell fizetned és a bankterminál felajánlja, hogy euróban vagy forintban szeretnél fizetni, akkor mindig az eurót válaszd. Ugyanis a megadott forint összeg, az az ottani bank váltási árfolyama lesz, ami nem fogja megérni neked.

Wise felhasználók és Wise számlák között ingyenes az utalás

A Wise felhasználók egymást közt gyorsan és díjmentesen tudnak pénzt küldeni bármilyen devizában. Ehhez a Wisetagedet kell megadnod a másik Wise felhasználónak és az alapján tud neked küldeni. QR kódot is fel tudsz mutatni, ha a küldő fél melletted van, ő beolvassa a Wise appban a kódodat és rögtön tud utalni.

A Wisetag-ről ebben a cikkben találsz még további információkat.

De ha egy másik Wise számlaszámra utalsz a Wise számládról/fiókodból, akkor sincs díja az utalásnak.

Magyar nyelvű ügyfélszolgálat

Igaz, fizikai irodájuk/bankfiókjuk nincs (de ma már nem igen szükséges ez, és a nagy bankok is egyre jobban építik le a bankfiókjaikat), de az online ügyfélszolgálatuk elérhető. A Wise fiókodba bejelentkezve tudsz írni magyar nyelven az ügyfélszolgálatnak és emailben fogsz kapni választ, majd ott az emailre válaszolva tudsz kommunikálni velük.

Hátrányai

Nem minden devizaegyenleghez kapsz banki számlaadatokat

Nem mindegyik devizaegyenleghez fogsz kapni egyedi, helyi bankszámla adatokat. Így nem minden devizaegyenlegre tudsz utalást fogadni.

Ha valaki neked utalna egy ilyen devizában vagy fizetésedet szeretnéd megkapni, csak ezekben a devizaegyenlegekre tud beérkezni összeg banki utalásból, ezekhez kapsz bankszámlaszámot: magyar forint, euró, angol font, amerikai dollár, román lej, szingapúri dollár, ausztrál dollár, új-zélandi dollár

A deviza egyenlegeket ezenkívül te magad fel tudod tölteni, például saját, másik bankszámládról tudsz hozzáadni devizát, akár váltással vagy anélkül és más módszerekkel is, mint például bankkártyás tranzakcióval fel tudod tölteni a deviza egyenlegeket. De másik személy, cég nem fog tudni közvetlenül olyan deviza egyenlegedre beutalni, amihez bankszámla adatokat nem kapsz.

Ha ezeken kívül más deviza egyenleghez kellene bankszámlaszám, akkor a Revolut-t nézd meg, abban valószínűleg fogsz tudni beutalni a megfelelő deviza egyenlegedre (de ott nem helyi bankszámlaadatokat kapsz minden devizánál, hanem egy nemzetközi bankszámlaszámot).. Teljes útmutató cikkem a Revolutról itt tekintheted meg.

Nincs saját ATM, de van ingyenes készpénzfelvételi lehetőség

A Wise-nak nincs saját ATM-je, ahol készpénzt tudsz felvenni.

Viszont természetesen más bankok automatáinál tudod használni a kártyádat. Ha Európában vagy az Egyesült Királyságban vennél fel készpénzt egy automatából:
80 000 forint összegig két ingyenes készpénzfelvételre van lehetőséged havonta. Ezután tranzakciónként 200 forint díjat számol fel a Wise. Ez egy fix díj. Amennyiben 80 000 forint felett veszel fel készpénzt az adott hónapban, további 1,75% díjat kell fizetned.

További infókat a Wise készpénzfelvételről, mely ATM-eknél tudsz díjmentesen készpénzt felvenni, akár eurót Magyarországon… ebben a cikkemben találsz.

Ha a Wise nem is számol fel díjat levételnél, de az ATM valamennyi összeget felszámolhat. Ez ATM-enként változó, de ingyenes is található akár (de ez országonként is eltérhet, van ahol egyáltalán nincs olyan bank ATM, ahol ingyenesen lehetne felvenni készpénzt más bank kártyájáról).

Biztonságos a Wise használata?

Azt figyelembe kell venni, hogy a Wise nem egy bank, hanem egy online pénzügyi intézmény. Így például nem tartozik semelyik ország egyfajta betétvédelmi alapjához, mint mondjuk a magyar kereskedelemi bankok a OBA-hoz (Országos Betétbiztosítási Alap) tartoznak, ha egy bank csődbe menne például, akkor az ügyfelek számlán tárolt összegüket 100 ezer euróig a OBA kifizetné.

A Wise viszont ugyanúgy köteles az ügyfeleik pénzét védeni, így egy angol pénzügyi védelmi programban vesz részt, ami szabályozott. További információkat, hogy a Wise miben őrzi az ügyfelei vagyonát, ebben a cikkükben találsz.

Az is látható, hogy évek óta stabilan, folyamatosan növekvő cégről van szó, amelynek nem csak a bevétele, hanem az adózott jövedelme is növekszik. Nem gondolom, hogy a Wise veszélybe kerülne, de a fenti információkról jó, ha tudsz.

Ezenkívül egy olyan rendszert hoztak létre, amelyet integrálni tudnak a világ nagy bankjainak rendszereihez is. Franciaországban a 2 legnagyobb bankkal már együttműködnek, de ezenkívül felsoroltam már pár nagyobb bankot az első fejezetben is. Ezek mind egyfajta biztonságot és pénzügyi stabilitást adnak.

DE! Nem ajánlott a megspórolt, összes felhasználható vagyont egy banknál/pénzügyi intézménynél tartani. Érdemes mindig több helyen tárolni, ez lehet akár külön, 2 nagyobb banknál, de PayPal számlán és Wise számlán is, de egy részét be lehet fektetni állampapírokba, vagy részvényeket is lehet venni (igaz, utóbbi már nagyobb kockázattal jár).

A lényeg, hogy nem ajánlott semmiképp csak a Wise számlán tartani a vagyonod nagy részét…

Regisztráció

A regisztráció gyors, az egész folyamat online működik.

Ide kattintva kezd el a regisztrációt. Töltsd ki a mezőket, de akár Apple, Google vagy Facebook fiókkal is tudsz még gyorsabban regisztrálni:

Menj végig a lépéseken, és kész is a fiókod. Személyes okmányok befotózására is szükséged lesz, de ezt jelezni fogja a rendszer, több mindentől függ, hogy mikor kérik a személyi igazolványod fotóját.

Érdemes az applikációt is letöltened, ott majd egy 5 számjegyű belépőkódot kell megadnod, és használnod a későbbiekben, ez sem bonyolult, végigvezet a lépéseken a rendszer.

Wise kártya tudnivalók

A Wise fiókodban tudsz igényelni fizikai kártyát, ezt vagy a regisztráció során el tudod fogni végezni, amikor a rendszer felajánlja azt vagy a ‘Kártya’ menüpontba rendelni káryát. Menj végig a lépéseken, add meg a lakcímedet és pár nap alatt postán meg is fog érkezni a levél. A kártyának van egy egyszeri 2420 Ft díja.

A fizikai kártyán kívül maximum 3 digitális (virtuális) kártyát is tudsz igényelni, viszont feltétele ennek, hogy a fizikai kártyát megrendeld.

A Wise kártyákkal kapcsolatban, minden tudnivalót ebben a cikkemben találsz.
Kártya megrendelése, digitális kártyák létrehozása, limitek, kártya blokkolása és feloldása és sok más infót megtalálsz…:

Wise egyenlegek feltöltése

Gyakori kérdést, de készpénzt, tehát papírpénzben tartott összeget nem tudsz feltölteni a Wise számládra, mivel a Wise-nak nincsen saját bankfiókja, ATM-je.

Így közvetlenül nem tudsz készpénzt feltölteni, hanem egy másik bankszámláról, bankkártyával tudsz összeget feltölteni a számládra. Továbbra is egy kiegészítő szolgáltatás szerintem a Wise, szóval érdemes egy olyan banknál is számlát tartanod, amelynek van a közelben elérhető bankfiókja vagy olyan ATM-je, amelyben lehet készpénzzel is feltölteni az egyenleget, ha erre van igényed.

De a Wise egyenlegedre másféle módon is tudsz pénzt feltölteni.

Elsőnek is menj arra az egyenlegedre, amelyre szeretnél feltölteni valamilyen összeget. Itt rögtön meg tudod nézni az egyenleghez tartozó bankszámla adatokat, amelyre lehet utalni.

Fontos, hogy nem minden deviza egyenleghez kapunk bankszámlaszámot (ott az a feliratot fogod látni, hogy: Még nem érhetőek el számlaadatok), így azokra az egyenlegekre más Wise felhasználók vagy mi, saját bankkártyánkkal tudunk feltölteni összeget.

Wise deviza egyenleg számlaszáma

Vagy a ‘Hozzáadás’ gombra nyomva tudsz más módokon összeget hozzáadni az egyenlegedhez, itt írd be az összeget, majd nyomj lent a folytatás gombra és utána tudod kiválasztani a befizetés módszerét:

Wise egyenleg feltöltési módszerek

Itt akkor nem számít fel plusz díjat a Wise, ha a bankodból utalsz. Ebben az esetben, ha továbbmész, akkor megkapod azokat a banki adatokat, amelyekre utalnod kell.

De ha van egy olyan bankkártyád, amin van annyi összeg, amennyivel fel szeretnéd tölteni a Wise egyenlegedet, akkor azzal is megteheted, de ebben az esetben már extra díjat kell fizetned. Az app ki fogja előre írni ezt a díjat vagy a Wise oldalán ezt meg tudod nézni előre, hogy mennyibe is fog kerülni.

Kiutalás a Wise egyenlegedről, külföldi utalás devizaváltással

Wise egyenlegről kiutalás / pénzküldés

Ha a Wise kiválasztott deviza egyenlegeden van megfelelő összeg, akkor azt onnan egyszerűen el tudod utalni másnak, más bankszámlára.

Menj a deviza egyenlegedre és nyomj a ‘Küldés’ gombra, válaszd ki vagy add meg az új címzettet és végezd el a pénzküldést/kiutalást.

Átutalás devizaváltással

Ha a Wise-on keresztül szeretnél devizát váltani és utalni, akkor kétféle lehetőséged van:

  1. Vagy az adott összeget elsőnek beutalod a Wise egyenlegedre, ott átváltod egy másik devizára és onnan utalod tovább egy másik bankszámlára vagy
  2. Nem utalod be a saját Wise egyenlegedre az összeget, hanem megadod a Wise-nak azt a bankszámla adatot/címzettet, ahova utalni szeretnél devizát, megadod, hogy milyen devizát utalnál, miben érkezzen, a Wise megadja a díjat és hogy milyen árfolyamon váltja át (ezt fixálja egy megadott ideig) és utána neked egy megadott Wise bankszámlaszámra kell elutalnod az összeget, a Wise meg átváltja és az előre megadott másik devizában küldi el a fogadó fél bankszámlájára.

Ha a díjakat nézzük, akkor mindkettő esetben ugyanannyi a díj a Wise részéről. Az árfolyamban lehet különbség, mert lehet, hogy vársz valamennyit, mire megérkezik az összeg a Wise egyenlegedre (igaz forint utalás esetén pár másodperc ez, de ha külföldi bankból eurót utalnál be, akkor az eurós SEPA utalás 1-3 munkanapba is telhet, annyi idő alatt meg az árfolyamok változhatnak).

Szerintem, ha igazából rögtön váltanál és utalnál másnak egy összeget, akkor gyorsabb megoldás a második opció, nem utalnám be külön a saját Wise egyenlegemre az összeget, ott váltanám át és küldeném ki stb… hosszabb is a folyamat és igazából felesleges plusz lépésekből állna.

Tehát a második opciónál maradva, így tudod elvégezni ezt:

Ha külföldről, külföldi bankból szeretnél utalni egy magyar bankszámlára más devizában, akkor már váltanod is kell. Mondjuk a németországi bankszámládon van euród. Szeretnél 1000 eurónyi összeget egy magyar bankszámlára utalni és átváltani forintra.

Az appban nyomj alul, középen a ‘Küldés’ gombra majd válaszd ki, hogy milyen devizát küldenél és alul azt add meg, hogy milyen devizában érkezne meg az összeg, a példánál maradva, akkor felül euró (EUR), alul forint (HUF) devizát kell magadnod. Írd be felül vagy alul, hogy mennyit küldenél vagy mennyit szeretnél, hogy megérkezzen. Látni fogod, hogy mennyi díja lesz ennek.

Itt még ki tudod választani, hogy ‘Olcsó utalást’ szeretnél-e, ebben az esetben egy bankszámládról fogsz utalni:

Wise utalás devizaváltással

A ‘Folytatás’ gombra nyomva alul, a következő részen ki kell választanod, hogy kinek utalnál vagy jobb felül a ‘Hozzáadás’ gombra nyomva meg tudod adni egy új címzett bankszámla adatait:

Wise címzett kiválasztása utaláshoz

Ezután az utalás áttekintése lesz, ahol lejjebb görgetve közleményt adhatod meg.

Ha továbbmész, akkor kiválaszthatod, hogy hogyan szeretnél fizetni. Itt a ‘Saját kezűleg indított banki átutalás’ részt válaszd ki.

Ezután figyelmeztetés lesz arról, hogy csakis a saját nevű bankszámládról utalhatsz, egyébként nem fogják elfogadni és törlik az utalást és visszaküldik neked az utalt összeget.

Majd megkapod a Wise bankszámla adatait. Oda kell elutalnod a küldendő összegnél látható összeget és nagyon fontos a közleménynél található betű és számsor, azt mindenképp az utalásnál meg kell adnod a közleménynél, mert ezzel fognak tudni beazonosítani.

Ha a saját bankodból/netbankodból elutaltad az összeget, akkor a Wise-tól kapni fogsz értesítéseket a folyamatról, hogy hol tart az utalás stb…

Perselyek / megtakarítási számlák létrehozása

A fiókodban bármennyi ilyen perselyt létre tudsz hozni. A főoldalon, ahol a különböző deviza egyenlegeket is látod, ott menj a végére, ahol a ‘Megnyitás’ rész van, erre nyomj rá:

Wise egyenleg létrehozása

Ezután válaszd ki, hogy perselyt szeretnél megnyitni:

Wise persely megnyitása

Majd el tudod nevezni a perselyt és ki tudod választani a devizanemét:

A perselyekben tárolt összegeket nem lehet kártyás fizetéssel megterhelni vagy kiutalni közvetlenül másnak. Amíg a perselyben van az összeg, azt csak onnan kivenni lehet és utána tudod felhasználni fizetésre, utalásra.

Ezzel biztonságban lehet tárolni pénzt, mivel egy kártya adat lopása és terhelés következtében innen nem fog tudni levonni összeget a kártyás tranzakció.

Valamint arra is hasznos lehet, hogy perselyekben olyan devizákat tárolj, amelyeket semmiképp nem szeretnél véletlenül átváltani. Például ha kártyával fizetsz és nincs elegendő összeg a fizetett deviza egyenlegeden, akkor abból a deviza egyenlegből fog váltani a Wise, ami a legjobban megéri és előfordulhat, hogy olyan devizából fog kivenni és váltani, amit nem szeretnél használni. Így inkább tárold perselyekben azokat a devizákat, amelyeket nem akarsz aktívan használni.

Wise számlán tárolt összeg kamatozása – Egyenleg visszatérítés

2023. januártól a Wise a felhasználóinak az egyenlegeken tartott összeg után visszatérítést ad. A egyenleg visszatérítésről itt találod a Wise cikkét, de pár dolognak még utánajártam, hogy minél tisztábbak legyenek az információk, ezekkel kiegészítve foglalom itt össze.:

Amiket tudnod kell erről:

  • Euró, amerikai dollár és angol font deviza egyenleg esetén van visszatérítés.
  • Wise személyes és Business (céges) fiókokra is érvényes.
  • A pénzvisszatérítés mértéke minden hónapban változik és mindig a következő hónap elején kapod meg az előző hónap után járó visszatérítést.
  • A Wise Europe Belgium adóügyi joghatósága alá tartozik, ahol a pénzvisszatérítés után 30% forrásadó fizetendő. Ezt az adót levonja a Wise, mielőtt a pénzvisszatérítés a számládra kerülne, és befizetik a belga adóhatóságoknak.
  • A visszatérítés összegét megállapításához azt veszi a Wise alapul, hogy naponta mekkora összeget tartottál az egyenlegeden. Ezután ezt összesíti és a hónap végén eszerint határozza meg az egyenleg visszatérítést. 

Nem részesülhetsz pénzvisszatérítésben, ha:

  • az EGT-n kívül regisztrált Wise számlád van
  • nem tartasz a számládon EUR-t, GBP-t vagy USD-t
  • a pénzedet Vagyonként tartod (ez jelenleg csak az Egyesült Királyság lakosainak elérhető)
  • a fiókodat felfüggesztették vagy zárolták
  • az egyenleged mínuszban van
  • az adózás előtti pénzvisszatérítés összege 0,01 alatt lenne az adott jogosult pénznemben
  • lemondtál az egyenleg-visszatérítésről
  • ha úgy véli a Wise, hogy megszegted az ügyfélmegállapodásukat

Mennyi kamatot, visszatérítést kaphatsz?

Az éves pénzvisszatérítési ráta változó, és a Wise által szerzett kamatok, illetve a pénzed biztonságban tartásának költségeitől függően változhat vagy lehet végleges. Emailben is megkapod minden hónap elején a visszatérítésed összefoglalóját. A Wise fiókodban külön látod az aktív deviza egyenlegek visszatérítéseit és a perselyben található egyenlegek visszatérítéseit.

Például 2023. szeptemberben tárolt összegre az éves kamat ennyi volt:
EUR: 1,99 %
GBP: 3,12 %
USD: 3,85 %

Forintra is kamatozás a Lightyear-nél

A Wise forint deviza esetén nem fizet kamatot, viszont a Lightyear befektetési startup lekötés nélküli kamatot is fizet a forint összegre (jelenleg éves kamat 7%).

Egyébként a két alapítója a Lithyearnek a Wise-nál dolgozott korábban. A Wise egyenlegedről be tudsz utalni forintot a Lightyear egyenlegedre. Ezen kívül euróra, dollára és angol fontra is fizet kamatot, havonta történik a kamat kifizetése, ahogy a Wise-nál is.

Egy teljes útmutató cikket a Lightyear használatáról itt találsz.

Wise Business – Céges számla tudnivalók

A Wise Business számláról itt írtam bővebben.

De pár fontosabb tudnivalót összegyűjtöttem a Wise céges számlával kapcsolatban itt is:

  • Számlanyitás egyszeri díja: 18 910 Ft (nincs ezután havi számlavezetési díj, éves díj stb…)
  • Első bankkártya igénylés ingyenes (nincs utána éves kártyadíj – további kártyák igénylése: 1400 ft/kártya)
  • Egyenleg 50+ különböző pénznemben lehet (nincs díja ennek sem).
  • Egyéni magyar, forint alapú számlaszámot kapsz (nem egy gyűjtőszámlát kapsz).
  • AUD, CAD, EUR, GBP, HUF, NZD, RON, SGD, TRY, USD pénznemben (nem wire) ingyenes a pénzfogadás. USD wire utalások fogadása fix díjon 4,14 dollárba kerül.
  • Wise forint egyenlegről forintot magyar bankszámlára ingyen lehet kiutalni (magánszemélyeknek is ennyi) és más devizák esetén is ingyenes a kiutalás a Wise egyenlegedről.
  • Nem minősül a Wise magyar pénzintézménynek, hiába ad magyar számlaszámot. Így nem tudsz kizárólag, csak a Wise-nál céges számlát nyitni, ha céged van vagy áfafizetésre kötelezett vagy. Egy magyar banknál/pénzintézetnél is kell legyen vállalkozói számládnak. Viszont a Wise-ról intézheted a céges utalásokat, érkezhet be bevétel stb…
  • Igaz Magyarországon a törvény szerint alanyi adómentes vállalkozónak nem kötelező vállalkozói bankszámlát nyitni, de a Wise-nál a személyes/magán számla céges bevételek fogadására nem lehet használni. Mindenképp Wise Business számlát kell nyitni (ÁSZF 1.4.-es pont)
  • Kivonatok letölthetőek. Minden pénznemhez külön, ha szükséges. Az utalásokról is lehet bizonylatot letölteni, ahol szerepel többek között az átváltott összeg, árfolyam, felszámított költség.

Wise Business profil oldala
Wise Business fiók belső felülete



Wise ügyfélszolgálat telefonszám és email-es elérhetősége

A cikkem és a videóm tájékoztató jellegű és felelősséget nem tudok vállalni. Ha további kérdésed van vagy nem tudnál valamilyen beállítást, utalást elvégezni, további segítségre van szükséged, akkor keresd meg a Wise magyar nyelvű ügyfélszolgálatát.

Jelenleg magyar nyelvű telefonos ügyfélszolgálat nem elérhető (angol nyelvű igen) és chates online ügyfélszolgálat sincs.

Folyamatos emailes elérhetőségüket/üzenetküldést ezen az oldalukon éred el, miután a Wise fiókodba bejelentkeztél.

Wise Budapesten elérhető?

A Wise Budapesten olyan irodával van jelen, ahol ügyfeleket/érdeklődőket nem fogadnak személyesen. Itt az online és a telefonos ügyfélszolgálat munkatársai dolgoznak. A Wise egy online pénzügyi intézmény, ami nem rendelkezik fizikai irodával és nincsenek saját ATM-ek.

Tehát személyesen nem, de emailben, chaten és telefonon is elérheted őket, magyar nyelven is (ha van regisztrált Wise fiókod). Erről feljebb, az előző fejezetben írtam bővebben.

Így védekezz a csalások ellen!

A Wise kapcsán is sajnos történnek csalások.

A cég ezt írta a telefonos csalásokkal kapcsolatban:
„…Mostanában több olyan esettel találkoztunk, amelynek áldozatai Wise ügyfelek. Ezekben az esetekben a csalók ügyfélszolgálatos kollégáinknak adták ki magukat, és így elérték, hogy az ügyfél hozzáférést engedélyezzen a fiókjához…”

A Wise igazából nem fog felhívni telefonon, magyar nyelven például nincs is telefonos ügyfélszolgálatuk, nem éred el őket. Írásban szoktak kommunikálni inkább, értesítést kapsz a Wise appban erről vagy a …@support.wise.com email címről kaphatsz még emailt.

Ha arra gyanakszol, hogy csalás áldozata lettél, a következőket kell tenned.

Ha a fiókodat szeretnéd még védettebbé tenni, akkor érdemes az okostelefonon használnod főleg a Wise appot, ott lépj be.

Ha asztali gépről/laptopról használod főleg a szolgáltatást, akkor állítsd be a kétlépcsős belépést: A fiókodban jobb felül a neved, majd Beállítások, Kétlépcsős azonosítás és itt a Hitelesítő appot válaszd ki, ez még biztonságosabb, mint az SMS kódos belépés.

A hitelesítő apphoz érdemes például a Google Authenticator appot használnod a telefonodon, ezt le kell töltened és ezzel fogod tudni elvégezni a Wise-n belül is a kétlépcsős azonosítás beállítását.

Egyébként Gmail, Facebook, Instagram és sok más weboldalon érdemes ezt a kétlépcsős azonosításos belépést választanod.

Ha meg végeztél a Wise fiókodban, akkor mindig lépj ki belőle. Fiókodban jobb felül neved és Kijelentkezés.

Erasmus ösztöndíj fogadására is használható a Wise számla? – Saját tapasztalataim…

Saját tapasztalatom van az Erasmus ösztöndíjjal kapcsolatban, mivel én is egy szemesztert tanultam Németországban.

Pár évvel ezelőtt még nem volt elérhető a Wise számomra (vagy még nem volt annyira népszerű/elterjedt), így én is magyar banknál hoztam létre egy euró alapú deviszaszámlát és igényeltem mellé egy dombornyomott bankkártyát. Erre azért volt ugye szükség, mert az Erasmus ösztöndíj egy részét még a kiutazás előtt átutalják, tehát a célországban nem valószínű, hogy létre tudsz hozni egy ottani bankszámlát ezelőtt.

Ez elég drága volt végül, mivel a dombornyomott bankkártyának volt rögtön egy több ezer forintos éves díja, számladíja és készpénz felvétel minden esetben külföldi ATM-ből 8 euró volt… ha meg később átutaltam a németországi ingyenes bankszámlaszámomra eurót, hogy majd onnan ingyen tudjak levenni készpénzt, utalási díjat ismét kellett fizetnem, nagyobb összegnél ez több ezer forint volt…

Ma már erre igazából nincs szükséged, mivel ha nyitsz egy Wise számlát, euró devizaszámlaszámodat meg tudod adni az Erasmus jelentkezésednél és oda utalják el az első részletet. Ezután a Wise számládról bármekkora összeget csak 0,28 euró utalási díjjal tudsz átutali egy másik külföldi bankszámlaszámra (ahol töltöd majd az Erasmus félévedet és ott valószínűleg diákként ingyen kapsz egy banknál számlát, kártyát, ingyen tudsz felvenni készpénzt stb…).

Ha mondjuk az Erasmus tanulmányod alatt kapsz otthonról forintot vagy te utalnál át magadnak, akkor is érdemes inkább a Wise számládra utalni és átváltani, majd onnan átutalni egy külföldi számlaszámra. Azért, mert a Wise egyszerűen jobb árfolyamon vált, mint egy magyarországi, vagy külföldi bank.

Wise vagy Revolut? Mik a különbségek?

Sokszor jön fel a kérdés, hogy mi a különbség a két cég között. Melyiket éri meg inkább használni?

Van a kettő szolgálató között különbség, főleg a díjszabásokban, de az elérhető funkciókban is.

Röviden azt tanácsolom/tanácsolják, hogy kisebb összegek utalásánál, fizetéseknél a Revolut, míg nagyobb pénzösszegek utalásánál és használatánál a Wise-t érdemes használni. De azért ebből még nem érdemes dönteni az egyik vagy a másik mellett, mindenképp azt is nézd meg, hogy neked mik az igényeid, mik a prioritások vagy biztosan szükséged lesz arra a rengeteg extra funkcióra és szolgáltatásra, amit például a Revolut ajánlj? 🙂

Egy táblázatban összegyűjtöttem a legfontosabb dolgokat és látni fogod, hogy mit tud/ajánlj a Wise vagy a Revolut. Mindkettőnél csak az ingyenes, havidíj mentes csomagokat mutatom meg (Wise esetén például nincs is havidíjas csomag).

WiseRevolut (standard csomag)
Regisztrációs díj:NincsNincs
Bankszámla adatok igénylése:Nincs díja.Nincs díja.
Forint számla:Egyedi forint alapú magyar bankszámlaszám (nem gyűjtőszámla)Van, de nem magyar bankszámlaszám, hanem egy litván nemzetközi forint számlaszám.
Mennyi pénznemben létrehozható számla?Több mint 50.30
Bankkártya díja:Első kártya díja (nincs pluszban kézbesítési költség): 2420 Ft; utána nincs éves kártyadíj.Első kártya ingyenes, de van kézbesítési díja (~2100 Ft); utána nincs éves kártyadíj.
Virtuális kártya díja:Feltétel a fizikai kártya megrendelése. Maximum 3 virtuális kártya igényelhető. Mindegyiknél a kártyaadatok cseréje kérhető.2 féle virtuális kártya van. 1 db egyszer használatos virtuális kártya hozható létre (ennek adatai minden vásárlás után megváltozik). És max. 20 db aktív virtuális kártya tartható. Nem kell fizikai kártyát megrendelni hozzá előtte.
Több deviza egyenlegből történő levonás/váltás kártyás fizetésnél:Igen, több deviza egyenleget is meg tud terhelni, valamint átváltani.Nem, egyszerre csak egy deviza egyenleget tud terhelni.
A számlákra feltölthető összegek díja:Csak a banki utalás esetén ingyenes a feltöltés. Bankkártyás feltöltés esetén díjat számol fel a rendszer.Bankkártyával, online utalással is ingyen feltölthető összeg a számlákra (céges-, hitel- és egyes külföldi kártyák esetén lehet díj).
Havi készpénzfelvétel díja:Havonta 80 000 forint összegig ingyenes a felvétel, afelett 1,75%. Vagy az első kettő felvétel ingyenes.Havonta 75 000 Ft-ig ingyenes, afelett 2%. Vagy az első 5 felvétel ingyenes.
Váltási díjak:Mindig van valamennyi díj a váltásra (0,42%-tól indul, de nagyobb összegek esetén ez csökken, itt előre kikalkulálható minden költség)Hétköznap ingyenes devizaváltás, de havonta 350 000 ft-ig. Efelett 1% a díj. Hétvégenként mindig van plusz díj. Minden díjról ezen az oldalon találsz infókat.
Utalási díjak:Wise forint egyenlegről forintot díj nélkül lehet kiutalni. Ezenkívül több más deviza egyenlegedről is ingyenes a kiutalás azonos devizában (pl.: euró, angol font). Itt a Wise kalkulátor oldalán tudod megnézni a díjakat. Ha váltasz is, akkor ugye jön még rá a váltási díj, amiről az előzőekben írtam.A lokális utalások ingyenesek. Szóval, ha magyarországi lakcímmel regisztráltál a Revolut-ra, akkor a forint deviza utalások díjmentesek lesznek. A SEPA országok közötti eurós utalások ingyenesek. A SEPA régión kívüli utalásnál az első ingyenes, utána 150 ft utalásonként. SWIFT utalások esetén a dollár utalásnál van egy fix 1500 ft-os díj, a többinél 2000 Ft.
Profitot termel a cég?Igen, évek óta nyereséget termelő cég a Wise.2023-ban bevételei meghaladták a 2,2 milliárd dollárt és az adózás előtti nyeresége elérte az 545 millió dollárt.

Videók

Kettő videót is készítettem. Az első a legújabb, amiben frissítések vannak, a második videó egy régebbi, teljes átfogó videó. Ezekben körülbelül azokat mondom el, amit itt is leírok a cikkben, de lehet, hogy a Wise használatához jobban szereted a videós anyagokat. Mindenképp tekintsd meg a cikkemet is, mert abban az információk és az adatok naprakészek.

GYIK

Megbízható a Wise?

Azt figyelembe kell venni, hogy ez nem egy óriási pénzintézet, de vannak fedezetei, és az is látható, hogy évek óta stabilan, folyamatosan növekvő cégről van szó, amelynek nem csak a bevétele, hanem profitja is növekszik. DE! Nem ajánlott a megspórolt, összes felhasználható vagyont egy banknál tartani. Az átváltásokkal sincs gond, nagy összegeket szoktak átváltani és utalni a Wise-on.

Forint alapú bankszámlaszám elérhető?

Igen, most már teljes értékű forint számlát kapsz a Wise fiókodban (nem gyűjtőszámla). Ugyanolyan gyorsan, pár másodperc alatt lehet átutalni másik magyar forint alapú számlára. További információkat itt találsz. »

A cikkben olyan partner linkek találhatóak, amelyeken keresztüli regisztrálás után akár én jutalékot is kaphatok. Ha ezen keresztül regisztrálsz/vásárolsz, akkor nem fizetsz többet, sőt sokszor még így kaphatsz kedvezményt/krediteket vagy hosszabb ideig kipróbálhatod ingyen az ajánlott eszközt. FONTOS! Én csak olyan dolgokat ajánlok partner linkkel, amelyeket én is aktívan használok/használtam, előfizetek rá és teljesen pozitív véleményem van róla. 🙂

Fontos!: A cikkben leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Nincs közvetlen kapcsolatom a Wise-al és nem tartozok felelősséggel a szolgáltatásuk iránt! Bármilyen probléma, kérdés esetén a Wise ügyfélszolgálatát kell felkeresni!

“Wise: Minden, amit tudnod kell! (2024-ben)” bejegyzéshez 269 hozzászólás

  1. Helló, most szerettem volna nyugdíjfolyósításra megadni a bátyám wise HUF számlaszámát de a kormányablak elutasítja mondván hogy csak belföldi pénzintézetnél vezetett számlára hajlandóak nyugdíjat utalni. E-ügyintézés során ahogy beírom a wise számlaszámot megadad a folyamat és hibaüzenettel (amit fentebb írtam) nem enged tovább. Ez jogos? Vagy van erre megoldás? Üdv.: Sándor

    Válasz
    • Szia! Igen, sajnos mások visszajelzései alapján a nyugdíjfolyósító tényleg nem fogadja el a Wise belföldi számlaszámot.

      Válasz
  2. Szia. A wise foszamlan vagy a perselyben tartott penzek utan szamolnak fel valami dijat esetleg? Te hasznalod a perselyt?
    Koszonom

    Válasz
  3. Kedves Zsolt. Úgy látom hogy most már minden utalásnak van egy kb 1 euros díja Wise-on, és a váltás is kb 0,77%-nál kezdődik és nem sávos.

    Válasz
    • Kedves Tamás! Ha úgy utalsz és váltasz devizát, hogy a Wise-t használod és nem utalsz be a Wise számládra, akkor igen, van egy utalási díj és devizanemenként eltérhet a váltási díj is. Ha a Wise egyenlegeden van például forint és onnan utalsz ki, akkor annak nincs díja, euró kiutalásnak sincs díja. Minden díjat itt lehet előre megnézni: https://martincsekzsolt.hu/wise-dijak

      Válasz
  4. Szia
    wise szamlamon van dollar,de nincs usa szamlaadatom mert most nem adnak.ennek ellenere tudok usa-ban wise kartyaval fizetni dollarban dollar egyenlegemböl vagy kell hozza usa szamlaadat?
    koszonom a valaszt

    Válasz
    • Nem kell USA számlaadat, a Wise-nál kevés devizánál jár bankszámlaszám (pl. svájci franknál sincs), viszont amikor a kártyáddal fizetsz, akkor a dollár egyenlegedet fogja automatikusan megterhelni vagy ha nincs dollárod, akkor más deviza egyenlegekről a fizetés pillanatában aktuális árfolyamon fog váltani. Tehát lehet csak forint egyenleged, dollár egyenleget akár nem is szükséges és akkor is fogsz tudni fizetni…
      Annyi talán fontos infó lehet, hogy a Wise kártya nem hitelkártya, így ha valahol csak hitelkártyát fogadnak el, ott nem lehet használni a Wise debit kártyáját.

      Válasz
  5. Kedves Zsolt,
    Azt szeretném kérdezni, van-e mód arra, hogy új személyes Wise fiókot nyissak, ami teljesen elkülönülne a már meglévő fiókomtól, ami arra szolgál, hogy a céges utalásokat saját néven intézhessem, céges e-mail címemmel, céges telefonszámmal. Ugye az újat saját telefonommal, saját e-mail címemmel szeretném regisztrálni, tehát ne legyen összekötve a céges és magán aktivitás. Köszönöm előre is, üdvözlettel, Karakas Zita

    Válasz
    • Igen, lehet külön fiókkal és bejelentkezési adatokkal a személyes és a Business Wise fiók. Nekem is így van, más az email cím és a jelszó a bejelentkezéshez, két külön fiók.

      Válasz
    • Kedves Tamás! Nem lehet, csak 18 éves kortól van számla jelenleg a Wise-nál. A Revolut <18 számlát használják nagyon sokan Magyarországon gyerekeknek. Ehhez a gyerek egyik szülőjének kell Revoluton regisztrálnia és utána fog tudni nyitni ilyen <18 számlát a gyereknek. Például ebben a cikkben találsz erről több információt: https://revinfo.hu/revolut-junior/

      Válasz
  6. Kedves Zsolt! Nagyon köszönöm ezt a kimerítő írást és előre elnézést kérek, ha a kérdésemre ott a válasz, csak én nem értettem meg, vagy átsiklottam felette. Szóval ami számomra nem egyértelmű:
    Már kétszer belefutottam abba, hogy Revolut számlára nem tudtam utalni a Wise számlámról. Az egyik esetben egy magyar Ft-os Revolut számlás lett volna a kedvezményezett (Ft – Ft), a másik (mai eset) pedig szerettem volna egy cseh Revolutos Partneremnek utalni, de nem engedte. (Ezt úgy tettem volna, ha eleve engedte volna felvenni a Partnert, hogy átutalom Ft-ban az összeget a Wise-omra, ott átváltom CZK-ra és azt továbbutalom a cseh ember Revolutjára).
    Mindkét esetben azt írta ki, hogy ebbe az országba nem enged utalni.
    Mit tegyek? Előre is köszönöm válaszod!

    Válasz
    • Kedves Katalin! Köszi a visszajelzést! Nem, ezekről nincs infó a cikkekben. 🙂
      Azért nem tudsz utalni valószínűleg Revolut forint egyenlegre vagy cseh korona egyenlegre, mert a Revolut nem ad sok deviza egyenleghez helyi bankszámla adatokat. Nincs belföldi forint számlaszám, hanem nemzetközi, litván számlaszám van (LT-vel kezdődött valószínűleg az IBAN bankszámlaszám, amit kaptál). Cseh korona esetén is ugyanez van, nincs helyi, cseh bankszámlaszám a Revolutnál. Például román lej esetén már van helyi RO-val kezdődő számlaszám is a Revolutnál, így arra tudnál utalni a Wise-ról. Eurót is tudsz utalni Revolut eurós számlára, mert ott mindegy, hogy litván, német, francia stb… IBAN bankszámlára utalsz.

      Ha gyakran kell utalnod Revolutra, akkor érdemes lehet Revolutra regisztrálnod és ingyen, díjmentesen tudnál küldeni bármilyen devizában összeget egy másik Revolut felhasználónak, 1 másodperc alatt…
      A Revolutról itt található egy átfogó cikkem: https://martincsekzsolt.hu/revolut-minden-amit-tudnod-kell/
      De ezen az oldalon még több Revolutról szóló cikket találsz: https://revinfo.hu/

      Válasz
  7. Szia Zsolt!
    Köszi az eddigi írásaidat, szuperek.
    Nem tudok dönteni a Wise és a Revolut között. OTP-s devizaszámlám (EUR) van, a deviza kártya a feleségem nevén van. Külföldre szállás előleget fizetnék kártyával, de a devizakártya számát nem szívesen adnám meg a szállásadónak. Érdemes évi 2-3 alkalom miatt Wise vagy Revolut kártyát váltani? Ha igen, melyik módszerrel tegyem át a pénzt?

    Válasz
    • Szia Andor!

      Gondolom/remélhetőleg nem úgy fizetsz kártyával, hogy a kártyán szereplő minden adatot elküldesz a szállásadónak vagy elmondod neki stb…? 🙂 Hanem esetleg egy szállásközvetítő oldalon fizetsz (Booking, Airbnb), ezeken ugye biztonságos fizetési rendszer működik, nem látják a kártyák adatait a szolgáltatók stb… ha egy szállás saját weboldalán fizetnél kártyával, az sem feltétlenül rossz, ott is lehetnek olyan fizetési rendszerek beállítva, amin kártyával fizetve nincs gond (ahogy webshopon oldalain is szoktunk kártyával fizetni), persze ha kétes a szállás, nem találjuk meg mondjuk a nagyobb szállásközvetítő oldalakon, nem találunk vendégektől visszajelzéseket a szállással kapcsolatban, akkor nem csak a szálláshely, de mondjuk a saját oldalán való kártyás fizetés is járhat akár kockázattal, de én akkor mondjuk nem is fizetnék alapból…

      Wise és Revolut fiókot is akkor lehet létrehozni, ha van a regisztráltnak máshol is bankszámlája (mert ezekre a helyekre be kell utalni egy összeget saját számláról vagy fel kell tölteni egy saját névre szóló bankkártyával, ez a regisztráció része). Tehát ha te tudsz regisztrálni és a te nevedre lenne Wise vagy Revolut számla, akkor a feleséged beutalni fog tudni eurót az ő eurós számlájáról a te Wise vagy Revolut eurós egyenlegedre, ennek van valószínűleg díja az OTP részéről, annak nektek kell utánanéznetek.
      Revoluton díjmentes az euró egyenleg feltöltése lakossági, debit bankkártyával, de ezt csak saját névre szóló bankkártyával lehet, így a feleségednek kellene létrehoznia a Revolut fiókot és ő tudná azt feltölteni az OTP eurós deviza bankkártyájűval. Wise-nál van díja a kártyás feltöltésnek, de ott is saját névre szóló kártyával lehet feltölteni.

      Ami még megoldás lehetne, a célt nézve, hogy van a Curve, ami ugye nem egy banki szolgáltatás, nincs számla, hanem feleséged beregisztrál rá, telefonon kell és van egy app, valamint fizikai kártya jár hozzá. Az appban hozzá lehet adni az OTP eurós deviza kártyát és euróra kell beállítani a devizanemét. A Curve kártyával lehet fizetni, de amikor a tranzakció megtörténik, akkor az OTP kártyát fogja végül terhelni a Curve. Ezzel nem a OTP kártya adatait adjátok meg, hanem a Curve kártya adatait, ezzel lehet növelni a biztonságot is… a Curve-ről itt találsz egy leírást: https://martincsekzsolt.hu/curve-kartya-minden-amit-tudnod-kell/

      De az OTP-t is érdemes megkérdezni, hogy az eurós számlához nincs-e virtuális/digitális kártya, hogy ne a fizikai kártyát kelljen használni (ha itt online fizetésről van szó)

      Válasz
      • Kedves Zsolt!
        Köszönöm a részletes választ! Egyéb (magyar) bankkártyáink vannak. A szállás (hotel), amit most néztem ki, fent van a bookingon, trivagon, agodan és sok helyen még, jó véleményekkel általában
        Köszönöm még egyszer a választ.

        Válasz
  8. Kedves Péter!
    22-es csapdájában érzem magam, segíts kérlek! Regisztráltam a wise-on adataimat, fényképet stb megadtam viszont a fizikai kártya igényléshez 2420 ft-t kérnek ugye, ahhoz viszont, hogy ezt az összeget befizethessem, kellene egy bankszámlaszám a wiseszámlámhoz és egy már meglévő a nevemre szóló másik bankkártyára van szükségem, ami nincs. Patt helyzet. Mit javasolsz, hogyan lehetne ezt a pénzes dolgot megoldani? Paypalről esetleg betudok utalni, ahhoz honnan lesz számlaszámom?

    Válasz
    • Szia!
      Véleményem szerint kizárólag csak Wise számlát nem érdemes tartani. Én biztosan egy magyar belföldi bankszámlát is nyitnék mellé, valamint ugye a Wise nem bank, hanem egy pénzintézet. Magyarországon is több olyan bankszámla van már, ahol regisztrációkor nem kevés összeget írnak jóvá ajándéknak és díjmentes számla is van már. Például a Gránit bankszámlánál is van díjmentes bankszámla és 50 ezer forintot írnak jóvá most, szelfis regisztrációval teljesen online lehet bankszámlát nyitni, ebben a cikkben találod meg a jóváíráshoz az infókat és mást: https://martincsekzsolt.hu/granit-bank-bankszamla/

      Válasz
      • Kedves Zsolt!
        A családban bőven elég 1 bankkártya, ami a párom nevére szól, de a wise számlám csak a saját nevemre szóló bankkártyát fogad el, ha jól értelmeztem, az meg ugye nincs és nem is tervezem. Mindenesetre köszönöm a segítséget Sajnos ebben az esetben akkor marad a paypal-em. 🙁

        Válasz
        • Kedves Ferenc!

          Véleményem szerint nem elegendő egy bankkártya egy családban, szerintem feleségnek, férjnek saját bankszámla, kártya és gyerek(ek)nek is érdemes, minél hamarabb (pénzügyi tudatosságot tud tanítani, ők is már ebbe nőnek bele, persze korlátozva, keretek között, de erre vannak már különböző junior számlák stb…).

          Igen a Wise, Revolut stb… úgy lehet nyitni egyszerűen és problémák nélkül, ha már van máshol is bankszámlánk. Valamint ezek a fintech pénzügyi szolgáltatók utóbbi időben a pénzmosás elleni törvények, szabályzatok miatt keményen ellenőrzik az ügyfelek bevételeit, azoknak a legális igazolását… bekérnek forrásigazolásokat (pl. bérpapír, vállalkozóktól dokumentumokat, nagyobb összegeknél ingatlaneladásról papírt, öröklés stb…). Szóval egy másik bankszámla megléte szükséges ezért is, gondolom az is segít ebben… meg aki a fizetését, a bevételét készpénzben kapja, annak elég nehéz is, igazából kb. lehetetlen közvetlenül bejutatni Wise-ra is pénzt… egy másik saját névre szóló bankszámláról, bankkártyával kell feltölteni, mert ha más utal be nekünk (mert a másik személynek odaadtuk a kp-t, aki feltölti a Wise számlájára és onnan átküldi nekünk), a Wise utóbbi időben eléggé keményen fellépett ez ellen és sokszor forrásigazolást kér egy valakitől beérkező összeg után is, esetleg átmenetileg zárolja az összeget stb…

          Válasz
  9. Kedves Zsolt

    az alábbi helyzetre nem találtam egyértelmű választ, ha van infod, segíts légyszi
    van egy huf és egy euro alszámlám, a huf számlán van egy összeg, az euro számla jelenleg üres.
    ha magyarországról szeretnék másik EU-s országba utalni, akkor azt a HUF számláról is megtehetem vagy előbb az euro számlára át kell váltani az összeget?
    előre is köszönöm a segítésget
    Laci

    Válasz
    • Ha belépsz a Wise appba és a forint egyenlegedről küldést/kiutalást kezdesz el, megadod a külföldi címzettet és utána látni fogod, hogy meg lehet adni, hogy forintot utalsz, a másik fél meg mondjuk euróban kapja meg az összeget, ott mutatni fogja a díját a váltásnak stb… ebben az esetben ugye az akkori árfolyamon vált.
      De kb. két lépésben/pár másodperc alatt tudsz a forint egyenlegedről átváltani az euró egyenlegedre és utána az euró egyenlegedről tudsz kiutalni másik számlára eurót…
      Azt választod, amelyiket szereted, Wise részéről ugyanaz a díj, váltási díja van, amit mutat…

      Válasz
  10. Kedves Zsolt,

    Minden írásod átolvastam a Wise és Revolut témában, nagyon sokat segítettek nekem, de egyszerűen nem tudom eldönteni, melyik mellett tegyem le a voksom. Áfás vállalkozó vagyok, a meglévő vállalkozói számlám mellé szeretnék egy könyvelhető, legális céges Wise vagy Revolut számlát, mert könnyebb lenne bizonyos online dolgokat kezelni ezekkel.
    Gondolok itt ilyenekre, hogy magamtól, pillanatok alatt tudjak számlákat, virtuális kártyákat létrehozni, kezelni, hogy ezeken különböző összegeket csoportosítsak, különböző célokra, például online szolgáltatásokat, előfizetéseket, hirdetéseket, vásárlásokat fizessek (Google, Facebook, TikTok, Adobe, stb.), gyűjtsek, elkülönítsek, kisebb összegeket bizonyos fejlesztési/marketing célokra, és akár egy ilyen virtuális kártya adatait meg tudjam adni például a marketingesnek, mert magát a hozzátartozó számlát és az azon található összeget maximálisan én kezelem. Tehát elsősorban nem pénzeket akarok fogadni, időnként számlázok külföldi munkák után, akkor erre lehetne egy Euros számla, utána meg eldöntöm, mikor hova vezetem át rajta lévő összegeket.
    Wise eddig nekem biztonságosabbnak tűnik, ebbe az irányba hajlok, van magyar nyelvű számlakivonat, forintszámla, magyar ügyfélszolgálat, billingo, amit egyébként is használok, tehát kézenfekvő lenne a Wise, de olyan hype és tömeg van a Revolut mögött, több a tartalom vele kapcsolatban, több a hír, a vélemény, a visszajelzés és körülöttem nagyjából mindenki Revolut-ot használ, habár nem üzleti jelleggel, de ez kellően elbizonytalanít, mert hosszú távra szeretnék működő megoldást keresni.
    Feltételezem, hogy mindkettő erre a célra tökéletes lehet, de ha esetleg egy válasszal meg tudod erősíteni az eddigi meglátásaimat és tudnál nekem tanácsod adni, azt nagyon megköszönném! 🙂

    Válasz
    • Kedves István!

      1. Forint, belföldi számlaszámot csak a Wise ad. Ha szeretnél fogadni beérkező forint utalásokat, akkor arra a Wise a leggyorsabb és a legolcsóbb. Revolut nemzetközi számlaszámot ad, amire persze lehet utalni, csak sokba kerülhet az utalónak és több napba, mire hozzád beérkezik.

      2. Kérdés, hogy egyéni vállalkozó vagy? Vagy bt., kft… ? Ha egyéni vállalkozó vagy, akkora a Revolutnál van Revolut Pro vállalkozói számla, amit egyszerűen lehet létrehozni a személyes Revolut fiókodban. Külön számlaszámot kapsz a Pro-hoz, külön kártyákat, virtuális kártyákat is tudsz létrehozni és ha vannak vállalkozásodhoz kapcsolódó kiadások, akkor a Pro kártyás fizetések után visszatérítést/cashback is kapsz (a mértéke a Revolut csomagodtól függ). Én is Revolut Pro számlát használok, oda érkeznek az eurós bevételeim és onnan költök.
      Ehhez cikk: https://revinfo.hu/revolut-pro-vallalkozoi-szamla/

      3. Ha nem egyéni vállalkozó vagy, akkor külön Revolut Business számla van és/vagy Wise Business. Akár mind a kettőt megnyithatod, a Wise Business-nél van egy egyszeri díj a regisztrációnál. Ebben az esetben tudsz akár külön kártyát is adni másnak, külön tudsz felhasználókat kezelni, szerepeket adni stb… (igaz, ha van egy virtuális kártyád, akkor annak az adatait vhogy meg tudod osztani mással, de ez a saját felelősséged, hogyan kezeled stb…)
      Wise Business-hez egyébként itt van egy külön cikk: https://martincsekzsolt.hu/wise-business-szamla/

      4. Revolut Business számlám nincs és Magyarországon is kevesebb a visszajelzés itt, mert legtöbbször Wise Business számlát nyitnak, mert ott van belföldi forint számlaszám. Ezért sincs igazán tapasztalatom benne. Ezen az oldalon találsz több infot a Revolut Business-ről, előfizetéses csomagokról, funkciókról..:
      https://revinfo.hu/revolut-business-dijak

      5. A Revolut UAB Bank, egy európai banki licensszel rendelkező bank. Litván betétvédelem vonatkozik a felhasználókra, 100 ezer euróig. A Wise nem bank, hanem egy pénzintézet, igaz komoly szabályozás van itt is, tőzsdén lévő cég és évek óta profitot termel. Mindkettőnek meg vannak az előnyei és hátrányai. Diverzifikálni kell mindig a vagyont, azzal lehet igazából csökkenteni a kockázatot. Cikkekben kitérek külön bekezdésben mindkettőnél a biztonságra stb…
      A Revolut igen felkapottabb, mert díjmentesen lehet feltölteni forintot (lakossági, debit bankkártyával) és van havonta díjmentes devizaváltás. A Wise-nál ezek nincsenek meg. Mivel olcsóbb a Revolut ezért is választják, nagyobb rá a keresés is az interneten és a híroldalak is folyamatosan lehozzák a Revoluttal kapcsolatos híreket, amit sokan elolvasnak stb…

      Válasz
      • Köszönöm a bitang gyors választ, ritka ez, respect, ellenben a Wise és Revolut közötti vívódásom nem lett kisebb sajnos, még egyszer átolvasom az általad is linkelt oldalakat, majd dobok fel egy pénzérmét 🙂

        Válasz
  11. Kedves Zsolt !

    Görögországi nyaraláshoz szeretnék szállásdíjat fizetni euro-ban.
    Melyik utalási módot ajánlod költséghatékonysági szempontból.
    1. Magyar bankszámláról (Unicredit) utalok forintban Görög országi számlára
    2. Magyar bankszámláról (Unicredit) utalok forintban WISE magyarországi számlára, átváltom WISE euro számlára és onnan utalok Görög számlaszámra.

    Köszönettel,
    Attila

    Válasz
  12. Kedves Zsolt!

    Köszönöm a hasznos cikket, 1-2 kérdésben segíts kérlek. Most regisztráltam wise-ra és igényeltem fizikai kártyát (még várom a megérkezését). Azt jól értem a fizikai kártyán ugyanúgy lesz név, 16 számjegy?
    Van infód, tapasztalatod abban, hogy azon külföldi autóbérlők, akik elfogadnak debit card-ot, ők elfogadják a wise kártyátá? (Egyik autóbérlő kiemelte, hogy a sofőr nevére szóló, 16 szám jegyet tartalmazó debit card-ot elfogad – prepaid card-ot nem)

    Előre is köszönöm válaszod.

    Üdv.: Lénárd

    Válasz
    • Szia! Igen, pár hónappal ezelőtti Wise fizikai kártyán rajta volt a bankkártyaszám (ami 16 számjegy), név és minden más adat… Ha biztosra akarsz menni, akkor írj a Wise ügyfélszolgálatának.
      Ha az autóbérlő cég elfogadja a debit kártyát és nem hitelkártyát kér, akkor a Wise bankkártyájának jónak kell lennie, az debit kártya, de én autót még nem béreltem Wise debit kártyával, így abban tapasztalatom nincsen. Az autóbérlő cégtől érdemes még érdeklődni, említve a Wise kártyát stb…

      Válasz
  13. Szia Zsolt,

    pillanatnyilag fel van függesztve Magyarországról a regisztráció, csak várólistára lehet feliratkozni.
    Van erről valmi infód? Meddig kell várni,…, stb…

    Válasz
    • A Wise Business (üzleti) számlánál már november eleje óta ez van (ebben a cikkben elfelejtettem kiírni, most megtettem). A személyes, magán számláról nem tudok, azt próbáltál regisztrálni?

      Válasz
  14. Kedves Zsolt!

    Amennyiben magyar bankszámláról utalna be nekem valaki USD-t a Wise EUR számlámra, akkor hol történik a konverzió? A Wisenál vagy a banknál? Tehát nem saját számláim között történne az utalás. Létrehoztam USD számlát is a Wise-nál hogy azonos pénznem miatt ez ne legyen kérdés és úgy terveztem, hogy a beérkezést követően majd átváltom átváltom a Wise-on belül, de ahogy írod is, 4-5 munkanap alatt érkezik csak be az USD ami nem jó. Szeretnék USD-ből EUR-ba váltani de 4-5 nap múlva már lehet, hogy ismét beesik a dollár. Hogyan lehetne ezt legjobban megoldani? Köszönöm!

    Válasz
    • A Wise deviza számláidra/egyenlegeidre csak a saját devizában érkezhet be utalás (ezt az infót megtalálod pl. az eurós egyenlegednél is. ha rámész a számlaadataidra és legalul az EUR számlaadataid használata alatti linkre rányomsz…). Tehát dollár beérkező deviza utaláshoz a Wise dollár egyenlegedhze tartozó nemzetközi – SWIFT bankszámla adataidra kell utalni (ha magyar bankszámláról utalnak be).

      Egyébként, ha ez egy nagyobb beérkező összeg (mert csak annál látom azt, hogy egy esetleges dollár beesés érezhető veszteséget okozna…), akkor itt még az is lehet – azzal is lehet számolni, hogy a Wise igazolást fog kérni a beérkező összeg forrásáról (pl.: valami ingatlan, autó stb.. eladása, munkabér stb… ezekről ugye van valami szerződés stb… és azt elfogadják), ha vállalkozásból eredő bevétel, akkor meg azt csak Wise Business számlára lehet fogadni, magán/személyes Wise számlára nem… nagyobb beérkező összegek esetén érdemes lehet a Wise ügyfélszolgálatának is írni, jelezni és ők még tudnak segíteni/információ adni stb…

      Én nagyon más megoldást nem tudok, maximum annyit, hogy ha a másik fél rendelkezne Wise fiókkal és úgy utalná át neked a dollárt, hogy a Wise váltaná át euróra és te euróban kapnád meg így (neked az eurós számládra utalna)… ebben az esetben a Wise rögzíti az árfolyamot és azt az összeget fogod megkapni euróban, amiben a küldő éppen elvégezte az utalást. Itt ugye a küldő esetén kell fizetnie díjat a váltásért a Wise-nak, szóval ezt külön még le kellene egyeztetni a küldő féllel stb…

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Wise ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  15. Üdvözlöm!

    Több, mint 500 USD-t próbáltam átküldeni az MBH USD számlámról a Wise USD számlámra. Az MBH számlámról leemelték az összeget, de a Wise számlámra nem érkezett még meg. A terhelés értéknapja az MBH-ben: 2023.08.25 volt, ma 2023. 08. 28-a van.
    Köszönöm válaszát.

    Válasz
    • Szia!
      Először is volt egy hétvége közben. Nemzetközi utalásoknál előfordul, hogy a hétvégén nincs jóváírás stb…
      Továbbá a Wise dollár egyenlegednél, a dollár bankszámládat megnézed, akkor ott írják, hogy helyi (másik USA banki számláról) dollár beutalásokat 2-3 munkanap alatt tudja a Wise jóváírni, míg a beérkező SWIFT (nemzetközi – ilyen a tiéd is) utalásokat 4-5 munkanap alatt írják jóvá. Tehát valamikor csütörtök-pénteken lesz a Wise egyenlegeden jóváírva a dollár beutalásod.

      Válasz
  16. Kedves Zsolt,
    Köszönöm a hasznos tanácsokat, de még lenne egy pár amit nem tudtam kibogozni. Külföldön élek, Ausztriában, ott van az állandó lakcímem, ott dolgozom, adószámom van, természetesen bankszámlám egy ottani bankfiókaban. Van Magyarországon ingatlanom és kizárólag ezért kellene forint alapú számla,hogy fizessem belőle a lakás fenntartásához lévő számlákat, közös ktsg, villany, stb. és az esetleg magyarországi tartozkodásom alatt lévő kiadásaimat. Melyik számlát érdemes választanom? Wise vagy Revolut. Jelenleg mindig csak euroból forintra váltanék. Előre is köszönöm a tanácsodat.

    Válasz
    • Ha Ausztriában élsz és adózól, akkor a Revolut esetén Ausztriában regisztrált leszel, így a forint utalás a Revolut számláról nem ingyenes, mert nem lokális deviza utalásnak számít (magyar adózóknak ingyenes a kiutalás). Ezzel együtt is Revolutról nem mindig érkezhet meg gyorsan a forint utalás a magyar számlára (igaz az én tapasztalatom, hogy pár órán belül vagy másnap megérkezik, de vannak olyan esetek, amikor több nap). Másik, mostanában egyre gyakrabban felmerülő dolog, hogy a Revolut forint utalások a fogadó félnél egy Citibank számláról érkezik be, ott a küldő egy belföldi gyűjtő forint számlaszám. Ez akkor okozhat gondod, ha a fogadó például visszautasít egy bejövő utalást (pl. nem lett közlemény megadva, rosszul lett megadva stb…) és azt a küldő bankszámlaszámra utalják vissza… ebben az esetben egy gyűjtő bankszámlaszámra megy vissza az összeg, de az onnan nem érkezik be a Revolut felhasználóhoz. Utánajárás és hetek lehetnek, mire az összeg visszakerülhet a küldőhöz.
      Korábban volt olyan eset is, hogy a közös költséget egy céges bankszámlára kellett utalni, oda Revolutról utaltak be forintot, de mivel külföldi beérkező forint beutalásnak számított, így a fogadó céges bankszámla bankja elég sokat számított fel a beérkező utalásra, így jelezte a közös költséget fogadó, hogy többet ne utaljanak be külföldi, Revolut forint bankszámlaszámról (azt nem tudom, hogy jelenleg az a Citibankos, partner bankos forint beutalással ez már más lenne-e, ebben nincs tapasztalatom, de a fogadók a Citibankos belföldi, magyar bankszámlát látják, így szerintem ez már okoz problémát ilyen céges számla díjaknál…).
      Persze ha közüzemi dolgokat bankkártyás online fizetéssel is tudsz teljesíteni, akkor semmi gond, a Revolut kártyával ezt tudod teljesíteni…

      Wise esetén az előzőek nincsenek, ingyenes a forint kiutalás a Wise számláról és másodperceken belül végbemegy az utalás, mivel belföldi bankszámlát használ és a forint, belföldi beérkező utalás is rendben van. (Revolut esetén ha neekd akarnak forintot utalni, akkor neked egy litván nemzetközi forint számlaszámod van, arra magyar bankból beutalni költséges a küldő félnek és több munkanap is lehet, mire beérkezik hozzád az utalás)
      Wise esetén viszont mindig van váltási díj, ott nincs egy havi díjmentesen váltható keret, mint a Revolut-nál, az ingyenes Standard csomagban.

      Én mindkettő szolgáltatást használnám… Wise számláról utalnék ki forintot és ide várnám a beérkező forint utalást, de ha kártyával fizetek, akkor a Revolut szolgáltatását használnám…

      A Revolut-ról itt találsz egy átfogó cikket: https://martincsekzsolt.hu/revolut-minden-amit-tudnod-kell/
      Valamint itt van még több különálló cikkek, infók a Revolutról: https://revinfo.hu/

      Válasz
  17. Szia Zsolt!

    Egy tanácsra volna szükségem.
    Egy új lakókocsit szeretnék kifizetni Németországban személyesen a kereskedőnél, aki csak utalást fogad el!
    Fontos lenne, hogy egy gyors, költséghatékony megoldást találjak erre.
    Az összeg 10 millió feletti és euróban kérik.
    Az itthoni Bankom, költséges és 2 munkanapnyi átutalást tudott csak felkínálni.

    Regisztráltam a Wise-n, forint számlát nyitottam.
    – Szükséges euró számlát is igényelnem?
    – Hogy töltsem fel a Wise számlám, hogy kint minél gyorsabban megvalósulhasson a pénzügyi tranzakció és jöhessek is hamar vissza.

    Köszönöm, ha segítesz!

    Üdv: Tamás

    Válasz
    • Kedves Tamás! A Wise-n van lehetőség arra, hogy ne kelljen beutalnod a Wise egyenlegedre, hanem a Wise-t, mint közvetítőt használod a deviza váltáshoz és utaláshoz. Megadod, hogy mely bankszámlára szeretnél utalni, mennyi eurót és utána a Wise megadja az információkat, hogy te a magyar bankodból hova utalj, mennyi forintot és a fogadó fél meg meg fogja kapni az előre megadott euró összeget. A cikkben itt írok erről: https://martincsekzsolt.hu/wise-minden-amit-tudnod-kell/#Kulfoldi_utalas_devizavaltassal

      Ha beutalod elsőnek a több mint 10 millió forintot a Wise számládra, akkor arra valószínűleg fognak kérni egy forrásigazolást is. Ezt előre lehet jelezni a Wise ügyfélszolgálatának, hogy egy ekkora összeg érkezne be a számládra és hogy mire számíts, ha kell igazolás, milyen dokumentumokat kérnének be, mennyi ideig tartana…
      Persze ennél az opciónál az az előny, hogy ha bekerül a forint összeg a Wise fiókodba, akkor ott akkor váltasz át forintot euróra, amikor te szeretnél. De ha az eurós tranzakció hamarosan létrejönne és igazából nem tudsz rövid távon azzal számolni, hogy most a forint-euró árfolyam jobb vagy rosszabb lenne, nem váltasz több részletben euróra, hanem egyben át akarod váltani és utalni, akkor az első megoldás lenne a jobb, ha nem Wise-ra utalnál be forintot, hanem megadva az eladó eurós számlaszámát, indítanál el egy tranzakciót…

      A Wise oldalán itt: https://wise.prf.hn/l/PJE4nbp, de a fiókodban is, meg tudod nézni, hogy mennyibe kerülne az átutalás és mennyi a becsült idő. Ahogy nézem, forintról euróra váltva és utalva ez 3 óra alatt érne át az utalás, mondjuk 15 millió forintnyi euró esetén… (ahogy növekszik az összeg, az átutalási idő is nő).

      A Wise díja mellé jöhet még a bankodból a forint kiutalás utáni díj is, azt ugye a bankodnak fizeted.

      Valamint érdemes lehet akár előre írni a Wise ügyfélszolgálatának, hogy mekkora összeget utalnál át a rendszerükön keresztül euró váltással együtt (és hogy ezt nem a Wise egyenlegedre töltenéd fel, majd átváltva utalnád ki), ez milyen gyorsan menne végbe, bármilyen folyamat (ellenőrzés stb…) megállíthatja-e/lassíthatja-e ezt…

      Üdv: Zsolt

      Válasz
  18. Kedves Zsolt!
    USA-ba készülök utazni. Wise digitális kártyát használnék kint. Nem látom még át pontosan, hogy a feltöltést hogyan célszerű kivitelezni? Forint számláról wise-ra FT-ban, majd átváltás. Itt kérdés, hogy bankkártyás vagy utalásos legyen……Esetleg USD devizaszámláról közvetlen wise-ra? Egyéb lehetőség? köszönettel

    Válasz
    • A Wise egyenleg feltöltéséről itt írtam a cikkben: https://martincsekzsolt.hu/wise-minden-amit-tudnod-kell/#Wise_egyenlegek_feltoltese
      Ha forintot szeretnél átváltani dollárra, akkor elsőnek a Wise forint egyenleged töltsd fel és ott válts át dollárra (előtte a dollár egyenleget hozd létre). Persze nem muszáj váltanod, ha fizetsz majd USA-ban dollárban, akkor a fizetés időpontjában fog váltani a Wise automatikusan a forint egyenlegedről. Az előre váltással maximum azt tudod elérni, hogy megadott árfolyamon tudsz váltani, ha úgy gondolnád, hogy most éri meg inkább dollárt váltani.

      Válasz
  19. Kedves Zsolt!

    Hamarosan lejár a személyi igazolványom. Szeretném megkérdezni, hogy ebben az esetben kapok értesítőt? Ilyenkor hogy működik, hogy az új igazolvány kerüljön a Wise rendszerébe?
    Köszönöm a választ előre is!

    Válasz
    • Kedves Kathka! Én nem látom azt, hogy a Wise fiókban valahol meg lehetne-e változtatni a személyi igazolvány számát (valamint Google-ben sem leltem rá Wise infó oldalra ezzel kapcsolatban). Az is lehet, hogy ezt nem kérik be ismét, mert elég volt megadni, befotózni a regisztrációnál a hitelesítés miatt. De írhatsz az ügyfélszolgálatnak és megkérdezheted, hogy van-e valami teendőd. 🙂

      Válasz
  20. Kedves Zsolt! Köszönöm az átfogó és tartalmas cikket, segített abban, hogy kipróbáljam a Wise-t.

    A következő lenne a helyzet:

    – ha forint számláról utalok Wise forint számlára, ott átváltok most 380 Ft körül euróra, majd visszautalok deviza számlára (megkerülve a banki árfolyamot), és amikor forintra lesz szükségem, visszautalok eurót a Wise euró számlára, átváltom forintra majd azt visszautalom a banki forint számlámra – az lenne fő kérdés, hogy ilyenkor ha volt árfolyam változás, pl 440 Ft lett az euró akkor az árfolyam nyereség után hogy fizetem az adót? mert gondolom erre is érvényes a 15%-os SZJA. Helyi bankoknál ezt automatikusan vontják, de mi van akkor ha Wise-on váltok.

    ui: itt kicsit értelmetlennek tűnik a helyi devizaszámla – mivel Wise-on is van – de számomra nagyobb összegről lenne szó és ennyit nem szívesen tárolnék Wise-on

    Válasz
  21. Kedves Zsolt,

    A segítségedet és a javaslatod szeretném kérni. A Wise céges számlámról szeretnék paypalra, és Revolute számlára utalni egy-egy ismerősömnek (aki magánszemélyek), azonban egyik esetben sem sikerült az utalás.

    A Revolutnál azt írja, hogy erre az országban lévő IBAN számra nem teljesítik az utalást. Itt változott a két cég közötti viszonyt? Nem lehet akkor ide utalni? Mert olvastam, hogy régen 0 Ft volt az utalás költsége.

    A másik pedig a PayPal. Ide most próbáltam utalni, de nem találok olyan felületet, ahol PayPal email címet tudnék megadni.

    Esetleg tudnál ebben segíteni?

    Nagyon köszönöm

    Válasz
    • Kedves János! Wise forint egyenlegre belföldi bankból érkezhet forint utalás és kiutalni is csak belföldi számlára lehet. A Revolut a forint egyenleghez nemzetközi, litván számlaszámot ad a Revolut, így erre Wise-tól nem lehet utalni. Egyébként Revolut forint egyenlegről lehet Wise forint számlára utalni, de annak a díja 2000 ft (a Wise meg fogadja az utalás, mert a Revolut a forint utalásoknál a Citibankon keresztül utal, így a beérkező utalásnál a Citibank látható, mint küldő, egy belföldi bank). A Revolut meg azért számít fel ekkora díjat, mert igaz a Wise forint számla egy belföldi számla, de nem Magyarország a székhelye a Wise-nak, így nemzetközi utalásnak veszi a Revolut.

      PayPal-ra így email címmel nem lehet utalni a Wise-ról tudtommal. Ha ad a PayPal számlaszámot, akkor lehetne utalni. Vagy saját PayPal fiókodba utalsz be a Wise egyenlegedről és utána a PayPal fiókodból tudsz pénzt küldeni egy másik PayPal felhasználónak. Szerintem így működne.

      Válasz
  22. Kedves Zsolt,

    kiskorúnak is igényelhető Wise számla? A gyermekem hosszabb ideig fog egyedül külföldön tartózkodni és keresem a költséghatékony megoldást az ottléte alatti mindennapos költések fedezésére.
    Köszönöm a választ

    Válasz
    • Nem, Wise számla 18 éves kortól igényelhető. A Revolut-t szokták inkább használni, mert ott van Junior számla. Ehhez elsőnek az egyik szülőnek kell Revolut-ra regisztrálni és utána tud a gyereknek Junior számlát nyitni. További információk itt vannak erről: https://revinfo.hu/revolut-junior/

      Válasz
  23. Kedves Zsolt !
    Nagyon köszönöm a munkádat,a leírások és a videók tökéletesek.
    Egy dologban kérném a segítségedet.
    Rendelkezem Wise és Revolut kártyával is.
    Mindkettőn van némi Euro a nyaralásra félretéve költőpénznek.
    Amennyiben bármelyik kártyáról szeretnék felvenni KP-t Euro-ban külföldön ( Görögország ) , milyen összeghatárig tehetem ezt meg külön költségek nélkül?

    Válaszodat előre is köszönöm !

    Válasz
    • Kedves Tomi! Wise esetén az applikációban alul menj a Kártya pontra, majd ‘Fizetési módok kezelése’, utána ‘Fizetési limitek’ és utána ‘ATM készpénzfelvétel’ és ‘ATM díjak’, ott látni fogod a havi limitedet, 80 000 ft (vagy ezzel megegyező más devza), amiért a Wise nem számít fel vagy maximum 2 készpénzfelvétel. A Revolut app-ban meg bal felül profilképre/monogramra menj rá, majd ‘Csomag’ pont és ott a Készpénzfelvétel ATM-ből részben látni fogod, hogy neked mennyi a havi ingyenes felvételi limited, mikor van nálad hónapforduló stb…
      Ettől függetlenül külföldön egy ATM számíthat fel díjat a készpénzfelvétel után, az ATM-ek jellemzpen ezt előre jelzik.
      Gondolom euróra lenne szükséged, így érdemes lehet még Magyarországon megpróbálni felvenni egy eurós OTP ATM-ből. Nincs mindenhol, de az OTP ATM keresőjében, ha az eurós ATM-ekre rászűrsz, akkor látni fogod, hogy van-e a közeledben. Ezek különálló ATM-ek, így úgy keresd meg (nem a forintos ATM-ek adnak ki egyben eurót is). Itt találhatsz még további infókat: https://revinfo.hu/revolut-keszpenzfelvetel/

      Válasz
  24. Szia
    Érdeklődnék hogy ha munkáltató utal bét a Wise számlára annak vannak e költségei?
    Köszönöm!
    Tamás

    Válasz
    • Kedves Tamás! A Wise számládra beérkező utalásnak nincs díja. Azt nem írtad, hogy milyen devizában kapnád a béredet. Ha forintban, akkor olyan előfordulhat egyes cégeknél, ahol tömeges kiutalást valamilyen rendszer végzi, hogy külföldi székhelyű bank számlájára nem tud utalni. Érdemes megkérdezni a munkáltatót előre és jelezni ezt. Egyébként a forint számlaszám belföldi és másodpercek alatt érkezik meg az utalás és ugyanígy lehet kiutalni is, ahogy a többi belföldi, magyar bankszámlánál is van.

      Válasz
      • Kedves Zsolt
        Köszönöm a választ!
        Panaszkodnak hogy a Giro uzalás miatt a rendszer visszadobja az utalást, ami csoportos.
        Mit lehetne tenni szerinted?

        Válasz
        • Kedves Tamás! Ha a munkáltató ezt nem tudja megoldani technikailag, akkor szerintem nem sok mindent (de nekem nincs ebben további tapasztalatom). Érdemes lehet még Facebook-on Wise csoportot felkeresni és ott posztban megkérdezni, talán ott van másnak ebben tapasztalata.

          Válasz
  25. Kedves Zsolt,

    egyéni vállalkozóként nyitottam egy magyar banknál bankszámlát. Majd nyitottam egy üzleti Wise számlát is. Mindkettőt bejelentettem a NAV-nál. A Wise számlát a NAV visszautasította.
    Igaziból nem értem az egészet. Ki tudja használni ebben az esetben az üzleti Wise számlát? Ha a magyar bankszámlára fogadhatom a bevételt, és onnan utalom ki Wise-ra, az már rég nem éri meg.
    Ennek ellenére fogadhatok bevételt a Wise számlára utalva? Mit tud erről?
    Köszönöm előre is válaszát!

    Válasz
    • Kedves Feri! Nem tudom és értem, hogy a NAV miért utasította vissza. Sok cég használja a Wise Business-t céges számlának… A NAV ügyfélszolgálatát kellene megkérdezned vagy a könyvelődet, hogy milyen oknál fogva utasították vissza…
      Továbbá az nem derült ki, hogy áfaköteles vagy-e… ha nem vagy áfaköteles, akkor még magyar banknál sem vagy köteles számlát nyitnod és oda fogadnod a bevételedet, lehet csak a Wise Business számla egyedül…

      Válasz
  26. Szia Zsolt!

    Egy kérdésem lenne. Az írásodból idézek hozzá:

    „Igaz Magyarországon a törvény szerint alanyi adómentes vállalkozónak nem kötelező vállalkozói bankszámlát nyitni, de a Wise-nál a személyes/magán számla céges bevételek fogadására nem lehet használni. Mindenképp Wise Business számlát kell nyitni (ÁSZF 1.4.-es pont)”

    Én a wise magán számlára rendszeresen kapok posta és GLS utánvétes. Ezzel akkor lehet gond? Továbbá annyiban helyesbítenék, hogy a cikkedben azt írtad, hogy online bank. De ez nem fedi a valóságot, ugyanis a wise ügyfélszolgálat azt mondta, hogy ők nem bank, hanem pénzügyi szolgáltató, és ő rájuk teljesen más jogszabályok vonatkoznak, mint egy bankra.

    Válasz
    • Keves Zozo! Ha ezek az utánvétes bevételek vállalkozáshoz köthető bevétel, tehát vállalkozó vagy, akkor azt a Wise szabályzata szerint Wise Business számlára kellene kapnod. Ha nem vállalkozó vagy, hanem természetes személyként kapsz mondjuk jófogás, vatera stb… oldalakról eladás utáni bevétel, akkor azt ugye törvény szerint, megadott feltételek és bevétel szerint tudod magánszemélyként végezni, szerintem ebben az esetben nem szükséges a business számla (mert Business számla nyitáskor kérnek vállalkozói igazolást, ami ha nincs, akkor szerintem nem is lehet üzleti számlát nyitni…), de ezt biztosra nem tudom mondani, a Wise ügyfélszolgálata tudna erre válaszolni neked.

      Igen, egy helyen maradt ez ott, több helyen a cikkben már pénzügyi intézménynek volt írva, javítottam, köszi az észrevételt. 🙂

      Válasz
  27. Szia!

    800€ -t kellene utalnom egy szlovák számlára. Hogy járnék a legjobban átváltás terén. Forint számlám van, de van revolut és wise is a nevemen. Tehát forint számláról hova kéne feltölteni/utalni és utána váltani az utalás előtt?
    Köszönöm a válaszod előre is!
    A cikk pedig nagyon hasznos volt, köszönet érte.

    Válasz
    • Szia! Ha a forint számlához van bankkártya is, akkor a forintot fel tudod tölteni a Revolut egyenlegedre egy sima bankkártyás fizetéssel (sima debit, lakossági bankkártyával ez ingyenes). Utána átváltod Revolut-n a forint egyenlegedről az euró egyenlegedre. Ha Standard csomagban vagy, akkor havi 350 ezer ft-ig díjmentes a váltás, de ez csak hétköznapokon és afelett 0,5% a díja. 800 euró az jelenleg bele is fér ebbe a havi/hónapfordulós ingyenes limitbe, így nem lesz díja a váltásnak. Utána ki tudod utalni a szlovák bankszámlára, aminek szintén nincs díja.
      Ha a Revolut egyenlegfeltöltés bankkártyával csinálod, itt van egy útmutató cikk: https://revinfo.hu/revolut-egyenleg-feltoltese-bankkartyaval/
      A kiutaláshoz meg itt egy cikk: https://revinfo.hu/revolut-utalas/

      Válasz
        • Hát vagy az egyik vagy a másik kell. A Wise is használható erre, de abban az esetben kell valószínűleg fizetned a bankodnál a belföldi forint utaláskor díjat és a Wise számol fel a váltáskor díjat, ott nincs ilyen havi ingyenes limit. De van olyan eset, amikor például a Wise-t érdemes lehet használni. A Wise és a Revolut összehasonlításáról itt találsz egy cikket: https://revinfo.hu/wise-vagy-revolut/

          Válasz
  28. Szia Zsolt!

    Gyakran fizetek a bookingon és légitársaságoknak a jegyért kártyás fizetéssel. Hogy látod jobban járnék a wies-el fizetni, mint bármely más kártyával?

    Válasz
    • Kedves Imre. Ha nem forintban fizetsz, hanem más devizában ezeken az oldalakon, akkor mindenképp megéri Wise vagy/és Revolut kártyával fizetned… jobb árfolyamokon szoktak váltani ezek a szolgáltatások (középárfolyamhoz közel, folyamatosan lekövetve az aktuális árfolyamot és akár előre is tudsz váltani devizát, amikor erősebb a forint vagy gyengébb a másik deviza), kereskedelmi bankoknál ugye forintos kártyával fizetve mindig az aznapi egyszer meghatározott árfolyamon vált a bank, akár ez 1-2 nappal később is lehet, amikor könyvelésre kerül az összeg, a középárfolyamnál láthatóan többért vált, Wise/Revolut például 5-6 forinttal is válthat jobban euróként/dolláronként egy kereskedelmi bankhoz képest… de erről írtam a cikkben is, mutattam példát.

      A Wise cikkemet gondolom olvastad. A Revolut cikkemet itt találod: https://martincsekzsolt.hu/revolut-minden-amit-tudnod-kell/
      Valamint ezen az oldalon is rengeteg hasznos cikk van a Revolut-ról: https://revinfo.hu/

      Válasz
  29. Kedves Zsolt!

    Tanácsot szeretnék kérni,hogy Revolut-ról Wise-ra USD-t, EUR-t hogy lenne a legköltséghatékonyabb „áttenni”.
    Ma a betéti kártyás lehetőséget próbáltam, de 500 EUR esetén a Wise 6,85 USD díjról tájékoztatott. A tranzakció végeztével ez 9,45 USD lett 🙂 (A Revolut nem számolt fel díjat.)

    Szíves válaszod előre is köszönöm.

    Válasz
    • Kedves Adrienn! Igen a bankkártyás egyenleg feltöltése díjba kerül a Wise-nál, ezt jelzi is a feltöltés előtt.
      Euró utalás: Egyszerűbb a Revolut euró egyenlegedről utalni a Wise euró egyenleged bankszámlaszámára. Ez így ingyenes és percek alatt megérkezik a Wise-ra az összeg.
      Dollár utalás: A dollár esetén nincs saját tapasztalatom Revolut-ról Wise-ra. Ott is valószínűleg olcsóbb lesz az utalásos módszer, a Revolut írni fogja, hogy mennyibe kerül, a Wise dollár esetén wire típusú utalás beérkezésére 4,14 dollár fix költséget számol fel. Nem tudom, hogy a Revolut wire dollár utalást végez-e, erről a chates ügyfélszolgálatot lehetne megkérdezni.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut vagy a Wise ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  30. Budapesten tudok valahol euro készpénzt felvenni díjmentesen Wise kártyával? Van euro számlám a Wise-ban.

    Válasz
  31. Szervusz Zsolt! Mi a helyzet a kormány által bejelentett revolutnak vagy Wise-nak utalt pénzek adóztatásáról?

    Köszi,

    Attila

    Válasz
    • Szia Attila! Ez ugye egy korábbi hír, ami volt? Tehát én újat erről nem látok… és ez ugye a tranzakciós illeték/adó.
      A Revolut szerintem nem terheli a tranzakciós illeték, mert nemzetközi forint számlát ad, onnan megy a kiutalás, az MNB folyamatosan valamit üzenget nekik, hírekben lehet olvasni erről, de nagyon más nem történik egyelőre (ami legalábbis publikus)…
      A Wise-nál is 0 ft a kiutalási díj, tehát ha a Wise forint egyenlegről utalnál egy magyar bankszámlára, annak nincs semmi díja. Egy anonim Wise alkalmazott szerint kötelezett már a Wise tranzakciós adót fizetni, de ezt nem terhelik át jelenleg az ügyfelekre (forrás: Kiszamolo.hu).
      Az, hogy ez a jövőben miként változik, én sem tudom, majd hírekben megjelenik vagy valamelyik szolgáltató közli, ha emiatt lesz díja a forint kiutalásnak…

      Válasz
  32. Szia Zsolt
    Mit jelent az hogy nem gyujtoszamla?
    Van egy wise kartyam magyar szamlaval. Tudok arrol fizetni internet es aramszolgaltato stb dijakat? ami havonta az angol Direct debitnek felel meg. A szolgaltatom adott vmi Giro szamot meg emlitett vmi gyujto befizetest? az akkor ugyanaz? Bocs en Angliaban elek es szeretnem egy magyar lakas szamlait egyszerubben fizetni anelkul hogy kellene magyar banknal szamlat nyitnom.

    Válasz
    • Kedves Veronika! A Wise a forint deviza egyenlegéhez, magyar belföldi, saját névre szóló forint számlaszámot ad. Onnan utalva másodpercek alatt egy másik belföldi forint számlán van az összeg, ahogy ez a magyar belföldi utalásoknál van. Valamint lehet, hogy a közüzemi, internet szolgáltatóknál már bankkártyával is lehet fizetni, akkor meg az a legegyszerűbb.

      Válasz
  33. Szia Zsolt!

    Ezen a linken (…) látható az albán lek, azonban az app-ban nem tudok ilyen egyenleget nyitni. A forint alapú Wise számla lehet az oka?
    Mi lehet a megoldás?
    Köszönöm előre is!

    Válasz
    • Kedves Tomi! Igen, váltani tud a Wise, amikor fizetsz/pénzt veszel fel albán lekben. De külön albán lek egyenleget nem lehet létrehozni (egyébként más szolgáltatónál, a Revolut-nál sem lehet ilyen egyenleget létrehozni). Tehát ha van más deviza az egyenlegeden és fizetni fogsz valahol albán lek-ben, akkor a Wise váltani fog az akkori árfolyamon. De előre nem fogsz tudni váltani, mivel ilyen egyenleg nincsen. A Wise ügyfélszolgálatának írhatsz még ezzel kapcsolatban.

      Válasz
  34. Kedves Zsolt!
    Szeretném a véleményét kérni, hogy az alábbi esetemben megoldás lehet-e a WISE.
    Angliából kapok nyugdíjat, amit a kifizető (DWP, Department for Work and Pension) angol fontban állapított meg. 2022 decemberéig egy CIB folyószámlára kértem az összeget, rendben meg is jött természetesen forintban jóváírva, de változó összegben az árfolyamváltozás miatt. Hogy ezt elkerüljem nyitottam a CIB-nél egy GBP devizaszámlát és arra kértem a nyugdíj utalását. Azóta angol fontban látom a jóváírást az internet bank felületen, de forintban az app-on. Mindkettő változó összeg. Mikor érdeklődtem, kiderült, hogy a DWP külföldre a célország devizájában fizeti a nyugdíjat a Citibankon keresztül. Valahogy úgy néz ki, hogy a DWP elutalja a nyugdíjamat fontban a Citibanknak, azok átváltják forintra, majd tovább utalják a CIB-nek (ez akkor is így volt, amikor forintszámlára kértem a pénzt) és a CIB vissza váltja fontra és azt jóváírja a GBP devizaszámlámon. Bocsánat, de nagyon komplikált. Segíthetne egy WISE GBP számla ezen, hogy ne kétszeri átváltással jussak a nyugdíjamhoz. Mit gondol?
    Előre is köszönöm szépen a válaszát.
    Üdvözlettel, Ferenc

    Válasz
    • Kedves Ferenc! A Wise az angol font egyenlegéhez Egyesült Királyság belüli bankszámlaszámot ad, a banki adat, cím is londoni. Nem vagyok biztos ebben, de ez talán így segíthet, mivel így egy Angliában bejegyzett bankszámlára fognak utalni, ezért szerintem fontban is fog megérkezni az összeg és utána Wise-n belül jobb árfolyamon fogod tudni átváltani, mint ahogy jelenleg van, ami nem csak hogy komplikált, de biztosan rosszabbul is jöhet ki a váltás (persze ha elosztod a forint összeget az angol font összeggel, akkor kiderül, hogy mennyivel rosszabb árfolyamon lesz a váltás…).

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  35. Kedves Zsolt,

    Lenne mégegy kérdésem, előre is köszönöm, ha tudnál segíteni.

    Sürgősen kellene online fizetnem vagy utalnom 2000 USD-t egy tanfolyamért. Még nem látom át teljesen a Wise költségeket, előnyöket-hátrányokat, de szerinted melyik lenne a legkedvezőbb fizetése mód?

    Felvázolva az általam elképzelt opciókat:

    1. Magyar banknál vezetett HUF számláról USD-t utalni
    2. Magyar banknál vezetett HUF számláról magyar bankkártyával 2000 USD-t fizetni
    3. WISE HUF számláról WISE kártyával online fizetni 2000 USD-t
    4. WISE HUF számláról átváltani 2000USD-t Wise USD számlára és Wise kártyával online fizetni
    5. WISE USD számláról utalni 2000 USD-t

    Nem látom a különbséget, hogy HUF vagy USD számáról fizetek USD-t, gondolom csak a váltási árfolyam lehet a különség, hogy ha előbb átváltom, akkor én döntöm el, hogy mikor és milyen árfolyamon, ha pedig HUF-ról fizetek USD-t kártyával, akkor aznapi árfolyam? Lehet még különbség a Wise költségeiben is, utalni vagy fizetni, na meg plsz a váltás?

    Előre is köszönöm, ha tudnál segíteni ebben!
    Szép napot Zsolt,
    üdv. Betty

    Válasz
    • Kedves Betty!

      Ha van lehetőséged ezt az összeget bankkártyával kifizetned, akkor az lehet a legolcsóbb, mert az utalásnak plusz díja lehet a Wise-nál is, de ezen a kalkulátor oldalon ez meg is nézhető: https://martincsekzsolt.hu/wise-dijak

      Ha utalnál és váltanál a Wise-on keresztül, ahogy a cikkben ebben a részben leírom: https://martincsekzsolt.hu/wise-minden-amit-tudnod-kell/#Kulfoldi_utalas_devizavaltassal
      Akkor most éppen ezért a Wise 8800 ft-t számolna fel és valamennyi időbe telhet, mire a kedvezményezett megkapja az összeget. A saját magyar bankodból a forint kiutalásnak is lesz valószínűleg díja, azt a bankod szabja meg és vonja le majd…

      Ha viszont Wise kártyával fizetsz, akkor elsőnek a Wise forint egyenlegedre be kell utalnod a forintot, meg tudod nézni előtte, hogy majd mennyiért váltana a Wise a dollárt és mennyi a váltási díj, ezzel együtt utalj be. Ennek ugye van díja a magyar bankodnál, vagyis valószínű, hogy lesz.
      Ezután eldöntöd, ahogy írtad, hogy vagy létrehozol dollár egyenleget és oda váltasz, amikor szeretnél vagy nem váltasz és amikor fizetsz a kártyával, a Wise automatikusan az akkori árfolyamon váltani fog dollárra és abban fizet, mindkét esetben a váltási díj mértéke a Wise felé ugyanannyi… Ennek díja most éppen 4068 ft, tehát feleannyi, mint ha utalásos módszert választanád és a kártyás fizetéssel rögtön ki is fizetted a szolgáltatást. Ezután nézd meg a Wise kártya limitet, hogy 2000 dollárt ki tudj fizetni és utána online kifizeted.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Wise ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
      • Kedves Zsolt.

        Köszönöm a választ.
        Végül kiderült, hogy csak Paypal-lal tudok fizetni. Próbáltam beregelni a Paypal alá a revolut kártyámat, de vmi oknál fogva nem engedi…Wise kártyát be lehet tenni Paypal alá? Végül a Curve kártyát be tudtam tenni, abban van a Revolut, így ha minden igaz, amikor Paypal-ról fizetek akkor a Revolut USD számláról fog menni. vagy túlkomplikálok vmit???
        köszi Betty

        Válasz
        • Kedves Betty! Nekem Revolut, ráadásul virtuális kártya van beállítva PayPal-hoz, de a Wise is ott van… nem tudom, hogy miért nem tudod hozzáadni. Amire figyelni kell, hogy ha kártyát állítasz be PayPal-on, akkor lépje be Pénztárca menüpontba, menj rá a kártyádra és a Pénznemnél válaszd ki az USD-t, ha dollárban fizetsz. Ezenkívül a Curve appban is a Revolut kártyádnál a pénznemnél válaszd ki és add meg az USD-t. Ebben az esetben fog végül a Revolut váltani vagy onnan a dollár egyenlegből levonni dollár összeget…

          Válasz
  36. Kedves Zsolt,

    Köszönjük a sok hasznos infot, nagyon sokat tanulok belőlük. Jól láttam, hogy a Wise eltörölte a nagyobb összegű EUR számlán tartására vonatkozó költségeket? A limit összegre már nem emlékszem, de volt vmi díja úgy tudom. Most kerestem, már nem látom. Tudsz erről? Köszönöm szépen a válaszod. üdv Betty

    Válasz
  37. Kedves Zsolt!

    Tanácsot szeretnék kérni Revolut vs Wise számlanyitással kapcsolatban.
    Mind céges, mind magán számlát szeretnék nyitni. Mindkét számlán csak eurót tartanék.
    A cégesre havi pár száz euró érkezne (euróban utalva eurós vagy angol font számlákról). A magánra utalnék a cégesről eurót, illetve magyar Ft számlákról érkezne rá utalás, de itt is csak eurót szeretnék tartani.
    A céges számlán nem lenne sok pénz őrizgetve, a magán számlán pár tízezer euró lenne jellemzően.
    Költeni euró zónába költenék a magán számláról, vagy utalnék eurós számlára (nem magyar), és néha kp-t is vennék fel, csak euróban.
    A cégeshez talán még kártya sem szükséges, a magánhoz lenne.
    Mindent végig néztem, olvastam, hallgattam , de a te tanácsodat is szívesen venném, hogy melyik céget javaslod.

    Üdv
    Emese

    Válasz
    • Kedves Emese! Fontos különbség a Revolut és a Wise számlák között, hogy a Wise belföldi forint számlaszámot ad, míg a Revolut nemzetközi forint számlaszámot. Így ha neked utalnának forintban és Revolut forint számlaszámodra, akkor az az utalónak nemzetközi utalásnak számít és eléggé magas szokott lenni az utalási díj és pár nap is lehet, mire megkapod az összeget. A Wise esetén a belföldi, magyar forint számládra csak Magyarországról tudnak beutalni jelenleg, de másodpercek alatt a Wise egyenlegeden lesz az összeg és az utaló is sima belföldi utalást végez. Wise Business számláról itt van egy cikkem: https://martincsekzsolt.hu/wise-business-szamla/

      Ha nem forintban, hanem más devizában érkezik bevételed, akkor a Revolut is egy jó megoldás lehet. Itt van olyan lehetőség, hogy a személyes fiókodban tudsz egy Pro csomagot létrehozni, ez szabadúszóknak, egyéni vállalkozóknak van, kapni fog külön számlaszámot, ide érkezhet be a vállalkozói bevételed. De van külön a Revolut Business, ott különböző csomagok vannak, oda külön regisztráció kell.
      Persze lehet Revolut és Wise magán számlád is. Eurót könnyen, forintot nem tudsz a két szolgáltató között utalni. (Revolut-ról forintot Wise forint egyenlegre nem tudsz utalni, Revolut-ra tudsz Wise bankkártyával forintot feltölteni, de annak a Wise részéről van már díja, ha Wise Visa kártyád van).
      Olvasd el mindkét cikkemet a két szolgáltatóról, sok infót találsz még. 🙂

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut vagy a Wise ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  38. Kedves Zsolt!
    A napokban úgy jártam, hogy a kártyámon nem volt elegendő Ft,
    ezért fizetéskor az €-ból vont le.
    Hogyan tudnám beállítani, hogy csak Ft-ból vagy csak €-ból vonjon összeget?
    Köszönöm a választ!
    Erika

    Válasz
  39. Kedves Zsolt!

    Pld.mai napon 02.21-én 1EUR középárfolyamon = 383.6300 HUF
    wISE-BA most váltanék 50.000 ft-ot euróra: 129,40 EUR-T Kapok érte(átváltás díja:269ft)
    Wise 386,3 forinton vált 1 eurót.Ez nem feltétlen olyan jó ha jól számoltam?!

    Válasz
    • Szia! A Wise nem ezen az árfolyamon vált. De a Wise minden esetben számol fel váltásnál díjat, így ha azt hozzáadod és úgy osztod el, akkor igen, ennyire jön ki egy euró. De a Revolut esetén sincs korlátlan váltás az ingyenes Standard csomagban, ha eléred a havi kvótát, akkor 0,5% lesz hétköznap, hétvégén meg 1% a devizaváltás díja. Ha előfizetsz a Revolut Premium csomagra, akkor lesz hétköznaponként ingyenes váltás, korlátlanul. De ki kell számolni, hogy megéri-e, mert éves díja 25 000 ft.
      Mindkét szolgáltatónak van előnye és hátránya. Sokan nagyobb összegek utalása és váltása esetén a Wise-t használja, mert a Wise-nak erre van egy utalásos és átváltásos lehetősége, van magyar belföldi forint számlaszáma stb… még ha forintot utalnál be a Revolut számlaszámodra, annak jóval nagyobb költsége lehet, mivel nemzetközi utalást kell elvégezned, utána váltod át és utalod tovább, persze bankkártyás feltöltés is van, de nagyobb összegeket nem könnyű feltölteni, a Revolut is korlátozza a bankkártyás feltöltés maximumát naponta stb… A Wise és Revolut cikkemet elolvasva láthatóak a különbségek, a végén van összehasonlító táblázat is.
      Ha neked a felhasználási szokásod az, hogy havonta mondjuk rendszeresen max 350-400 ezer forintnyi összeget átváltasz (és ezt az összeget bankkártyával fel tudod tölteni a Revolut forint egyenlegedre), akkor igen a Revolut Standard csomag neked jobban megfelelhet.

      Válasz
    • Sziasztok! Van olyan bank automata amin keresztül lehet pénzt befizetni Wise számlára úgy, mint pl. OTP automatán OTP-s számlára?

      Válasz
      • Szia! Nem, ilyen lehetőség nincs. Wise, Revolut, ezeknek a szolgáltatóknak nincs saját ATM-ük.

        Válasz
  40. Kedves Zsolt!
    Két különböző magyar számlaszámra lenne szükségem. Megoldható valahogy?
    Van wise fiókom, benne egy forint számlával, aminek van egy bankszámlaszáma (12600xxx-xxxxxxxx-xxxxxxxx).
    Lehet valahogy „alszámlát” nyitni, vagy bármi trükköt bevetni, hogy legyen még egy ilyen 126-tal kezdődő, az előzőtől eltérő bankszámlaszámom?
    Köszi!

    Válasz
    • Kedves Pisti! Nem lehet. Perselyeket tudsz létrehozni és oda tudsz egyszerűen betenni és kivenni összegeket, ezekből a perselyekből nem kerül felhasználásra az összeg kártyás fizetéskor vagy utaláskor… ha céges bevételed érkezne, ahhoz kötelező Wise Business számlát nyitni. Milyen célból lenne szükséged plusz számlaszámra? 🙂

      Válasz
      • Köszi a választ! A családnak két fiókja van egy „befektetési” oldalon, és nem engedi 2x ugyanazt a számlaszámot felrögzíteni a kifizetéshez, pedig szeretnénk, hogy ugyanarra számlára érkezzen mindkét fiókból a pénz. De akkor marad a két wise számla nyitása két külön családtagnak. 🙂

        Válasz
        • Igen, Wise szabályzata szerint is, minden személynek külön Wise fiókot kell létrehozni. Ha beérkezik összeg, akkor pillanatok alatt, ingyen tudtok két felhasználói fiók között átküldeni.

          Válasz
  41. Kedves Zsolt! Jól értem, hogy a Wise-nál nem lehet lekötni a betett pénzt, mint egy hagyományos banknál? De egyszerűbben kérdezem, van olyan konstrukció, hogy lekötöm az eurómat a Wise számlán?

    Válasz
    • Kedves Péter! Nem lehet lekötni. De pár napja jött az értesítés, hogy euró, dollár és angol font tárolására fizettek 2022 decemberre egyenleg visszatérítést (én is kaptam), ez eddig nem volt. Egyenleg visszatérítésnek hívják, itt írnak erről többet: https://martincsekzsolt.hu/wise-egyenleg-visszatérítés
      (A hagyományos bankoknál elérhető pénz lekötéseket, befektetéseket is érdemes jól átnézni, hogy milyen konstrukció, mennyi is lesz annak a díja a bank felé stb…)

      Válasz
  42. Kedves Zsolt, Szeretnék átváltani 1,5M ftot dollárra, amit utána szeretnék felvenni kp. Még nincs se revolut se wise számlám. Két kérdés: 1. egy ilyen akcióra melyiket javaslod? 2. Tudsz ATM-et , ahol kedvezőbb a kp felvét? (az olvastam ez ATM-enként vagy bankonként válltozik) Köszönöm, ha segítesz

    Válasz
    • Kedves Alíz! Tudtommal dollárt kiadó ATM nincs Magyarországon és más helyeken olvastam, hogy így nagyon a más európai országokban sem olyan jellemző (Angliát írták, hogy ott található). Euró esetén is az OTP-nek vannak egyes helyeken külön ATM-ei euró kiadására.

      A deviza váltás díja: Wise-nál mindig van díja (cikkben van erről infó, kalkulátor oldal) és Wise díj nélkül utalni tudsz forintot (itt persze az utaló banknál van díj, meg ott a tranzakciós illeték).
      Revolut-ra bankkártyával lehet feltölteni pénzt ingyen, ez bankkártyás tranzakciónak számít, ha beutalnál az viszont drágább lehet, mert a Revolut nemzetközi forint számlaszámot ad, így a hazai bankoknál a forint utalás nem belföldi lesz, hanem nemzetközi, ami többe kerül…
      Revolut Standard csomagban hónapfordulóként 350 000 ft-ig lehet díj nélkül váltani hétköznapokon (efeletti részre 0,5% díj lesz), hétvégi váltás esetén minden esetben 1% díjat számít fel.

      Készpénzfelvétel: Dollár készpénz felvétel így nem annyira releváns, de Wise esetén havi 200 GBP ingyenes és afelett 1,75% a díj. Revolut-nál ingyenes Standard csomagnál hónapfordulóként 75 000 ft ingyenes és afelett 2% a díj készpénzfelvételnél és persze az ATM is felszámolhat plusz díjat, mert az egy külön szolgáltató.

      Válasz
  43. Tudok utalni Wise szamlarol bank szamlara?
    Angliaban elek, es Magyarorszagrol varok egy osszeget. Ha nyitok szamlat a transferwise-nal, magyar bankszamla adatokkal, akkor fogo tudni utalni onnan az angliai szamlamra?
    koszonom elore is!

    Válasz
  44. Paypalról az eurót (euró alszámlám is van) Wise euró számlámra sikeresen kiutaltam Xoomon keresztül. 1euróba került csak.
    Nem tudom mióta van ez a szolgáltatás, de nagyon megörültem mikor felfedeztem 🙂

    Válasz
  45. Kedves Zsolt,

    az oldalon szerepel, hogy virtuális kártyával is lehet pénzt kivenni ATM-ből. Nekem egyelőre csak az van. Ez biztosan működik? Általában az összes ATM kér pin kódot a felvételnél és én nem találtam pin kódot az alkalmazásban a kártyánál. Tudna erről egy kis plusz információval szolgálni?

    Válaszát előre is köszönöm.

    Válasz
    • Kedves Tamás! Én még személy szerint nem vettem fel úgy készpénzt, hogy érintéssel aktiváltam ezt. PIN kódot nem kell megadni, mert ez virtuális kártyához nem jár. Hozzá kell érinteni az ATM-hez és kiírja, hogy mit kell csinálni, lehet, hogy a Wise app-ban kell valamit jóváhagyni stb… viszont máshol azt olvastam így visszajelzéseknél, hogy az ilyen érintős ATM-ek elég sokszor nem működnek idegen, más bank által kibocsátott bankkártyákkal, meg ugye nem is minden ATM rendelkezik ilyen rendszerrel. Szerintem érdemes kifizetni ezt az egyszeri kártyadíjat, amelynek utána nem lesz további díja, éves kártyadíj vagy ilyesmi. 🙂

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Wise ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  46. Szia!
    1., Ha a Wise EUR számlámról eurót szeretnék átutalni egy magyar bank (pl. OTP) euró alapú számlájára,akkor milyen díjakkal kell számolnom? Ha jól láttam,akkor valami 0,37 EUR / utalás összegtől függetlenül,ez igaz?
    2., A te videódban azt láttam a díjaknál,hogy ha minimum 15000 eurót tartok a Wise számlámon,akkor annak van évi 0,41% díja. Na most ha pl. van 20000 euróm és év végén még mindig van rajta 15000,akkor levonnak tőlem 0,41%-ot?
    Egyáltalán van ilyen díj? Mert én nemrég regisztráltam,de sehol nem találkoztam ilyen díjjal,csak feltűnt,hogy a Wise update videódban 3:54-nél fel van tüntetve ez a díj.
    Előre is köszönöm válaszod,üdv.

    Válasz
    • Szia!
      1. Igen. Itt az online kalkulátor oldaluk: https://martincsekzsolt.hu/wise-dijak , ott az Utalás indítása résznél euró és eurót állítasz be, akkor látod, hogy összegtől függetlenül egyszeri 0,37 eurós díja van.
      2. Ez már megszűnt, pár hónapja már nincs tárolási díj.A videóban sajnos ezt nem tudom utólag frissíteni, ha a videó leírásba nem írtam be (megnézem), akkor oda ezt leírom.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Wise ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  47. Kedves Zsolt!

    1. Ha a fizetésem EUR-ban kapom a Wise EUR számlámra, amit havonta HUF-ra váltanék mi lenne célszerübb eljárás? Átváltani a Wise számlák között és utalni vagy előzetes átváltás nélkül utalni EUR összeget a magyar banknál vezetett HUF számlára (ez nem feltétlenúl a sajátom)?

    2. A Wise EUR számlám szeretném feltölteni EUR összeggel, más számlájáról (magyarországon vezetett EUR számláról).
    Hogyan célszerűbb, gyorsabb, kedvezöbb?
    Mennyibe kerülhet ez a feltöltőnek?

    Köszönöm,
    Tamás

    Válasz
    • Kedves Tamás!
      1. Ha eurót utalsz ki a Wise-tól egy magyar forint alapú számlára, akkor a fogadó bank fogja átváltani az ő árfolyamán az eurót forintra. Ez valószínűleg nem lesz jobb, mintha Wise fiókodban átváltanád az eurót forintra és azt utalnád át, meg kell nézni, de Wise általában jobb árfolyamon szokott váltani, váltási díjjal is együtt.
      2. A Wise fiókodban az euró egyenlegednél megtalálható az számlaszámod, arra kell utalnia az ismerősödnek. A küldő bankjától függ, hogy ott mennyibe kerül az utalás, ezt a bank honlapján vagy az ügyfélszolgálattól kellene megkérdeznie, azt is, hogy mennyi idő mire elküldik az utalás a fogadó bankhoz.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Wise ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  48. Kedves Zsolt,
    Jól látom, hogy ha USD ben érkezik nagyobb összeg a Wise ra és azt az összeget nemWise EUR számlára kellene továbbutalni, akkor olcsóbb előbb azt saját WISE számlán EUR ra váltani és úgy továbbutalni, nem pedig átváltás nélkül utalni hogy a külső számlára EUR érkezzen?
    Előre is köszönöm!

    Válasz
    • Kedves Zsófi! Ha a Wise-ról devizát utalsz egy másik bank számlájára és az a számla nem a megegyező devizában van, akkor a fogadó bank fogja átváltani az összeget, ami eltérhet a Wise árfolyamától. Szóval érdemes megnézni, hogy a fogadó bank miként vált és azt összehasonlítani a Wise váltási árfolyamával és a költségével. Sok esetben a Wise azért jobban szokott váltani, szóval megérheti előtte átváltani a Wise-n belül a devizát és úgy utalni.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Wise ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  49. Azt írtad, hogy Wise számlák között ingyenes az utalás. Hogyan kell ezt csinálni? Mindenütt kerestem, de nem találom.

    Válasz
    • Kedves Márta! Ha ismerősnek szeretnél utalni, vagyis olyannak, akiknek meg van a telefonkönyvedben az a telefonszáma, amivel regisztálva van a Wise-n (a másik félnek láthatónak kell lennie, ez a Wise appban be és kikapcsolható). Vagy ha más Wise számlájára utalsz (én eddig eurót utaltam így), akkor annak nem számít fel utalási díjat a Wise.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Wise ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
      • Kedves Zsolt.
        Nem tudod véletlenül miért kér a wise jövedelemigazolást? Csak 1-2 kisebb összeget utaltam külföldre. Ez normális, mindenkitől kér?

        Válasz
        • Kedves Moni! Ezt nem tudom (nekem ilyet nem kellett korábban), a Wise ügyfélszolgálatát kellene megkérdezni (magyar nyelven is elérhetőek), hogy ez miért van, miért kérik.

          Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Wise ügyfélszolgálatát felkeresni.

          Válasz
  50. Kedves Zsolt!

    Sajnos a wise kártyának lesz éves díja. Fizikai kártya esetén 800-ft,a virtuális pedig 500-ft. Meg az utalások költsége is változni fog.

    Válasz
    • Kedves Attila! Köszi az infót, igen a HUF devizából utalásnál lesz egy emelés, az eddigi 73 FT + 0,51% díj helyett, 73 ft + 0,58% lesz a díj, tehát 0,07%-os díjemelés történt az olcsó utalásos módszernél, ez ugye köszönhető a magyarországi ilyen-olyan extra adók kivetésének, nem maguktól emelt a Wise díjat, meg ez csak a forintos tranzakciókat, átváltást érinti…
      A Wise-on keresztüli, banki átutalással küldött HUF utalások díja a következő dátumtól emelkedik: 22/09/2022. A személyes vagy céges Wise számládról indított utalások díja pedig ettől a naptól emelkedik: 14/11/2022.
      Igaz, ha tudják a jövőben, akkor csökkenti a díjat a Wise, ahogy ezt tette az euró tárolásnál is, egy ideig kellett fizetni euró deviza tárolásért, de ezt nem olyan régen eltörölte, mert a negatív kamatkörnyezetnek vége lett.

      A kártyadíjról viszont én nem találtam infókat, a Wise-tól ilyen emailt nem kaptam, ezt az információt hol olvastad, tudnád kommentelni a forrást? 🙂 köszi!

      Üdv: Zsolt

      Válasz
  51. Szia Zsolt!
    Cégnek nyitnánk Wise Business számlát, erről utalnánk € és Ft béreket is, illetve erről fizetnénk ki EU-s szállítókat Ft-ban és €-ban. Több kérdésem is lenne:
    – lehet tudni valamit arról, hogy a tranzakciós adót hogy fogja kezelni a Wise? Jól gondolom hogy ez semmiképp nem vonatkozna a Ft tranzakciókon kívül másra (pl €->€ utalások)?
    – az utalás költsége számomra kissé zavaros. Az összesítő táblázatban az szerepel, hogy „Pénz küldése Pénznemenként változó díj – 0,41% összegtől”. Ezzel szemben azon az oldalon ahol kiválaszthatom milyen pénznemből milyen pénznembe utalnék (https://wise.com/hu/pricing/send-money?targetAmount=500089&sourceCcy=HUF&targetCcy=HUF&tab=1) van 3 utalási mód, ebből az „olcsó”‘ és az „utalás Wise számláról” alacsony fix díjas, a „gyors utalás”-nál van csak változó díj (0,64%). Nem világos melyik mire vonatkozik, illetve mi az a 0,41%.
    A Wise oldalán nem találtam ezekre válaszokat, lehet csak én voltam felületes/nem elég kitartó.

    Előre is köszönöm a válaszokat

    Válasz
    • Kedves Konrád! Ezekkel a kérdésekkel inkább az ügyfélszolgálatot keresd meg, magyar nyelven elérhetőek, ők fognak tudni ezekre pontos választ adni. 🙂
      Üdv: Zsolt

      Válasz
  52. Kedves Zsolt!
    A fiam 16 éves, elég sokat jár külföldre, sportolóként. Mindig gond a megfelelő pénz átváltása, utána a sok apró elkülönített tárolása 🙂 Lehet neki Wise számlát nyitni? Láttam, hogy van diákszámla, de korhatárt nem láttam. Köszönöm a választ
    Endre

    Válasz
    • Kedves Endre! Én Wise diákszámláról nem tudok, szerintem csak 18 éves kortól lehet saját Wise számlát létrehozni. A Revolut-nál van junior számla (most már <18 -nak hívják), ez elég népszerű Magyarországon is, 18. szülinapig használhatják, de ehhez is elsőnek kell a 18 év feletti Revolut fiók regsisztrálás és a szülő a fiókjából hozhat létre ilyen junior számlát a gyerekének, rendelhet külön kártyát és rengeteg más opció van szabályok stb... beállítására. Itt írtam a cikkemben erről: https://martincsekzsolt.hu/revolut-minden-amit-tudnod-kell/#Revolut_Junior_szamla

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Wise ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  53. Kedves Zsolt!

    Igen, áfa körön kívüli, használt termékeket árulok, és az utánvétek jönnek a számlára (posta és gls). Akkor erre jó a számla ha jól értettem.

    Válasz
  54. Kedves Zsolt,

    Pár napja használom a Wise-t. Próbaképpen utaltam, létrehoztam euró számlát és fizettem már vele paypallal is. Az lenne a kérdésem, mivel csak virtuális kártyám van jelenleg , hogy ha nagyobb összeggel vásárolnék belföldön, mikor vagy kér -e egyáltalán pin kódot ha telefonnal fizetek egy üzletben? Illetve ha később kérek fizikai kártyát, akkor a virtuális kártyámmal azonos lesz, vagy új számlaként indul?
    Előre is köszönöm a válaszát,
    Üdv: Sándor

    Válasz
    • Kedves Sándor! Ebben a Wise bejegyzésben található egy táblázat: https://wise.prf.hn/l/0GnLVMY
      Itt az első sort kell nézni (Chip és PIN/mobiltárcák*). Ott láthatóak a limitek.

      A másik kérdést nem biztos, hogy pontosan értem. Szóval ha fizikai kártyát fogsz igényelni, akkor a fizikai kártyának az adatai mások lesznek, mint a virtuális kártyáké. A számlaszámaid, egyenlegeid meg ugyanazok lesznek, mivel a Wise nem ad külön alszámlát például a virtuális kártyákhoz vagy a fizikai kártyákhoz. Minden típusú kártya ugyanarról a deviza egyenlegekről vonja le fizetéskor az összeget, annyi, hogy a limiteket, egyéb funkciókat külön be tudsz állítani minden kártyánál.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Wise ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  55. Kedves Zsolt!

    Deviza kereskedésre szerettük volna használni a Revolutot, de a regisztráció során derült ki, hogy arra nem szabad. A Wise-ot szabad?

    Válasz
    • Kedves Zita! Devizakereskedés adóvonzattal jár, mint ha a tőzsdén kereskednél, a nyereség után adót kell fizetni (SZJA) stb… Devizakereskedésre egy kereskedelmi platformot kell keresni, de nekem ebben nincs tapasztalatom… Az, hogy mi számít pontosan devizakereskedésnek, nem tudom, szakembert, könyvelőt kellene erről megkérdezni.

      Válasz
  56. Kedves Zsolt,

    Olyan kérdésem lenne, hogy Magyarországon van-e valamilyen limit arra vonatkozóan mennyi pénzt lehet tartani Wise számlán? Ugyanis nekem van egy Wise számlám, amit Szingapúrban nyitottam (mivel jelenleg itt élek) és itt csak kb. SGD5000-t tarthatok rajta, a többi kiutalandó bankszámlára, ugyanez vonatkozik PayPal-re is. Esetleg otthon is van ilyen megkötés? Köszönöm válaszát előre is.

    Válasz
    • Kedves Emma! Én ilyen limitről nem tudok és nem találtam erről infót. Ha van már Wise fiókod, akkor tudsz írni emailt az ügyfélszolgálatnak, vagy chaten is írhatsz nekik, magyar nyelvű ügyfélszolgálat is van, kérdezz erre rá. SGD 5000 kb. 1,4 millió ft, ennél biztos, hogy jóval többet is lehet tartani és nem csak forint devizában… 🙂

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Wise ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  57. Kedves Zsolt!
    Végigcsináltam a folyamatot(regisztrálás,virtuális kártya,bankkártya rendelés,).
    Már csak az egyenlegfeltöltés maradt hátra.
    Mivel elsősorban külföldi tartózkodásom idején szeretném használni(kerülve az itthoni valutavételt) elég ha forinttal töltöm fel,vagy inkább az adott ország pénznemével?Elsősorban EUR fog használatban lenni.
    Mi javasolsz?

    Köszönöm előre a válaszodat.
    Üdv,

    Válasz
    • Kedves Gábor! Lehet, hogy nem értem pontosan a kérdést. 🙂 Szóval a legegyszerűbb, ha a Wise forint egyenlegedet valamelyik módszerre forinttal feltöltöd, utána ott lesz a forint egyenlegeden az összeg. Ezután eldöntheted, hogy ott vmikor átváltasz euróra vagy majd mikor külföldön leszel és fizetsz a kártyáddal, akkor majd akkor az aktuális árfolyamon a Wise átváltja a forintot euróra és megterheli a kártyát…

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  58. Kedves Zsolt!

    Olvastam mindkét bejegyzésed, sokat segített a döntésben, nagyon köszönöm. Már csak egy praktikus kérdésem maradt, amire nem találtam választ. Ha GBP alapú Revolut számláról utalom magyar GBP alapú deviza számlára, annak mennyi a díja? Nagy Britannia Sepa ország, de az utalás nem euroban, hanem fontban menne. az is ingyenes?
    Köszönöm előre is.

    Válasz
    • Kedves Kata! Csak az eurónál van mindig ingyenes utalási lehetőség SEPA országokba. Angol fontot Magyarországon bejegyzett bank számlájára nem fogsz ingyen utalni. Ennek díja 1500 ft/utalás a Revolut díjszabása szerint. De amikor írni fogsz, akkor ki fogja előtte mindig írni az utalási díjat. (angol fontot csak olyan számlára fogsz tudni utalni díj nélkül, amely számla bankja olyan országban van bejegyezve, ahol a hivatalos deviza az angol font)

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  59. Kedves Zsolt,
    érdeklődöm, hogy
    1. céges bankszámlák (Erste HUF és EUR) közti utalásra/átváltásra tudod-e ajánlani a Wise Business-t. Bevételeink nagy része Ft-ban érkezik, de szeretnénk inkább EUR-ban tartani… a bankon belüli átváltás viszont igen költséges lenne.
    2. a magyar pénzügyi/könyvelési előírásoknak megfelel egy ilyen tranzakció (köztes szolgáltató használata a céges bankszámla alszámlái közti transzfer/átváltás során)
    3. az egyszeri 18e Ft körüli összeget mindenképp meg kell fizetni akkor is, ha pénzt nem tartanánk a Wise-nál, csak amíg a tranzakciók tartanak. Ez az összeg elszámolható a cégnél (ad róla számlát a Wise?)
    Köszönöm válaszát előre is!

    Válasz
    • Kedves Réka!
      1. Igen, ez így működhet. Még többet tudtok megspórolni, ha ugye a Wise forint számlaszámra érkezik a bevétel közvetlenül, ott átváltjátok és az eurós Erste bankszámlára átutaljátok.
      2. Ez is kérdés lenne? 🙂 Igen, a Wise Business számla is lehet céges számla, de van elvileg egy nyomtatvány, amin a NAV felé le kell jelenteni ezt a számlát is, továbbá önmagában nem lehet céges számla csak a Wise, hanem kell egy Magyarországon bejegyzett bankhoz kapcsolódó céges bankszámla is (de elvileg az Erste-nél akkor van neked). Könyvelőt kérdezd meg a továbbiakról.
      3. Amikor először igényelsz banki adatokat a céges fiókodhoz, 18910 Forintos egyszeri díjat számítanak fel. Tehát, ha szeretnél beérkező utalásokat, akkor ugye kell számlaszám, ezért kell fizetni. Szóval a Business számla nyitása ingyenes, utána egyes szolgáltatások eléréséhez egyszer kell kifizetni ezt az összeget és utána minden elérhető lesz. Nekem korábban rajta volt a számlakivonaton ez a mínusz, ez a díj.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Wise ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  60. Most igényeltem bankkártyát a Wise-tól és 2 változást tapasztaltam a fenti cikk 2022-07-15-ös állapotához képest.

    1. – Már fizikai kártya nélkül is engedi a Wise a digitális kártyák igénylését.
    2. – Ha először digitálisat igényelsz, a fizikális kártya díja 2390 Ft helyett mindössze 1700 Ft.

    A „Cards” menübe lépve még nekem is 2390 Ft-nak jelezte a Wise a fizikai kártyát, de én az igénylést a digitálissal kezdtem. Ezt követően viszont 1700-re csökkent a fizikai kártya díja és végül ennyit is fizettem érte, ahogy ezen a képen látható: https://imgur.com/a/fQdIU4h

    Válasz
    • Kedves Gábor! Köszi a hasznos visszajelzésedet! 🙂
      Ez valóban így van, megkérdeztem az ügyfélszolgálatot, mert a weboldalukon még nem így van kiírva… szóval már digitális kártyának hívják és nem virtuális kártyának és nem kell fizikai kártyát megrendelni ahhoz, hogy digitális kártyákat is létre tudjunk hozni, ezt az ügyfélszolgálat is megerősítette, a weboldalukat meg elvileg hamarosan frissíteni fogják. A kettes pontra így nem kérdeztem rá, de akkor ezt is jó tudni, majd kiderül, hogy ez nem egy bug véletlenül? 😀 A cikkemet frissítettem.

      Válasz
  61. Kedves Zsolt!

    nagyobb összeget ( egy kisebb lakás arat, adózott, semmivel nem terhelt), szeretnem a magyar forint szamlamrol az osztrák euros számlámra utalni. A költségek es az atvaltas miatt wise-ra gondoltam. Azonban egy ilyen nagy összegnél mire kell meg figyelni? jobb több kisebb tételben utalni vagy inkább egyosszegben?
    milyen extra költségek merülhetnek meg fel?

    Válasz
    • Kedves Emese! Azt javasolnám, hogy regisztrálj be a Wise-ra és utána elérhető lesz ezen az oldalon magyar nyelvű ügyfélszolgálat email címe, akár telefonos elérhetősége is: https://martincsekzsolt.hu/wise-ugyfelszolgalat
      Velük vedd fel a kapcsolatot és írd/mondd el nekik ezt, kapni fogsz infót, hogy mire kell figyelni, be kell-e nyújtani valami dokumentumot stb… Nekem ilyenben nincs tapasztalatom, de kaptam már visszajelzéseket arról, hogy például külföldön ingatlant vásároltak, devizát váltottak és utaltak a Wise-n keresztül, ezt többen csinálták már. Ha sikerül végigmenned ezen, akkor megköszönöm, ha itt kommentben megírod, másoknak és nekem is plusz infót tudsz így adni, mik a tapasztalatok stb… 🙂

      Válasz
  62. Kedves Zsolt!

    Olvastam az írásodat a Revolut-ról is és a Wise-ról is. El fogom még egyszer olvasni viszont mégis szeretném megkérdezni tőled, amit szerintem mindenki más is, hiába írtad le újra és újra. Én mint mezei felhasználó szeretném az egyiket használni. Az lenne a kérdésem melyiket lenne érdemesebb? Fizetnék is vele és későbbiekben tervezünk külföldi utakat is családdal. Az a baj, hogy költekezésben nem tudnám megmondani, hogy kisebb vagy nagyobb összegű lenne több. Ez vegyes nagyon. Leginkább havi szinten utalnék át, hogy 1. legyen egy biztonsági tartalékom, 2. esetleg költőpénz, amit ilyen olyan dolgokra tudnék használni az elsődleges számlám pedig megmaradna nagyobb összegű kiadásokra stb. 3. külföldi utazások, netes vásárlás esetén szintén ők maradnának. Ilyen esetben melyiket javasolnád? Tudom nincs teljes mértékig jó megoldás, de mégis az egyik jobb egy picivel. Előnyök-hátrányok mindenhol vannak ezeket számbavéve szeretném a véleményedet kikérni. Üdv! Tamás

    Válasz
    • Kedves Tamás! Továbbra sem tudom megmondani, hogy kinek melyik lenne a legjobb. Ahogy írtad, mind a kettőnek van előnye és hátránya. A cikkek végén van összehasonlító táblázat is. Egyébként mind a kettő szolgáltatást is lehetne használni, mivel havi díjaik nincsenek, nekem is van Revolut és Wise kártyám is. Ha költségek alapján nézzük, akkor a Revolut jelenleg kevesebb díjat számol fel sok mindenre. Ugye bankkártyával is ingyen fel lehet tölteni a Revolut egyenleget, ingyenes csomagban havonta 350 ezer ft-ig ingyen lehet hétköznapokon devizát váltani, nincs utalási költség például forint vagy euró utalás esetén.
      Viszont a Revolut-nál csak angol nyelvű ügyfélszolgálat van, az is chates (Wise-nál van magyar nyelvű, chat, email és telefon is), a Revolut még mindig nem egy nyereséges cég, azért is olyan olcsó és sok mindenért nem számol fel díjat, mert sok befektetést kap, azt költi a cég (A Wise évek óta nyereséges, a londoni tőzsdére is be van jegyezve) stb… Ezek alapján kell eldöntenie mindenkinek, hogy melyiket választja, mekkora a kockázattűrő képessége stb… Én személy szerint a Revolut-nál csak forgó összeget tartok, devizaváltás és mondjuk nyaraláskor el is van költve, hosszabb ideig, nagyobb összegeket (mondjuk nálam 500 ezer forintnál többet) Revolut-n nem tartanék. Wise-t még akkor használnak sokan, ha nagyobb összegeket más devizában fizetnek ki, autó, ingatlan… A Wise-ban sokan jobban megbíznak, eseménymentesek az utalások, de ha gond lenne, akkor meg van magyar nyelvű ügyfélszolgálat…

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni.

      Válasz
  63. Kedves Zsolt, úgy tudom, júniustól a Wise díjat számít fel, ha a náluk lévő pénz meghaladja a 3.000 EUR-t. Kérdéseim, hogy ez vonatkozik-e más pénznembeli számlákra, illetve ezt átlagosan számolják-e, valamint, hogy hogy alakul ez a Revolut esetében. Köszönöm segítségedet

    Válasz
    • Kedves Gábor! Ezt a cikkben már beleírtam, ki is van emelve 🙂 https://martincsekzsolt.hu/transferwise-minden-amit-tudnod-kell/#Mennyibe_is_kerul
      Csak euró-ra vonatkozik ez, belinkeltem Wise oldalát is, ahol még több infót kapsz erről.
      A Revolut-ról nincs hírem, egyelőre az befektetői pénzekből működik, pluszos évet még nem tudott zárni a Revolut üzletileg. Ez így most nem gond, én is használom, arról is van cikkem, de ezek miatt sok plusz kiadást le tud még nyelni, idővel, egyszer majd ott is biztosan lesznek plusz díjak bevezetve…

      Üdv: Zsolt

      Válasz
  64. Kedves Zsolt!
    A külföldi nyaralások miatt merült fel bennem a wise számla nyitása, vagyis főleg erre használnám. Mivel a belföldi forint számlámról utalnám ide a költőpénzt, így forint alapút éri meg nyitni a wise-on belül, és ott átváltani, vagy felesleges a forint?
    Ha forintban tartom rajta a pénzt, akkor az utazás előtt megéri átváltani a célország pénznemére az összeget, ugye?

    Válasz
    • Kedves Niki! Ha regisztrálsz a Wise-ra, utána bármelyik devizában pár kattintással tudsz egyenleget nyitni. Ha forintot utalnál be a Wise egyenlegedre, akkor természetesen legyen forint egyenleg létrehozva, de ha jól emlékszem ezt alapból létre is fogja hozni a rendszer, ha magyar címmel regisztrálsz stb… Ha külföldön fizetsz a Wise kártyáddal, mondjuk euróban Németországban, akkor automatikusan az aktuális árfolyamon átváltja a Wise forint egyenlegedről az eurót, amikor fizetsz, így ehhez nem kell euró egyenleget nyitnod a Wise appon belül. De persze ha úgy gondolod, hogy éppen most jó árfolyamon lehet váltani forintot euróra, akkor pár kattintással létrehozod az euró egyenleget és oda átváltasz a forint Wise egyenlegedről. Amikor meg nyaralsz később és euróban fizetsz, akkor a Wise az euró egyenlegedről fogja levonni az eurót, ez automatikus, semmilyen beállításra nincs szükség előtte. 🙂

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Wise ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  65. Kedves Zsolt!

    Én abban szeretném kérni a segítségét, hogy ha jól értettem, akkor Magyarországi lakcímmel is van lehetőség egy angol font alapú Wise számlát nyitni az Egyesült Királyságban és ehhez angol font alapú betéti kártyát is igényelni, amelyre az ottani munkáltató minden egyéb rejtett költség nélkül ingyen átutalhatja a fizetést ( Anglián belül ingyenesen utal a cég, de az utóbbi időben a Brexit következményeire hivatkozva már nem akarnak magyarországi deviza számlára ) ?

    Azaz lényegében olyan lenne, mintha pl.: a Lloyds -nál vagy bármely egyéb banknál történne a számlanyitás ?

    Illetve erről a font alapú Wise számláról ugyancsak van lehetőség angol fontot utalni egy magyar banknál vezetett, IBAN-nal rendelkező angol font alapú deviza számlára, mindenféle átváltási és egyéb költségek nélkül ( természetesen levonva az oldal, illetve a SWIFT utalás költségét 3,95 GBP) ?

    Nagyon szépen köszönöm a válaszát !!

    Válasz
    • Kedves Balázs! Igen. Tehát én is Wise fiókomat magyar lakcímmel nyitottam és utána a regisztrációs folyamat elvégzése után 2-3 kattintás után már kész is egy angol font egyenleg. Itt ha a banki adatokra mész, akkor saját névre szóló egyedi számlaszámot kapsz. A banki címe is angol, Londonban stb… erre fognak tudni utalni, belföldi utalásnak számít így és azt írja a Wise, hogy a legtöbb GBP utalás pár perc alatt megérkezik, de maximum 1-2 munkanap (ha CHAPS vagy Bacs küldési módokat használ a küldő). Én Angliában 3 évvel ezelőtt tudtam gyorsan találni olyan ATM-t, ahol meg ingyen tudtam levenni fontot, az ATM semmilyen egyéb díjat nem számolt fel.
      A Wise egyébként Angliában alapított és bejegyzett cég, az angol tőzsdén is bejegyzett.

      Igen természetesen, tudsz utalni magyarországi bankba. A Wise ezen oldalán pontosan meg tudod nézni, hogy ez mennyibe is kerül neked (Utalás egyenlegről résznél): https://martincsekzsolt.hu/wise-dijak
      Ha a Wise font egyenlegedről utalsz forint számlára forintot, akkor ennek díja 0,19 GBP + 0,38%, ez a díj most június 18-ig van, utána látható a Wise kalkulátor oldalán egy Új ár rész, ami június 18-a után lesz (ezt az emelést/változtatás pár napja jelentették be). Amit ott látsz a kalkulátor oldalon, díjat, annyi lesz és nem több… az árfolyam persze változhat, így hogy mennyi forint fog megérkezni a magyar számlára az változhat, de amikor elindítod az utalást és amit ott fogsz látni átváltási árfolyamot és hogy mennyi forint fog megérkezni a forint számlára, az utána nem fog változni, le lesz fixálva az árfolyam. 🙂

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  66. Kedves Zsolt!

    A Wise számlámra euróban érkezett összeget szeretném felvenni Magyarországon a legkedvezőbb feltételekkel. Erre kernék ötletet vagy javaslatot.

    Köszönöm

    Üdv.

    István

    Válasz
    • Kedves István! A visszajelzések/olvasók szerint az OTP-nek vannak olyan ATM-jei, amelyek eurót kiadnak és tán ezért nem számít fel plusz díjat, a Wise-nál van egy havi limit a felvételre, afelett számol fel a Wise díjat.

      Válasz
  67. Kedves Zsolt,
    Amennyiben jól gondolom…még kezdő vagyok… ha külföldön (EUR) vásárolok ( pl.üzemanyagot) akkor automatikusan az EUR számláról fogja levenni a pénzt???,,,és mikor visszatérek Mo.-ra automatikusan a forint számláról??…csak legyen elég összeg !!
    Köszönöm a válszt.

    Válasz
    • Kedves Árpád! Ez attól függ, hogy az adott üzletben a terminálon milyen devizában fizetsz, de ugye nagy általánosságban egy ország adott hivatalos devizájában szoktunk fizetni. Szóval ha euróban fizetsz egy benzinkúton, akkor a Wise-hoz ez fog berékezni, ha van a Wise euró egyenlegeden euró, akkor abból fogja levonni, ha mondjuk a forint egyenlegeden van összeg, akkor meg az aktuális árfolyamon automatikusan elvégzi a Wise a váltást. Ha 100 eurót fizetnél és 80 euró van csak az euró egyenlegeden, akkor onnan levonja a 80 eurót és a forint egyenlegedről meg átvált 20 eurót még… (de ha lenne dollárod is, akkor meg onnan vált a Wise 20 eurót, ahol jobb az árfolyam, jobban megéri).

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  68. Kedves Zsolt!
    Regisztráltam. A következő belépési kísérletnél nem fogadta el a jelszavam. Biztos vagyok benne, hogy jót ütöttem be. Ezután kértem jelszó emlékeztetőt. Írta, hogy küldi, de nem érkezett semmi, a spambe sem. Ezt még egyszer próbáltam, ismét semmi.
    Ügyfélszolgálattól segítséget csak belépés után kérhetnék…
    Tudsz adni egy email címet, ahova írhatnék?
    Köszönöm!

    Válasz
    • Kedves Zoltán! Nem kell belépni az ügyfélszolgálat eléréséhez, a cikkben megosztott kapcsolati oldalon űrlapot elérsz, amin tudsz írni: https://wise.prf.hn/l/KmolMjV

      Kérdés, hogy nem az email címet írtad el? Kaptál emailt a Wise-tól esetleg? véletlenül nem gmail.hu-t írtál az email cím végére a .com helyett? 🙂

      Válasz
  69. Kedves Zsolt!
    Azt szeretném kérdezni, hogy ha magyar bankkártyával külföldön szeretnék pld. euróban fizetni, de éppen nincs elegendő euró összeg az euró perselyben, akkor a Wise számla az ottani, vagy a magyarországon érvényes árfolyamon váltja nekem a forintot euróra?
    Előre is köszsönöm a választ!

    Válasz
    • Kedves Sándor! Itt több minden is nem tiszta vagy nem pontos az információ szerintem. Tehát ha jól értem, akkor a Wise kártyával szeretnél fizetni külföldön, euróban. De a Wise euró egyenlegeden nincs elegendő összeg, de más deviza egyenlegeden, mint a forint egyenlegeden meg van. Ebben az esetben a Wise kártyával fizetsz és automatikusan a forint egyenlegedről le fogja vonni a megfelelő összeget. Az akutális árfolyamon fogja átváltani a Wise, itt nincs olyan, hogy magyarországi vagy németországi árfolyam, a Wise-nak saját devizaárfolyamai vannak, amelyek megnézhetőek, kikalkulálhatóak a Wise oldalán vagy az appban. A váltásért a Wise díjat számol fel, ez is rájön, de ugye még ezzel is jobb árfolyamon vált, mint mondjuk egy kereskedelmi bank stb…
      A Wise perselyben tartott összeget meg nem lehet kártyával közvetlenül elkölteni, először a perselyből a deviza egyenlegre ki kell venni az összeget és utána fogja tudni levonni egy kártyás fizetéssel a Wise. Tehát ha van 80 euród a Wise egyenlegeden és 500 euró a perselyben, akkor 100 eurót nem fogsz tudni kifizetni, ahhoz előtte a perselyből 20 eurót át kell tenned az euró egyenlegedre és akkor lesz 100 euró elkölthető kártyás fizetéssel vagy utalással…

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  70. Kedves Zsolt!
    Külföldön szeretnénk autót bérelni, de majdnem minden cég hitelkártyát kér, nem debitet. Nincs és nem is szeretnék hitelkártyát. Elsőre a Revolut-ot néztem, de Wise-ra belföldi HUF utalással lehet pénz tenni a meglévő számlámról, míg a Revolut-ra nemzetközi deviza utalással (ha jól értek mindent).
    A Wise-os kártyaigénylésnél viszont debit kártyát ír. Akkor ez nem jó ugye, vagy valahogy lehet credit kártyát is kérni?
    Köszi
    Petya

    Válasz
    • Kedves Petya! Tudtommal a Revolut sem kínál még hitelkártyát, az is, ahogy a Wise, debitkártyát ad. Igen, sajnos autóbérlésnél sok helyen kötelezően hitelkártyát kérnek a kaució fedezésére. Talán még van olyan kölcsönző, ahol debitkártyát is elfogadnak. Vagy marad az, hogy kérni kell a magasabb áras csomagot és ott nem kérnek kauciót, mert teljes biztosítás van a kocsira, kártya sem kell hozzá… vagy kisebb, magánkölcsönzők maradnak, de lehet, hogy van más trükk is erre… (egyébként ha Magyarországon nem is, de külföldön ingyen odadobják a hitelkártyát, semmilyen díja sincs és akkor használja az ember, amikor akarja, pl. autókölcsönzéshez…)

      Üdv: Zsolt

      Válasz
  71. Szia!
    Köszi a hasznos infokat.
    Egy kérdés: Miért van csak VISA kártya, amikor MasterCard-ról volt szó?

    Válasz
    • Szia! Köszi a visszajelzést. Pontosan nem tudom, hogy a Wise mely régiókban ad Visa kártyát és hova küld Mastercard kártyát. Igazából mindegy, mind a két bankkártyát elfogadják ugyanazokon az üzletekben, online stb… A Wise-t tudod megkérdezni esetleg erről még, de nem hiszem, hogy választható lenne ez.

      Válasz
    • Kedves Gábor! A Wise-t nem használnám semmiképp kizárólagos, egyedüli bankszámlának. Egy kiegészítő szolgáltatás inkább, amellyel olcsóbban lehet devizát váltani. Ha számlaadatokat kérsz a Wise valamelyik deviza egyenleghez, akkor hitelesítésre van szükséged. Ennek az egyik része az, hogy 20 angol fontnak megfelelő összeget kell utalnod a Wise egyenlegedre, de ezt írni fogja a rendszer, hogy mennyivel kell minimum feltöltened az egyenleget. Ezt bankkártyával vagy utalással is el tudod végezni. Szóval ehhez szükséges lesz arra, hogy valahogyan a megfelelő összeg rákerüljön az egyenlegre, ezzel teljesítve a hitelesítés egyik lépését.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  72. Kedves Zsolt!

    A wise forintszámlát valamelyik itthoni bank vezeti, vagy ez teljesen független, saját wise által vezetett számla?

    Az olyan valuta esetében pl CNY ahol nem kapok számlaszámot, ott miben ér hátrány?

    Válasz
    • Kedves Attila! Ha jól tudom, a Wise egyedi forintszámlaszámot a Raiffeisen biztosítja, de ennyi köze van hozzá. A Wise-n tartott összegeket, váltásokat, ügyféladatokat a Wise kezeli és biztosítja, ő felelős ezekért.

      Wise fiókban még nem nyitottam CNY egyenleget, de ezek szerint számlaszámot nem ad a Wise hozzá? Vagy nem értem pontosan a kérdést, hogy hol nem kapsz számlaszámot? Ha a Wise nem ad, akkor ugye neked nem tudnak utalni a kínai jüan devizaszámládra ilyen devizát. Itt van további információ a kínai jüang utalásról: https://wise.prf.hn/l/7AXJYjX – ha te utalnál másnak kínai jüant.
      Ha ezzel kapcsolatos további kérdésed van, akkor keresd fel a magyar nyelvű Wise ügyfélszolgálatot: https://martincsekzsolt.hu/wise-ugyfelszolgalat

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  73. Kedves Zsolt!

    Szeretnék devizaszámlát nyitni, hogy legalább a fizetésem egy részét oda tudja berakni és ne függjek a mai, igen ingadozó forint árfolyamtól. A fizetésemet forintban és készpénzben kapom és a CIB Banknál vagyok. Általában a készhez kapott összeget berakom egy ATM-nél a számlámra, minden hónapban.
    Van-e értelme, a összeg egy részét a Wise-on (vagy bármely más banknál lévő) devizaszámlára (euro/dollár stb.) utalni minden hónapban tudva, hogy az forint ennyire ingadozik. Szeretném, hogy a pénzem tartsa az értékét, az pedig a forintban nem látszik kifizetődőnek.
    Mi lehet a jó megoldás?

    Köszönettel:
    Dávid

    Válasz
  74. Kedves Zsolt!

    Köszönöm a sok információt a WISE-zal kapcsolatban. Sokan írják, hogy külföldről várnak utalást, külföldi valutában és nekik megéri a Wise. Nekem az lenne a kérdésem, hogy nekem megérné Wise számlát nyitnom, amennyiben én magyar utalást várok forintban, de euróban szeretném felhasználni Németországban? Tehát pontosítva, ha én a Wise-ban létrehozott magyar számlára átutalják nekem a forint összeget, ami gondolom ingyenes, vagy legalábbis nem valuta utalás. Utána Wise-on belül átrakom a magyar forintot euro számlára (gondolom ez jobb árfolyam, mintha forint számláról közvetlen wise euro számlára utalnák nekem a pénzt) és után Wise-zal fizetek külföldön euróval. Jól gondolom, hogy ez így megérheti nekem, vagy félreértettem valamit a Wise működésében?

    Köszönöm a válaszát!

    Válasz
    • Kedves Dániel! Igen, jól írtad.
      Wise-nál egyedi forintszámlát kapsz, tehát ha valaki utal oda magyar bankból forintot, akkor ugyanúgy pár másodperc alatt megérkezik az összeg a Wise számládra, és az utalónak sem kerül ez többe, mint ha egy másik magyar bankszámlára utalna. Ezután a Wise egyenlegeden eldöntöd, hogy mikor váltod át euróra, ennek van egy átváltási díja a Wise felé, de még ezzel együtt is kevesebbe fog kijönni, jobb lesz a deviza árfolyam… Ezután van a Wise kártyával költöd el az eurót vagy mondjuk egy német bankszámlára átutalod. Nézd meg a cikkben a Wise költségeit stb… 🙂
      Üdv: Zsolt

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  75. Kedves Zsolt,

    Wise – Revolut – Binance

    2018-ban nyitottam egy Wise számlát (ez volt a kérés és azóta sem használtam) innen utaltam egy német bankba.
    Most lenne a visszautalás szintén „Wise”-en (~€2000 nem tudom mi a teendő).
    Amennyiben visszaér a pénz a Binance-ra utalnám. Viszont az írásodban olvastam, hogy ez nem támogatott. Van egy Revolut számlám is innen lehetne tovább utalni (ezt sem használom :().
    Mivel egyik használatában sincs gyakorlatom. Tudsz segíteni, hogyan kell jól csinálni?

    Előre is köszönöm. 🙂

    üdv
    pk

    Válasz
  76. Szia Zsolt!

    Köszi a cikket!

    A mi vállalkozásunk USD-ben és EUR-ban realizálja az összes bevételét, viszont a költségeink nagy része HUF-ban keletkezik.
    Ha jól értem számunkra jól tudna működni az, hogy havonta beutalunk a WISE számlára a költségek fedezetére ingyenesen (?) USD/EUR-t, majd ezt ott kedvező árfolyamon átváltva teljesitjuk a HUF kifizetéseinket?
    Nagyobb összeget pedig nem éri meg ott tartanunk, mert a WISE felszámol rá egy jelentősebb kezelési költséget.

    Köszi
    Tamás

    Válasz
    • Szia Tamás! Ingyenes akkor tudtok a Wise számlátokra beutalni, ha a küldő bank nem számol fel mondjuk utalás után díjat. Ugye Magyarországon, magyar bank számlájáról nem igen lehet ingyen utalni Wise számlára, mert a bankok is felszámolnak díjat, meg ott az állami tranzakciós illeték is… de tudom, hogy külföldön bankoknál sok esetben nem kell fizetni utalások után… szóval így, igen tudtok ingyen a Wise számlára összeget tenni. Javaslom, hogy a Wise ügyfélszolgálatát keressétek fel, emailen vagy telefonon, magyar nyelvű ügyfélszolgálatuk is elérhető, ők biztosan fognak tudni minden kérdésre válaszolni. 🙂 Itt érhető el az ügyfélszolgálat, Céges fiók pontra kattintva: https://wise.prf.hn/l/KmolMjV

      Üdv: Zsolt

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  77. Kedves Zsolt!
    Kínai cégnek szeretnék magánszemélyként dollárt (2000$) utalni otp-s forint számlámról wise-on keresztül. Kérdéseim:

    1. A wise-on USD utalásnál 2 féle opciót kínál fel, az első a „bankkártyás fizetés” opció, ezt választva sima kártyás vásárlásnak veszi ezt az OTP? Azaz mintha egy boltban vásárolnék itthon forintban, nincs extra díj az otp részéről. Az a költség merül nekem fel ami oda van írva a wise-on (~4 eft).
    Ha az „utalás” opciót választom (~ 2eft), akkor milyen bankszámlára kell majd utalnom? Magyarra?

    2- Az oldal mutatja, hogy a „kedvezményezett kap pontosan”, ez valóban azt jelenti, hogy annyit kap? Olyan mintha Akcentán az „our” költséget választom?

    Válasz
    • Kedves Péter! 1. Igen, bankkártyás fizetésnek számít, mintha egy üzletben fizetnél, ezért a bank nem számít fel költséget. Annyi, hogy a Wise befizetés előtt állítani kell a kártyás fizetési limiten, ha van… Ha utalás opció, akkor igen, egy magyar bankszámlaszámra kell utalni, Wise forint számlájára, közleményben be kell írni a megadott referenciaszámot, de mindent megír a Wise – ugye itt van tarnmzakciós illeték, a bank is pluszban felszámolhat utalási díjat, érdemes kiszámolni, hogy nem olcsóbb-e a bankkártyás befizetés.

      2. Akcentát nem ismerem, de igen, a “kedvezményezett kap pontosan” azt jelenti, hogy mennyi fog pontosan megérkezni a kedvezményezett számlájára.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  78. Kedves Zsolt!

    Szeretnék egy Wise számlát nyitni magamnak, és egyet a cégemnek. A kérdésem a következő:

    Mivel KATA-s vagyok, és nagy a készpénz forgalom a pénzt a számláról át szoktam utalni a saját számlámra, és onnan költöm saját célra. Egyik helyen olvastam, hogy ha a céges, és a saját számla között utalgatok, a Wise letilt. Ez igaz?

    Válasz
    • Kedves Attila! Ugye KATA-s vállalkozóként nem kell külön céges számlát nyitnod, ahogy ezt a Wise is leírja ebbe a cikkében: https://wise.prf.hn/l/7RA4qPe – én ezek alapján úgy értelmezem, hogy a Wise sem várja el a Wise céges számlanyitást KATA-s vállalkozóknak, de érdemes erről megkérdezni az ügyfélszolgálatukat: https://wise.prf.hn/l/KmolMjV
      Viszont szerintem az javasolt, hogy egy külön számlára érkezzen be a KATA-s vállalkozók bevétele is, mert így különválasztható a személyes dolgoktól, egy esetleges NAV ellenőrzéskor is jobb a külön választott, számlázott beutalásokat megmutatni egy számlakivonaton stb… a Wise esetén is így én ajánlamám a Wise céges számlát mivel ennek egy minimális egyszeri belépési díja van és a tranzakciók, utalások díjai is annyiba kerülnek mint a lakossági Wise számlánál…

      Amit meg írtál, hogy letilt a Wise valamiért… én inkább arról olvastam/hallottam (tapasztalatom nincs erről), hogy ha cégként, bt. kft… személyes Wise számlát használsz rendszeres utalásokra, akkor igen logikusan, a Wise szólni fog, hogy a Wise business számlát nyisd meg és azt használd… de, hogy KATA-sként egy meglévő Wise céges számláról kiutalsz valahova rendszeresen, én itt nem látom azt logikusnak, hogy letiltana…

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
      • Kedves Zsolt!

        Köszönöm válaszodat, nem írtam oda, de Bt-ben vagyok KATÁ-s, nem E.V.-ként. A könyvelőm mondta, hogy kötelező céges számlát tartanom.

        Válasz
        • Igen, ebban az esetben kell céges számla. Viszont arra kérdezz rá, hogy a Wise egyedüli céges számlának elfogadható-e, mert ha jól tudom, akkor a Wise azért nem elégíti ki a céges számla kötelezettséget, mert nem Magyarországon bejegyzett bank a Wise. Szóval szükség lehet egy magyarországi bankfióknál céges számlára, de tarthatsz a Wise-nál is így egyet (ezt is tán a NAV felé be kell jelenteni).

          Válasz
  79. Kedves Zsolt! Köszönöm az információkat, ennek segítségével sikerült regisztrálnom. Az lenne a kérdésem, hogy osztrák bankból (raiffesen, eu) magyar ft-os számlára hogy tudok a legegyszerűbben pénzt átutalni, példának említve momdjuk 10 M ft-ot? Nem vagyok járatos ezekben a dolgokban, le tudná nekem szájbarágósan írni, hogy pontosan mit kell csinálni? Mennyi időbe fog ez kb. telni? Ez is megy másodpercek alatt? Vagy ez 1-2 nap? Mert például ha vásárolnék holnap egy autót, az megoldható, hogy azonnal megérkezzen a pénz az eladó számlájára? Köszönöm előre is a segítségét!

    Válasz
    • Kedves Csilla! A cikkben megmutatom az utalás menetét. Ha osztrák banknól indítanál devizaváltásos átutalást Wise-on keresztül, akkor az 1-2 nap is lehet, függ az orszták banktól is, hogy az milyen gyorsan utalja át a Wise számlájára. A másodperces utalás az nem sok országban van, Magyarországon is csak akkor, ha két belföldi bankszámla között történik a tranzakció. Ez Wise esetén akkor lehetséges, ha a Wise számlánkról utalunk ki magyar forint számlára. Tehát a Wise számlán tartjuk a megfelelő forint összeget és onnan utalunk ez eladó forint számlájára, akkor pár másodperc alatt meglesz az átutalás. Vagy ha nem szeretnél ekkora összeget tárolni a Wise-n és azt a módszer alkalmaznád, hogy csak az osztrák bankból akkor utalnál ki, amikor tényleg kellene fizetned, ebben az esetben, autóvásárlásnál is van a foglaló összeg befizetése, amit készpénzben vagy kisebb összegű forintot átutalsz az eladó számlájára, majd a többi részt is elindítod az osztrák számláról, ami meg 1-2 nap alatt megérkezik. Persze ha nincs ennyi időd és az autót gyorsan át is akarod venni, akkor szerintem az a lehetőség marad, hogy ha a Wise-n van a teljes összeg és onnan utalsz. Viszont nagyobb ősszegű be és kifizetéseknél a Wise kérhet valami dokumentumot, erről itt vannak infók: https://wise.prf.hn/l/KM1axBb
      https://wise.prf.hn/l/6WmNPBQ
      De a Wise magyar nyelvű ügyfélszolgálatát is felkeresheted ezelőtt: https://wise.prf.hn/l/KmolMjV

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  80. Kedves Zsolt!

    Magyar forint számlámról tudok yuant küldeni Pekingben tanuló lányomnak? Amennyiben igen, mi ennek a menete?

    Válasz
    • Kedves Eszter! Nem tudom, hogy jól értettem-e a kérdés.

      Kétféle eset van. Ha olyannak utalnál Wise számlájára, aki ismerősöd, vagyis a telefonod telefonszám alapú kontaktok között van és a másik fél engedélyezte azt, hogy őt így Wise-n megtalálják, akkor ingyenes, pár másodperces az utalás. Erről itt van több infó: https://wise.prf.hn/l/7O8Z3BW

      De ha előbbi nincs, akkor ugyanúgy tudsz utalni egy megadott számlaszámra a Wise fiókodból. Ha meg van a kedvezményezett, annak a Wise számlaszáma, akkor tudsz neki utalni. Rámész a devizaegyenlegedre, Küldés és megadott az adatokat, ahova utalnál.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  81. Kedves Zsolt,
    Sikeresen nyitottam egy magyar és egy angol bankszámlát a Wise Business-en egy már meglévő magyar banknál lévő pénzforgalmi számla mellé. Mivel ahogy említetted is, nem magyar pénzintézetről van szó, regisztráltatni kell a NAV-nál. Az angolnál egyértelmű a helyzet, ám a magyarral vagyok gondban. A szám bár magyar, de a cím belga. Ezt is be kell regisztrálni? És ha igen, milyen országkóddal, magyarral vagy belgiumival?
    Előre is köszönöm
    István

    Válasz
    • Kedves István! Elvileg a Wise nem jelenti be a NAV felé a nála megnyitott forint alapú számlákat sem, mivel a bank címe miatt külföldi számlának minősül.
      De ebben több tapasztalatom nincsen. A könyvelődet vagy a NAV-t lehetne még megkérdezni, hogy mi a folyamata ennek. 🙂

      Válasz
  82. Kedves Zsolt!
    Euro-számláról (Erste) kellene utalonom Revolut számlára eurót. (Csak a forint számlámhoz van hozzárendelve bankkártya) A Wise honlapján, applikációjában világosan látható, 3 féle utalás különböző díja. A nagy kérdés, h a Bankom miként kezeli az ilyen tranzakciót. Van-e ilyen „akciókkal” tapasztalata?

    Válasz
    • Szia Csaba! A kommentben írsz a Revolut-ról, majd a Wise-ról is. Szóval Erste euró számláról szeretnél a Wise számládra utalni? Nem értem az „akció” részt. Mivel nincs bankkártyád az Erste-nél így a Wise-nál nem tudsz bankkártyás befizetést választani, hanem akkor az ingyenes utalásos módszert kell választanod. Ebben az esetben a Wise nem számol fel díjat, de az Erste a netbankos utalásért felszámolhat, valamint ott van a tranzakciós illeték is, gondolom ez az eurós utalásoknál is van (de ezt így nem tudom biztosra). Az Erste banknál kellene érdeklődni, hogy pontosan mennyibe is fog kerülni az utalásod vagy nézz rá a kondíciós listára. De nagyon más lehetőséged nincs. A cikkben leírtam, hogy ha bankkártyás opcióval fizetsz be összeget a Wise számlára, akkor csak a Wise felé kell fizetni díjat, ami lehet, hogy kevesebb, mint az utalásos módszer stb… de itt akkor ezt nem tudod választani ezek szerint.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  83. üdv!
    használnám a wise-ot, otp bankba utalnék, IBAN számot kér. mi az? egyezik e az a sajátoméval, természetesen a számlaszámot kivéve?

    Válasz
    • Kedves Ica! Ha egy OTP bankos bankszámlaszámra utalnál és csak a sima bankszámlaszám van meg, akkor ezen az oldalon tedd be a bankszámlaszámot, majd kattints a Megnézem részre és megkapod az IBAN bankszámlaszámot: https://www.otpbank.hu/portal/hu/IBAN
      Minden banknál más az IBAN rész, így az nem fog egyezni a Wise-os IBAN résszel.

      De ha ez az OTP bankszámlaszám a sajátod, akkor az IBAN számát is látnod kellene a netbankban szerintem.

      Válasz
  84. Szia!

    Nagyobb egyenleg kártyás feltöltésnél (40.000Eur), utalásnál külföldre EUR-ban (40.000Eur) kell valami egyéb dologra figyelni? Csak az egyszeri utalási díj lesz így is?

    Köszönettel, K.M.

    Válasz
    • Szia! A kérdés, hogy Wise euró számláról utalnál ki euró számlára? Itt található a Wise díj kalkulátor oldala, itt meg tudod nézni, hogy mennyibe kerül az utalás:
      https://wise.prf.hn/l/KL9w34g
      De ha Wise kártyáról utalsz ki eurót, akkor összegtől függetlenül ennek egyszeri 0,28 euró díja van.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  85. Szia! Nekem megvan a kártya. De viszont a fizetésemet nem bankszámlára kapom. Illetve, senki más nem küld rá pénzösszeget. Ezért van rá lehetőség pl.: valamelyik ATM-ből, hogy saját magam tegyek rá pénzt a bankszámlára?

    Válasz
    • Kedves Szabina! A Wise számlájára, amiről a kártyával tudsz fizetni, csak azok a lehetőségek vannak, amelyeket jelenleg felkínál. Tehát utalni lehet rá másik bankszámláról vagy másik bankkártyával lehet feltölteni. Nincs saját ATM-je vagy bankfiókja a Wise-nak. A Wise így inkább egy kiegészítő szolgáltatás és ha a fizetésedet például nem tudják a Wise számlára utalni, akkor magyar bankfiók számlájára szükség lesz vagy még van az a lehetőség, hogy valaki máson keresztül utalsz a Wise számládra.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  86. Pelda. Az USA-ban van bankszamlam. Nyitottam a Wise-nal mind USD es HUF szamlat is. Mivel az USA-ban szamlad van, ezert kapsz a Wise-tol egy amerikai bank cimet es szamlaszamot is. Ezt hozza adod a PayPal-hoz es a PayPal-on levo osszeged (USD) atutalod a Wise amerikai szamlajara. Az atutalt osszeg rogton megjelenik a Wise USD szamladon es maris valthatod mas penzemre a Wise-on belul (pl HUF-re). Ezt mar megtettem egy parszor 2021-ben, tehat igenis mukodik a PayPal utalas.

    Válasz
    • Szia! Értem és gondolom nem Magyarországon élsz vagy hoztad létre a PayPal fiókodat? Nekem az állampolgárságnál Magyarország van, lakcímnek is magyar címet adtam meg regisztréciónál, sima személyes PayPal fiók van (de üzletinél is ugyanez van), a Bankszámla csatolása pontot megnyitva rögtön azt írja ki, hogy „A PayPal mindent megtesz bankszámlaadatai védelme és biztonsága érdekében. Csak magyar forintban vezetett bankszámlát csatolhat.” A cikk ezen részét ki fogom egészíteni hamarosan több infóval.

      Válasz
        • Igen, több visszajelzés alapján ez jön le nekem is. Köszi, hogy jelezted te is és így most már akkor pontosítottam ezt a részt a cikkben. 🙂

          Válasz
  87. Legjobb tudomásom és eddigi tapasztalataim alapján már lehet PayPal-ról Wise számlára utalni, párszor használtam már 😀

    Válasz
    • Kedves Máté! Kérdés, hogy a PayPal számlád magyar címmel lett-e létrehozva és a PayPal-on található euró egyenlegről szeretnél a Wise euró alapú számlájára utalni (vagy lehet más deviza is)? Amit még nem tudok egyelőre leellenőrizni, hogy személyes PayPal számlánál akkor hozzá lehetne-e adni mondjuk Wise eurós számlaszámot már? Nekem üzleti PayPal fiókom van és abban, ha hozzá akarom adni az euró alapú Wise számlaszámot, akkor ezt írja ki: „…A PayPal mindent megtesz bankszámlaadatai védelme és biztonsága érdekében. Csak magyar forintban vezetett bankszámlát csatolhat…”
      Wise forint számlaszámát hozzá tudom adni, arra tudok kiutalni, csak akkor ugye már a PayPal mondjuk az eurót átváltja, ami meg nem olyan jó…

      De várom mások kommentjét is ide, ha van tapasztalat ebben! 🙂

      Válasz
  88. Nagyon jó és alapos a cikk. Ennek kapcsán merült fel, hogy hogyan lehet pl: örökölni wise,revolut stb. számlát? Kihez kell milyen dokumentumot bemutatni? Magyar közjegyző elfogad papír nélkül számla infót? Kell-e külföldön is közjegyzővel foglalkozni?

    Köszönöm az infókat!

    Válasz
    • Kedves Péter! Köszi a visszajelzést a cikkről. 🙂
      Ezt mindenképp a Wise magyar nyelvű ügyfélszolgálatától kérdezd meg, írj nekik és pár órán belül szoktak válaszolni.: https://wise.prf.hn/l/KmolMjV 🙂
      Revolutnál angol nyelvű chat van, az app-ban elérhető.

      Válasz
  89. Először is köszönöm a cikket, nagyon jó leírás 🙂
    egy kérdésem lenne még, hogy hogy lehet a legolcsóbban vajon pénzt rakni wise számlára? Revonál ugye mintha kártyás vásárlás lenne, ezáltal költség nélkül lehet, de itt ilyen nem találok.
    Előre is köszönöm 🙂

    Válasz
    • Kedves Zsolt! Köszi a visszajelzést a cikkről! 🙂
      A cikkben ebben a bekezdésben írtam erről: https://martincsekzsolt.hu/transferwise-minden-amit-tudnod-kell/#Wise_egyenlegek_feltoltese
      Röviden, a Wise-nál az utalásos befizetés az ingyenes, de Magyarországon bankból indítva egy netbankos utalásnak is költsége van. Egy részről az állami 0,3%-os tranzakciós illeték (itt van egy maximum díj, aminél több nem lesz az illeték mértéke, 6000 ft), valamint a bankok is fel szoktam számolni az utalásért (ez banktól eltérő lehet, pl. nálam a K&H-nál így végül olyan 0,6% lesz a díja az utalásnak, 100 ezer ft esetén plusz 600 ft). Persze több más országban ilyen nincs, ingyenes egy netbankos utalás…
      Fel tudod tölteni bankkártyás fizetéssel is a Wise egyenlegedet, de ezért a Wise díjat számol fel (a bankod viszont már nem, maximum a banki SMS értesítés kerülhet díjba, ha ilyen be van kapcsolva…)
      Továbbá a cikkben is adtam tippet erre, érdemes utánanézni, hogy mi az olcsóbb megoldás. Ha tudod a bankodnál az utalási díjat, akkor végül olcsóbb lehet a kártyás feltöltés, mint az utalás…

      A Revolutnál igen, ez egy előny, hogy ott a bankkártyás feltöltés is ingyenes. Revolutról itt van egyébként egy átfogó cikkem: https://martincsekzsolt.hu/revolut-minden-amit-tudnod-kell/

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  90. Kedves Zsolt,
    A kérdésem az lenne, hogy ha a Wise kártya még nem lett aktiválva, azaz nem volt még meg az első fizetés a PIN kód használatával, attól még tudok-e bejövő forint átutalást fogadni?
    Köszönöm a segítséget!

    Válasz
    • Köszönöm a választ!
      Én még az év elején, olyan február körül igényeltem, amikor a fizikai kártya elküldése és a banki adatok lekérése is ingyenes volt, csak kezdésnek a számlára kellett érkeznie legalább 6.000 Ft-nak, ami meg is történt, de vissza is lett utalva oda ahonnan jött. És mivel a fizikai kártya még sosem volt használva, ezért a chipes első fizetés még nem teljesült, de igazából ennyi:)

      Válasz
  91. Érdeklődnék ha Magyarországról szeretnék egy összeget Ausztriába utalni akkor meg éri e a Wise al?
    És ha igen akkor hogy tudom ezt meg oldani?
    Üdv Tamas

    Válasz
    • Kedves Tamás! Igen, valószínűleg megéri Wise-n keresztül utalni. A kérdés, hogy magyar bankból forint menne és Ausztriában egy ottani számlára euróban kellene megérkeznie az összegnek? A váltás esetén biztosan jobb (szerintem).
      A cikkben leírtam a regisztráció menetét, a Wise használatát, de nem bonyolult, mivel magyar nyelven is elérhető a Wise, végigvezet a folyamaton stb… Ha több infó kellene vagy nem menne, akkor a magyar nyelvű ügyfélszolgálatot érdemes felkeresni: hhttps://wise.prf.hn/l/KmolMjV

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  92. Tisztelt Zsolt !Olyan kérdésem lenne ha van egy Wise Visa kártyám és Németországbol mannék üdülni Horvátországba ott tudom a kártyát használni ATM-nél és automatikusa átvált vagy Kuna számlát kell nyitnom.Mi lenne a tanácsa ?köszönettel :Ferenc

    Válasz
    • Kedves Ferenc! Nem kötelező Wise-n belül kuna számlát nyitni. A kártyás fizetésnél vagy levételnél a Wise az aktuális árfolyamon váltja a számlán található devizát, ha több deviza számla is van, akkor abból fog váltani, aminél jobb a váltási árfolyam kunára. Horvátországban még nem használtam, de biztosan lehet levenni pénzt ATM-ből, de az ATM felszámolhat valamilyen díjat pluszban (de lehet, hogy van olyan, ami meg nem…). Érdemes ahol csak lehet, kártyával fizetni, úgy éri meg a legjobban. Nézd meg, de szerintem MasterCard típusú kártyád van, a Wise olyan típusú fizikai kártyát ad. Visa típusú kártya csak a virtuális kártya náluk.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
      • Köszönöm a gyors választ,megnéztem a kártyámat is jobban de Visa kártya lehet hogy már módositottak vagy Németországba ilyet küldenek.

        Válasz
  93. Kedves Zsolt!
    Először is hadd gratuláljak ehhez a szuper és hasznos oldalhoz, szerintem sokunknak nagy segítség!
    Arról szeretnék érdeklődni, hogy az olyan – alapvetően nem magyar – cégek, amelyeknek Magyarországon van székhelyük és telephelyeik is (LPP Hungary Kft., H&M, stb), valamint magyarországi címmel rendelkező banknál vezetett számlájuk, az ő webáruházukból rendelt termékek visszaküldése esetén a Wise kártya IBAN száma alkalmas-e a visszatérítéshez?
    Köszönöm a választ és jó hétvégét kívánok!

    Válasz
    • Kedves Melinda! Köszi a visszajelzést! 🙂

      Tehát a Wise-ban a forint alapú számla az egyedi számla és nem gyűjtőszámla (a céges Wise számlánál is így van). Viszont SWIFT kód nincs hozzá és így külföldi bankból nem lehet utalni a forint számlára (de euró számlára lehet és onnan át lehet váltani forintra). Szóval ha jól értem, visszatérítéshez kell megadni adatokat, ebben az esetben a Wise-nak rendben kell lennie, mert egyedi a forint bankszámlaszám (Revolutnál például nem így van, ott gyűjtőszámla van jelenleg és így egy referencia számot is meg kell adni utalásnál a közleményben az utalónak…).

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
      • Köszönöm szépen a gyors választ!
        Azért gondolnám, hogy a visszatérítés Magyarországról történne, mivel ezeknek a cégeknek vannak magyar székhelyei, telephelyei, illetve magyar banknál vezetett számlája is.
        Egy konkrét példával élve: jelen esetben a Sinsay cégről lenne szó, mely az LPP Hungary Kft-hez tartozik (alapvetően lengyel cég). A visszaküldés során csak az IBAN számot kell megadni – amennyiben a csomag átvétele utánvéttel történt -, a rendszer viszont csak HU kezdetű IBAN-t fogad el (így a Revolut nem játszik).
        A megrendeléseket egyébként a legnagyobb magyar futárszolgálat szállítja ki, a csomagon az ő raktára szerepel feladóként is. Viszont ha a csomagot üzletben átvételre kérem, akkor feladóként egy román raktár van megjelölve, ezért is bizonytalanodtam el egy kicsit, hogy akkor a csomag most belföldről vagy külföldről érkezik-e…
        Visszaküldés esetén viszont a csomag először szintén a futárszolgálat raktárába kerül, de hogy ezután a visszáruzás Magyarországon történik-e vagy sem, azt sajnos nem tudom.
        De úgy gondolom, hogy ennek nincs is feltétlenül jelentősége, mert a visszatérítés ettől még simán érkezhet belföldről. És mivel csak magyar IBAN számot lehet megadni, valószínűleg Magyarországról utalnak… remélem nem lövök nagyon mellé az eszmefuttatásommal 😀
        További szép estét!

        Válasz
  94. Üdv! Annyi a kérdesem, hogy paypal fiókra csak fizetni a kártyával be lehet állítani a wise kártyát. Paypal-ról nem akarok utalni rá.

    Válasz
    • Szia! Igen Wise bankkártya is hozzáadható.
      Viszont az, hogy a PayPal vagy a kártyához bank váltson fizetéskor, azt be kell külön állítanod, alapértelmezetten a PayPal vált, sőt tavaly a design is változott a PayPal kezelőfelületén és hát visszaállította ismét PayPal-ra, hogy az váltson… (amivel nem igen járunk jól), ide kattintva elérhető a kártyák beállítása: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding – Itt a kártyaszám végén kell kattintani a ‘Conversion options’ részre, majd a másodikat kell megjelölni: ‘Bill me in the currency listed on the seller’s invoice’, ezután ‘Submit’ gomb, majd ‘Save’ gomb… ezt minden új beállított kártyánál külön be kell állítani…
      Köszi, ezzel az infóval hamarosan ki is fogom egészíteni a PayPal-os részt. 🙂

      Válasz
  95. Kedves Zsolt! Mindenhol azt írja, hogy a Wise ingyenes szolgáltatás. Én most regisztráltam és 1300 Ft-ot kér tőlem a számlaadatokért. Valamit rosszul csináltam, vagy úgy érti az ingyenest, hogy ezután az 1300 Ft után nincs díja a számlának? Én igazából euróban szeretnék összeget fogadni, kell egyáltalán ehhez nekem számlát nyitnom? Vagy ha wise-on keresztül indítják, igazából a sima OTP számlámra is utalhatják és ugyanúgy jól járunk? Remélem érthető a kérdésem, előre is köszönöm.

    Válasz
    • Frisstés (2021.11.24.): Nincs már ez az 1300 Ft-os díj, el lett törölve…
      Kedves Alíz! Ez a díj nekem is új információ, szerintem ilyen korábban nem volt (én például ezért nem fizettem anno), de már az ügyfélszolgálatnak elküldtem a kérdésemet ezzel kapcsolatban, a cikket módosítani fogom, ahogy válaszolnak. De igen, megtaláltam a weboldalukon is, hogy a bankszámla adatok kikérésének van egy egyszeri 1300 ft-os díja (azt még nem tudom, hogy ez egy kötelező díj/opció-e). A bankkártya egyszeri díja is emelkedett, ezt már javítottam a cikkben.

      Viszont nem szükséges önnek igényelnie ezt a számlaszámot, ha nem a Wise számlára szeretné a beérkező összeget megkapni ezek szerint, de az nem derült ki, hogy most euróban is akarja megkapni az összeget és abban tartani vagy az OTP számlára megérkezne az euró már forintra átváltva, az is jó lenne? Ha utóbbi, akkor csak annak kell Wise-ra regisztrálnia, aki az utalást indítja és a Wise-t szeretné használni, hogy az eurót átváltsa forintra és a megadott OTP számlára érkezzen meg… Az utalást indítónak kell a Wise segítségét igénybe venni, regisztrálni és utalnia.. (de szerintem ott sem kell ezt a banki adatokat igényelni, vagyis ha nem kötelező, akkor nem kell…)

      Ha az utaló ezt nem tudja megtenni, hogy Wise-n regisztráljon stb… akkor Önnek érdemes létrehoznia a Wise fiókot, igényelni ezért az egyszeri díjért a banki adatokat, euró devizaszámlát létrehozni és ott lesznek a eurós bankszámla adatok, az utalónak azt kell megadni és ő egy sima eurós utalást elvégez a netbankjából stb… ön megkapja a Wise euró számlájára az euró összeget és ott át tudja váltani forintra, amikor szeretné, majd onnan ki tudja utalni az OTP számlára (Wise díja az kiutalásnál egyszeri 85 ft, az utalandó összegtől függetlenül).

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  96. Köszönöm szépen a gyors választ!
    Azt még megkérdezhetném, hogy forint alapú Revolut számláról akarok forint alapú Wise-ra utalni 10.000 Ft körüli összeget, akkor azért a Revolut fel fog számítani 2000 Ft díjat? Mert amint beírnám az összeget, megjelenik alatta a 2000 Ft, és azt írja, hogy “nemzetközi kifizetésre vonatkozó díjat akkor számítjuk fel, amikor külföldre küldesz pénzt vagy a belföldi pénz nemtől eltérő pénznemben utalsz el egy összeget”. Ez gondolom azért lehet, mert érzékeli, hogy brüsszeli illetőségű bankról van szó…

    Válasz
    • Igen, a Wise-nál a forint számla mellett a bank címe továbbra is külföldi (ahogy a Revolutnál is), ezt a Revolut érzékeli is és így nemzetközi utalásnak számítja, a 2000 ft-os díjat fogja felszámolna… de ha beállítok egy magyar K&H bankszámlát, akkor már nincs díja az utalásnak, mivel az magyar székhelyű bank.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  97. Kedves Zsolt! Az iránt szeretnék érdeklődni, hogyha van egy bizonyos összegű euróm a Wise-on, akkor van-e lehetőség arra, hogy azt egyszerre kivegyem onnan? És a Wise-on egyébként kamatozik az ember pénze? Köszönöm szépen előre is a válaszod!

    Válasz
    • Kedves Axel! A Wise-nak ugye saját ATM-je nincs. Vannak Magyarországon olyan ATM-k, amelyekről euró is kivehető, ezeknél előfordulhat, hogy van valami plusz költsége.
      A Wise-nál 200 EUR összegig két ingyenes készpénzfelvételre van lehetőséged havonta. Ezután tranzakciónként 0,50 GBP/EUR díjat számít fel. Ez egy fix díj. Amennyiben 200 EUR felett veszel fel pénzt az adott hónapban, további 1,75% díjat kell fizetned. Vagy ha olyan országban jársz, ahol euróval fizetnek, akkor ott kereshetsz olyan automatát, ami külön nem számít fel díjat felvételkor…

      Nem, nem kamatozik Wise-on az összeg, ahogy más bankoknál sem… A nagyobb bankoknál is évek óta egy megtakarítás számlán sem kamatozik láthatóan a pénz… Érdemes inkább befektetni vagy ha gyorsan elérhető/kivehető részen akarod tartani az összege, mondjuk ez egy vésztartalék, vagy tudod, hogy majd később kell biztosan egy adott megtakarítás összege, de ki akarod venni biztosan fix kamattal, akkor állampapírok például jók lehetnek erre… de lehet a bankodnál akár ilyen befektetési alapba is tenni valamennyit, K&H banknál például van többféle befektetési alap is, elég jók, de ezeket is minimum 5-10 évre érdemes használni… 🙂

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
    • Szia! Az OTP EUR automatájából +költség nélkül lehet felvenni készpénzben €-ot, a Wise pénzfelvételi díja merül fel, úgy ahogy Zsolt is írta a válaszában

      Válasz
  98. Szervusz Zsolt! Azt szeretném megkérdezni, hogy forint számláról tudok-e romániai banknál vezetett forint számlára utalni?

    Válasz
    • Kedves György! Én azt mondanám, hogy igen. De gondolom Wise forint számláról szeretnél utalni román bank forint számlájára? Ha van a román bankszámlának SWIFT kódja, akkor lehet. De már vissza nem a Wise forint számlára, mivel jelenleg még nincs Wise forint számlához SWIFT kód, oda nemzetközi utalás nem tud érkezni. De inkább dobj egy magyar nyelvű emailt a Wise-nak, az a biztos. 🙂
      Itt találod meg az elérhetőséget: https://martincsekzsolt.hu/wise-ugyfelszolgalat

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  99. Szia!

    Ha Én vállalkozó számlát nyitok és szeretnék a Wise kartyara mondjuk 1 millió forintot rakni, akkor azt nekem utalnom kell előbb a Wise-nak?
    Ugye azért a saját bank is elég “jó” %-al dolgozik bankon kívüli utalasnál..
    Én ezután dollárban vásárolnék külföldi oldalon mondjuk 1millióért.. Megérné-e nekem ez a “bonyolítás” ?

    Köszönöm a választ!

    Válasz
    • Szia! A Wise egy kiegészítő számla, ha neked kötelező nyitnod egy vállalkozói számlát, a Wise egyedül nem elfogadott, mert nem Magyarországon bejegyzett bank. Ezenkívül a Wise számlára KP-t közvetlenül nem tudsz feltölteni, egy másik számláról kell átutalnod, vagy bankkártyáról tudsz még feltölteni összeget a Wise számládra… Sajnos nem tudom ezt megmondani, hogy megérné-e. Meg kell nézned, hogy mennyibe kerülne mondjuk 1 millió forintot átutalnod a magyar vállalkozói számládról és mennyi a különbség a váltásnál. Tehát mennyiért váltana a te bankod és mennyiért a Wise… Saját tapasztalatom nincs ebben, más fórumon, üzleti Face csoportokban láttam azt, hogy elvileg megéri így is a Wise-t használni devizaváltásnál. Valamint ha elég drágának gondolod a hazai bankodat, sokba kerül egy utalás stb.. lehet, hogy érdemes még körülnézni más bankok vállalkozói számlái között.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  100. Szia az lenne a kérdésem hogy én Olaszországban élek es Magyarorszagon nincs bankszamlam, a wise kártyát arra szeretném használni hogy az otthoni kötelező számláimat be tudjam fizetni forintban.

    Válasz
    • Kedves Ildikó! Igen a Wise Mastercard kártyájával tudsz online fizetni ugyanúgy, mint más bankkártyával. 🙂 Annyi, hogy érdemes lehet a Wise fiókodban egy forint deviza számlát létrehoznod (ez ugye ingyenes). Nem kötelező a Wise eurós devizaszámláról átváltanod a forint számlára. Úgy is fizethetsz a kártyával, hogy csak az euró számládon van összeg, akkor a Wise az aktuális árfolyamon automatikus vált, amikor fizetsz forintban. Persze, ha a forint mondjuk gyengül, tehát egy euróért több forintot kapsz, akkor érdemes lehet átváltani és pénzt tenni a forint számlára, főleg, ha tudod, hogy a jövőben úgy is el fogod használni… 🙂

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  101. Kérdésem , ha valaki Magyarban él , de Kanadában van bankszámlája ,ahová a nyugdíja is megy …Wise számlát szeretne nyitni hogy a Kanadai pénzt rátegye…szeretné tudni hogy mi a módja ennek

    Válasz
    • Kedves Judith! Kanadai dollár alapú számlát kell nyitni a Wise fiókban (ez pár kattintás). Vagy innen is el lehet indulni: https://wise.prf.hn/l/rGEVmDQ

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  102. Kedves Zsolt!

    A wise számlám alkalmas arra hogy az Erasmus+ ösztöndíjamat oda utaltassam euróban, így megspórolva egy deviza számlanyitást a bankomnál?

    Válasz
    • Szia! Igen, mindenképp megéri Wise számlára utalni az Erasmus ösztöndíjat. Sajnos anno nekem még nem volt ez a lehetőségem és elég sokba került magyar banknál devizaszámlát nyitni, kártyát hozzá igényelni stb… Wise-on egyszerűen létrehozol egy euró alapú számlát és kapsz egyedi számlaszámot, azt írd be az Erasmus ösztöndíjnál. Ezenkívül, ha kapnál még forintot vagy váltanál az Erasmus idejére, akkor Wise-n olcsóbb lesz a váltás is… Ha meg később külföldön is létrehoznál egy bankszámlát egy ottani banknál (mert mondjuk sokszor kp-t úgy olcsóbb levenni az adott országban), akkor is érdemes inkább Wise-al váltani és úgy utalni a külföldi számlára. Ezenkívül Wise számláról eurót utalni egy külföldi euró alapú bankszámlára, bármennyi összegnél 0,28 euró az utalási díj csak. 🙂

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  103. Kedves Zsolt!
    2 kérdésem van:
    1, A Wise virtuális kártyám mennyi internetes vásárláshoz használható, ha én online vásárlásokhoz szeretném használni?

    2, csak, azért,hogy jól értem e-: az internetes vásárláshoz a forint számlámról előzőleg feltöltök egy szükséges forint összeget, a Wise számlámra, és az internetes kártyás vásárláskor a virtuális Wise kártyámmal tudok fizetni modjuk USD-ben?

    Válasz
    • Szia!
      1, A virtuális kártyáknál külön limitet nem lehet tudtommal jelenleg beállítani. Ha belépsz a Kártyák menübe, ott van egy olyan, hogy számla limitek pont, azon belül lehet állítani az online fizetésnél limitet. Szerintem az ott beállítottak vonatkozik a fizikai kártyára és minden virtuális kártyára is…

      2, Igen a Wise számlán kell lennie valahol a megfelelő összegnek. Ugye lehet ez forint, euró, dollár bármelyik devizaszámlán… Ha dollárban fizetsz és nincs dollárod a dollár alapú számládon, akkor a Wise automatikusan arról fogja levonni és váltani az aktuális árfolyamon, amelyiken van megfelelő összeg, ha forinton van megfelelő összeg, akkor onnan vált. De ha például van forintod és euród is, akkor arról vált dollárt fizetésnél, ami jobban megéri… Ugye ha van olyan időszak, amikor a forint erős és jól lehet váltani dollára (most talán ilyen időszak van), akkor érdemes Wise-n belül a forint számláról a dollárra átteni/átváltani. Főleg, ha tudod, hogy fogsz valamit dollárban fizetni hamarosan… a Wise jutalékainál itt nincs különbség, az árfolyammal lehet spórolni…

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  104. Kedves Zsolt! Az lenne a kérdésem, hogy Magyarországon kártyára tudok befizetni készpénzt vagy csak utalással lehetséges az egyenleg feltöltés?Előre is köszönöm!!!

    Válasz
    • Kedves Olga!
      A Wise-nak saját ATM-je és bankfiókja nincsen, így nem tudsz készpénzt feltölteni.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  105. Segítségét kérném. Tegnapi napon utaltam EUR-t. A bankomat hívtam és megérkezett az mondták, hogy az utalás kiment Wise-HuF számlaszámra. Applikáción látom is viszont már 1 napja nem történik semmi.. a garantál árfolyamorót most hétvégére gondolom buktam..
    Applikáció: Arra várunk, hogy megérkezzen a pénzed_Ha már elküldted a bankodból a TransferWise-nak akkor az már úton van hozzánk.Értesítünk, amint megérkezik..
    Kérdésed- hol van akkor most a pénzem? Árfojam gar. ugrott, így újraszámolják, viszont pont annyi pénz van a Wise számlén amennyi szükséges.. így ha újrakalkulálják akkor nem lesz elég összeg..- Mit lehet ilyenkor tenni?
    Találkozott már ilyennel?

    Válasz
  106. Abban kérnék segítséget, hogy ha nincs deviza számlám, de szeretnék a Wise-n USD számlát nyitni, akkor hogyan tudok befizetni rá pénzt? Köszönöm!

    Válasz
    • Kedves Krisztián! Regisztrálni kell elsőnek a Wise-ra. Utána pár kattintással létre lehet hozni egy USD deviza számlát (cikkben megtalálod ehhez az útmutatót). Ezután több lehetőség is van erre a dollár deviza számlára pénzt rátenni. Itt írok erről a cikkben, annyi, hogy itt a dollár részről indulsz el: https://martincsekzsolt.hu/transferwise-minden-amit-tudnod-kell/#transferwise-egyenlegek-feltoltese
      De lehet a Wise fiókban elsőnek a forint számlára forintot utalni és amikor szeretnéd át tudod váltani dollárra a Wise fiókon belül a dollár deviza számládra.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  107. Angliaban elek angol banknal van szamlam. Magyarorszagon oroklok nemi penzt. Mit kell tennem,hogy az osszegek atkeruljenek a szamlamra?

    Válasz
    • Kedves Edit!

      A cikkben megtalálod az útmutatót, hogyan regisztrálj a Wise-ra, hogyan tudsz váltani Wise-on keresztül és utalni egy külföldi számlaszámra. Ha a cikk nem segítene, akkor ott a Wise hivatalos ügyfélszolgálata, magyar nyelven is elérhetőek vagy a weboldalukon is vannak további infók: https://wise.prf.hn/l/KmolMjV

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
    • Kedves Kinga! Erre nem tudom a választ, jogi szakembert kell megkérdezni inkább erről. A Wise nem Magyarországon jegyzett bank, ennyi infót tudok.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  108. Szia Zsolt!

    Az USA-ból várok egy nagyobb összeget. A Wise tűnik a járható útnak, mivel USD-t utalnának. A Wise-on belül nyitnom kell egy USD „számlát”, oda fog érkezni az utalás. Azután a Wise-on belül átváltom forintra (?!) vagy átrakom a forint számlámra (?!) és azután tudom küldeni a forintot egy (pl K&H) magyarországi bankba? Ez így működhet? Váltás, utalás…

    Válasz
    • Szia Péter! Igen, a Wise-ban nyitnod kell egy USD számlát, ez pár kattintás. Kapni fogsz egy számlaszámot, más adatokkal, azt megadod az utalónak. Beérkezik az összeg, ami a dollár számládon lesz. Majd utána eldöntöd, hogy mikor váltanád át. Szóval vagy átteszed/átváltod a forint alapú számlára, vagy egyből tudod utalni a K&H bankos számlára, váltással együtt. Ugyanaz a Wise által felszámított költséget nézve (átváltási díj + utalási díj) mindkettőnek. Itt van egy szuper kalkulátor, ezen tudod még ezt megnézni: https://wise.prf.hn/l/KL9w34g
      Az még előny, hogy igaz forint alapú számlád van a Wise-nál, ha onnan utalsz egy magyar bankszámlára forintot, akkor a magyarországi tranzakciós illetéket (0,3% 2 millió forintig vagy efelett max 6000 ft) nem kell kifizetned (mivel a Wise nem Magyarországon bejegyzett bank), szóval csak a fix 96 ft-os Wise által felszámított utalási díj van és ugyanúgy másodpercek alatt megérkezik a K&H számládra a forint összeg. 🙂

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  109. Kedves Zsolt!

    Köszönöm szépen a leírásodat, mindenképp hasznosak az abban foglaltak!
    Csak egy kérdésemre nem találtam itt sem választ (sem a Wise oldalán): hogyan tudom feltölteni a virtuális kártyám egyenlegét?
    Az OTP-n belül, egy egyszerű (azonnal végrehajtott, és ingyenes) utalással tudom ezt megtenni, a lakosságiról, a virtuális bankkártyám szeparált egyenlegére. Itt ennek a nyomát sem látom… Létezhet az, hogy a Wise-nál nincs egy külön egyenlege a virtuális bankkártyának? Akkor meg, minek az egész? Hisz így ugyanúgy le lehet valakinek üríteni az egész egyenlegét, ha kiszivárogna valamelyik kártyájának az adatai…

    Válaszodat előre is megköszönöm!

    Válasz
    • Kedves Péter! Igen, egyelőre így van, nincs külön elkülönített rész a virtuális kártyákhoz vagy nem lehet megadni, hogy maximum mennyi fizethető. Fizetési módokat lehet állítgatni a kártyáknál. Ezenkívül perselyeket érdemes létrehozni és oda elkülöníteni összegeket, azokról nem fog levonni a kártya. Érdemes annyi összeget tartani a különböző deviza számlákon, amennyire szükség van, a többit perselyekbe tenném… 🙂

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  110. Üdvözlöm! Kérdésem: 1. amennyiben nyitok egy forint számlát, arról más bankoknál lévő forint számlához hasonlóan utalható, fogadhatok utalást? 2. Kérhetem-e a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságot, hogy Wise forint számlára utalja a nyugdíjamat? 3. Amennyiben igénylek egy Master Card kártyát, az a számlámhoz kapcsolódik, vagy a számlától függetlenül működik?
    Köszönöm a választ

    Válasz
    • Kedves Péter! 1. Igen, kapsz egy számlaszámot is, valamint ugyanúgy másodperceken belül megy át az utalás vagy érkezik magyar bankszámláról/ra. Viszont jelenleg SWIFT kódot nem kapsz a magyar forint számlához, így külföldi számláról a Wise forint számlára nem tudnak utalni. További infók itt erről: https://wise.prf.hn/l/6PGjVBA
      2. Őket kell megkérdezni. Lehet abból probléma, hogy a bank címe az külföldi és nincs SWIFT kód sem, ezért megkérdezném.
      3. A kártya a számlához tartozik, egy kártyával lehet különböző devizákban fizetni. A cikkben írtam is erről, hogy miként vált, hogyan működik. 🙂

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz

Szólj hozzá!

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.