Revolut kártya és számla használata

Revolut kártya és számla használata

Tartalom:

Magyarországon már több mint 1 millió felhasználója van a Revolutnak. A népszerűsége nem véletlen, mivel akár teljesen díjmentesen is lehet használni a banki szolgáltatást, kiváló a mobilapplikáció, kedvezőek a devizaváltási díjai és külföldi utazásokhoz a kártyás fizetéshez is kiválóan lehet használni. Ezek miatt választják a legtöbben a Revolut bankot, de a cikkben még kitérek több más előnyére és lehetséges hátrányait is megosztom, valamint saját, több éves tapasztalatomat is.

Használd felül a tartalomjegyzéket, ha gyorsan, egy-egy adott témában keresnél információt.



Mi is az a Revolut?

Ma már több mint 35 millió ügyfele van a Revolut-nak. 29 pénznemben lehet fogadni és küldeni pénzt és ennél is több devizában lehet váltani díjmentesen is.

Az Európai Unióban élő Revolut ügyfelek a Revolut Bank UAB-hez tartoznak, ami európai banki licenccel rendelkezik és Litvániában van regisztrálva. Az EU-n kívüli Revolut felhasználóknak viszont a brit Revolut Ltd.-hez tartoznak, amely nem bank jelenleg, hanem egy pénzügyi szolgáltató.

Ennek a banknak nincs fizikai ügyfélszolgálata, irodája, valamint ATM-eik sincsenek. Jelenleg nem működik magyarországi leánybankként, nincs magyarországi székhelye és nem tartozik a magyar jegybank felügyelete alá, tehát egy online határon átnyúló szolgáltatóként működik.

Revolut előnyei és hátrányai:

Előnyök

Nincsenek havidíjak

Revolut fióknak, benne a devizaszámláknak nincsenek havidíjai. Nem kell havonta fizetned csak azért, mert van egy bankszámlaszámod, nincsenek különböző feltételek, amelyek teljesülésével lenne kizárólag ingyenes a számlavezetés (ahogy ezt a hazai bankoknál kérik).
A Visa/Mastercard bankkártyának nincs díja (de a postázási költségért fizetni kell, ami ~2100 Ft) és nem kell évente sem fizetni érte.

Ingyenes értesítések minden fizetésről, utalásról

Van egy szuper applikációja is, amibe könnyen be tudsz lépni, de ha nincs is megnyitva az app, akkor is mindenről kapsz értesítést. Itt nem kell havonta a kiküldött SMS-ek után fizetned, nincs is SMS, csak értesítések jönnek a mobilodon a tranzakciókról stb…

Devizaszámlák létrehozása pár kattintással

Tényleg 2-3 kattintással tudsz létrehozni devizaegyenlegeket. Euró, dollár, sőt, több mint 30 devizanemben tudsz létrehozni egyenleget. Ezeknek sincs díja, és mindet ugyanaz a bankkártya tudja kezelni. Ide kattintva tudsz deviza egyenlegeket létrehozni.

Ha belépsz az appba, akkor két helyről is el tudsz indulni egy új devizaszámla nyitásához:

Revolut deviza egyenleg létrehozása

Ha a ‘Számlák’ pontba lépsz be, akkor alul az ‘+ Új hozzáadása’ gombra nyomj rá. Ha a 3 pontra nyomsz rá, akkor utána a ‘Új számla hozzáadása’ részt válaszd és utána a ‘Devizaszámla’ pontot:

Revolut új deviza számla hozzáadása

Ezután válaszd ki vagy keress rá a devizanemre:

revolut deviza egyenleg keresese

Ezután már meg is jelenik az új devizaszámla.

Ingyenes utalás forint és euró bankszámlákra

A Revolut forint egyenlegedről Magyarországon bejegyzett bank forint bankszámlájára ingyen tudsz utalni és jelenleg az állami tranzakciós díjat (adót) sem számolják fel. De ez csak akkor érvényes, ha a Revolut fiókodat magyarországi lakcímmel regisztráltad be, így számít a forint utalás lokális utalásnak.

SEPA országokba (ahogy Magyarország is ide tartozik) eurót a Revolut euró egyenlegedről szintén ingyen tudsz kiutalni, tehát Magyarországon vezetett eurós bankszámlára eurót is ingyen tudsz utalni.

De ha nem SEPA országba utalsz eurót, akkor is a havi első eurós utalás ingyenes, utána meg csak 150 ft utalásonként.

Az utalásról, hogyan tudsz az egyenlegedről kiutalni, ebben a részben mutatom ezt be.

Forint kiutalási ideje

Ha a Revolut forint egyenlegedről magyar forint számlaszámra utalnál, akkor az utalási idő 1-3 nap között van, függ a fogadó banktól is.

Ha gyorsabban szeretnél utalni, akkor a Revolut kínál bankkártyás átutalási módot is. Ebben az esetben a bankkártya adataira van szükséged. Fontos, hogy a megadott bankkártyához kapcsolódó bankszámlára fog megérkezni az összeg. Ha saját bankkártya adataid adod meg, akkor csak a bankkártyád számára van szükség, ha más nevére szóló bankkártya adataid adod meg, akkor a bankkártyaszámra és a kártyán szereplő névre van szükséged (nem kell megadnod lejárati időt, biztonsági CVC/CVV kódot). Ez az utalási mód egyik csomagban sem ingyenes, 0,7% a díja, viszont a megadott bankkártyához kapcsolódó számlán perceken belül ott lesz az elutalt forint összeg.

Revolut felhasználók/ismerősök egymás közt ingyen utalhatnak

A Revolut ügyfelek egymást közt ingyen tudnak utalni, ehhez vagy a másik személy Revolut felhasználónevére van szükséged vagy a telefonszámára, amivel regisztrált, ezután nagyon gyorsan már át is tudod küldeni az összeget, másodperceken belül meg is érkezik és nincs díja az átutalásnak.

Tőzsdei kereskedési platformokra be tudsz utalni

Én kettő online tőzsdei szolgáltatót tudok mondani, ahova tapasztalataim szerint minden különös probléma nélkül be tudtam utalni dollárt és eurót. Az Erste Broker és az Interactive Brokers egyenlegemre is be tudtam utalni a Revolut számlámról. Gondolom az feltétel, hogy a saját nevű Revolut bankszámládról utalj a saját, ugyanarra a névre regisztrált tőzsdei platform fiókodba.

Engedélyezett a kriptotőzsde oldalakra az utalás

Amíg például a Wise nem engedélyezi a kriptovaluta célú utalásokat, addig a Revolut-ból tudsz utalni. Például a Coinbase, Binance, Kriptomat, Nexo fiókodba/egyenlegedre eurót ingyen, díj nélkül tudsz utalni Revolut euró egyenlegedről. Tapasztalatom, hogy Coinbase fiókban már másodpercek után ott az átutalt összeg, Binance fiókban fél óra után már látható, Kriptomat esetén pár órát kell várni.

Lehetséges hátrányok



Nincs magyar forint számlaszám, csak külföldi banknál vezetett nemzetközi forint számlaszám!

A Revolut 2022. április elsejétől megszüntetette a belföldi HUF pénznemű gyűjtőszámláját. Azóta, ahogy több devizánál is, a forint egyenleghez minden felhasználó saját névre szóló nemzetközi litván bankszámlaszámot kap.

Erre viszont egy magyar bankból utalva már nem egy belföldi utalásnak fog számítani és lassabban is érkezhet meg az utalás. A Revolut nem számol fel díjat az egyenlegre beutalásról.

De ha családtag, ismerős, olyan személy utalna neked, aki így megbízik benned, akkor Revolut fiókodban létre tudsz hozni egy fizetési hivatkozást, amit a küldő fél megnyitva, bankkártyás fizetéssel tud neked pénzt küldeni.

Nincs saját ATM, de van ingyenes készpénzfelvételi lehetőség

Revolutnak nincs saját ATM-je, ahol készpénzt tudsz felvenni. Viszont természetesen más bankok automatáinál tudod használni a Revolut kártyádat. Havonta az ingyenes csomagban 75 000 Ft összegig vagy az első 5 készpénzfelvételig díj felszámítása nélkül tudsz felvenni készpénzt. Ezután 2% díjat számol fel a rendszer a levett összeg után.

Ha a Revolut nem is számol fel díjat a készpénzfelvételnél, de az ATM valamennyi összeget felszámolhat. Ez ATM-enként változó, akár ingyenes is található (de ez országonként is eltérhet, van ahol egyáltalán nincs olyan ATM, ahol ingyenesen lehetne felvenni készpénzt más bank kártyájáról).

Nincs magyar anyanyelvű ügyfélszolgálat

Nincs magyar anyanyelvű ügyfélszolgálata jelenleg. A Revolut appban chaten lehet elérni az ügyfélszolgálatot (valamint csak az Ultra csomagban van angol nyelvű telefonos ügyfélszolgálat), akikkel legkönnyebben angol nyelven lehet írni. Viszont visszajelzések szerint magyar nyelven is lehet írni, amit az ügyfélszolgálati munkatárs lefordít fordító eszközzel és így próbál segíteni. Ezért, ha magyar nyelven írnál, akkor mindenképpen fogalmaz egyszerűen, ne használj rövidítéseket és próbáld tömören megírni a problémát, kérdéseket.

Nehezen vagy nem elérhető információk a költségekről, díjakról

Igaz a Revolut appban minden díjat látunk előre, mielőtt egy utalást, váltást elvégeznék, de nincs külön például egy online kalkulátor aloldaluk, ahol minden díjat meg lehetne nézni.

Ezen az oldalukon lehet megtalálni a különböző csomagokat és arra rákattintva fogod tudni megnézni angol nyelven a magyarországi ügyfelekre vonatkozó díjakat és feltételeket.

Rendben, a magyar bankok is eléggé elrejtik a számladíjakat a többoldalas kondíciós listákba, de a Revolut sem könnyíti meg az előkalkulációt a számunkra. :/

Nehezen elérhető élő ügyfélszolgálat

Élő személlyel nem könnyű beszélni. Az appban is eléggé el van rejtve egy chates kapcsolatfelvétel, sok az információkat tartalmazó írásos anyag, ami érthető, mert legtöbb esetben elérhetőek az alap tudnivalók, amit a felhasználók nem olvasnak el, nem keresnek meg. Ha viszont megtaláljuk a chates kapcsolatfelvételt, akkor utána is elsőnek egy bot fog válaszolni. Ha itt valós ügyfélszolgálati munkatársnak akarunk írni, akkor küldd el a ‘live agent’ kifejezést és utána az üzenetedet egy ügyfélszolgálati munkatárshoz fogja küldeni. Ingyenes, Standard csomagban nem kapsz elsőbbségi ügyfélszolgálatot, így akár több órával később kaphatsz választ. Az appot bezárhatod és majd értesítést fogsz kapni a telefonodra, ahogy válasz érkezett az üzenetedre.



Biztonságos a Revolut? Mennyire van biztosítva az ott tartott pénzed?

Az itt leírtaknak nem az a célja, hogy elijesszen a Revolut-tól, de érdemes ezek információk tudatában használni és átgondolva ott tartani a pénzedet, tőzsdézni, kriptózni stb… Én személy szerint is használom a Revolut-t minden nap és tárolok sokaknak talán magasabb összegeket, de az én személyes véleményem és a saját kockázatvállalásom. Átmeneti pénzmozgásokra használom, devizaváltásra és például a teljes megtakarításomat nem itt tartom és nem itt kereskedek a tőzsdén Revolut appban.

Nagyon sok befektetői pénzt kapott eddig a Revolut és ezért is teheti még meg azt, hogy sok szolgáltatása, funkciója ilyen olcsó. Több éves működése után 2021-ben először tudott egy nyereséges évet lezárni, a 2022-es évről még nincs közlemény. Viszont az is látható, hogy a díjakon növel, ingyenes csomagban csökkent a kedvezményeken stb… ezek logikus lépések, a cégnek nyerseségesnek kell lennie idővel.

A Revolut egyelőre nem leánybankja a Magyar Nemzeti Banknak és ezt még nem is kérvényezte. Jelenleg a litván pénzügyi felügyelethez tartozik minden Európai Unióban élő Revolut felhasználó. Ez azt jelenti, hogy ha valami gond lenne a céggel, akkor nem az Országos Betétbiztosítási alaphoz kellene fordulni a magyar ügyfeleknek, hanem a litván betétbiztosítási alaphoz kellene menni, ahol mondjuk litván vagy angol nyelven tudnánk kommunikálni.

Minden Európai Unióban élő Revolut Bank ügyfél 100 ezer eurónyi összeggel van biztosítva. Fontos, hogy ez a biztosítás a befektetésekre nem terjed ki, tehát ha tőzsdézel, kriptókba fektetsz be a Revolut-on, ott nem vagy ezzel az összeggel bebiztosítva. Továbbá a Revolut nem egy brókercég, így a felületén vásárolt részvényeket egy másik tőzsdei kereskedőnél veszed meg és tartod. Valamint ha kriptót veszel, akkor nem te fogod birtokolni az adott kriptovalutát és ott is egy partner cégnél kereskedsz.

Tehát csak megfontoltan, nem az összes vagyonodat/megtakarításodat, inkább csak kisebb részét és ne hosszú távon tartsd itt (szerintem). Igen, tisztában vagyok azzal, hogy a magyar bankok elég sok díjat levesznek, mint éves bankkártya díj, utalásonkénti sms díjak, netbankos utalásoknál tranzakciós állami díj, plusz még a bank is felszámolhat utalási díjat stb… ezek egyébként nem csak a Revolut-nál nincsenek, de más országokban sem kell normál bankoknál ezekért fizetni… de ezek mellett fontosabb a biztonság, ha már több éven át felhalmozott vagyonod, megtakarításod van, akkor azt több helyen elosztva tartsd és fektesd be. 🙂

Az itt leírtak, ahogy a cikk teljes tartalma sem számít befektetési vagy pénzügyi tanácsadásnak, ez a saját magánvéleményem, néhol tapasztalatokkal kiegészítve.

Revolut csomagok – Revolut díjak



A Revolut ingyenes csomagja mellett választhatóak havidíjas csomagok is. Itt megtalálod az összehasonlításokat, gyorsan átláthatod a csomagok közti különbségeket, de itt is a fontosabb dolgokat kiemelem.

Ezenkívül a különböző csomagokhoz kapcsolódó díjakat kicsit elrejtve ezen az oldalon lehet megtalálni és jelenleg magyar nyelven nincsenek lefordítva. A Standard, ingyenes csomaghoz kapcsolódó díjakat a cikk végén megtalálod a Wise-al összehasonlítva.

A különböző limitek hónapfordulókor nullázódnak. A hónapforduló dátuma és időpontja mindenkinél egyedi, függ attól, hogy mikor regisztráltál. A hónapforduló időpontját és a limiteket meg tudod nézni a Revolut appban. Bal felső sarokban menj a profilod ikonjára, majd utána válaszd ki a ‘A csomagod’ pontot, ezen belül megtalálsz minden infót a ‘Készpénzfelvétel ATM-ből’ és a ‘Devizaváltás’ pontokban.

Arra érdemes odafigyelni, hogy a fizetős csomagok esetén, ha a havi előfizetést is választod, akkor is 12 hónapra szól a csomag/előfizetés (Ultra csomagnál ez 6 hónap). Ha ez idő előtt le szeretnéd mondani, akkor annak díja lesz, egyfajta kötbér, ami az adott csomag két havi díja és az esetleges fizikai bankkártya díját is felszámolhatja. Az app előre kiírja a levonandó díjat, ha van ilyen a csomagváltásnál.

REVOLUT STANDARD CSOMAG – INGYENES

Díjmentes készpénzfelvétel: 75 000 Ft / hónap vagy az első 5 felvétel ingyenes. (felette 2%-os díj)

Testreszabható kártyák: Nincs

Ingyenes szállítási díj a bankkártyára: Nincs

Nonstop elsőbbségi ügyfélszolgálat: Nincs

Vásárlási védelem (lopás elleni biztosítás és baleset-biztosítás akár 365 napra is): Nincs

Díjmentes devizaátváltás (hétfőtől péntekig díjmentes): 350 000 Ft havi limit – felette 0,5%-os díj hétköznapokon, de minden esetben hétvégén 1%-os díj felszámítása devizaváltások után

Külföldi egészségbiztosítás (téli sportokra érvényes biztosítás a csomagban): Nincs

Biztosítás poggyász- és járatkésés esetére: Nincs

Autóbérlési önrész (az utazás 31 napja során): Nincs

Revolut <18 (junior) számla létrehozása: 1 gyermek részére

Revolut <18 (junior) exkluzív funkciók: Nincs

A Standard csomag díjak oldalát itt tudod megnézni (csak angol nyelven elérhető).

REVOLUT PLUS CSOMAG – 1600 FT / HÓ

Díjmentes készpénzfelvétel: 75 000 Ft / havi limit (felette 2%-os díj)

Testreszabható kártyák: Igen

Ingyenes szállítási díj a bankkártyára: Igen, standard kézbesítéssel

Nonstop elsőbbségi ügyfélszolgálat: Igen

Vásárlási védelem (lopás elleni biztosítás és baleset-biztosítás akár 365 napra is): £1,000 éves limit

Díjmentes devizaátváltás (hétfőtől péntekig díjmentes): 1 050 000 Ft havi limit – felette 0,5%-os díj hétköznapokon, de minden esetben hétvégén 1%-os díj felszámítása devizaváltások után

Külföldi egészségbiztosítás (téli sportokra érvényes biztosítás a csomagban): Nincs

Biztosítás poggyász- és járatkésés esetére: Nincs

Autóbérlési önrész (az utazás 31 napja során): Nincs

Ha egy évre egyben előfizetsz, akkor 2 hónap ingyen van (éves díj: 16 000 Ft)

Revolut <18 (junior) számla létrehozása: 2 gyermek részére

Revolut <18 (junior) exkluzív funkciók: Igen

A Plus csomag díjak oldalát itt tudod megnézni (csak angol nyelven elérhető).

REVOLUT PREMIUM CSOMAG – 3000 FT / HÓ

Díjmentes készpénzfelvétel: 150 000 Ft / havi limit (felette 2%-os díj)

Testreszabható kártyák: Igen

Ingyenes szállítási díj a bankkártyára: Igen, expressz kézbesítéssel

Nonstop elsőbbségi ügyfélszolgálat: Igen

Vásárlási védelem (lopás elleni biztosítás és baleset-biztosítás akár 365 napra is): £2,500 éves limit

Díjmentes devizaátváltás (hétfőtől péntekig díjmentes): Korlátlan – hétvégén 1%-os díj felszámítása devizaváltások után

Külföldi egészségbiztosítás (téli sportokra érvényes biztosítás a csomagban): Igen

Biztosítás poggyász- és járatkésés esetére: Igen

Autóbérlési önrész (az utazás 31 napja során): Nincs

Ha egy évre egyben előfizetsz, akkor 2 hónap ingyen van (éves díj: 30 000 Ft)

Revolut <18 (junior) számla létrehozása: 2 gyermek részére

Revolut <18 (junior) exkluzív funkciók: Igen

A Premium csomag díjak oldalát itt tudod megnézni (csak angol nyelven elérhető).

REVOLUT METAL CSOMAG – 4800 FT / HÓ

Díjmentes készpénzfelvétel: 300 000 Ft / havi limit (felette 2%-os díj)

Testreszabható kártyák: Igen

Ingyenes szállítási díj a bankkártyára: Igen, expressz kézbesítéssel

Nonstop elsőbbségi ügyfélszolgálat: Igen

Vásárlási védelem (lopás elleni biztosítás és baleset-biztosítás akár 365 napra is): £10,000 éves limit

Díjmentes devizaátváltás (hétfőtől péntekig díjmentes): Korlátlan – hétvégén 1%-os díj felszámítása devizaváltások után

Külföldi egészségbiztosítás (téli sportokra érvényes biztosítás a csomagban): Igen

Biztosítás poggyász- és járatkésés esetére: Igen

Autóbérlési önrész (az utazás 31 napja során): Igen

Ha egy évre egyben előfizetsz, akkor 2 hónap ingyen van (éves díj: 48 000 Ft)

Revolut <18 (junior) számla létrehozása: 5 gyermek részére

Revolut <18 (junior) exkluzív funkciók: Igen

A Metal csomag díjak oldalát itt tudod megnézni (csak angol nyelven elérhető).

REVOLUT ULTRA CSOMAG – 19 500 FT / HÓ

Díjmentes készpénzfelvétel: 750 000 Ft / havi limit (felette 2%-os díj)

Testreszabható kártyák: Igen

Ingyenes szállítási díj a bankkártyára: Igen, expressz kézbesítéssel

Nonstop elsőbbségi ügyfélszolgálat: Igen és telefonos ügyfélszolgálat is jár (csak angol nyelvű)

Vásárlási védelem (lopás elleni biztosítás és baleset-biztosítás akár 365 napra is): £10,500 éves limit

Díjmentes devizaátváltás (hétfőtől péntekig díjmentes): Korlátlan – hétvégén 1%-os díj felszámítása devizaváltások után

Külföldi egészségbiztosítás (téli sportokra érvényes biztosítás a csomagban): Igen

Biztosítás poggyász- és járatkésés esetére: Igen

Autóbérlési önrész (az utazás 31 napja során): Igen

Ha egy évre egyben előfizetsz, akkor 2 hónap ingyen van (éves díj: 42 000 Ft)

Revolut <18 (junior) számla létrehozása: 5 gyermek részére

Revolut <18 (junior) exkluzív funkciók: Igen

Korlátlan, ingyenes repülőtéri váróterem belépő: Igen

Bármilyen okból megtörtént lemondások visszatérítése (repülő- és vonatjegy, szállás, esemény): Igen, akár 5000 euróig

NordVPN Complete csomag, Freeletics Coach előfizetés, SleepCycle Premium előfizetés, Financial Time Premium Digital hozzáférés, WeWork 3 ingyenes belépő havonta, Picsart Gold előfizetés, Tinder Gold előfizetés, Headway Premium előfizetés, Headspace előfizetés: Igen

Az Ultra csomag díjak oldalát itt tudod megnézni (csak angol nyelven elérhető).

Revolut kártya



Regisztráció és Revolut kártya igénylése

Ha a Revolut-ra szeretnél regisztrálni, akkor azt csak online tudod megtenni! Ezenkívül szükséged lesz egy okostelefonra, amelyen tudod használni a Revolut app-ot. Asztali gép/laptop böngészőben is be tudsz lépni a fiókodba, de teljeskörűen nem fogsz minden funkciót ott elérni.

Ezenkívül egy telefonszámra is szükséged van, mert ez kell a regisztrációhoz és a későbbiekben is szükség lehet még rá, így egy aktív, általad használt telefonszámmal regisztrálj be.

Valamint egy másik banknál vezetett számlára és/vagy bankkártya is kell, ugyanis a regisztráció után 4000 forinttal (vagy más devizával, ha nem magyar lakcímmel regisztráltál) fel kell töltened a Revolut egyenleget saját névre szóló bankkártyával vagy saját számláról kell beutalnod. Javasolt a bankkártyás feltöltés, mert az ingyenes (céges-, hitel- és egyes külföldi kártyák esetén lehet díj). Beutalás egy magyar bankszámláról valószínűleg drága lesz, mert a Revolut nemzetközi forint bankszámlát ad és nem belföldit.

Szerintem javasolt a Revolut szolgáltatását egy kiegészítő banki szolgáltatásnak használnod, tehát legyen egy kereskedelmi banknál is bankszámlád és bankkártyád, majd emellé a Revolut egy nagyon hasznos kiegészítés, de egyedüli bankszámlaként például Magyarországon nem biztos, hogy elég lesz.

Az első bankkártya igénylése ingyenes itt, de ha nem valamilyen előfizetéses csomagot választasz, akkor kb. 2100 Ft-os szállítási díjat kell fizetned.

A regisztráció és Revolut kártya igénylés nagyon gyors, minden online elintézhető pár perc alatt.

Itt kezdd el a regisztrációt »

Telefonon már le tudod tölteni az appot, asztali számítógépen/laptopon meg meg tudod adni a telefonszámodat és el tudod kezdeni utána a regisztrációt a telefonodon.

Ezután menj végig az applikációban a lépéseken, pár perc alatt meg is van a fiókod.

6 számjegyű számkódot kell megadnod, ezzel fogsz tudni mindig belépni a Revolut appba, valamint majd lesz SMS-ben érkező igazoló kód is, de ezeken könnyen végig fogsz tudni menni.

Majd személyes adatokat is meg kell adnod, személyi igazolványodat mindkét oldalát le kell fotóznod, szelfit is kell készítened. (szelfi azért kell, mert itt nem mész be egy bankfiókba személyesen, ahol az ügyintéző meggyőződik rólad, hogy a személyi igazolvány tényleg valós személyt takar)

Fel kell töltened minimum 4000 Ft-al a fiókodat (ha forint deviza számlád van).

A bankkártyát 1-2 hét alatt postázzák ki (de ez lehet gyorsabb is, a csomagodtól is függ) és megmutatja az app, hogy mikor várható a bankkártya, de ez a helyi kézbesítőtől is függ. Ilyen kinyitható csomagolásban érkezik a Revolut kártya:

revolut kartya csomagolasa

Az külön jó, hogy a bankkártya rendelésénél meg tudod adni a bankkártya PIN kódját, ami majd esetleg a fizetésnél a terminálnál kell használnod, valamint ATM pénzlevételnél. Igaz Magyarországon az ATM-nél más bank bankkártyájának PIN kódját könnyen meg lehet változtatni.

A Revolut kártyán minden olyan adat megtalálható lesz, ami szükséges például egy online fizetéshez. A kártyán szereplő név (kártyatulajdonos), a kártyaszám, a kártya lejárati ideje (hónap/év) és a CVC/CVV kód. De a kártyád adatait és a PIN kódját az appban is meg tudod nézni.

Online bankkártyás fizetésnél érdemes inkább virtuális kártyát használni, ezzel tudod növelni a biztonságot, lejjebb írok a virtuális kártyák létrehozásáról és használatáról.



Revolut kártyás fizetéskor melyik deviza egyenlegről vonja le az összeget?

Gyakran felmerülő kérdés az, hogy miként is vált, honnan is vonja le a Revolut a kártyás fizetéskor az összeget? Vagy milyen szabályokat alkalmaz?

Ezen az oldalon angol nyelven kapsz infót erről, de én ezt itt most összefoglalom neked:

Ha például 100 eurót fizetsz a Revolut fizikai vagy virtuális bankkártyájával, akkor elsőnek az euró egyenlegedről próbálja levonni az összeget. Ha van az euró egyenlegeden minimum 100 euró, akkor onnan levonja és sikeres a fizetés.

Viszont, ha nincs ekkora összeg az euró egyenlegeden vagy egyszerűen nincs is euró egyenleged létrehozva, akkor utána a fiókod „alap” deviza egyenlegéről vonja le. Ez a regisztrációnál megadott lakcímed alapján kaptad meg, ha magyar címmel regisztráltál, akkor forint az alap devizád a fiókodban (ugye ha ingyenes fiókod van, akkor a havi ingyenes átváltási limited forintban van megadva – 350 ezer forint, ha valamilyen előfizetésed van havonta, akkor azt is forintban fizeted stb…).
Szóval ha van 100 eurónak megfelelő forintod a forint egyenlegeden, akkor át fogja váltani a Revolut az aktuális árfolyamon euróra, ugye itt hétvégén jelenleg egy 1%-os váltási felárt is fel fog számítani.

De ha a forint egyenlegeden sincs 100 eurónak megfelelő összeg, akkor utána arról a deviza egyenlegedről fogja megpróbálni levonni, ahol van 100 eurónak megfelelő deviza…

Ha ezzel sem jár sikerrel, akkor vissza lesz utasítva a fizetés.

Fontos azt tudni, hogy nem tudja a Revolut megosztani a fizetett összeget különböző deviza egyenlegek között.

Revolut kártya gyors letiltás/befagyasztás és feloldás

Ha a Revolut kártya elveszne vagy nem találnád, akkor az applikációba belépve pillanatok alatt be tudod fagyasztani a kártyádat. Fontos, hogy ha más találja meg a kártyádat vagy olyan helyen találod meg, ahol esetleg bárki meg tudta nézni a kártyán szereplő adatokat, akkor mindenképpen rendelj egy új kártyát és semmisítsd meg a megtalált kártyát. Természetesen, ha kiderül, hogy csak otthon valahol elkeveredett, egyik ruhád zsebében hagytad, akkor az a veszély nem állt fenn, hogy idegen személy a kártya adatait meglátta volna, ebben az esetben csak old fel a befagyasztást az appban. A kártyák befagyasztásának és feloldásának nincs semmilyen plusz díja. (de egy esetleges kártyapótlásnak lesz díja).

Így tudod befagyasztani a kártyádat:

Az appban lépj be a bankkártyák menüpontba, ezután válaszd ki a megfelelő kártyát. Utána a megjelenő opcióknál válaszd a ‘Befagyasztás’ pontot, ekkor befagyasztva lesz a bankkártya.

Ha ismét akarod használni, akkor ugyanezen a részen megjelenik a ‘Feloldás’ gomb, erre nyomva ismét feloldódik és lehet használni a bankkártyát ismét.

Ha elveszett vagy ellopták a bankkártyádat, akkor a kártya befagyasztása után a megjelenő ‘Csere’ opciót/gombot válaszd ki.



Revolut virtuális kártya

Virtuális kártyák használata egyre népszerűbb, mert ezzel el lehet kerülni az online fizetésekben rejlő veszélyeket és visszaéléseket. Ez nem egy kézzel fogható, fizikai kártya. Online tudsz ezzel fizetni, valamint ha van okostelefonod, amely el van látva NFC technológiával, akkor a virtuális kártyát Google Wallet/Apple Pay-hez hozzá tudod adni és így üzletekben tudsz fizetni a kártyaterminálhoz érintve (előfordulhat olyan eset, hogy a kártyaterminál mégis fizikai kártyát kér, de a legtöbb esetben működik a leírtak szerint a fizetés).

A virtuális kártya igénylése ingyenes és nem feltétele a fizikai bankkártya igénylése.

Minden Revolut csomagban maximum 20 aktív virtuális kártyát lehet tartani és 30 naponta 2 virtuális kártya hozható létre (tehát egyszerre 10 virtuális kártyát például nem tudsz létrehozni).

A Revolut kettőféle virtuális kártyát is kínál:

Többször használatos: Ugyanazzal a kártyaadatokkal rendelkező virtuális bankkártya:

Ezzel a virtuális kártyával fizethetsz például havi előfizetésekre (pl.: Netflix, HBO Go, tárhelyekre, szoftverekre stb…). A kártyához havi költési limitet is be tudsz állítani. Az, hogy Visa vagy Mastercard típusú, ez tapasztalatok szerint változó, de igazából szerintem lényegtelen, mert mind a két típusú bankkártyát el szokták fogadni weboldalakon, üzletekben.

Egyszer használatos: Virtuális kártya, amelynek adatai változnak:

Ez egy olyan virtuális bankkártya, amelynek kártya adatai minden fizetés után megváltozik. Szóval ezzel például ne fizess olyan szolgáltatásokra, amelyeknél havonta van díjlevonás a kártyáról és biztosan szeretnéd is fizetni. De sokszor előfizetős szolgáltatások nem is engedik ezt a típusú kártyát használni.

Ebből a kártyából egy hozható létre és természetesen Google Wallet vagy Apple Pay-be nem lehet beállítani, mert minden fizetéskor változik a kártya adata.

Arra figyelj oda, hogy elsőnek legyél tudatos vásárló és ne dőlj be az internetes csalásoknak, például nagyon olcsó termékek ajánlatainak. Sokszor lehet azzal találkozni, hogy egy népszerű, márkás terméket a valós árához képest jóval olcsóbban, tized áron kaphatod meg és végül a kártya adataidat megadva egy előfizetéses szolgáltatásra fogsz feliratkozni (a terméket persze soha nem fogod megkapni). Ebben az esetben az egyszer használatos virtuális kártya sem fog megmenteni, mert az előfizetéses szolgáltatás miatt többször is le fogják tudni vonni az összeget a jövőben (és le is fogják). Ebben az esetben vedd fel a kapcsolatot a Revolut ügyfélszolgálatával és jelentsd az esetet, hogy meg tudják szüntetni a további terheléseket…

Virtuális kártyák igénylése

Az app-ban lépj be a bankkártyák menüpontban. Ezután nyomj alul ‘+ Új hozzáadás’ gombra és válaszd ki a ‘Virtuális kártya’ opciót. Ezután válassz a két típusú virtuális kártya közül, majd ‘Virtuális kártya INGYEN!’ gombra nyomj rá és létre is lett hozva.

Újabb virtuális kártya igényléséhez ugyan ezen a folyamaton menj végig, de 30 naponta maximum 2 virtuális kártyát tudsz létrehozni és összesen 20 aktív virtuális kártyád lehet.

Revolut egyenlegek feltöltése



Gyakori kérdés, de a készpénzt, tehát papírpénzben tartott összeget nem tudsz feltölteni a Revolut számládra, mivel a Revolut-nak nincsen saját bankfiókja, ATM-je. Így közvetlenül nem tudsz készpénzt feltölteni, hanem egy másik bankszámláról, bankkártyával tudsz összeget feltölteni a számládra. Továbbra is egy kiegészítő szolgáltatás szerintem a Revolut, szóval érdemes egy olyan banknál is számlát tartanod, amelynek van a közelben elérhető bankfiókja vagy olyan ATM-je, amelyben lehet készpénzzel is feltölteni az egyenleget, ha erre van igényed.

Viszont a Revolut egyenlegedre másféle módon tudsz pénzt feltölteni.

Elsőnek is válaszd ki, hogy melyik deviza számládhoz szeretnél hozzáadni összeget és nyomj a ‘Hozzáadás’ gombra:

Revolut egyenleg pénz hozzáadása

Majd utána válaszd ki a pénz hozzáadásának módját:

IMG 20210812 140028

Tudsz bankkártyát hozzáadni, így onnan úgy fogja majd levonni a megadott összeget, mintha a bankkártyáddal fizetnél. Ez ugye azért jó, mert például Magyarországon így nem terheli meg extra díj (a bank és az állam sem számol fel díjat, mint mondjuk egy átutalásnál). De arra oda kell figyelned, hogy nagyobb összegnél a bankkártyád bankjánál mi a napi limit, mint kártyás online fizetésnél, ha szükséges, akkor állíts a limiten. Valamint céges-, hitel- és egyes külföldi kártyák esetén lehet díj, amit vagy a Revolut vagy/és a kártyát kibocsátó bank számolhat fel.

Ha van Google Wallet-ed (korábban Google Pay) vagy Apple Pay, akkor azzal is tudsz gyorsan és egyszerűen feltölteni.

És van az banki utalásos módszer, ebben az esetben viszont egy magyar bankfióknál számolni kell az tranzakciós illetékkel is, amit 20 000 Ft feletti utalás esetén kell kifizetned minden esetben. Ez egy állami adó, ami 0,3%-a az utalt összegnek, de van egy felső határ is, ami 10 000 Ft. Ezenkívül a bankod is számolhat fel valamennyi százalékot az utalásoknál. Mivel egy litván, nemzetközi forint bankszámlára utalsz, ez a bankoknál nemzetközi utalásnak számít, így az utalás díja magasabb lehet, mint egy belföldi forintszámlára utaláskor. Továbbá itt nem pár másodperc alatt fog megérkezni az összeg a számlára, hanem 1 vagy több munkanap is lehet.

Az nagyon jó, hogy a bankkártyás feltöltési opció használata után a kártya adatok mentésre kerülnek automatikusan, így máskor nem kell ismét beírni a kártya adatokat, anélkül pár másodperc alatt fel tudsz tölteni összeget (de előfordul, hogy az app a biztonság miatt néha a kártyán található 3 számhegyű CVC/CVV kódot kéri megadni).

Mindegyik deviza számlánál van egy minimum feltöltendő összeg, annál kevesebbet nem tudsz feltölteni a számlákra. Forint esetén minimum 4000 ft, euró esetén minimum 10 euró, dollár esetén minimum 20 dollárt kell feltölteni. De az app ezt mutatni is fogja, ezek lesznek az alapértelmezett összegek, amit majd át tudsz írni. 🙂



Revolut utalás – Kiutalás Revolut egyenlegről

Ha utalni, pénzt küldeni szeretnél a számládról, akkor az app-ban menj alulra és az ‘Átutalások’ menüpontot válaszd:

Utalás Revolut számláról

Ezután látni fogod azt a felületet, ahol megjelennek azok a partnerek, bankszámlaszámok, ahova már utaltál/küldtél pénzt. Ha nincs ebben a listában benne, ahova utalni szeretnél, akkor jobb felül nyomj az +Új gombra:

Utaláshoz számla hozzáadása

Ezután válaszd ki, hogy miként szeretnél utalni és add meg az adatokat:

Új átutalás Revolut

Amikor megadtad a másik fél adatait, akkor utána tudod megadni, hogy mekkora összeget küldenéd és hogy mi a közlemény.

Revolut készpénzfelvétel

A Revolut kártyáddal igazából bármilyen ATM-ben tudsz készpénzt felvenni, ha az adott ATM azt engedi ezt.



Készpénzfelvétel díja

Itt kettő oldalról lehet díja a készpénzfelvételnek:

A Revolut számíthat fel díjat. Ha ingyenes Standard csomagod van és forint az alap devizád, akkor hónapfordulóként 75 000 ft (vagy ennek megfelelő deviza készpénz felvétele) vagy maximum 5 készpénzfelvétel a díjmentes. Efelett 2% lesz a díja a készpénzfelvételnek. A hónapforduló/limitfrissülés időpontja ugye minden felhasználónál egy egyéni időpont és a profilodban (bal felső sarokban menj a profilodba, majd ‘A csomagod’ menüpontba és utána a ‘Készpénzfelvétel ATM-ből’ ponton belül látod, hogy mikor frissül a limited és mennyi van még az ingyenes limitedből) ezt meg tudod nézni.

Ezenkívül díj lehet az is, ha úgy veszel fel készpénzt, hogy váltanod is kell közben. Tehát 200 eurót vennél fel, de az euró egyenlegeden nincs ekkora összeg, így a forint egyenlegedről fog váltani a jelenlegi árfolyamon a Revolut. Tehát ez devizaváltás és itt is a csomagodtól függően van havi ingyenes váltási limit vagy hétköznapokon korlátlan díj nélküli devizaváltás. Arra figyelj, hogy hétvégén minden esetben 1% a váltás díja, ekkor nem számít, hogy még benne van a havi ingyenes limitben vagy Premium, Metal, Ultra csomagod van… minden esetben kell díjat fizetned a váltásért. Érdemes lehet ezért legkésőbb pénteken a egyenlegeden váltani még devizát, ha tudod, hogy a hétvégén készpénzt fogsz felvenni vagy fizetni fogsz a kártyáddal.

Másik részről az adott ATM számíthat fel pluszban díjat. A Revolut-nak nincsenek saját deviza ATM-jei, így mindig egy másik bank, szolgáltató ATM-ből tudsz készpénzt felvenni. Azt nehéz megmondani előre, hogy egy adott ATM mekkora díjat fog elkérni, így be kell helyezni a kártyát és mielőtt felvennéd a készpénzt, az utolsó lépés előtt a legtöbb ATM ki szokta írni a díját a készpénzfelvételnek. Sok helyen, főleg turisták által kedvelt helyeken a népszerű Euronet ATM-ek mindig fizetősek és nem szokott olcsó lenni. Érdemes lehet körülnézni és egy helyi bank ATM-t megkeresni és ott megpróbálni a készpénz felvételét, ami így olcsóbb lehet. Nem biztos, hogy az adott helyen, országban fogsz találni olyan bank ATM-t ahol ingyen tudnál készpénzt felvenni. Sokszor mások által adott tippekre sem lehet hagyatkozni, mert idővel az adott bank ATM-eknél változnak a kondíciók és idegen kártyáknál lesz díja a készpénzfelvételnek vagy olyan is tapasztalható, hogy Visa kártyával fizetős, míg MasterCard típusú kártyával meg ingyen lehet készpénzt felvenni.

További információkat a készpénzfelvétellel kapcsolatban ebben a cikkben találsz. Euró felvétele Magyarországon, más országokban egyes bankok ATM-ek díjai tapasztalatok és visszajelzések alapján és még pár tippet is írtam.

Revolut (Junior) <18 számla

Az appban ha a ‘Számlák’ pontba lépsz be, akkor alul az ‘+ Új hozzáadása’ gombra nyomj rá. Majd válaszd a ‘<18 számla’ pontot:

revolut junior szamla letrehozasa

Frissítés: A Revolut Junior neve megváltozott, ahogy a fenti képen is láthatod, <18 elnevezéssel találod most már meg az appban.

A Revolut <18 egy olyan számla nyitási lehetőség a szülők számára az appon belül, amellyel a 6 és 17 év közötti (18. éves szülinapig) gyermekük/gyermekeik pénzügyeit tudják sajátos szabályok szerint kezelni és felügyelni. 

A Revolut ezzel a szolgáltatásával, támogatást és segítséget szeretne nyújtani, hogy a gyermekek már kiskoruktól kezdve tudatosan bánjanak a pénzzel. Ez egy olyan eszköz, amely kiegészülve a szülői, gondviselői tanácsokkal, helyes pénzügyi döntéshozatalra neveli a gyerekeket. 

A <18 számla főbb tulajdonságai: 

  • Csak és kizárólag szülő vagy törvényes képviselő hozhatja létre. 
  • A számlához igényelhető bankkártya.
  • Egyelőre egy pénznemben tartható rajta pénz és küldhető rá a szülő részéről (a szülő Revolut számlájának alap pénzneme lesz hozzárendelve) – ezt jelenleg nem is lehet módosítani.
  • Tehát külföldön a bankkártyás fizetéskor vagy készpénzfelvétel esetén, a tranzakciókor az aktuális árfolyamon fog váltani devizát automatikusan a rendszer.
  • Jelenleg Európában, Ausztráliában és az Egyesült Államokban elérhető a szolgáltatás (ez a hírek szerint folyamatosan bővülni fog)
  • Bármikor felfüggeszthető, megszüntethető. 



Revolut <18 számla létrehozása 

Revolut Junior gyermek adatai

Revolut <18 számlát, csak és kizárólag szülő vagy a gyermek gondviselője hozhatja létre. 

A számlanyitáshoz az előbbi feleknek rendelkezniük kell Revolut applikációval és számlával, ugyanis anélkül nem nyitható és kezelhető a <18 számla. 

Attól függően, hogy milyen Revolut csomagban vagy, úgy változnak a szolgáltatásban rejlő lehetőségek a számlanyitás mennyiségét és a funkciókat tekintve. Az exkluzív funkciók: ‘Célok’ és ‘Feladatok’ hozhatók létre + másik szülő is kezelheti a számlákat. 

A ‘Célok’ úgy funkcionál, mint egy zseb/széf, így a benne gyűjtött összeg, csak a kitűzött cél elérésekor lesz elérhető a gyermek számára. Ez is a tudatos pénzgyűjtést és kezelést hivatott elősegíteni. 

Standard csomag: 1 gyermeknek hozható létre számla 

Plus csomag: 2 gyermeknek hozható létre számla + Exkluzív funkciók

Premium csomag: 2 gyermeknek hozható létre számla + Exkluzív funkciók

Metal csomag: 5 gyermeknek hozható létre számla + Exkluzív funkciók

Ultra csomag: 5 gyermeknek hozható létre számla + Exkluzív funkciók

Revolut <18 bankkártya rendelése

A <18 kártya, a számlanyitást követően, az appból rendelhető, választható színben. A kártya egyébként ingyenes, de csomagtól függően kézbesítési költséget számíthatnak fel utána. (ezt minden esetben jelzik) 

<18 bankkártya pénzfeltöltés 

A <18 kártyára hasonlóan a saját Revolut kártyádhoz, egyszerűen és díjmentesen feltölthető a megadott pénzösszeg. (A kártyára csak a szülő vagy törvényes gyám tölthet fel pénzt.)

  1. Nyisd meg a gyermeked profilját az appban 
  2. Kattints a ‘Pénz hozzáadása’ gombra 
  3. Add meg a kártyára feltölteni kívánt összeget 

(Ha pedig ismétlődő pénzfeltöltést szeretnél beállítani, válaszd a ‘Heti zsebpénz’ lehetőséget.) 

<18 kártya szabályozása

A <18 kártyával végezhető fizetési lehetőségeket az appban lehet engedélyezni (Kártya→ PIN-kód és biztonság), illetve letiltani:

  • Bankautomatás készpénzfelvétel
  • Érintéses fizetés/Lehúzásos fizetés 
  • Havi költési limit, szabályozható egyenleg 
  • Online tranzakció

A Revolut nagyban csökkentette a <18 szolgáltatás kockázatát a következőkkel: 

  • Gyermek nem hozhatja létre a számlát. (azonosítási kötelezettségek miatt nem kijátszható a rendszer) 
  • Minden a szülők/gondviselők felelőssége, hiszen ők kontrollálják a gyermek pénzköltési lehetőségeit a Junior kártyán keresztül 
  • A Junior kártyát nem lehet használni a legtöbb olyan helyen, ahol felnőtteknek való termékeket értékesítenek 
  • A szülő értesítést kap minden tranzakcióról, amit a gyermek végzett a kártyával 

Revolut <18 app

Mivel a <18 pénzügyi szolgáltatást a gyermekek nem vehetik igénybe, így nem is kezelhetik azt. A Revolut fejlesztett számukra egy külön appot a következő névvel: Revolut <18

A gyermekek ezen keresztül láthatják, mekkora az aktuális egyenlegük, valamint a létrehozott ‘Célok’ eléréséhez mekkora pénzösszeget kell még gyűjtsenek. Továbbá a kiadásokat is mutatja az app, így követhetik, hogy mire mekkora összeget fordítottak. 

A Revolut <18 kártya használatához, a gyermekeknek nincs feltétlen szükségünk okostelefonra, vagy tabletre, mert a fizikai kártya megrendelést követően rendelkezésre áll. Tehát a technológia nem kizáró ok a szolgáltatás igénybevételére. 

Revolut <18 vélemények

Amikor ezt írom (2023. november), a Revolut <18 applikáció értékelése:

  • Google Play Store-ban: 9960 értékelés alapján 4,2 (5-ös skála)
  • App Store-ban: 587 értékelés alapján 4,8 (5-ös skála)

Ha csak az app értékelésekből indulok ki, mindenképp pozitívak a visszajelzések, de számomra a fő ok, amiért ajánlani tudom a szolgáltatást, az a rendszerének és használatának logikus szabályozása, kialakítása. 

Minden felelősség a szülőt terheli, így ha  ő jól állítja be a használati feltételeket, limiteket, a gyermek csak azok szerint tudja felhasználni a kártyán lévő összeget. 

Revolut zsebek (széfek)

Korábban széfekként, de most már zsebek néven találod meg az appban.

Az appban ha a ‘Számlák’ pontba lépsz be, akkor alul az ‘+ Új hozzáadása’ gombra nyomj rá. Majd válaszd a ‘Zsebek’ pontot.

Ezután ki tudod választani a zseb típusát:

Revolut széfek, zsebek típusok

Nagyon jó opció, hogy csoport zsebet is létre lehet hozni. Ehhez arra van szükség, hogy a csoportban résztvevőknek is kell lennie Revolut fiókjuknak és engedélyezniük kell a megtalálásukat. A telefonod névjegyei között is ott kell lennie annak a telefonszámnak, amivel a csoport tagjai Revolutra regisztráltak. Ezután megtalálod őket és fel tudod venni a csoportos megtakarításba.

Ha magadnak szeretnél kizárólag zsebet/széfet létrehozni, akkor a személyes zsebet válaszd, ebben található lehetőségeket mutatom még meg a továbbiakban, vannak tényleg hasznos funkciók, amelyek nagyon népszerűek:

A zseb testreszabása következik és elsőnek nevet kell adnod. Kapsz példákat is, de bárhogyan elnevezheted a zsebedet és kiválaszthatod a zseb pénznemét:

Revolut zseb testreszabás

Ha létrehoztad a zsebet, akkor utána célokat tudsz beállítani. Itt meg tudod adni, hogy mekkora összeget, meddig szeretnél összegyűjteni. Valamint a ‘Részletek’ pontban tudsz beállítani ismétlődő, automatikus beutalást a zsebbe, aprópénz megtakarítást és innen is elérhetőek a célok beállítása:

Revolut zseb célok és részletek beállítása

Bármikor tudsz befizetni a zsebbe (Hozzáadás gomb) és kivenni onnan összeget is (Pénzkivétel gomb). De a legjobbak az automatizmusok beállítása.

A legegyszerűbb az, hogy beállítható időközönként (naponta, hetente, havonta stb…) megadott összeget a számládról áttesz a rendszer a zsebbe.

De ami nagyon népszerű a felhasználók körében az az úgynevezett aprópénz megtakarítása opció:

Revolut aprópénz megtakarítása

Ha mindennapi fizetéshez használod a Revolut kártyádat, akkor sok kisebb összegű fizetés történik. Amikor fizetsz, akkor a nem kerek összegeket felkerekíti a rendszer és a különbséget elteszi neked a zsebbe.

Viszont ezt akár növelheted is, vannak szorzók is. Ha mondjuk a rendszer 15 forintot tenne el, de te beállítottál egy kétszeres szorzót, akkor 30 forintot fog félretenni.



Revolut kereskedés: Tőzsde, kripto

Revolut kereskedésről fontos tudnivalók, mielőtt belevágnál!

Ha Revolut-n szeretnél kereskedni, tehát tőzsdézni (részvényeket venni és eladni), valamint kriptovalutákkal kereskedni, fontos, hogy tisztában legyél a következőkkel! :

  • A Revolut a felületet adja a kereskedéshez, de nem ő végzi el a tényleges vásárlást vagy eladást, hanem egy másik félnek, egy kereskedői cégnek adja ezt át.
  • Akár részvényeket, akár kriptovalutákat veszel, azt nem piacról veszed meg és nem te fogod birtokolni azokat! Te igazából az árfolyamokat vásárolod, azokkal kereskedsz. Tehát a brókercég veszi meg ezeket a részvényeket, kriptovalutákat és utána ők azoknak az árfolyamát értékesíti (ezeket hívják OTC brókereknek). Ezért van az, hogy nem a piaci árfolyamon veszel és adsz el, hanem mindig afelett vagy alatta, a különbség lesz a kereskedő cég haszna.
  • Mivel nem te birtoklod ezeket, ezért nem tudsz részvényeket másik tőzsdei kereskedői szolgáltatóhoz transzferálni vagy kriptovalutákat nem tudsz átkonvertálni mondjuk stabilcoinokra vagy nem tudod kripto pénztárcákban biztonságosan tárolni stb… Frissítés: Már több mint 20 féle kriptovaluta kiutalható a Revolut egyenlegről más kriptotőzsdei kereskedő egyenlegére. (pl.: Bitcoin, Ether, Polygon, Litecoin, DogeCoin, Shiba Inu…)
  • Éppen ezek miatt is, nem szoktak nagyobb pénzügyi szakemberek, befektetők sem Revolut-n kereskedni.

Igen tudom, hogy a Revolut felülete nagyon népszerű, mert magyar nyelven elérhető és nagyon felhasználóbarát a felülete. Viszont hosszabb távú vagyonépítéshez kicsit járj jobban utána ennek, regisztrálj be egy tőzsdei kereskedőcéghez, végezd el a regisztrációt, tegyél bele több energiát és időt.

Mutatok pár szolgáltatót, amelyeket a legtöbben használnak (én is) és ezekhez egyébként a Revolut számládról be tudsz utalni különböző devizákban is, amellyel utána a megfelelő szolgáltatóknál tudsz kereskedni.

Tőzsde

Magyarországon tudsz TBSZ számlát is nyitni, így ha 5 évig nem adod el a megvásárolt részvényeket, akkor 15% adó helyett, 0% adót kell fizetned az esetleges nyereség után (ez röviden a lényege, de keress erre rá), válaszd az Interactive Brokers, KBC Equitas és/vagy az Erste broker szolgáltatását, nézz utána ezeknek, milyen egyéb költségei vannak stb…

Kripto

Ha kriptovalutákkal szeretnél kereskedni, akkor válassz a következők közül, akár többet is érdemes, ezzel bebiztosítva a befektetéseidet, mindegyikhez írtam bővebb útmutató cikkeket is:

Kriptomat

Kriptomat: Magyar nyelven is elérhető platform. Egyszerűen lehet kriptovalutákat venni és eladni, könnyen átlátható felülete van. Revolut euró egyenlegedről egyébként ingyen tudsz utalni a Kriptomat egyenlegedre és pár óra múlva már ott is lesz az összeg. Ha itt regisztrálsz és minimum 100 euró értékben kriptót vásárolsz vagy eladsz, majd minimum 30 napig tartod a fiókodban, akkor most 10 euró értékben Bitcoint fogsz kapni ajándékba!

Nézd meg az átfogó cikkemet is a Kriptomat használatáról.

Binance

15%-os örökös kedvezményt kapsz, ha itt regisztrálsz a Binance-re! A jövőben minden kereskedési jutalékból min. 15%-t vissza fogsz kapni! Ez akkor is érvényes, ha a Binance fiókodban beállítod azt, hogy BNB tokenben fizeted ki a kereskedési díjat, ekkor alapból kapsz 25% kedvezmény és még erre rájön további 15% kedvezmény, tehát közel megfelezed a jövőben kifizetett kereskedési díjaidat. 🙂

Binance: A világ jelenleg legnagyobb kriptovaluta kereskedő online platformja. Ide mindenképp érdemes szerintem regisztrálnod és használnod, ha szeretnél kriptovalutákkal kereskedni. Revolut-ról ide is ingyen tudsz eurót beutalni, ami tapasztalataim alapján kb. fél óra alatt a Binance egyenlegeden is lesz.

Teljes útmutató cikkemet a Binance-ről itt tudod megtekinteni.

Coinbase

Coinbase: A világon jelenleg a második legnagyobb kriptovaluta kereskedő online platform. Átfogó cikkemet itt találod.

Nexo

Nexo: Egy olyan platform, ahol magas éves kamatok/jutalékok érhetőek el stablecoin-okra és kriptovaultákra is. Más kriptotőzsdei platformokról tudsz a Nexo fiókodba kriptovalutákat küldeni, de ha eurót szeretnél, akkor azt is tudsz utalni. Stablecoinokra maximum évi 12% jutalék elérhető, más ismertebb kriptovalutákra (pl.: Ether, Bitcoin, Cardano stb..) maximum évi 8% jutalék jár – és vannak olyan kirptovaluta, mint a Axie Infinity, amire maximum 36% éves jutalék jár, de ha csak FIAT pénznemekben tartasz ott összeget (pl. euró, dollár, angol font), akkor is elérhető az éves 12% jutalék.

Ha ezen a linken regisztrálsz a Nexo-ra és minimum 100 dollár értékben FIAT pénznemet vagy bármilyen más kriptovalutát, stablecoint 30 napig tartasz, akkor utána 25 dollár értékben Bitcoint kapsz ajándékba.

Van egy teljes útmutató cikkem is a Nexo használatához.

Revolut biztosítások



Sokakat érdekel a Revolut felhasználóknak nyújtott biztosítások. Nem könnyű ezzel és sok más biztosítóval kapcsolatban tapasztalatokat összegyűjteni, hogy ha baj van, igénybe kell venni a biztosítást, akkor az adott szolgáltató tényleg segít, kifizeti, amit kell. Nekem Metal előfizetésem van, így a legtöbb elérhető biztosítás aktív a számomra, de szerencsére még nem kellett a biztosítási részéhez fordulnom, ezt én nem vettem még eddig igénybe. Ezért személyes tapasztalatokat nem fogok tudni megosztani, de a legfontosabb információkat, tudnivalókat kigyűjtöttem neked, hogy tisztán lásd ezt a szolgáltatást.

A Revolut több csomagjában is kínál különféle biztosításokat, biztosítói partnerein keresztül. Ha egy adott csomagban nincs a megadott biztosítás, akkor nem tudsz külön igényelni (pl.: Standard csomagban vagy és utazásra szeretnél a Revoluton utasbiztosítást kötni, ezt nem fogsz tudni.)

A biztosítások típusai a csomagok alapján a következők:

Revolut StandardRevolut PlusRevolut PremiumRevolut Metal
Utasbiztosítás – Külföldi egészségbiztosítás
Téli sportokra érvényes biztosítás (több infó itt)
Felelősségbiztosítás (több infó itt)
Autóbérlési önrész (több infó itt)
Vásárlás védelem (több infó itt)
Rendezvényjegy lemondás (több infó itt)
Visszatérítési védelem (több infó itt)

Ki igazából a biztosító?

Azt fontos tudnod, hogy a Revolut biztosítási termékeket értékesíti és egy másik partner biztosító kezeli a biztosításodat. Ha valami történne és a biztosítást igénybe kell venned, akkor a Revolut app-ban kell elindulnod az igénylésért, de másik cég, biztosító fogja intézni az ügyedet, fizeti akár a kártérítést stb…

Tehát a Revolut a felületet adja, rendezi a csomagod alapján a biztosításokat, de az ügyintézésért nem vállal felelőséget. Érdemes ezt a Revolut oldalt átnézed, ahol ez is szerepel: „…Nem vállalunk felelősséget a közvetítésünkkel megkötött biztosításokért, ha a biztosítási partnerünk bármilyen Önnel kötött biztosítási szerződés esetében nem vagy késedelmesen teljesíti a kötelezettségeit, azt az esetet is beleértve, ha a biztosító nem képes teljesíteni az ilyen biztosítási szerződésben foglalt kötelezettségeit…”

Hol találod meg a biztosítások részleteit, feltételeit, kondícióit?

Az appban az ‘Életmód’ menüpontban menj rá a megfelelő biztosításra és azon belül fogsz megtalálni minden további információt. A biztosítási kötvényt, mikre terjed ki a biztosítás, van-e önrész stb… Ezt mindenképp nézd át, legyél tisztában a feltételekkel, hogy mire és hogyan tudod felhasználni a biztosításodat, mire terjed ki és ezek alapján döntsd el például utazás előtt, hogy szükséged lenne-e másik biztosítás megkötésére is.

Még több információt a biztosításokról ebben a cikkben találsz.

Fizess a telefonoddal érintéssel (NFC)!



Apple Pay

A Revolut kártya már az Apple Pay szolgáltatásba is felvehető. A már régóta közkedvelt érintés és pénztárca mentes fizetés, sok esetben meggyorsíthatja a fizetést. 

Revolut apple pay

A szolgáltatás jelenleg több, mint 30 országban érhető el, köztük Magyarországon is.

A szolgáltatás az alábbi Apple eszközökkel működik: 

  • iPhone SE és újabb modellek
  • iPad 3 és annál újabb modellek 
  • Touch ID-val rendelkező Mac-modellek 
  • Minden Apple Watch modell

Hol lehet fizetni Apple Payjel? 

Az Apple Payjel az interneten és minden olyan offline értékesítési helyen lehet fizetni, ahol azt a terminál lehetővé teszi (érdemes megkérdezni, ha nem egyértelmű) vagy figyeljük az Apple Pay, PayPass jelzéseket. Fontos, hogy ebben az esetben nincs szükség internetkapcsolatra. 

Revolut kártya felvétele az Apple Paybe: 

A kártya felvétele rendkívül egyszerű, csak kövesd az alábbi 2 lépést: 

  1. A Revolut alkalmazásban menj a ‘Bankkártyák’ menüpontba, válaszd ki a megfelelő kártyádat.
  2. Majd alul nyomj rá a ‘Add to Apple Pay’ gombra.

Az Apple Pay alkalmazásban is megadhatóak a Revolut kártyád adatai, azonban ott az Apple levonhat egy teszt tranzakciós összeget, ellenőrzés céljából, amit legkésőbb 15 napon belül visszautalnak. 

Google Wallet (Google Pay)

Frissítés: A Google Pay neve megváltozott, mostantól: Google Wallet!

2020 vége óta már Magyarországon is elérhető a Google érintésmentes fizetési alkalmazása, a Google Wallet.

Revolut Google Pay

Hol lehet fizetni Google Wallet-el?

A Google Wallet-el az interneten és minden olyan offline értékesítési helyen lehet fizetni, ahol azt a terminál lehetővé teszi (érdemes megkérdezni, ha nem egyértelmű). Fontos, hogy ebben az esetben nincs szükség internetkapcsolatra. 

Revolut kártya felvétele a Google Wallet-be: 

A kártya felvétele rendkívül egyszerű, csak kövesd az alábbi 2 lépést: 

  1. A Revolut alkalmazásban menj a ‘Bankkártyák’ menüpontba, válaszd ki a megfelelő kártyádat, majd alul nyomj rá a ‘Add to G Pay’ gombra.
  2. A kártya hozzáadásához kövesd a képernyőn látható lépéseket, majd kattints a “Rendben” gombra. 



Revolut vagy Wise? Mik a különbségek?

Sokszor jön fel a kérdés, hogy mi a különbség a két cég között. Melyiket éri meg inkább használni?

Van a kettő szolgálató között különbség, főleg a díjszabásokban, de az elérhető funkciókban is.

Röviden azt tanácsolom/tanácsolják, hogy kisebb összegek utalásánál, fizetéseknél a Revolut, míg nagyobb pénzösszegek utalásánál és használatánál a Wise-t érdemes használni. De azért ebből még nem érdemes dönteni az egyik vagy a másik mellett, mindenképp azt is nézd meg, hogy neked mik az igényeid, mik a prioritások vagy biztosan szükséged lesz arra a rengeteg extra funkcióra és szolgáltatásra, amit például a Revolut ajánlj? 🙂

Egy táblázatban összegyűjtöttem a legfontosabb dolgokat és látni fogod, hogy mit tud/ajánlj a Revolut vagy a Wise. Mindkettőnél csak az ingyenes, havidíj mentes csomagokat mutatom meg (Wise esetén például nincs is havidíjas csomag). A Revolut havidíjjal járó extra limitemeléseket, szolgáltatásokat ebben a cikkben fentebb tudod megnézni.

Revolut StandardWise
Regisztrációs díj:NincsNincs
Bankszámla adatok igénylése:Nincs díja.Nincs díja.
Forint számla:Van, de nem magyar bankszámlaszám, hanem egy litván nemzetközi forint számlaszám.Egyedi forint alapú magyar bankszámlaszám (nem gyűjtőszámla – valamint külföldről nem lehet közvetlenül utalni a forint számlára).
Mennyi pénznemben létrehozható számla?30Több mint 50.
Bankkártya díja:Első kártya ingyenes, de van kézbesítési díja (~2100 Ft); utána nincs éves kártyadíj.Első kártya díja (nincs pluszban kézbesítési költség): 2390 Ft; utána nincs éves kártyadíj.
Virtuális kártya díja:2 féle virtuális kártya van. 1 db egyszer használatos virtuális kártya hozható létre (ennek adatai minden vásárlás után megváltozik). És max. 20 db aktív virtuális kártya tartható. Nem kell fizikai kártyát megrendelni hozzá előtte.Feltétel a fizikai kártya megrendelése. Maximum 3 virtuális kártya igényelhető. Mindegyiknél a kártyaadatok cseréje kérhető.
Több deviza egyenlegből történő levonás/váltás kártyás fizetésnél:Nem, egyszerre csak egy deviza egyenleget tud terhelni.Igen, több deviza egyenleget is meg tud terhelni, valamint átváltani.
A számlákra feltölthető összegek díja:Bankkártyával, online utalással is ingyen feltölthető összeg a számlákra (céges-, hitel- és egyes külföldi kártyák esetén lehet díj).Csak a banki utalás esetén ingyenes a feltöltés. Bankkártyás feltöltés esetén díjat számol fel a rendszer.
Havi készpénzfelvétel díja:Havonta 75 000 Ft-ig ingyenes, afelett 2%. Vagy az első 5 felvétel ingyenes.Havonta 200EUR/200GBP megfelelő forint összegig ingyenes a felvétel, afelett 1,75%. Vagy az első kettő felvétel ingyenes.
Váltási díjak:Hétköznap ingyenes devizaváltás, de havonta 1000 font/350 000 ft-ig. Efelett 0,5% a díj. Hétvégenként mindig van plusz díj, ami 1%. Minden díjról ezen az oldalon találsz infókat.Mindig van valamennyi díj a váltásra (0,42%-tól indul, de nagyobb összegek esetén ez csökken, itt előre kikalkulálható minden költség)
Utalási díjak:A lokális utalások ingyenesek. Szóval, ha magyarországi lakcímmel regisztráltál a Revolut-ra, akkor a forint deviza utalások díjmentesek lesznek. A SEPA országok közötti eurós utalások ingyenesek. A SEPA régión kívüli utalásnál az első ingyenes, utána 150 ft utalásonként. SWIFT utalások esetén a dollár utalásnál van egy fix 1500 ft-os díj, a többinél 2000 Ft. Wise forint egyenlegről forintot díj nélkül lehet kiutalni. Ezenkívül több más deviza egyenlegedről is ingyenes a kiutalás azonos devizában (pl.: euró, angol font). Itt a Wise kalkulátor oldalán tudod megnézni a díjakat. Ha váltasz is, akkor ugye jön még rá a váltási díj, amiről az előzőekben írtam.
Profitot termel a cég?2021-ben lett először nyereséges, 2022-ről még nincs pénzügyi jelentés publikálva.Igen, évek óta nyereséget termelő cég a Wise.

 

Erasmus ösztöndíj fogadására is használható a Revolut számla? – Saját tapasztalataim…

Saját tapasztalatom van az Erasmus ösztöndíjjal kapcsolatban, mivel én is egy szemesztert tanultam Németországban.

Pár évvel ezelőtt még nem volt elérhető a Revolut számomra (vagy még nem volt annyira népszerű/elterjedt), így én is magyar banknál hoztam létre egy euró alapú deviszaszámlát és igényeltem mellé egy dombornyomott bankkártyát. Erre azért volt ugye szükség, mert az Erasmus ösztöndíj egy részét még a kiutazás előtt átutalják, tehát a célországban nem valószínű, hogy létre tudsz hozni egy ottani bankszámlát ezelőtt.

Ez elég drága volt végül, mivel a dombornyomott bankkártyának volt rögtön egy több ezer forintos éves díja, számladíja és készpénz felvétel minden esetben külföldi ATM-ből 8 euró volt… ha meg később átutaltam a németországi ingyenes bankszámlaszámomra eurót, hogy majd onnan ingyen tudjak levenni készpénzt, utalási díjat ismét kellett fizetnem, nagyobb összegnél ez több ezer forint volt…

Ma már erre igazából nincs szükséged, mivel ha nyitsz egy Revolut számlát, euró devizaszámlaszámodat (vagy más deviza számlaszámot) meg tudod adni az Erasmus jelentkezésednél és oda utalják el az első részletet. Ezután a a számládról bármekkora összeget akár utalási díj nélkül (pl. euró utalás esetén) tudsz átutalni egy másik külföldi bankszámlaszámra (ahol töltöd majd az Erasmus félévedet és ott valószínűleg diákként ingyen kapsz egy banknál számlát, kártyát, ingyen tudsz felvenni készpénzt stb…).

Ha mondjuk az Erasmus tanulmányod alatt kapsz otthonról forintot vagy te utalnál át magadnak, akkor is érdemes inkább a Revolut számládra forintot feltölteni/utalni és átváltani, majd onnan átutalni egy külföldi számlaszámra. Azért, mert a Revolut egyszerűen jobb árfolyamon vált, mint egy magyarországi vagy külföldi bank.

Videó

Egy videót is készítettem. Ebben körülbelül azokat mondom el, amit itt is leírok a cikkben. Mindenképp tekintsd meg a cikkemet is, mert abban az információk és az adatok naprakészek:

Iratkozz fel a YouTube csatornámra! 🙂

GYIK

A Revolut használata ingyenes?

Számlavezetési díj nincs havonta. Több mint 30 devizában lehet létrehozni számlákat, ezek létrehozása és használata is ingyenes. Ezenkívül a Revolut felhasználók egymás közt ingyen tudnak utalni. Az első Visa/Mastercard bankkártyádat ingyen igényelheted (kézbesítési díj van) és további virtuális kártyákat is ingyen kapsz. Ingyenes, Standard csomagban hétköznapokon havi 350 ezer ft-ig díj nélkül lehet váltani, de van olyan előfizetés, ahol korlátlanul lehet díjmentesen hétköznaponként váltani.

Megtakarítási számla elérhető a Revolut-ban?

A Revolut fiókodban zsebként találod meg. Több zsebet létre tudsz hozni, különböző devizákban is. Tudsz a zsebbe befizetni bármikor vagy ismétlődő átutalást beállítani megadott időközönként. De az egyik legokosabb funkciója, hogy fizetéskor felfelé kerekíti a rendszer az összeget és a különbséget a zsebbe teszi. A cikkemben itt írok erről bővebben! »

A cikkben olyan partner linkek találhatóak, amelyeken keresztüli regisztrálás után akár én jutalékot is kaphatok. Ha ezen keresztül regisztrálsz/vásárolsz, akkor nem fizetsz többet, sőt sokszor még így kaphatsz kedvezményt/krediteket vagy hosszabb ideig kipróbálhatod ingyen az ajánlott eszközt. FONTOS! Én csak olyan dolgokat ajánlok partner linkkel, amelyeket én is aktívan használok/használtam, előfizetek rá és teljesen pozitív véleményem van róla. 🙂

Fontos!: A cikkben leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Nincs közvetlen kapcsolatom a Revolut-tal és nem tartozok felelősséggel a szolgáltatásuk iránt! Bármilyen probléma, kérdés esetén a Revolut ügyfélszolgálatát kell felkeresni!

“Revolut kártya és számla használata” bejegyzéshez 403 hozzászólás

  1. Kedves Zsolt!

    Először is köszönöm az összefoglalót. A többieknek pedig a kérdéseket, átrágtam magam rajtuk.
    Új revolut-os vagyok, standard csomag + van egy gyermekhez „alszámla” is a családban.
    Pénzfeltöltés, neki átküldés + 1 Mo-i telefonos-kártyás fizetés már megtörtént. A fizikai kártyák úton vannak.
    Amiért regisztráltam, az a deviza számla. Készülünk nyaralni és nem akarok helyi pénzt vinni, azt se tudom mennyi fog kelleni, és jobban jövök ki a revolut által kínált középárfolyammal.
    A kérdésem, ami a legrosszabb és legtöbbet említett hátrány, az a zárolással kapcsolatos.
    Sokszor töltsek fel keveset, és akkor nem kezdenek vizsgálódni, mint ha egyszerre raknák többet? Többszázezerről lenne szó.
    Nagyon kellemetlen lenne elutazni, majd tapasztalni, hogy nem férek hozzá a pénzemhez és ott maradok éhen 😀
    Vagy javasoltabb külföldön feltölteni, átváltani, annyit amennyi pont akkor kell és utána az le is vonódik, mert elköltöm?
    Pl helyi bkv-ra kell mondok valamit 10 eur, feltöltöm, átváltom, elhasználom. 1 óra mulva ebéd + 20 eur, este egy belépő + 40… és mindig csak előtte tegyek fel pénzt rá? Gondolom külföldön is lehet tölteni, nem csak itthon és az azonnali. Remélem 🙂
    Melyik a javasoltabb? Az utóbbi vagy az hogy indulás előtt menne rá 400-500e ?
    De gondolom a sok kicsi és lehet gond és akkor is jönne a számonkérés, de talán ritkább.
    Ez a legnagyobb félelmem, pedig amugy már most szeretem a rendszert. És nem, nincs titkolni valóm a pénzügyeimben 🙂

    Köszönöm előre is,
    Misi

    Válasz
    • Szia!
      Zárolás így nincs, ha nagyon sok milliót küldesz rá, mert mondjuk autót vennél, lakást stb… akkor kérhetnek egy forrásigazolást, mielőtt a számlán jóváírnák a beérkező összeget, ezért javasolt ilyen nagy összegek beküldése előtt a Revolut chates ügyfélszolgálattal felvenni a kapcsolatot és jelezni ezt előre és ha kell, akkor bekérik a forrásigazolásokat…
      Egyébként fel tudod tölteni a számládat és maximum idővel, ha rendszeresen is érkezik be a Revolut egyenlegedre összeg, akkor fognak kérni majd forrásigazolást. Akkor sem zárolják a számládat, tudod használni közben. Bérpapírt, vállakozás esetén is be lehet küldeni a bevételekről dokumentumokat, magyar nyelven is rendben van…
      Mindegy, hogy sokszor keveset töltesz fel vagy nagyobbakat, idővel kérhetnek forrásigazolást, ezért is csak azoknak érdemes Revolutra regisztrálniuk, akiknek legális bevételük van…

      Ha külföldre utazom és előre tudom, akkor én előre töltenék fel a Revolut egyenlegemre összeget, ott létrehozom azt a deviza egyenleget, amiben majd fogok fizetni és oda előre tudok átváltani. Ugye hétköznapokon díjmentes a devizaváltás (csomagodtól függ, hogy mennyi a havi díjmentes limit), hétvégén viszont minden esetben van egy minimum 1%-os díja a devizaváltásnak. Így ha külföldön euróban fizetsz a hétvégén a Revolut kártyáddal, de nincs megfelelő euró összeg a deviza egyenlegeden, akkor váltani fog a Revolut a forint egyenlegedről és plusz 1% díjat számol fel.

      Válasz
  2. Kedves Zsolt !
    Szeretnék eurot készpénzben feltenni a számlámra. Mo-on van rá lehetőségem? Esetleg Szlovákiában?
    Ha igen vajon mik a kondíciók?
    Köszönettel : E.R

    Válasz
  3. Szia Zsolt.

    Olyat be lehet valahogy állítani, hogy a Ft főszámlából automatikusan átváltson hetente X eurot egy zsebbe?
    Próbáltam, de nem találtam rá lehetőséget.

    Üdv: Gábor.

    Válasz
  4. Azt szeretném megtudakolni, hogy mi az a Revolut ID ? Az maga a számlaszám, vagy a nevem alatt, után generált @…………. formátumú lenne az azonosító. Köszönöm.

    Válasz
    • Igen, a Revolut felhasználód azonosítója, a @ rész, ahogy írtad. Ezt tudod megadni például más Revolut felhasználónak és tudtok egymásnak pillanatok alatt, korlátlanul díjmentesen devizát küldeni. A devizaegyenlegekhez tartozó bankszámlaszámokra meg más bankokból lehet beutalni, azt kell megadnod mondjuk másnak, ha neked utalnának.

      Válasz
  5. Hello

    Magyar lakcimet adnek meg a regisztraciohoz de nincs olyan magyar kartyam amivel be tudnam utalni az elso 4000 forintot. Angol szamlarol angol fontot kuldenek elso alkalommal. Ez igy szerinted megfelel?

    Válasz
    • Szia! Külföldi bankkártyával is fel fogsz tudni tölteni 4000 forintot, szerintem ebben az esetben a bankkártyád bankja fog váltani és 4000 forint így lesz feltöltve.

      Válasz
  6. Kedves Zsolt!

    Elkezdtem használni én is a Revolut alkalmazást. Az egyszerhasználatos és a virtuális kártyák már aktívak a fizikai úton van pénzt is tettem fel rá…
    Érintéses fizetéssel szeretném használni a virtuális kártyát Simple Classic appban, viszont nem tudom elsődlegessé tenni a kártyát, illetve az érintéses opció bekapcsolását sem látom ennél a kártyánál (főkártyám egy Otp MasterCard)
    Lehetséges, hogy a Simple alkalmazásban nem működik egyik Revolut kártya sem?

    Válaszodat köszönöm!

    Válasz
    • Kedves Zoltán! Revolut kártyákat Google Wallet-hez vagy Apple Pay-hez lehet hozzáadni. Ez látható a Revolut appban is az adott kártyánál, alul ott a gomb, hogy Hozzáadás/Add to GPay/Wallett vagy Apple Tárcához…

      Válasz
  7. Kedves Zsolt!

    A felesegem kulfoldon kapott allaslehetoseget, es Revolut deviza szamlajara szeretne kiutaltatni EUR fizeteset, ami utan kulfodon adozik.

    Jelenthet ez gonodot a NAV-nal, azok utan hogy magyarorszagon regisztralt a Revolutra?

    Koszonom,
    Istvan

    Válasz
    • Kedves István! Ha jól értem, akkor az adóilletőség országa is megváltozott, tehát egy másik országban adózik és él, így a NAV-hoz neki nincs köze már, mivel másik országban adózik, az ottani adóhivatalhoz regisztrált. Ebben az esetben új adóazonosító száma is van, amit a Revolut-ban meg kell változtatni. Valamint Revolut számla nyitásának nincs NAV felé bejelentési kötelezettsége. Magánszemély fizetését bármikor kérheti másik bankszámlára, a munkáltatónak kell jelentenie csak, még nem áfakörbe tartozó vállalkozónak sem kell a NAV felé bejelenteni egy új számlát. Áfakörös vállalkozásoknál van másabb szabály, de ott kötelező egy maygar banknál vállalkozói számlát is tartani és minden más számlát a NAV felé bejelenteni stb…

      Ha nem alkalmazott, hanem valamilyen vállalkozói státusza van, akkor meg a magánszemélyes Revolut számlára vállalkozói bevétel nem érkezhet, Pro vagy Revolut Business fiókot kell nyitnia. Ha egyéni vállalkozó/szabadúszó (freelancer), akkor a Revolut Pro a jó megoldás, amit simán a személyes Revolut fiókból lehet nyitni és kezelni, ebben a cikkben van több infó erről: https://revinfo.hu/revolut-pro-vallalkozoi-szamla/

      Válasz
  8. Kedves Zsolt! Köszönöm és is a részletes leírást! Devizaárfolyammal kapcsolatos kérdésem lenne: Prémium csomagom van, és ha devizát váltok, akkor van egy középárfolyam: 383,3 amit mutat mondjuk a kedvenceknél beállított EUR-HUF-ra. Ott rányomok, hogy EUR-t szeretnék venni, mutat egy magasabb árfolyamot: 383,61, ezt még értem, a vételi árfolyam a közép helyett. Viszont ezen a képernyőn, amikor beírom az összeget, pl. 1 EUR-t, akkor a HUF összeg: 384,33 (0 Ft-os díjjal, tehát nem a hétvégi plusz 1%). Itt változó arányban, de mindig rárakódik néhány ezrelék, talán éjszaka nagyobb, mint nappal, de nem tudtam rájönni. Erről esetleg van info? És úgy látom csomag és összeg független. Köszönöm

    Válasz
    • Kedves Vera! A 384,33 ft lesz az eladási árfolyam most a Revolut-n. A Revolut a középárfolyamhoz képest 1-1,5 ft-ot tesz rá, de ez változik hétköznapokon. Hétvégén nincs deviza kereskedés (magyar idő szerint péntek este 11-kor zár be, így onnantól van 1% felár is), ezért fix az árfolyam a hétvégén.

      Válasz
  9. Kedves Zsolt,
    a közeljövőben megyünk Amerikába, és biztonság miatt a Revolut kártyámat szeretném elsősorban használni az ottani fizetésekhez, vásárlásokhoz. A kártya már aktiválva van az Apple Pay-ben, itthon rendszeresen használom, de bizonytalan vagyok abban, hogy az Egyesült Államokban is működik. Működik ez a felállás így?
    Jelenleg standard előfizetésem van, érdemes esetleg egy nagyobb csomagra váltani, van ennek előnye az utazás során?

    Válasz
    • Kedves Gábor! A fizikai kártyánál a helyalapú biztonsági beállítást érdemes inaktiválni (A ‘Bankkártyák’ menüpontban válaszd ki a fizikai kártyádat, majd menj a ‘Beállítások’ pontra és görgess le a ‘Helyalapú biztonság’ részhez. Ott tud aktiválni és inaktiválni ezt.). Egyébként működni fog, ahol elfogadják a Visa és/vagy Mastercard típusú bankkártyákat. Fontos, hogy a Revolut kártya nem hitelkártya, hanem normál debit kártya. Készpénzt fizikai bankkártyával lehet felvenni, érintéses módszerrel nem valószínű. És én biztosan vinnék egy másik szolgáltató kártyáját is, legyen egy backup. 🙂

      A Premium csomagban díjmentes korlátlan devizaváltás van a hétköznapokon, magasabb a díjmentes felvehető készpénz stb… itt évente olyan 5-6 millió forintnyi devizaváltás kell, hogy megérje a Premium csomag. Ezenkívül járnak biztosítások stb…
      Ezekhez cikkek, amelyben több infót fogsz találni:
      https://revinfo.hu/revolut-csomagok/
      https://revinfo.hu/revolut-premium-csomag/
      https://revinfo.hu/revolut-biztositas/

      Válasz
  10. Kedves Zsolt!

    Köszönöm a munkádat. Új Revolutos vagyok. A kártyám 7 nap alatt megérkezett. (Eddig szuper! 🙂 )
    Kérdéseim:
    – A kártyát tudom-e használni Indiában? Elvileg igen, mert INR-re tudok váltani, de a gyakorlatban is elfogadják? Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?
    – A Raiffeisen lakossági számlámról tudok kártyával ingyenesen feltölteni a REVOLUT-ra? A neten olvasható, hogy „egyes bankok” költséget számolnak fel, de hogy melyek ezek az „egyesek”, arról nem találok info-t. (A bank havi díjlevonásából nem tudom kivenni, hogy miből is állt össze a végösszeg.)
    Előre is köszönöm.

    Válasz
    • Kedves Rudolf! Facebook csoportban azok a visszajelzések, hogy elfogadják a Revolut kártyát (igazából ahol a Mastercard és Visa elfogadott, ott a Revolut is rendben lesz), de a visszajelzések szerint jó ha van fizikai bankkártya és készpénz. Készpénz felvehető ATM-ből. De járj utána, biztosan vannak Indiával kapcsolatos csoportok, oldalak, elég ha arra kapsz választ, hogy mennyire elfogadott a bankkártyás fizetés…

      A lakossági debitkártyákkal elvileg díjmentesen lehet feltölteni a Revolut forint egyenleget is (Raiffeisen kártya esetén is díjmentesek a visszajelzések). Hitelkártya, céges kártya esetén számít fel a díjat a Revolut és a kártya bankja is felszámolhat díjat…

      Válasz
  11. Kedves Zsolt!
    Havonta mennyi eurót lehet díjmentesen felvenni Standard kártyával automatából (olyan országokban, ahol ez a fizetőeszköz)? Változatlanul 200?

    Válasz
    • Kedves Alexandra! Ha magyarországi Revolut felhasználó vagy és forint az alap devizád, akkor hónapfordulóként 75 000 ft (vagy ezzel megegyező más devizában) vagy maximum 5 készpénzfelvételig tudsz a Revolut részéről díjmentesen készpénzt felvenni. Ez bárhol a világon így van. Az ATM-ek viszont felszámíthatnak külön díjat, ezt általában előre ki szokták írni. További információt ebben a cikkben találsz a Revolut készpénzfelvétellel kapcsolatban: https://revinfo.hu/revolut-keszpenzfelvetel/

      Válasz
    • Szia érdeklődni szeretnék hogy a revoluttal tudok e mínuszba menni mint egy normál bankkártyával?

      Válasz
      • Szia! Akkor igen, ha például egy Revolut fizetős csomagot kell kifizetned (mert havi vagy éves díját vonná le a Revolut) és nincs megfelelő összeg egyik egyenlegeden sem, akkor mínuszos egyenleget lehet látni.
        Egyébként, ha bankkártyával fizetsz valamiért és nincs semelyik deviza egyenlegeden sem a fizetendő összeg, akkor nem fogsz tudni fizetni, mert nincs fedezet, a terminál így el fogja utasítani a kártyás fizetést.

        Válasz
  12. Kedves Zsolt,
    Először is szuper a cikk, köszönöm! Engem az érdekelne, hogy Revolutos számlát elfogad-e a NAV, ill. használható-e zökkenőmentesen vállalkozáshoz csatolva – pl adót fizethetek-e róla. Átalányadós egyéni vállalkozóként kaptam most egy hosszabb távú külföldi távmunkát, amiért euróban kapnék havi fizetést, ezért nekem a legfontosabb az lenne, hogy minél kedvezőbb legyen az eur-huf átváltás, és alacsony összegű a magyar számlára való utalás.
    Köszönettel, Panna

    Válasz
    • Kedves Panna! Ha vállalkozásból eredő bevételed van, akkor az nem érkezhet a Revolut személyes fiókod számlájára. De egyéni vállalkozóként létre tudsz hozni könnyen és gyorsan Revolut Pro vállalkozói számlát és egyenleget. Ez a Revolut személyes fiókodon belül tudod létrehozni. Itt találsz további infót a Pro vállalkozói számláról: https://revinfo.hu/revolut-pro-vallalkozoi-szamla/
      Ezután a Pro részen létrehozott euró egyenleghez tartozó számlaszámot megadva, oda érkezhet már be külföldről vállalkozói bevétel. Onnan meg könnyen át tudod tenni személyes Revolut egyenlegedre az eurót, majd át is tudod váltani forintra.
      Forintos kiutalást tudsz végezni, díjmentes a Revolut részéről a forint kiutalás. Adót szerintem meg be tudsz utalni, ugye közleményben meg kell adnod az adószámodat, így a NAV a beérkező utalást a közlemény alapján be fogja tudni azonosítani stb…

      Válasz
      • Nagyon köszönöm a részletes választ! Egyébként te melyiket ajánlanád az én szempontomból, a Wise-t vagy a Revolutot?

        Válasz
        • Én Revolut-t választanám elsősorban, ha euróban érkezik bevétel és a Pro vállalkozói számlára jogosult vagy és létre tudod hozni (forint bevétel esetén az nem olyan kényelmes, hogy a Revolut nem ad belföldi forint számlaszámot – ügyfeleknek nemzetközi átutalást kellene végezni, ami költséges és több nap, mire beérkezik az összeg. A Wise viszont ad belföldi forint számlaszámot.).

          Válasz
  13. Kedves Zsolt! A segítségedet szeretném kérni. Prémium csomagos Revolutom van. Eddig csak fizikai boltban használtam a fizikai kártyámat. Hajnalban, illetve ma reggel próbáltam kártyás fizetéssel teljesíteni egy összeget egy külföldi székhelyű cég oldalán. Figyelmeztettek, hogy elsőre valószínű elutasítja a Revolut az utalást, mert ismeretlen a címzett. Kért is egy megerősítést a Revolut, amire rá is kattintottam. Viszont ennek ellenére nem láttam a teljesítést, így sajnos, újra próbáltam fizetni. (A számlámon nincs annyi pénz, hogy kétszer le tudja vonni a szóban forgó összeget!). Most sem sikerült, a kártyám letiltották mindkét esetben, és nem tudom feloldani a kártyámat. Minden módon próbáltam, de nem ajánlja fel a kártya feloldását sehol. Illetve egy helyen igen, a tranzakció részleteinél, rá is kattintok, de nem változik semmi. Sehol nem tudok semmit jóváhagyni. Már laptopon is próbáltam, bár ott igen lebutított az alkalmazás, ott sem sikerül. Nagyon fontos lenne a mielőbbi fizetés, ezért kérlek, adj valami ötletet, megoldást! Köszönöm!

    Válasz
    • Kedves Mária! A Revolut ügyfélszolgálatának kellene írni. Itt van információ az ügyfélszolgálat eléréséhez, ha nem találnád: https://revinfo.hu/revolut-ugyfelszolgalat/
      Az kicsit így fura, hogy figyelmeztettek arra, hogy elsőnek elutasítja a Revolut az utalást stb… (de ez gondolom a kártyás fizetés volt, nem banki átutalás…). Remélhetőleg egy megbízható weboldalon próbáltál fizetni. (?).
      Az rendben van, hogy egy kártyás fizetésnél meg kell erősíteni a Revolut appban a kártyás tranzakciót. A kártya tiltását stb… nem igen értem. Erre az ügyfélszolgálat fog rálátni és ők fognak tudni segíteni.

      Válasz
  14. Kedves Zsolt!
    Ha regisztrálok, akkor muszáj hozzá fizikai bankkártyát is kérni?
    Virtuális elég lenne, és akkor így megúsznám a szállítási költséget.
    Köszönöm előre is a választ!

    Válasz
    • Kedves Andi! Nem muszáj fizikai bankkártyát igényelni, lehet csak virtuális kártyát is használni. Természetesen lehetnek olyan esetek, amikor érintéses fizetés nem lehetséges egy üzletben vagy készpénzt ATM-ből nem lehet felvenni fizikai kártya nélkül. A fizikai kártyának csak kézbesítési díja van, utána nincs a kártyának éves díja stb…

      Válasz
      • Kedves Zsolt!
        Köszönöm szépen a gyors választ.
        Magyarul ha regisztrálok, de nem kérek fizikai bankkártyát, akkor máris fizethetek rá a magyar banknál levő bankkártyámmal forintban? Utána ezt a Revolut át tudja váltani euróra, én pedig onnan továbbíthatom a Paypal fiókomra?
        Kicsit nehéz elhinni, hogy nekem ez így nem kerül semmibe, ha hétköznap történik a váltás…

        Válasz
        • Kedves Andi! Igen, nem kell fizikai kártya, de virtuális kártyát sem kell ahhoz létrehoznod, hogy a Revolut fiókodat, azon lévő deviza egyenlegeket használni tudjad. A magyar bankkártyáddal (de bármilyen más saját nevedre szóló, akár külföldi bankkártyával is) tudsz feltölteni összeget a Revolut deviza egyenlegekre. Díjmentes a Revolut részéről a sima, lakossági, debit bankkártyás feltöltés (hitel, céges, akár más fintech bankkártyás feltöltésért a Revolut díjat számíthat fel, de ezt előre jelzi is).
          A kártyás feltöltésnek van egy napi limite, ez felhasználóként változó, hogy mennyit enged a Revolut, a max limitet nem lehet megtudni… tapasztalatok alapján a limit növekszik, ahogy egyre többet használod a Revolut-t, van aki naponta 100 ezret vagy pár száz ezret tud feltölteni, de aki régebb óta használja aktívan, az akár 1-2 vagy több milliót is bankkártyával fel tud tölteni és ennek mindig nincs díja. De a bankkártyás egyenleg feltöltéséről itt találsz egy útmutató cikket: https://revinfo.hu/revolut-egyenleg-feltoltese-bankkartyaval/

          Ha a forint egyenlegedet a Revoluton feltöltötted és eurót szeretnél váltani, akkor hozz létre egy eurós egyenleget, ez kb. kettő mozdulat és akkor tudsz a forint egyenlegedről váltani az euró egyenlegedre, itt találsz még ehhez útmutató cikket: https://revinfo.hu/revolut-szamla/

          Ezután ha az ingyenes Standard csomagban vagy, akkor hónapfordulóként 350 000 ft vagy ezzel megegyező devizában tudsz díjmentesen, hétköznapokon váltani. A hónapforduló nem naptári hónap, hanem minden felhasználónak a regisztrációs dátumához van megadva, de ez az appban megnézhető, az is, hogy mennyi van még a havi díjmentes keretből, itt van ehhez cikk: https://revinfo.hu/revolut-standard-csomag/
          Efelett 0,5% lesz a devizaváltás díja, amivel még mindig elég jó árfolyamon lehet váltani…

          Szóval eddig még mindig nem fizettél plusz díjat.

          A PayPal fiókodban hozzá tudsz adni Revolut virtuális kártyát is, ott a PayPal ban állítsd be euróra a kártyád devizáját és akkor tudsz fizetni a PayPal-al úgy, hogy a Revolut kártyádat használja és az eurós fizetéskor a Revolut egyenlegedről vonja le az eurót.

          Azt nem tudom most, hogy PayPal-ra be lehet-e fizetni eurót, de gondolom igen (kiutalni onnan eurót Revolut-ra már nem díjmentes és kicsit máshogy kell csinálni, ha a PayPal fiókod magyarországi regisztrált, erről itt van egy cikk: https://revinfo.hu/paypal-utalas-revolutra/). Ha be lehet utalni és a PayPal egy olyan eurós számlaszámot ad, ami SEPA országbeli számlaszám, akkor arra korlátlanul, díjmentesen lehet beutalni a Revolut euró egyenlegről, ha lenne díja, akkor azt előre kiírja a Revolut.

          Válasz
  15. Kedves Zsolt!

    Revolut EUR számláról szeretnék utalni Eurót egy magyar banknál vezetett EUR számlaszámra. Van az utalásnak költsége és felső összeg határa?

    A Revolutos EUR számla a lányom nevén van, a magyar banknál lévő EUR számla pedig az enyémen. Nem tudom, hogy ez számít-e a költségek szempontjából.

    Válasz
    • Kedves Marianna! Revolut-ról eurót SEPA országokban vezetett eurós bankszámlákra (Magyarország is ide tartozik) díjmentesn lehet eurót kiutalni mindegyik Revolut csomagban, nincs felső összeg határa vagy tranzakció számban korlátozás. A Revolut rögtön kiutalja az eurót, a fogadó banktól szokott függni az, hogy ott mennyi idő alatt írják jóvá a beérkező utalást. Nem számít semmit, bárhova utalhatsz ki eurót a Revolut számládról, díjmentes lesz (ha SEPA országba utalsz). EZenkívül a Revolut az appban mindig kiírja előre a díjakat, ha nem ír semmit, akkor díjmentes. Ebben a cikkekben lehetnek még hasznos információk: https://revinfo.hu/revolut-utalas/

      Válasz
  16. Kedves Zsolt!

    Jelenleg a Revolut-nál Metal csomagot használok.Viszont szeretném le váltani az ingyenes Standart-csomagra.
    Csomagváltás esetén megváltozik a számlaszámom is?
    Ès amíg nem kapom kézhez az új Standart kártyát addig tudom használni a metal kártyát fizetèsnél?

    Válasz
    • Kedves Andrea! Nem változik semmi, a csomagodtól és a hozzá tartozó díjakon kívül… Tehát számlaszámod nem változik, a Metal kártyát meg tudod használni, amíg a kártya érvényes. Nem is szükséged új kártyát rendelned (aminek kézbesítési díja lenne a Standard csomagban). De rendelhetsz és akkor két fizikai kártyád lesz, mindkettőt fogod tudni használni, Revolut app-ban is ott lesz két fizikai kártyád. Ha idő előtt mondod le a Metal csomagot, akkor annak ugye egyfajta kötbér díja lehet (egy évre szól egy előfizetéses Revolut csomag, akkor is, ha azt havonta fizeted). Az app ki fogja előre írni, hogy ha van díja és mennyi az pontosan.

      Válasz
  17. Szia.

    Aug 19én indítottam egy közel 200 eurós utalást a Revolutomról egy német számlára (Commerzbank).

    (Korábban is megtettem ezt már, pont ugyanerre a számlaszámra, gond nélkül)

    Azonban most az összeg az én Revolut számlámról eltűnt, a német bankszámlán azóta sem jelent meg.

    Meddig normális ez a meg nem küldés, meg nem jelenés, s mit tehetek én, mint küldő és mit kell tennie a fogadó félnek, hogy a pénz előkerüljön?
    Eltűnhet végleg ez a pénz?

    Köszönöm a választ!

    Válasz
    • Szia! Elsőkörben írhatsz a Revolut ügyfélszolgálatnak, hogy ők mit látnak, kiment-e az utalás az ő részükről (én sokszor utalok eurót, a tapasztalatom, hogy a Revolut pillanatok alatt kiutalja az összeget és utána a fogadó bankon múlik, hogy mikor írják ott jóvá az összeget, de persze lehet valami átmeneti technikai dolog és lassabb a kiutalás a Revolut részéről, kérdezz rá…) Gondolom eurót utaltál és akkor az SEPA utalás. A fogadó banknál is lehet hosszabb idő a beérkező utalás jóváírása. A másik fél is tud érdeklődni a bankjánál.
      A pénz így eltűnni nem szokott…

      Válasz
  18. Kedves Zsolt,

    A Revolut számlámra várok egy nagyobb értékű utalást viszont 1 hete nem érkezett meg (5 munkanap). A feladó bankja a Citibank és nála teljesített tranzakcióként szerepel.
    A feladó az utalásnál azt a számlaszámot használta, amiről korábban utaltam már neki. Meddig kellene, hogy megérkezzen az utalás? Illetve, ha valamilyen okból kifolyólag meghiúsulna az utalás akkor az visszaérkezik a feladó számlájára ?

    Köszönöm a választ előre is!

    Válasz
    • Szia! Ha a Revolut forint egyenlegről utalsz egy magyarországi bankszámlára, akkor a fogadó azt láthatja a legtöbb esetben, hogy Citibanktól érkezik az utalás, egy magyar belföldi bankszámlaszámról. Az látható lesz, hogy kitől és hogy Revolutról érkezett. (A Revolut egy közvetítő bankon keresztül oldja meg valószínűleg a forint utalásokat, ezzel meggyorsítva az utalás idejét).

      Viszont többször megtörténik az, hogy akár erre a Citibankos bankszámlára utalnak vissza valamilyen okból. Ez viszont nem fog megérkezni a Revolut felhasználójához!

      A Citibank csak egy közvetítő bank és egy gyűjtő bankszámláról küldi tovább a Revolut-os utalást. Így a rendszer valamiért engedi azt, hogy erre a gyűjtő számlaszámra be lehessen utalni, de mivel ez nem a küldő Revolut felhasználó bankszámlaszáma, így nem fog megérkezni az összeg! Nem fog elveszni, de hetekbe is telhet, mire az összeg visszakerül a küldőhöz. Írj a Revolut chates ügyfélszolgálatának (ha azt küldöd el, hogy live agent, akkor botot elkerülöd és ügyfélszolgálatost fog adni).

      Továbbra is minden Revolut felhasználónak a nemzetközi, litván bankszámlaszáma van a forint egyenlegéhez.

      Válasz
  19. Kedves Zsolt!

    Arra keresem a választ, hogy fizetési hivatkozás létrehozásában , a pénz kérést nem revolutos számláról, azaz magyar folyószámláról, miért csak havonta egyszer engedélyezi? Az írja ki, hogy a havi limitet túllépte az utaló. Bankkártya limit átállítása eseten is. Várom válaszod.
    Köszönöm
    Ferenc

    Válasz
    • Kedves Ferenc! Ez a Revolut saját korlátozása lehet. Ha túl sokszor használja ki ezt valaki, tehát ugyanaz a felhasználó túl sokszor fizet így neked vagy fordítva, akkor a Revolut idővel ezt a funkciót korlátozhatja vagy tilthatja (valószínűleg az esetleges pénzmosás ellen védekezve így). Tehát ezután ugyanaz a felhasználó utalhat neked vagy neki is létre kell hoznia Revolut fiókot, amiből utána tudni fog neked pénzt küldeni vagy te fogsz tudni küldeni neki.
      Ha saját bankkártyáddal töltöd fel a saját Revolut fiókodat, akkor azt a Revolut fiókodon belül kisebb korlátokkal meg tudod tenni: https://revinfo.hu/revolut-egyenleg-feltoltese-bankkartyaval/

      Válasz
  20. Kedves Zsolt!

    Ezúton szeretnék segítséget kérni Tőled, mert a szolgáltatókkal nem jutottam dűlőre.

    2023.07.11 -én Revolutról utaltam E.ON irányába több, mint 400.000 Ft-ot. Sajnos nem tudtam írni közleményt (nem találtam a Revoluton ezt a lehetőséget) így anélkül küldtem el IBAN számot megadva az E.ON-nak. Ezután felhívtam Őket, hogy a pénzt elutaltam erről és erről a számlaszámról, közlemény nincs, legyenek szívesek odatenni a pénzt, ahol a tartozásom jelentkezik. Mondták, hogy nem tehetik, mert ezt gép szelektálja, és ha nincs közlemény automatikusan visszautalja a Revolutra, fizessem be újra közleménnyel együtt. Nyilván ezután befizettem OTP számlaszámról és ez a része rendben is van, de a Revoluton azóta sem jelent meg az E.ON által visszaküldött pénz.

    E.ON ezt írta: A Revoluton keresztül utalt összeget közlemény hiányában visszautaltuk a Revolut részére. Szíveskedjen bankjánál érdeklődni az összeg hollétét illetően.

    Tudtommal az UniCredit Bank kezeli a Revolut utalásokat, így nekik írtam, válaszuk, hogy információt nem adhatnak ki így, max személyesen. Amikor bent voltam náluk, akkor meg egyszerűen nem tudtak információval szolgálni.

    Ha bármi ötleted van, azt szívesen fogadom, köszönettel: Zoli

    Válasz
    • Kedves Zoli!

      Amikor megadod az összeget, hogy mennyit utalnál, ott van alatta Közlemény mező, ott tudod megadni a közlemény szövegét…

      Sajnos itt az történhetett, hogy az E.ON arra a bankszámlára utalt vissza, amiről beérkezett az összeg. Ha a Revolut forint egyenlegről utalsz egy magyarországi bankszámlára, akkor a fogadó azt láthatja a legtöbb esetben, hogy Citibanktól érkezik az utalás, egy magyar belföldi bankszámlaszámról. Az látható lesz, hogy kitől és hogy Revolutról érkezett. (A Revolut egy közvetítő bankon keresztül oldja meg valószínűleg a forint utalásokat, ezzel meggyorsítva az utalás idejét)

      Viszont többször megtörténik az, hogy akár erre a Citibankos bankszámlára utalnak vissza valamilyen okból. (nálad is ez történhetett akkor). Ez viszont nem fog megérkezni a Revolut felhasználójához!

      A Citibank csak egy közvetítő bank és egy gyűjtő bankszámláról küldi tovább a Revolut-os utalást. Így a rendszer valamiért engedi azt, hogy erre a gyűjtő számlaszámra be lehessen utalni, de mivel ez nem a küldő Revolut felhasználó bankszámlaszáma, így nem fog megérkezni az összeg! Nem fog elveszni, de hetekbe is telhet, mire az összeg visszakerül a küldőhöz.

      Minden Revolut felhasználónak a nemzetközi, litván bankszámlaszáma van a forint egyenlegéhez.

      A Revolut ügyfélszolgálatnak kell írnod, mert az Unicredit bank, Citibank stb… neked nem fog tudni segíteni ebben… a Revolut chates ügyfélszolgálatának jelezd ezt és ők tudnak a továbbiakban segíteni.

      Válasz
  21. Kedves Zsolt!

    Nemrégen nyitottam Revolut számlát. Érdeklődni szeretnék, hogy a fizikai kártyához kell -e bármilyen speciális beállítást csinálnom ahhoz, hogy eurót vegyek fel róla Magyarországon? Be van kapcsolva a készpénzfelvételi funkció, de folymatosan azt írja ki, hogy nincsen elég egyenlegem a számlán, ami annyiban igaz, hogy nincs annyi forint rajta, de 300 euróból próbáltam felvenni 190-et, majd 100-at. OTP euró autómatából próbálkoztam. Forintot tudok felvenni forint autómatából.

    Köszönöm szépen!

    Válasz
    • Kedves Nojka! Lehet, hogy az ATM-el volt gond. Valami technikai probléma. Nem tudom, hogy többször is próbálkoztál-e. Valamint inkább 100-ra vagy 50-re végződő összegeket írj be, 190 eurót nem valószínű, hogy ki fog tudni adni, mert ha jól tudom, akkor 50 eurós a minimum címlet… Még a Revolut ügyfélszolgálatát kérdezheted meg, hogy szerintük a Revolut-nál vagy az ATM-nél van a probléma (ha már többször próbálkoztál és nem tudtál felvenni eurót).

      Válasz
  22. Kedves Zsolt!

    A virtuális kártya működése érdekelne? Létrehozótam a fiókomban megadtam a garmin paynek és ha fizetek vele akkor honnan veszi el a pénzt? a számláról? mert akkor miben különbözik mivel véd jobban a standard kártyától? vagy kell tölteni rá pénzt mint az otp virtuális kártyára? Illetve az van a videóban hogy az egyszer használatos kártyát ne állítsuk be havi előfizetésekre mert nem fog működni. Ez világos de ha egy csaló oldalon adod meg az egyszer használatos kártya adatait ők hogyan tudnak sorban levenni róla pénzt ha az adatok megváltoznak? Köszönöm a válaszokat.
    Üdvözlettel, Taki

    Válasz
    • Kedves Taki! A virtuális kártyákról itt is találsz egy cikket: https://revinfo.hu/revolut-virtualis-kartya/
      Nem olyan, mint az OTP és nem lehet külön tölteni rá vagy egy alszámlára. Azt be tudod állítani, hogy mennyi legyen a havi limit egy adott virtuális kártyánál.
      Csaló oldalakon egy előfizetésre szoktak elfogadni és feliratkozni. Az meg a változó adatú virtuális kártyáról is le fogja tudni szedni rendszeresen az összeget. Így inkább érdemes elkerülni a csaló, nagyon olcsó terméket kínáló oldalakat (sokszor Facebookon lehet ezeket a hirdetéseket, posztokat megtalálni, nagyon leárazott termékek esetén), amelyeken meg ráadásul nagyon sokszor oda is van írva, hogy előfizetésre iratkozik fel a vásárló (csak ezt nem olvassák el sokan, nem veszik észre). Ha mindenesetre csalás történik, akkor azt jelezni kell a Revolut ügyfélszolgálatánál és a visszajelzések szerint intézkednek, az összeget is visszatérítik stb…

      Válasz
  23. Kedves Zsolt!

    Nemrégiben hoztam létre a Revolut számlámat (csak virtuális kártya), amit külföldi nyaraláson szeretnék először használni. Forintban utaltak a számlámra, amit teljes egészében át is váltottam euro-ra.

    A kérdésem az lenne, hogy;
    1. ebben az esetben is fel kellene töltenem azt a minimum 4000 Ft-ot a saját magyar bankszámlámról, vagy így, hogy utalást kaptam nem szükséges?
    2. szükséges-e bármilyen aktiválása a virtuális kártyának, vagy az euro egyenleg az átváltástól fogva közvetlenül felhasználható?

    Nem fizettem még a Revolut-al, és szeretném elkerülni a meglepetéseket.

    Előre is nagyon köszönöm!

    Válasz
    • Kedves Zoltán!
      1. Gondolom így aktiválódott a fiók, a 4000 ft feltöltése megtörtént, még ha azt nem is te csináltad. Arra figyelni kell, hogy ha későbbiekben nem fog a Revolut egyenlegedre érkezni összeg egy saját másik bankszámládról, másik bankkártyáról, akkor forrásigazolást kérhet a Revolut (igaz ezt kérheti azoktól is, akik saját számlájukról töltik fel a Revolut fiókjukat).
      2. A virtuális kártyát hozzá kell adnod a Google Wallet vagy Apple Pay apbban és utána érintéssel tudsz fizetni, amelyik üzletben erre van lehetőség. Készpénzt nem fogsz tudni felvenni ATM-ből, ahhoz fizikai kártyára van szükség.
      Ha van euród az euró egyenlegeden, akkor automatikusan onnan fogja levonni a Revolut a kártyás fizetés során az összeget, ha euróban fizetsz valahol. Virtuális kártya esetén külön aktiválás nincs, a telefonodon beállított képernyőfeloldást kérheti a Google Wallet vagy az Apple Pay, ez nagyobb összegek kifizetése esetén is kérni szokta.

      Válasz
  24. Kedves Zsolt!

    Virtuális Revolut kártyával nem sikerült eurós ATM-ből készpénzt felvenni.
    Lehetséges egyébként vagy csak fizikai kártyával működik?

    Válasz
  25. Kedves Zsolt, jegyeztem kétféle részvényt a Tőzsdei lehetőségnél, tulajdonképpen teszt volt a célom ezzel, megtörtént a részvények eladása, végrehajtva státuszban látom a megbízásokat, viszont a kivétel lehetőségnél 0 összeg látható, és nem tudom kivenni a dollárban befektetett összegeket…

    Válasz
    • 2-3 nap mire jóváíródik és kivehető az összeg. Ha ennél tovább tartana, akkor a chates ügyfélszolgálattal érdemes felvenni a kapcsolatot.

      Válasz
  26. Kedves Zsolti!

    Van Revolut <18 fiókunk és kártyánk is. Szeretném, ha a fizikai kártya helyett, a telefonján lenne a kártyája. Az Apple és a Google is életkorhoz köti a saját Wallet alkalmazását. Mit ajánlanál helyette? Előre is köszi!

    Válasz
    • Kedves Róbert! A Revolut <18 szolgáltatást én személyesen nem használom, így nem folytam bele jobban. Máshol, mások hozzászólásait elolvasva azt látom, hogy nincs igazából más megoldás, 16 éves kort be kell tölteni és utána lehet használni az Apple Pay-t vagy Google Wallet-t. Gondolom egy Google fiók regisztrációkor megadott születési év alapján tudja a rendszer, hogy elmúlt-e 16 éves vagy nem...

      Válasz
  27. Szia Zsolt!
    A kártyák összehasonlító táblázatában olvasható „pénzvisszatérítés kártyás fizetésekre” és lejjebb „pénzvisszatérítés minden Pro kártyás fizetésre”.
    Mit jelentenek ezek, mi a kettő közötti különbség és mik a részletek, adatok, feltételek?
    Előre is köszönöm!

    Válasz
    • Kedves Vilmos! Pénzvisszatérítés a Revolut Metal csomagban van (és az Ultra csomagban is), ha kártyával fizetsz, akkor EU országokban 0,1% visszatérítést kapsz (Európán kívül meg 1%). Ez az összeg automatikusan a Széfekben jelenik meg külön széfben, onnan ki lehet bármikor venni. Abban a devizában gyűlik, ami a fiókod alap devizája, ha euróban fizetsz, akkor is a fiókod alap devizájában (magyar regisztrált és adózó esetén forintban) fog gyűlni. Maximum a csomagod havi díja jár vissza, tehát Metal csomag esetén havonta maximum 4200 ft-ot lehet visszakapni és ez a felhasználó saját hónapforduló dátumán nullázódik. További tudnivalókat ebben a cikkben találsz még: https://revinfo.hu/revolut-penzvisszaterites/

      A Pro csomag egy egyéni vállalkozóknak, szabadúszóknak létrehozható vállalkozói számla. A Revolut személyes fiókban lehet létrehozni és külön számlaszám jár hozzá, oda érkezhet a vállalkozói bevétel, de könnyen át lehet onnan tenni összeget a saját számlára is. Ha a Pro egyenlegedhez tartozó bankkártyával fizetsz (fontos, hogy itt csak a vállalkozáshoz kapcsolódó dolgokért), akkor a Revolut csomagodtól függő mértékben kapsz pénzvisszatérítést.

      Válasz
  28. Kedves Zsolt!
    Horvátországba utazunk augusztusban. A Revolut kártyámat szeretném használni. Mit, hol és hogyan kell beállítani az App-ba, hogy hibátlanul működjön a fizetés. Régebben azt olvastam, hogy a helymeghatározást kell letiltani, de nem tudom hogy hogyan. Nem szeretnék kellemetlen helyzetbe kerülni, ezért kérem a segítségedet.
    Előre is köszönöm!

    Válasz
    • Kedves Zsolt
      Devizaváltásnál van minimális összeg? Pl Törökországba készülök és EUR számlámról Török Lírára (TL) váltok (egy gyorsan létrehozott TL számlára), s a Revolut kárytával fizetek TL-ben ahol lehetséges. Bizonyára marad majd valamekkora TL összeg, ezt visszatudom váltani EUR-ra? Itt jöhet szóba a minimális váltási összeg? Ha ez nem megy, akkor marad a kártyás fizetés az EUR számla terhére, végül is a havi limit erejéig hétköznap kedvező a kártyás devizaváltás is, ugye? Ha nem hozok létre TL számlát, azaz nem váltok át pl EUR-t TL-re, hogyan tudom befolyásolni, hogy a TL kártyás fizetés ne az alapszámlámra (HUF), hanem az EUR számlámra terhelődjön? Tudom valahogy zárolni a HUF egyenlegemet és akkor a fizetést csak az EUR egyenleg terhére tudja elszámolni?
      Köszönettel:

      Válasz
      • Kedves Csaba! Török lírára nem néztem meg, de például 4 forintot át tudok váltani euróra, gondolom akkor török líránál sem lenne gond ezzel.
        Igen, hétköznapokon a Revolut csomagodtól függően nincs díja a devizaváltásnak (vagy 0,5%, ha a havi ingyenes limitet túllépted). Hétvégén mindig van díja a devizaváltásnak.
        Széfet kell létrehoznod, oda be tudod tenni a forintot, széfből nem lehet kiutalni, kártyás fizetés nem terheli meg, amíg a széfből ki nem veszed. Ha egyes deviza egyenlegeket nem használsz, akkor érdemes széfeket létrehozni és inkább ott tárolni az összeget, ez így biztonságosabb is (ha pl. kártya adatokat ellopnák…). Széfekről itt is találsz egy külön cikket: https://revinfo.hu/revolut-szef-hasznalata/

        Válasz
  29. Hát ez jó nagy szívás a szülőnek :-)) Fura, hogy azzal promótálják a junior számlát, hogy a gyereknek lehetőséget biztosít gyakorolni, hogy hogyan kell a pénzzel bánni, erre nem tud egy számlaszámot megadni, ahova utalhatnának neki. Marad a „szólj anyádnak adjon pénzt”…csak már elektronikusan. Szóval véleményem szerintem ez így nem egy átgondolt termék, mert lássuk be, egy pl 15-17 év közötti „gyereknek” tök kényelmetlen ez az erős függés. Köszi a Választ 🙂

    Válasz
    • A Revolut biztonsági okokra hivatkozva nem engedi azt, hogy 18 év alattiaknak harmadik fél be tudjon utalni. De ha ez a termék nem megfelelő, akkor érdemes körülnézni kereskedelmi bankok Junior számlái között és ha fontos a beérkező utalás, akkor onnan kell választani.
      Továbbá ha forintot utalnának be (munkáltató, nagyszülő stb…), akkor az nem igen éri meg, mert nemzetközi forint számlaszám járna, ahogy a normál Revolut számlákhoz is az jár. Magyar bankból meg egy nemzetközi forint számlára utalni eléggé költséges és több napig is eltarthat, mire beérkezik az utalás.

      Válasz
  30. Kedves Zsolt? Junior számla esetén hol találom meg a gyerek számlaszámát? Sem az én, sem a gyerek felületén nem lelem. Csak a kártyaszám van meg. Hogy tudnak neki utalni, ha a másik nem Revolutos? Kösz

    Válasz
  31. Kedves Zsolt,

    szeretném megkérdezni, hogy van olyan, hogy minimális összeg utalása a revolutra számlára. Pl.: 1000 Ft -ot nekem nem enged utalni a forint számlára. Ez beállítás kérdése? Vagy van egy limit, hogy x összeget kell utalni, ha igen lehet tudni, hogy mekkora a limit összeg?

    Üdv,
    Melinda

    Válasz
    • Kedves Melinda! Ha egy magyar bankból utalnál a Revolut számládra, akkor az nem igen fogja megérni. A Revolut nemzetközi forint számlaszámot ad, ezért a netbankodban nem a belföldi forint utalás fog működni, hanem nemzetközi utalásra lesz szükség. Ennek díja magasabb és több napig is eltarthat mire a Revolut forint egyenlegedre érkezik az összeg. Ezért érdemes bankkártyával feltölteni az egyenlegedet. Ha van egy másik banknál számlád és ahhoz bankkártyád, akkor azzal fel tudod tölteni a Revolut forint fiókodat, ennek díja nincs (debit kártya esetén, céges, hitelkártyánál számol fel díjat a Revolut). Ha kártyával töltenéd fel az egyenlegedet, akkor a minimális összeg 4000 ft, de ezt az app is jelezni fogja, ha ezalatt töltenéd fel. A bankkártyás feltöltéshez itt találsz egy útmutató cikket: https://revinfo.hu/revolut-egyenleg-feltoltese-bankkartyaval/

      Válasz
  32. Sziasztok! Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha Magyarországon létrehozott Revolut accountra (Van Euro alszámla is) utalnak nekem Eurót, akkor az Euros alszamlara érkezik, vagy az app átt akarja majd váltani Forintra az összeget (mivel az alap számla Ft alapú)? Előre is köszönöm a választ! 😉 Üdv: Peti

    Válasz
    • Szia! Az euró egyenlegedre fog érkezni, nem váltja át a Revolut. Igen, a számlaadatok sok devizaegyenlegnél ugyanaz, de ha euró érkezik be, akkor euró egyenlegre kerül az összeg, ha forint, akkor forintra stb…

      Válasz
  33. Revolut felhasználó vagyok 2 éve.
    Eddig nem volt gond a forint utalással. Most elutaltam a saját számlámra 162.000., forintot amiről küldött a Revolut egy teljesítési igazolást. Viszont az otp-s számlámon nem jelenik meg OTP telefonon és írásban is megerősített, hogy ilyen trancakció hozzájuk nem érkezett.
    Ilyen esetben mit lehet tenni?

    Válasz
    • Szia! Mikor küldted el a Revolut egyenlegedről? 1-5 munkanap is lehet (akár hosszabb is), mire megérkezik a forint összeg egy magyar bank számlájára. Mivel a Revolut nemzetközi számláról utal.

      Válasz
      • Kedves Zsolt.

        2023.06.01-én küldtem el, mai napig sem érkezett meg.
        Panaszt tettem a Revolutnál. Külsős parternél van a gond Citibank. Próbakép kisebb összeget is elutaltam azóta, az 3 óra alatt a számlámon volt.

        Taki, te megkaptad már?

        Üdv

        Válasz
        • Kedves Zsolt! Igen, a forint utalást egy külső bank utalja be magyar számlákra (Citibank), és igen, vannak olyan visszajelzések, hogy néha ezek a forint utalások hosszabb ideig tartanak.
          Én hétfőn OTP számlára utaltam forintot Revolut egyenlegemről, kedden ott volt, tegnap K&H számlára utaltam délután, most reggelre megérkezett. Elvileg, a visszajelzések szerint a partnerbanknál (Citibank) van a prboléma, a Revolut kiküldi az összeget. Remélhetőleg lesz erre egy biztosabb megoldás. Ha nagyon fontos a gyors forint megérkezése, akkor érdemes lehet választani a ‘Kártyás címzett’ ocpiót, ebben az esetben egy megadott bankkártyaszámra (vagyis a kártyához tartozó bankszámmlára végül) megy az utalás, ez szinte azonnal megérkezik, igaz ennek van valamennyi díja (0,7%), amit az app kiír az utalás előtt.

          Válasz
    • Kedves Zsolt! Már mások is írták de most én is ugyanezt írom…….Nagyon ki vagyok akadta a Revolut-ra. 2023.05.28.-án utaltam Revolut számlámról hazai számlámra és még ma sem érkezett meg….. 2023.06.07.-ét írunk.Persze a Revolut app azt közli, hogy ez már 2023.05.31.-én megérkezett de ez hazugság. (OTP-nél nyomát se látját. de van ismerősöm aki ugyanezt tapasztalta Raiffeisen bankhoz történő utalás esetén is). Ez már munkanap szám tekintetében 7 munkanap……Kb 1 hónappal ezelött ugyenezen számlára ugyanolyan módon ugyanolyan pénznemben simán 3 napon belül lezajlott az utalásom……..Eddig dícsértem őket de ez nagyon felb…. most az agyamat.

      Válasz
      • Kedves Tibor! A forint utalást egy külső bank utalja be magyar számlákra (Citibank), igen, vannak olyan visszajelzések, hogy néha ezek a forint utalások hosszabb ideig tartanak. Hétfőn OTP számlára utaltam forintot Revolut egyenlegemről, kedden ott volt, tegnap K&H számlára utaltam délután, most reggelre megérkezett. Elvileg, a visszajelzések szerint a partnerbanknál (Citibank) van a prboléma, a Revolut kiküldi az összeget. Remélhetőleg lesz erre egy biztosabb megoldás. Ha nagyon fontos a gyors forint megérkezése, akkor érdemes lehet választani a ‘Kártyás címzett’ ocpiót, ebben az esetben egy megadott bankkártyaszámra (vagyis a kártyához tartozó bankszámmlára végül) megy az utalás, ez szinte azonnal megérkezik, igaz ennek van valamennyi díja (0,7%), amit az app kiír az utalás előtt.

        Válasz
  34. Pápua Uj-Guineába vettem belső jegyet, s Kina-t nem kezel a revolut, így egy másik valutában vont.
    De az érdekes, hogy az egyik fizetésnél ISK másiknál Eurot vont.
    Ezt hogy dönti el a revolut?
    Be lehet állítani, hogy csak euro legyen az elsődleges számla és ne random? (azt írtad, hogy zárolni lehet 1-1- valutát.. de akkor az összeset kellene 1-en kívül?
    köszönöm a válaszod
    Gábor Csonka

    Válasz
    • Szia Gábor! Nem lehet beállítani (ha jól tudom UK regisztrált felhasználók be tudják állítani). Széfeket tudsz létrehozni és oda tedd be a devizákat. Egyébként érdemes is így tárolni a különböző deviza egyenlegek összegeit, mert a széfekről nem tud a bankkártyás tranzakció pénzt levenni (a tárolás így biztonságosabb is).

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  35. Szia Zsolt!
    Lejár a használatos kártyám amivel a Revolut egyenlegem töltöm fel.
    Az ujjat gondolom hozzá kell adnom aztán törlöm a régit a Revolutban?
    Köszi

    Válasz
    • Szia Zsolt! Igen, töröld a lejárt kártyát és add hozzá az újat, a megfelelő kártyaadatokkal. De egyébként több kártyát is be lehet állítani a Revolut-ban (ha van több) és feltöltés előtt ki lehet választani, hogy melyik kártyával töltenél fel a Revolut egyenlegedet. 🙂

      Válasz
      • Na én pont ezzel küzsöm most,mert az add money után a gpay melleti change megnyomásával nem jön fel a credit vagy debit card opció 🙁

        Válasz
  36. Autos önrész biztosítás. Nekem nem tiszta a leírásból.
    Tudtommal a revolute nem credit card.
    Sok bérlőcég csak credit card-ra ad ki autot.
    1 – Akkor mi a helyzet a metal csomagomban levő önrész bizt-ra vonatkozó kitételre? Érvényesíthető kár esetén az önrészre vonatkozó biztosítás? vagy csak akkor ha a revolute metal kártyát használom bérlésre?
    Ha a válaszod az, hogy csak revolute kartya fizetés esetére vonatkozik, akkor

    2. -ha a bérlést revoluttal fizetem, a deposit-ot credit kartyaval, akkor mi történik? Érvényes ugy az önrész bizt?

    3 – mekkora átfutási ideje van a jováírásnak? (jól tudom, hogy kár esetén a bérlőcég terheli a kartyat, elküldi a szamlát, és én azt valahogy becsatolom revolut app-on keresztül.. majd vmikor jóváírják?
    Köszönöm a válaszodat.
    Gábor- vándorboy

    Válasz
    • Szia! A Revolut oldalán ezt írják: „…A biztosítás igénybevételéhez nem kell a Revolut-számládon keresztül fizetned az autóbérlésért.”
      https://revolut.ngih.net/6ed7oE
      3. nincs tapasztalatom benne, de igen, ahogy leírtad, ki kell fizetned előre (levonják) és majd utána, az ügyintézés (Allianz Assistance a partnerbiztosító) után kapod meg a visszatérítést. 2000 euró a biztosítási keretösszeg, önrész nincs. Érdemes majd az app-ban a biztosítás további feltételeit átnézni, átolvasni stb…

      Válasz
  37. Kedves Zsolt, mindenképpen kell a Revolut számlanyitáshoz okos telefon? Nem lehet úgy nyitni számlát, hogy a szolgáltatást csak a gépen használja az ember. Persze van mobiltelefon, de ne azon kelljen belépni, azonosítani? Köszönöm

    Válasz
    • Kedves Judit! Okostelefonon kell elvégezni a regisztrációt, a számlanyitást és több személyazonosítási lépést is. Ezután asztali gépen is be lehet lépni a Revolut fiókba, de minden funkciót utána is csak okostelefon applikációjában lehet elérni.

      Válasz
    • szia az lenne a kérdésem hogy a kártyámon 05/27 áll ez azt jelenti hogy most májusban lejárt?

      Válasz
      • Szia! Nem, a bankkártyákon mindig hó/év a lejárat jelölése. Tehát a kártyád majd 2027-ben májusban fog lejárni. A Revolut fog majd előtte értesítést is küldeni erről.

        Válasz
  38. Kedves Zsolt

    Nekem egy, az alkalmazás használatával kapcsolatos gyakolati kéredesem van.
    Véletlenül, sikerult egy olyan beállítást alktiválni, ami elmaszkolta a különböző számláimhoz tartozó összegeket.
    Hiába kerestem, nem sikerült visszállitanom a korábbi állapotot.
    Van ötleted, hogy mit kapcsolhattam el és azt hogyan tudom kiiktatni?

    üdvözlettel

    Válasz
  39. Szia!
    PayPal számláról Mo-i címmel történt regisztrációval lehet utalni EUR > Revolut EUR alapú számlára a PayPal Xoom szolgáltatásával.

    Válasz
    • Szia! Egyszer már ajánlották ezt nekem, most le tudtam tesztelni és igen, egyszerűen, gyorsan kiutalható így 0,99 euró díjért… köszönöm a visszajelzésedet, mai nap, hamarosan a cikk ezen része módosítva lesz. 🙂 Üdv: Zsolt

      Válasz
    • Nekem ez ugyanúgy nem működik ahogy eddig sem. Rögtön átváltani akar a nevetséges árfolyamon. Nem tudom mit nézek el..

      Válasz
  40. Szia!

    Nekem Metal csomagom van és kíváncsi voltam a kártyás utalásra.
    Sajnos ugyanúgy 0,7% a díja mint Standard csomag esetén.

    Válasz
    • Kedves János! Köszi a visszajelzést, igen valóban. Akkor lehet, hogy ez átmenetileg volt díjmentes ebben a csomagban…

      Válasz
  41. Szervusz

    Pénzváltással kapcsolatban szeretnék kérdezni. A Revolut.com oldalon néztem, hogy mennyiért vált Forintot Brazil Reálra, a telefonon az applikációban viszont nem tudok BRL számlát létrehozni. Ez azt jelenti, hogy Reálban nem tarthatok pénzt de ettől még Braziliában tudok fizetni a Revolut kártyámmal a vásárlás értékét a Forintos számlámról fogja levonnni napi átváltási árfolyamon?

    Válasz
    • Kedves Gergely! Igen, ez pontosan így van. Egyenleget nem tudsz ebben a pénznemben létrehozni, viszont váltani tud a rendszer, így az aktuális árfolyamon vált majd a Revolut a forint egyenlegedről (vagy ha azon nincs a megfelelő összeg, akkor más deviza egyenlegedről). Hétvégén minden Revolut csomagnál van egy 1%-os felár a váltásra, hétköznap meg a csomagodnak megfelelően vált (ugye Standard és Plus csomagnál van egy 30 naponta díjmenetes váltási keret, a többi csomagnál hétköznapokon korlátlanul lehet díjmentesen váltani).

      Válasz
      • Köszönöm szépen a gyors választ választ! Ez a 30 napos keret standard csomag esetén mikor frissül? Hónap első napján?

        Válasz
        • Nem hónap első napja, hanem ezek a hónapfordulók mindenkinél egyedi, a regisztráció időpontjához van beállítva. Ezt mindig meg tudod nézni az app-ban, hogy mikor van a hónapfordulód és adott hónapban mennyiért tudsz még váltani díj nélkül vagy díjmentesen készpénzt felvenni.

          Itt tudod megnézni:

          1. Lépj be a Revolut applikációba és menj/nyomj a bal felül található kör alakú ikonra.
          2. Ezután válaszd ki a ‘Csomag’ pontot.
          3. Válaszd ki a ‘Készpénzfelvétel bankautomatából’ vagy ‘Devizaváltás’ opciót és utána fogod látni a hónapforduló napját (‘Limit frissülési dátuma: ‘). Az adott dátum nem azt jelenti, hogy rögtön éjféltől indul az új hónapod és nullázódik a limit, hanem az adott napon az időpont is más lehet, de ezt a Revolut nem mutatja, maximum ki tudod tapasztalni, hogy kb. mikortól látod, hogy ismét nullázódtak a havi limitek. Tehát mindig lépj be az app-ba és nézz rá erre, ha elérhető a teljes havi keret, akkor kezdődött el az újabb hónapod.

          Válasz
      • Kedves Zsolt! Akkor ha jól értem a Revolut, az adott pénznemet, amire nem ad lehetőséget számlát létrehozni (jelen esetben Brazil Reál) fizetéskor egy konverzióval rögtön forintra váltja át és ezt emeli le a számláról? Mert felmerült bennem a kérdés, hogy mivel a Rev. kártyám Visa, esetleg a kártyatársaság ezt nem forintba, hanem először dollárra, vagy eur.-ra váltja (nem tudom mitől függ, hogy épp mikor mire),majd ezt küldi el a banknak, aki ezt a dollár értéket váltja forintra, azaz kettős konverzió lesz.
        Illetve mi a helyzet akkor, ha a Revoluton van Huf és Eur számlám is. Akkor melyiket terheli meg? Nagyon köszönöm előre is a választ.

        Válasz
        • Kedves Böbe! Vannak olyan devizák, amelyben egyenleget nem lehet létrehozni, így abban a devizában nem lehet pénzt tárolni, kiutalni, nem tudnak beutalni és nem tud a felhasználó előre váltani. Viszont fizetéskor az aktuális árfolyamon fog a Revolut váltani. A Revolut-nál nincs ilyen, hogy Visa kártya és akkor kétszeres váltás stb… (ha jól tudom, akkor már a kereskedelmi bankoknál használt Visa kártyáknál sincs dollár alap az EU-ban, hanem ott is euró van, mint a Mastercard-nál. Tehát elsőnek a Revolut a felhasználó alap devizaneméből fog váltani (Magyarországon regisztráltaknál ez a forint), ha azon nincs megfelelő összeg, akkor próbál más deviza egyenlegekről váltani. Hétvégén mindig van 1%-os váltási díj, amit nem lehet ilyenkor elkerülni, ha egy devizában nem lehet egyenleget létrehozni és mondjuk előre, hétvége előtt még váltani, ezzel elkerülve a hétvégi váltás díját.

          Ha egy üzletben, weboldalon forintban kell fizetni és van megfelelő összeg a forint számlán, akkor a Revolut automatikusan onnan fogja levonni az összeget. Tehát egy magyarországi Reál vagy bármilyen más üzletben is csak a kártyával fizetni kell és a forint egyenlegből fogja levonni az összeget.

          Válasz
  42. Üdv! Köszönet a részletes tájékoztatásért!
    Kezdőként kérdezném: szeretném havonta a Revolutos számlámat feltölteni bizonyos összeggel a saját MKB-s számlámról forint összeggel! Ezt hogy tudom megtenni úgy hogy sem a Revolut sem z MKB ne számítson fel költséget!?
    ill. ha van az MKB-nál deviza (EURO) számlám akkor erről lehet-e ugyanezt megtenni EUROban ingyen!? és milyen módon!?
    Köszönettel Szabolcs

    Válasz
    • Kedves Szabolcs! Ingyenesen a legegyszerűbben és leggyorsabban úgy tudod feltölteni a Revolut deviza egyenlegeidet, ha lakossági, debit bankkártyát használsz, mert ebben az esetben a bankod és a Revolut sem számít fel díjat a feltöltéshez. Itt találsz egy leírást ehhez: https://revinfo.hu/revolut-egyenleg-feltoltese-bankkartyaval/
      Azt vedd figyelembe, de ezt az előző belinkelt cikkben is megtalálod, hogy új felhasználók vagy nem olyan aktív Revolut felhasználóknál lehet egy 24 órás limit a maximálisan feltöltött összegre (ez a bankkártyás feltöltésre vonatkozik). Ha van az MKB eurós számládhoz bankkártya, akkor azzal ugyanígy ingyen fel tudod tölteni. Ha nincs, akkor be tudsz utalni, ezért az MKB bank valószínűleg szűmít fel díjat, a Revolut nem számít fel díjat beérkező utalásra. Érdemes ezt előre megnézni, hogy mennyi az utalási díj és mennyi mondjuk egy bankkártya díja (és annak ha van, az éves díja) és az is lehet, hogy kevesebbe fog kijönni egy évre kiszámolva a MKB bankkártya díja, mint az utalási költségek…

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  43. Üdv Zsolt.

    Utalnának nekem az usából..de valami routing számot kérnek..Merre találom ezt a revoban?

    Válasz
    • Szia! Amerikai számlaszámot akarnak, ahhoz van routing number. A Revolut litván nemzetközi dollár számlaszámot ad (ha EU-ban regisztráltál), ahhoz IBAN számlaszám van, így arra tudnának utalni USA-ból, nemzetközi utalást kellene elvégezniük. Ha amerikai számlaszám kell, amihez jár ACH routing number és Wire routing number is, akkor a Wise szolgáltatást keresed, ott ezeket megkapod. Itt van egy teljes útmutató cikkem a Wise-hoz: https://martincsekzsolt.hu/wise-minden-amit-tudnod-kell/

      Válasz
  44. Kedves Zsolt! Megszűnt az az email címem ami be van regisztrálva a Revolut számlához. Szeretném megváltoztatni, de az új elfogadásához a régire küld egy emailt, ami nem létezik (megszünt a szolgáltató) Mit tegyek, hogy tudom megváltoztatni az email címemet?

    Válasz
    • Kedves István! Email címedet a Revolut fiókodban a profilodnál tudod átírni. Bal felső sarokban a kör alakú profilkép, majd ‘Számla’ menüpont és ‘Személyes adatok’. Ha itt írod át és ezután nem valamilyen azonosítást kér (szelfi készítése, igazolvány befotózása stb..), hanem a korábbi email címedre küld valamit, akkor írj a chates ügyfélszolgálatnak. Ha a ‘live agent’ kifejést küldöd el, akkor ügyfélszolgálatoshoz fog menni utána az üzeneted.

      Válasz
  45. Kedves Zsolt!

    Külföldön autóbérléshez szükség van hitelkártyára. Csak emiatt nem szeretnék a bankomnál ilyet kérni.
    Valamelyik szolgáltató esetleg ki tudja ezt váltani, vagy valamelyik bankkártya alkalmas erre?

    Válasz
    • Kedves Tamás! A Revolut vagy a Wise sem kínál hitelkártyát, legalábbis magyar felhasználóknak biztosan nem.
      Érdemes a kölcsönzőt megkérdezni, mert például Spanyolországban az van kiírva a legtöbb helyen, hogy hitelkártya kell a kaució fedezetére, de utána a legtöbb helyen a debit kártyát is elfogadják, persze ebben az esetben a bérlés idejére a kaució összegét leveszik… Esetleg a fullos bérlési díj választása esetén nem kell semmi, mert akkor nincs kaució…

      Válasz
  46. Kedves Zsolt!

    Köszönöm a sok hasznos információt. Nagyon részletes leírást adsz a Revolutról.
    Ahogy írtad is, sokan használják a Revolutot deviza váltására. Elnézést a kérdésért, kezdő vagyok, s szeretném ha megerősítenél. Ha magyar bankból utalok a Revolutra forintot, s ott átváltom pl usd-re, majd ezt az összeget visszautalom magyar bankba értékpapír számlára, akkor nem keletkezik adófizetési kötelezettségem, mert nem váltottam vissza az usd-t huf-ra.
    Csak akkor kell árfolyamnyereség után adót fizetnem, ha pl magyar bankban visszaváltom az usd-t huf-ra?
    Köszönöm a választ.
    Üdv.
    Tamás

    Válasz
    • Amit te írsz, azért nem fognak szerintem árfolyam nyeresség után megadóztatni. Az akkor van, ha devizakereskedésre használod. Ezt a Revolut például szabályzatában tiltja, ha oda-vissza valaki váltogat, akkor a rendszer érzékelheti és tilthatja a felhasználót (persze azt nem igen lehet tudni, nincs arról visszajelzésem, hogy milyen gyakorisággal kellene oda és vissza váltani, mekkora összegekkel stb…). De ebben nem vagyok 100%-ban biztos, hogy utána az értékpapírszámlán mi lesz, ott mit csinálsz pontosan… De például én a Revolut-n váltok devizát és azt utalom be az Interactive Brokers számlára, majd veszek részvényeket, ezt így lehet… ha majd eladom a részvényeket és ebből lesz profitom, akkor abból kell majd adót fizetnem, addig nem…

      Kiegészítés, hogy Revolut egyenlegedre ne utalj be lehetőleg forintot, mert a Revolut litván nemzetközi forint számlaszámot ad, ahova magyar bankból nemzetközi utalást kell indítani. Ez drága valószínűleg és több napig is eltart, mire az összeg megérkezik. Inkább érdemes a bankkártyás egyenlgefeltöltést használni, ami lakossági debit kártyával ingyenes és rögtön ott lesz az összeg. Erről itt írtam a cikkben: https://martincsekzsolt.hu/revolut-minden-amit-tudnod-kell/#Revolut_egyenlegek_feltoltese

      Válasz
  47. Kedves Zsolt,

    Apple payen keresztül raktam pénzt a Revolut számlámra első alkalommal. Jelezte nekem az app, hogy csak az első apple payes fizetés díjmentes. Utána milyen díjjal kell számolnom? Ha nem apple payen keresztül fizetek, hanem megadom a kártyaadataim akkor bármennyi befizetés díjtalan? Köszönöm a választ!

    Válasz
    • Szia! A Revolut ki fogja írni előre, hogy mennyi a díja ennek (szóval ha már ez az ingyenes feltöltés megvolt, akkor ismét kezdj el egy egyenlegfeltöltést és ha a Revolut kiír díjat, akkor annyi lesz..).
      Nincs tapasztalatom Apple Pay-es feltöltéssel, de a kérdés az, hogy milyen bankkártyával töltenéd fel? Mert sima lakossági, debit bankkártyát használva, azt összekötve Apple Pay-el, tudtommal a Revolut nem von le díjat, de lehet, hogy ez közben változott. Ha hitelkártya, céges bankkártya van beállítva az Apple Pay mögé és úgy töltenéd fel a Revolut egyenlegedet, akkor azért már számol fel díjat (de akkor is számíthat fel a Revolut, ha nem Apple Pay módszerrel töltöd fel). A Revolut ügyfélszolgálatát tudod még megkérdezni pontosabb infóért…

      Válasz
  48. Kedves Zsolt! Remek cikk, gratulálok hozzá! Imént kaptam egy ilyen emailt: Adózási adatok beküldése. A revoult küldte. Lehet erről esetleg többet tudni? Magánszemélyként használom a szolgáltatást, nem értem mi köze ennek az adózásomhoz. Közös nyaralás költségeit szétdobjuk egymás között, revoluton rendezzük, nagyjából ennyi a pozitív pénzmozgásom, ezt meg akarják adóztatni, mintha bevételem keletkezne?

    Válasz
    • Kedves Bálint! A Revolut egy bank és pénzmosási törvény és más EU-s szabályoknak is meg kell ugyanúgy felelnie, mint minden más banknak. Az adóilletőséget tudniuk kell, ezért kérik be az adószámot, magánszemélyeknek ugye az adóazonosító jelet kell megadni. Az új Revolut regisztráltaktól ezt már kéri, akik régebben regisztráltaktól is folyamatosan kéri be a Revolut. Nem kell adóznod ezután, ez nem azért van…

      Válasz
  49. Kedves Zsolt!

    2 hónapos Spanyolországi tartózkodáshoz szeretnénk megoldást találni. Revolut eurós bankkártyát ha rendelnénk, azzal lehet például költségmentesen fizetni a helyi boltokban vagy annak is lenne plusz díja? Forintot egyáltalán nem vennénk fel a kártyával viszont eurót igen, a havi 75ezer forintos ingyenes felvétel felett milyen díjjal lehetne további pénzt felvenni euróban?

    Előre is köszönöm szépen a választ. Üdv: Ádám

    Válasz
  50. Sajnos a telefonomra nem lehet letölteni a Revolut appot, régebbi modell. A számítógépre nem telepíthető? Korlátozott módon sem használható? Nem találtam a weboldalukon erről információt.

    Válasz
    • Kedves Tünde! Asztali gépen is be tud lépni a Revolut fiókjába. A Revolut oldalán ott található a Bejelentkezés gomb, meg kell adni a Revolut fiókjában beregisztrált telefonszámot és utána követve a lépéseket, be fog tudni lépni. Viszont a Revolut teljeskörű használatához szükséges az okostelefon, így szerintem idővel szükség lesz egy újabbra is.

      Válasz
      • Még nem regisztráltam a Revolutra, nincs fiókom. Éppen arra lennék kíváncsi, hogy lehet-e regisztrálni a webes felületen? Ebben tudna segíteni, hogyan lehet? Attól tartok, sehogy. 🙁

        Válasz
        • Kedves Tünde! Nem lehet, kell az okostelefon a regisztrációhoz, mert több regisztrációs folyamathoz szükséges a telefon és aktív telefonszám is kell. Utána asztali gépen, webes felületen is be lehet jelentkezni a Revolut fiókba, de korlátozottan lehet használni, minden funkciót akkor is a telefonos app-ban lehet elérni.

          Válasz
          • Kedves Zsolt!

            Segítséget szeretnék kérni: elkezdtem regisztrálni az appban, de az okmányok feltöltésénél megakad a folyamat. Bármelyik igazolványfajtát választom ki, egyszerűen nem enged továbblépni.
            Ezt már olvastam a véleményekben is mielőtt letöltöttem az appot, de azt hittem, nekem fog működni.
            Mitévő legyek, hogy tovább tudjak lépni?
            Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséged!

            Gábor

          • Kedves Gábor! Ez nem egyedi probléma, hanem több visszajelzés jött ugyanerről, hogy ezen a részen nem lehet továbbmenni. Remélhetőleg megoldja minél hamarabb ezt a Revolut…

          • Még nem tudtam letesztelni, de frissítés jött ki a Revolut appra, frissíteni kell az appot és utána meg kell próbálni (az ügyfélszolgálat ezt javasolta), talán ki lett javítva ez… én majd később fogom tudni ezt megnézni.

          • Kedves Zsolt!

            Naggggggyon szépen köszönöm, sikerült frissítés után, meg is rendeltem a kártyát!!!!!!!! 🙂

            Gábor

  51. Kedves Zsolt!

    Nagyon jó a cikk. Egy kérdésem van:

    Valamint egy másik banknál vezetett számlára és/vagy bankkártya is kell, ugyanis a regisztráció után 4000 ft-al (vagy más devizával, ha nem magyar lakcímmel regisztráltál) fel kell töltened a Revolut egyenleget saját névre szóló bankkártyával vagy saját számláról kell beutalnod.

    Ezt a részt hogyan lehet kikerülni, tehát, hogy ne másik saját kártyáról menjen el ez a 4000 Ft-os utalás?

    Köszönöm.

    Válasz
    • Szia! Ezt így nem igen lehet kikerülni. Olyannal lehet próbálkozni, hogy valaki átküldi neked ezt az összeget a Revoluton keresztül (egy ismerős a saját Revolut fiókjából), de akár még így is forrásigazolást kérhet a rendszer, ami így problémákat okozhat… Én nem ajánlom a Revolut bankot kizárólagos banknak, ez egy kiegészítő szolgáltatás inkább. Lehet találni Magyarországon bankokat, ahol nincs magas díj, létre kell hozni ott is egy bankszámlaszámot, mert Magyarországon pár dologhoz nem lesz jó a Revolut számla, pl. nemzetközi forint számlaszám jár, amire a munkáltatók nem igen fognak fizetést utalni vagy fordítva, van már több szolgáltató, ami nem fog fogadni utalást egy külföldi forint számláról stb…

      Válasz
  52. Kedves Zsolt!
    Köszönjük a részletes összefoglalót. Egy kérdésem van csak. Hol tudom ellenőrizni, hogy már váltottam Revolut Payments számláról Revolut Bank számla szolgáltatásra és így vonatkozik rám is az EU betétbiztosítási garanciája?
    Köszönöm, Laci

    Válasz
    • Kedves Laci! EU-ban regisztrált Revolut felhasználók Litvániához tartoznak és így a litván betéti alap biztosítja ügyfelenként a 100 ezer eurós betétbiztosítást. Persze ezt én vagy más nem tudja 100% garanciának mondani, remélhetőleg ennek kipróbálására nem fog sor kerülni. Érdemes diverzifikálni a vagyont, több helyen tárolni, akár befektetni stb…

      Válasz
  53. hol találok olyan bankautomatat ahol a revolut kargyammal eurot tudok felvenni
    Györben lehet ilyen?

    Válasz
    • Szia! OTP Bank: Vannak euró készpénzt kiadó bankautomatái, ezek külön bankautomaták. Ezen az oldalon tudod megkeresni, hogy merre is találhatóak: https://www.otpbank.hu/portal/hu/Kapcsolat/Fiokkereso
      Jelöld be az ATM-t, majd a ‘Részletes keresés’ pontra menj és válaszd ki az ‘ATM pénznem’ alatt az eurót. Ezután keress rá. Ezek külön ATM-ek, amelyek csak eurót adnak ki, így azt keresd majd.

      Válasz
  54. Kedves Zsolt.
    Ha webshopba akarom bekötni mint kártyás fizetést akkor Bussiness fiók kell, de ha egyeni vállalkozóként akarom akkor melyiket kell választani? „company” vagy „freelancer” ?
    Már máshol is volt ilyenből kavarodás, szeretném megelőzni.
    Köszönöm előre is.

    Válasz
    • Kedves István! Sajnos erre nem tudom a választ, nincs ebben tapasztalatom. A Revolut ügyfélszolgálatával vedd fel a kapcsolatot.

      Válasz
  55. Kedves Zsolt! A barátok meghívásával kapcsolatos akciónál nekem 8e-t, a barátomnak 17,5e-t ajánl az applikáció. Miért van ez?

    Válasz
    • Kedves Melinda! Nem tudom, nálam is most 17 500 ft. Az ügyfélszolgálatot tudod megkérdezni chaten, hogy nálad miért más a meghívás után járó összeg.

      Válasz
  56. Kedves Zsolt,
    pár napja megjelent az applikációban, hogy adóazonosító jelet meg kell adnom, mert ha nem akkor május 30-ával korlátozzák a fiókomat.

    Azért érdekes csak a dolog, mert senkinek a környezetemben ilyen nem jelent meg. Lehet tudni valamit a dologról? Mire használják ha megadom, mi történik ha nem?

    üdv,
    Marci

    Válasz
    • Kedves Marci! EU-s bank és ezért kötelező a felhasználók adóilletőségét azonosítani. Újabb felhasználóktól már alapból kéri, régebbi felhasználóktól is kérni fogja idővel.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  57. Kedves Zsolt!

    Egy párkapcsolatban mindig vízválasztó a pénzügyek fair megosztása. Ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy esetleg van-e olyan lehetőség a Revolut-nál, hogy egy accounthoz/számlaszámhoz több telefont, ergo több személyt rendeljünk hozzá. Ezáltal ha vásárlásra kerül a sor és nem tartózkodunk ugyanott, akkor a közös Revolut-os számláról akár ő, akár én is tudok a telefonról fizetni? Azt tudni kell, hogy már mindketten rendelkezünk Revolut-os számlával.

    Köszönöm a válaszodat előre is.

    Válasz
    • Kedves Gina! Éppen tesztelése folyik és nem elérhető minden felhasználónak még (Irányítóközpontban ‘Közös számlák’ menüpontban elérhető vagy lesz elérhető). Amit röviden kell tudni erről: Mindkét félnek kell lennie saját Revolut fiókja. Az egyik fél meg tudja hívni a másikat, ha menüpontban elindul a lépéseken, a másik fél megkapja a meghívót és el tudja fogadni. Ezután lesz egy közös számla (ennek saját IBAN számlaszáma van, ami mind a két fél nevére szól), ahova mind a két fél be tud tenni összeget, fel lehet tölteni saját, másik bankkártyával is oda. Valamint külön kell kártyát igényelni a közös számlához, aminek díja van. De lehet ingyenesen virtuális kártyát is létrehozni. Akkor fogsz tudni költeni a közös számláról, ha a hozzá tartozó kártyával fizetsz, valamint a másik fél is így tesz a saját megrendelt vagy létrehozott kártyájával. Ahogy írtad, akkor az már meg van, hogy van mindkettőtöknek fiókja, akkor már csak azt nézzétek, hogy mikor fog megjelenni a Közös számlák menüpont és valamelyikőtök hozza létre és hívja meg a másikat. A cikkemben is hamarosan ki fogom bővíteni ezzel az új funkcióval.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  58. Kedves Zsolt! Ezt ma kaptam a Revoluttol: Megváltoztatjuk, hogy mikor alkalmazhatjuk a kiegyenlítési jogunkat. Ez azt jelenti, hogy ha a számlád egyenlege nulla alá esik, akkor azonnal levonjuk az ezzel egyenértékű összeget a másik pénznemben vezetett számládról.
    Ez segít abban, hogy továbbra is zavartalanul használhasd a Revolut-számládat.
    Szted ez pontosan mit jelent?
    Köszi
    Üdv
    Nagy Zsolt

    Válasz
    • Kedves Zsolt! Ez annyit jelent, hogy ha például a forint deviza egyenleged -2000 ft lenne, akkor ha van más deviza egyenlegeden elérhető összeg, onnan a rendszer rögtön vált és kinulláza a forint egyenlegedet. Mivel hitelt nem ad a Revolut magyar ügyfeleinek, így nem túl gyakori az, hogy 0 alá menjen az egyenleget, de megtörténhet. Például ha van valami előfizetés és nincs az egyenlegen összeg, akár levonhatja így is a számláról és mínuszos lesz a számla, vagy függő tranzakció van, amit a kereskedő nem igényel meg egyhamar, de közben elfogy az egyenlegről az összeg és ezután igényli a kereskedő az összeget, levonódik a számláról az összeg, de mínuszos lesz. Vagy havi előfizetős Revolut csomagod van, amikor jön a hónapforduló és levonja az összeget, de neked nincs annyi az egyenlegen, akkor is mínuszos lesz.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  59. Kedves Zsolt! Standard csomagom van.Thaiföldre utazunk hamarosan, ahol automatából is szeretnénk pénzt kivenni, vásárlásoknál is használnánk a kártyát és a szállást is Revolut kártyával rendeznénk. Amikor a feltöltöm a számlámat forinttal, akkor a Thai baht alszámlát válasszam vagy dollárt, esetleg Eurót?

    Válasz
    • Kedves Péter! A kérdés elsőnek az, hogy előre fogsz váltani vagy amikor majd fizetsz, akkor a Revolut automatikusan, az akkori árfolyamon fog váltani (ebben az esetben hétvégén 1%-os díja van a váltásnak)? Ha nem váltasz előre, akkor létre sem kell hoznod más deviza egyenleget. Olyan devizában fog váltani a forint egyenlegedről a Revolut, amiben fizetni fogsz az adott helyen. Ha thai baht devizában kell fizetned, akkor abból fog váltani a Revolut, ha dollárban, akkor meg dollárban vált… Ami fontos, hogy ha például thai bath-ban fizetsz a hotelban és mondjuk a kártya terminál felajánlaná azt a kártya érintése vagy behelyezése után azt, hogy thai baht ban vagy dollárban vagy forintban szeretnél fizetni, akkor mindenképp a thai baht-t legyen kiválasztva, mert ebben az esetben fog váltani a Revolut neked, ha mondjuk a dollárt választod, akkor a kártya terminál bankja vált elsőnek thai baht-ból dollára (nem valószínű, hogy kedvezményes árfolyamon) és utána tőled dollárt fog levonni/váltani a Revolut…
      Ha előre váltanál a Revolut egyenlegeden, akkor meg olyan deviza egyenleget hozz létre, amiben fizetni fogsz, de akár dollár és thai baht egyenleget is létrehozhatsz és oda válthatsz át…
      Nem voltam még Thaiföldön, de szerintem euró annyit ott nincs, inkább thai baht vagy dollárt fogadnak el. De nézz utána az interneten, biztosan vannak thaifüldes témájú Facebook csoportok is, a csoportban van kereső és keress rá mondjuk a Revolut szóra, thai baht, fizetés stb… vagy posztold ki a kérdésedet és biztosan lesznek olyan válaszok, amelyek segíteni fognak. 🙂

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  60. Kedves Zsolt,
    mindenekelőtt köszönöm szépen a bőséges információt.
    Amiben nem vagyok biztos:
    EU-s országban történő kártyás fizetés esetén van felső limit?
    Pl fizethetek Csehországban egy üzletben 5000 €-t kártyával?
    Válaszod előre is köszönöm szépen!
    U.i.: premium csomagom van.
    Üdv, Tamás

    Válasz
    • Kedves Tamás! Nincs infó arról és a Revolut sem ír sehol kártyás fizetésnél maximum limitről. Ha van is, az valószínűleg akkora, hogy a legtöbb embert az a veszély nem fenyeget. 🙂 Az 5000 eurónak simán mennie kell. Amire figyelj, hogy a limit ne legyen beállítva a kártyára és azt is nézd meg, hogy a helyalapú biztonság inaktív legyen. A ‘Bankkártyák’ menüpontban válaszd ki a fizikai kártyádat, majd menj a ‘Beállítások’ pontra és görgess le a ‘Helyalapú biztonság’ részhez. Ott tud aktiválni és inaktiválni ezt. Ha külföldre utaznál, akkor előtte ezt kapcsold ki, mert ha olyan helyen fogsz majd fizetni, ahol nincs internet elérésed, akkor nem fogsz tudni az app-ba belépni és kikapcsolni ezt stb…

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
      • Köszönöm.
        Ami fura, hogy a bankkártya beállításainál van egy “Érintéses fizetés” opció, ami “0/150€”-n áll, módosítani nem lehet… van egy “Alaphelyzet” gomb, de arra sem történik változás. Bízom benne az nem limitálja az 5000€ kifizetését bankkártyával.
        Köszönöm.
        Üdv, Tamás

        Válasz
        • Kedves Tamás! Ez nem limitet jelöl, hanem egy EU által előírt biztonsági funkció. 150 euró feletti összeg esetén, ha a fizikai kártyáddal érintéssel fizetsz, akkor a kártya PIN kódját meg kell adnod, ha az okostelefonodat vagy az okosórádat érinted, ami mögé be van állítva Revolut kártya (fizikai vagy virtuális), akkor a képernyő zár vagy más beállított biztonsági feloldást kér és ezután végbemegy a fizetést.

          Válasz
  61. Kedves Zsolt!

    Standard csomagom van, vagyis sima Revolut kértyám.
    Erre a kártyára, hetente, akár többször is, érkezik néhány ezer forint, szolgáltatás ellenértékeként. Magánvállalkozó vagyok, banki folyószámlám nincs, így ezt a lehetőséget használom készpénzfizetési lehetőség helyett az ügyfelek számára.
    Megtehetem ezt ezzel a standard kártyával?
    Másik kérdésem, ha a kártyán lévő forintösszeget átváltottam euróra, és átküldöm másnak a Revolutjára, akkor euróban kapja meg tőlem az átutalást vagy forintban?
    Köszönöm szépen, üdvözlettel

    Válasz
    • Kedves Tibor! Igaz a magyar szabályok szerint, egyéni, nem áfaköteles vállalkozóknak nem kell vállalkozói számlát létrehoznia, de a Revolut szabályzata leírja, hogy üzleti, vállalkozói bevétel nem érkezhet a személyes számlára… Viszont ad egy Revolut Pro szolgáltatást, amit a Revolut fiókodban megtalálsz, ha alul a jobb oldali, Irányítóközpont ikonra mész, majd utána ‘Az alapok’ rész alatt a Revolut Pro szolgáltatást kiválasztod. Ezzel külön számlaszámot fogsz kapni és arra érkezhetnek a vállalkozói bevételeid, külön látod az egyenleget ott, de könnyen át tudod tenni a személyes Revolut egyenlegedre. Azt viszont tudd, hogy ha neked az ügyfelek forintot utalnak a Revolut forint egyenleged számlaszámára, akkor az az utalóknak sokba kerülhet, mert nemzetközi forint utalást kell végezniük. Tapasztalatom nincs a Pro szolgáltatással kapcsolatban, így azt nem tudom, hogy oda érkezhet-e utalás/pénzküldés egy másik Revolut felhasználótól vagy létrehozható-e fizetési hivatkozás (https://revinfo.hu/revolut-fizetesi-hivatkozas-letrehozasa/), mint a személyes fiókban, így bankkártyával is tudnak neked fizetni…

      Amikor másnak küldesz összeget Revolut-on belül, tehát ismerősnek vagy olyannak, akinek meg van a Revolut felhasználói neve és úgy küldöd át, akkor mindig ki kell választanod, hogy milyen devizában küldesz pénzt, de ez így van egy bankszámlára utalás esetén is… tehát az elején kiválasztod, hogy euró, majd megadod az összeget (ha nincs elegendő összeg az euró egyenlegeden, akkor előtte váltanod kell) és utána elküldöd…

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  62. Kedves Zsolt!

    A Revolut jelenleg határon átnyúló szolgáltatásként, vagy a Revolut Bank UAB Magyarországi Fióktelepe útján nyújt szolgáltatást a magyar ügyfeleknek?

    Válasz
    • Kedves Borbála! A Revolutnak nincs Magyarországon működő része, nem tartozik a MNB felügyelete alá sem. Magyar ügyfeleket a litván betéti alap védi, oda van bejelentve a Revolut. Európai Központi Bank engedélyével rendelkezik a Revolut, az EU szabályai így rájuk is vonatkozik.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  63. Szia Zsolt. Kérdésem, hogy váltogathatok e nevemen lévő bankkártyák között a revolutra feltöltésnél. Egyszerűen csak írjam át a kártya adatokat?
    Előre is köszönöm!

    Válasz
    • Szia Csaba! Persze több bankkártyát is hozzá tudsz adni. Nem muszáj átírni, egyszerűen adj hozzá egy másik bankkártyát is és legközelebb már ott lesz 2-3 vagy több bankkártyád, amelyek közül ki tudod választani, hogy éppen melyikkel töltesz fel összeget a Revolut egyenlegedre.

      Válasz
  64. Revolut Single-use virtual kártyával webshopból vásároltam. Nem megfelelőség miatt az eladótól pénz visszatérítést várok. Tudja-e kezelni a Revolut a visszatérítést ezzel az egyszer használatos virtuális kártyával?
    Üdv
    Zotya

    Válasz
    • Szia! Igen. A visszatérítés meg fog érkezni, függetlenül attól, hogy a bankkártya adatai már nem aktívak, nem elérhetőek. 🙂

      Válasz
  65. Kedves Zsolt!

    Azt szeretném tudni, hogy milyen országokban tudom használni a Revolut kártyát? Pillanatnyilag Kanada és az Egyesült Államok érdekelne. Kanadával kapcsolatban a következő a következő link alatt lévő leírás alapján – laikus lévén – nem tudtam eldönteni, hogy lehetséges-e vagy sem.
    Van olyan weboldal, ahol erről lehet aktálisan tájékozódni? A Revulut oldalán nem találtam erre vonatkozó információt.

    A segítséget előre isköszönöm!

    Válasz
    • Kedves Tibor! Nincs összefüggés azzal, hogy a bankkártyát kibocsátó bank egy adott országban jelen van-e, ahol éppen fizetnél. A cikkben is arról van szó, hogy Kanadából kivonul a Revolut, tehát ez annyit jelent, hogy kanadai lakosok nem tudnak majd ott Revolutra regisztrálni. Viszont a Revolut kártyák Visa vagy Mastercard típusúak, így azokat világszerte tudod használni, ahol ezeket a kártya típusokat elfogadják egy adott üzletben, étteremben, webshopban stb… Van kanadai dollár egyenleg is, tudsz oda váltani és mikor Kanadában fizetsz kanadai dollár devizában és az adott összeg van a Revolut kanadai dollár egyenlegeden, akkor onnan fogja levonni automatikusan a fizetéskor (ha nincs, akkor meg vált másik deviza egyenlegből, erről a cikkben írtam, hogy miként működik).

      Válasz
  66. Kedves Zsolt,
    ha jól olvastam a cikkben, cégként is lehet regisztrálni/Revolut számlát nyitni. Szabályos ez NAV szempontból? A céges számlákra más kondíciók vonatkoznak?
    Előre is köszönöm a választ!

    Válasz
    • Szia! NAV-tól és más adótörvényektől függetlenül a Revolut magán, személyes számlára céges/vállalkozói bevételek nem érkezhetnek. Ha egyéni vállalkozó vagy, akkor ott a Revolut Pro, ami a személyes Revolut fiókban megnyitható, külön számlaszámot, egyenleget fogsz kapni. Vagy lehet Revolut Business csomagok közül is választani. Viszont az a hátránya, hogy ha forintot utalnának neked, akkor az utaló félnek/ügyfélnek elég sokba kerülhet a forint utalás, mivel a Revolut nemzetközi forint számlaszámot ad. Ezenkívül ha te utalnál ki forint összeget a Revolut egyenlegedről egy magyar céges bankszámlaszámra, akkor elég sok magyar céges bankszámla felszámít plusz díjat a beérkező nemzetközi forint utalások után, így a fogadó kevesebb összeget kaphat meg, ami ismét kellemetlen lehet.
      Érdemes megnézned a Wise Business számlát, ami belföldi forint számlaszámot ad, egyszeri díja van a regisztrációnak, utána nincs, kedvezőek vagy ingyenesek a kiutalások stb… itt van egy cikkem a Wise Business-ről: https://martincsekzsolt.hu/wise-business-szamla/

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut vagy a Wise ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  67. Tisztelt Zsolt !
    Az app-ban online al zsebbe (számlán) átváltok itthon forintot szerb dínárra, de kint nincs net elérésem, akkor a fizikai kártyával történő fizetésnél Szerbiába, a dínár zsebből tudok fizetni? A rendszer látja hogy milyen pénznemből van lehívás, s látja hogy van szerb dínár is a számlán. A fizikai kártya miatt kérdezem, mert arra ugye nincs ráhatásom, mint az app-ban, ahol ezt ki tudom választani, hogy honnan engedném az utalást.

    Válasz
    • Kedves Tamás! Nincs köze annak fizetéskor, hogy van-e internet kapcsolat a telefonodon vagy a telefonod egyáltalán nálad van-e. Ha a fiókodban van elegendő szerb dinár, amikor a kártyáddal fizetnél, akkor abból a deviza egyenlegedből fogja levonni a Revolut. Ha nincs eközben interneted, akkor csak annyira érint téged, hogy mondjuk nem fogsz kapni értesítést a fizetésről telefonodra, azt majd akkor fogod látni, amikor ismét lesz neted. Viszont annyit érdemes megcsinálnod előtte, hogy a kártyád beállításaiba menj bele és a Helyalapú biztonságnál kapcsold ki (ha be lenne kapcsolva). Azért, mert ha be van kapcsolva, akkor előfordulhat az, hogy külföldön fizetve elutasítja a tranzakciót és mivel nem lesz interneted, így nem tudsz belépni az app-ba az inaktiválásához…

      Válasz
  68. Kedves Zsolt!

    Régebbi Iphone-om van, amin egy háttérben történt frissítés óta már nem fut a Revolut app. Próbáltam neten keresztül intézni az ügyeimet, de a netes felületen gyakorlatilag semmit nem lehet csinálni. Van ötlet, hogy ilyenkor mit lehet tenni? (azon kívül, hogy vegyek egy új telefont)
    Köszönöm!

    Válasz
    • Kedves Gergely! Az Apple Store-ban a Revolut app-nál az van információként, hogy követelmény a iOS 13.0 vagy újabb rendszer. Többet ebben a témában nem tudok segíteni, a Revolut ügyfélszolgálatát tudod még felkeresni.

      Válasz
  69. Szia!
    Standard csomagnál azt írja az app, hogy az első feltöltés Apple pay-vel ingyenes és a továbbiakat kis díj fejében lehet megtenni. Arról nem találok infót, hogy ez mennyi. Van valakinek tapasztalata? Illetve ugyanez igaz akkor is, ha megadom az OTP mastercard adatait direktbe? (lehet nincs is semmi különbség a kettő közt?) 🙂
    Köszönöm!

    Add money
    Free.
    However, if you add money with a card that has not been issued within the EEA (e.g. a US-based card) or you add money with a commercial card then we may charge a small fee just to cover our costs.

    Válasz
    • Kedves Balázs! Ez a Revolut által közölt információ segíthet: „…Szeretnénk felhívni a figyelmedet néhány díjra, amelyeket mostantól levonunk, ha bizonyos kártyákat használsz az Apple/Google Pay szolgáltatásokon keresztüli feltöltéshez. Emlékeztetőül: az általános szerződési feltételekben foglaltak szerint a Revolut díjat számít fel bizonyos típusú kártyás feltöltés során. Ide tartoznak a céges és nemzetközi bankkártyák, valamint a bizonyos országokban kibocsátott hitelkártyák. Ezt a díjat a szolgáltató által alkalmazott fizetési feldolgozási költségek fedezésére számítjuk fel. A díj a feltöltés megkezdése előtt megjelenik. Eddig csak akkor számoltuk fel ezeket a díjakat, ha a kártyát közvetlenül a feltöltésre használták. Ha ugyanezt a kártyát az Apple/Google Pay szolgáltatáson keresztüli feltöltéshez használták, nem vontuk le a díjat. Mostantól azonban díjat számítunk fel, ha ezeket a kártyákat használod. Mindig nyilvánosságra hozzuk az általunk levont díjat, mielőtt megerősítenéd a feltöltést, így nincsenek rejtett költségek vagy felárak…”
      Szóval ha lenne a Revolut felé díj, akkor azt jelezni fogja az app a feltöltés előtt.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  70. Kedves Zsolt ! Mi a teendő baleset esetén ? Jól értem, hogy a biztosítás csak EU-n belül érvényes ?

    Válasz
    • Kedves László! A biztosítás világszerte szól. Ha a Revolut appban belépsz a biztosítás menüpontba, akkor látni fogod a biztosításhoz kapcsolódó információkat, ott van a termék áttekintése rész stb…

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  71. Kedves Zsolt ! Nemrég regisztráltam és hoztam létre számlát a Revolut-on. Szeretnék pénzt feltölteni, de mindkét lehetőséggel ( ApplePay, bankkártyás feltöltés ) történő próbálkozásom eddig sikertelen – elértem a limitet, ami 0 Ft. ‘ A pénz forrásának igazolása’ gombra kattintva ‘ Sajnos valamilyen hiba történt. Kérjük , próbálkozz újra később’ üzenetet kapok, immár több napja. Mit tegyek, hogy égre használni tudjam a Revolut-ot ? Üdv ! Sándor

    Válasz
    • Kedves Sándor! Az ügyélszolgálatnak kellene írni chaten, ha a ‘live agent’ kifejezést írod be, akkor élő ügyfélszolgálatoshoz fog eljutni az üzeneted.

      Válasz
  72. Kedves Zsolt! Kártyámról 2023.01.19- én vásároltam egy kamu 3.495, Ft-os kávéfőzőt (Facebookról) a sitefirstsight.com oldalon. Azóta már két alkalommal próbáltak leszedni a kártyámról pénzt, január 22-én 18.995,- Ft, január 31-én 23.495 Ft-ot. Szerencse, hogy nincs rajta annyi összeg, hogy le tudják emelni a pénzt. Kérdésem lenne, hogy elég ha egy kártyacserét kérek, vagy meg kell szüntessem a számlát? Ha megszüntetem , akkor hol tudom megszüntetni?

    Válasz
    • Kedves Loránd! Nem kell a Revolut számlát megszüntetni. Kártya adatait adtad meg a fizetésnél, így ezt a kártyát kell befagyasztani elsőnek a Revolut app-ban. Írni kell chaten az ügyfélszolgálatnak, hogy mi történt és hogy ez egy csalás. Mivel eléggé elterjedt ez és sokan beleesnek, így valószínűleg már ismerik ezt. Új bankkártyát kell rendelni/cserélni majd valószínűleg (ha fizikai kártya adatai lettek megadva).

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
    • Üdvözlöm! Én olyan indíttatásból kerestem rá a kriptora, hogy ha valahova regisztrálok vagy vásárolok a revolut számlámmal, vagy létrehozok egy virtuális kártyát ezen belül, és mondjuk 100 euro fejében fizetek be, de az elveszik mert csalás volt, akkor az alap OTP-s számlámrol tudnak-e majd több pénzt levenni a csalók vagy az nem lesz veszélyben, hanem csak az a pénz, ami a Revolut kártyámon volt?
      Köszönöm válaszát

      Válasz
      • Kedves Márk!

        Először érdemes olyan kriptokereskedési platformon kirpovalutákat venni/eladni/kereskedni, amelyek megbízhatóak, sokan is használják. Ilyen például a Binance, Coinbase, Kriptomat, Nexo. A főoldalon (https://martincsekzsolt.hu/) ezekhez mind vannak útmutató cikkek. Ez egyfajta pénzügyi tudatosság és így elkerülhetjük azt, hogy a bankkártya adatait ellopják, akár azt értékesítsék stb… manapság a legtöbb esetben nem a fizikai kártya adatait másolják, lopják el, hanem a felhasználók maguk adják meg a kártyáik adatait kétes weboldalakon.

        Továbbá ezeken a platformokon is a legköltségesebb bankkártyával fizetni közvetlenül, feltölteni az egyenleget vagy kriptovalutát venni, ezekre 1-2% díjat is felszámolnak, míg ha beutalsz a fiókodba, az ingyenes vagy nagyon minimális költséggel jár. Revolut-ról például be lehet utalni a fent említett kriptotőzsdei platformokra.

        Ha a Revolut kártyád adataid adod meg valahol, akkor az nem veszélyezteti az itt felmerült OTP bank kártyádat. Gondolom itt arra gondolsz, hogy az OTP kártyáddal töltöd fel a Revolut egyenlegedet. Ebben az esetben az OTP kártyádat más nem fogja látni és ahhoz nem férnek hozzá a Revolut-n belül. Ha online fizetsz valamiért, akkor mindenesetben érdemes a Revolut-n létrehozott virtuális kártyával fizetni. Itt van olyan, hogy egyszer használatos virtuális kártya, minden fizetés után a kártya adatai megváltoznak. A Revolut virtuális kártyákról itt van egy részletes cikk: https://revinfo.hu/revolut-virtualis-kartya/

        Viszont olyan elő szokott fordulni, hogy egyes átverős oldalakon egy előfizetésre fizet elő valaki és ha ekkor adunk meg akár egyszer használatos kártya adatot, akkor azt utána is meg fogja tudni terhelni a szolgáltató, hiába változott meg a kártya adata stb… mivel előfizetésről van szó. Ebben az esetben, ha csalás történt, akkor fagyasszuk be a kártyát és a Revolut-t érdemes felkeresni, a tranzakciónál van olyan alul, hogy probléma bejelentése, és segíteni fog az ügyfélszolgálat. De elsősorban az lenne a cél, hogy elkerüljük a csaló, kétes oldalakat és ne adjuk meg ott a bankkártya adatait.

        Válasz
  73. Kedves Zsolt!
    Azt szeretném megtudni, hogy prémium kártyát/csomagot, hogy tudnék standard kártyára/csomagra váltani.
    Köszönöm!

    Válasz
    • Az app-ban bal felül a profil ikonora kell menned, majd utána nyomj a ‘Csomag’ menüpontra, itt fent a ‘A csomagod’ alatt van, hogy Premium, arra nyomj rá, majd alul a ‘Csomagváltás’ gomb és utána legalul az ‘Alacsonyabb szintre váltás a Standard csom…’ menj rá. De:
      Fontos itt is, ahogy minden más fizetős Revolut csomagnál, hogy egy évre kötöd meg ezt a szolgáltatást, függetlenül attól, ha a havi fizetést is választanád. Ez azt jelenti, hogy egy éves hűségidő van. A csomag aktiválása után 14 napig le tudod mondani úgy a fizetős csomagot, hogy visszatérítik neked a csomag díját (akár hónapra akár egy évre fizetted ki), viszont ha a Premium bankkártyát megrendelted és kiküldésre került, akkor a kézbesítési díját levonják. 14 nap után, ha le szeretnéd mondani és a havi fizetést választottad, akkor 5000 Ft-ot kell kifizetned (egyfajta kötbér) és az adott hónapfordulóig tudod használni a Premium csomagot, majd utána visszaáll a csomagod arra, amire visszaléptél. Ha az éves fizetést választottad, akkor 14 nap után nem kapsz visszatérítést, a lemondásnak így nincs díja, de 12 hónapig fog élni az előfizetésed és utána visszaállsz arra a csomagra, amit kiválasztottál.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  74. Kedves Zsolt! A meghívás kapcsán érdeklődnék. A jelenlegi kampány keretén belül 15 000 ft-ot lehet kapni a meghívottak után. A teljesítendő listában az 5. és a 6. pontban is az szerepel, hogy teljesítsen a meghívott 3 vásárlási tranzakciót. A meghívottam teljesítette, az 5. pont be is zöldült, a 6. viszont még nem. Van ezzel még bármi tennivaló? Előre is köszönöm a választ.

    Válasz
    • Kedves Anett! Ahogy látod a 6. pontban, ott a válasz is. Várni kell, míg a meghívott mindegyik tranzakcióját a kereskedő visszaigazolja (tehát ahol fizetett) és elkönyvelésre kerül az összeg, ez pár napig eltarthat.

      Válasz
  75. Szia, van egy kérdésem. Az én app-omról hiányzik a „Send money” azaz, a „Küldés” opció. Megnéztem oldalakat, youtube-videókat, pontosan tudom, hol kellene lennie ennek az opciónak, és az én mobil app-omban nincs megjelenítve. Ilyen egyáltalán hogy lehetséges?? Töröljem az app-ot és töltsem le újra? Vagy mit tudok tenni? Vagy addig nem jelenik meg ez az opció, amíg nem adok hozzá egy hagyományos bankszámlaszámot? Ezt hol tudom megtenni?

    Köszi előre is!

    Válasz
  76. Szeretném megkérdezni, hogy a Metal előfizetés esetében mennyi a maximális összeghatár, ha eurora szeretnék váltani. Pl. lehet több mo Ft?

    Válasz
    • Kedves Judit! Premium és Metal csomagban is hétköznapokon a váltás korlátlanul díjmentes, nincs maximális összeghatár. Kivéve hétvége, akkor mindig 1% díj lesz felszámítva devizaváltáskor. Az app-ban devizaváltás előtt minden esetleges díj látható.

      Válasz
  77. Nálam is ugyanez a gond, amit Gergely és Szabó János is leírt

    “Ha több mint 0 Ft összeget szeretnél hozzáadni, igazold személyazonosságodat. Pár napja regisztráltam, azóta ugyanez van végig. Még egyszer sem tudtam feltölteni. Mi lett a megoldás?”

    Hiába módosítok a limiten a kártyánál ott beveszi és mégis ezt írja ki, ha utalni akarok.

    Válasz
    • Vagy hiányzik még a személyazonosság igazolása, valami kimaradt, vagy átmeneti technikai probléma, továbbra is csak azt tudom javasolni, hogy írni kellene a chaten az ügyfélszolgálatnak. Ha beírod azt, hogy ‘live agent’, akkor utána az üzenetedet élő ügyfélszolgálat fogja megkapni (és nem chatbot).

      Válasz
  78. Kedves Zsolt!
    Köszönjük a hasznos infókat! Az én kérdésem az lenne, h Revolutba tudunk e létre hozni vmilyen kripto valuta számlát? Ill Revolutbol tudunk e azt elutalni vagy más kripto számláról a Revolutba be utalni?
    Köszönöm
    Üdv
    Zsolt

    Válasz
    • Kedves Zsolt! Itt írok a cikkben a kriptokereskedés részéről, mi a gond a kriptokereskedéssel a Revolut-n belül, majd lejjebb mutatok pár kriptokereskedői platformot: https://martincsekzsolt.hu/revolut-minden-amit-tudnod-kell/#Revolut_kereskedesrol_fontos_tudnivalok_mielott_belevagnal
      De röviden nem, Revolut a felületet adja a kereskedésre, meg tudod venni és el tudod adni a kriptovalutát, egy másik fél végzi a kereskedést, igazából az árfolyamot veszed meg/adod el és nem magát a kriptovalutát, így azt nem fogod birtokolni. Ezért nem lehet konvertálni másik kriptovalutára, sablecoinra és nem tudod átküldeni másik kereskedői platformra, nem tudod walletba átteni stb…

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  79. Kedves Zsolt!

    Szeretném megkérdezni, hogy külföldön 1000 euró készpénzt lehet-e felvenni egyszerre a plusz 2% díj fejében. Ha nem akkor, hogy lehetséges ennyi kp-t felvenni.
    Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

    Válasz
    • Kedves Géza! A Revolut engedni fogja a készpénz felvételét, a kiadó ATM nem biztos, hogy ennyit egyszerre fog engedni. Szóval az ATM-től függ, ami jelezni fogja ezt, több részletben kell akkor felvenni az összeget.

      Válasz
  80. Kedves Zsolt!

    Hol találom meg a revolut általi bankszámlaszámot?

    Nem szívesen adnám meg a bankkártyám számlaszámát, mert nem elsődleges fizetés lenne. Ezért gondoltam, hogy a revolutra kérném az összeget.
    Érdemes-e erre a számlaszámra kérni a fizetést, ha a munkáltatónak nem okoz gondot a revolutra való utalás?

    Válasz
    • Kedves Ádám!A devizaegyenlegek számlaadatait úgy tudod megnézni, ha kiválasztod a megfelelő deviza egyenlegedet és mondjuk a zászló ikonra rányomsz. Ekkor látni fogod a számla adatait. Több devizaegyenlegnél ugyanazt a számlaadatot fogod látni. Ezzel nincs gond, ha eurót utalnak neked, akkor a Revolut-n az euró egyenlegedre fog kerülni az összeg, ha forintot, akkor a forint egyenlegedre stb…
      A fizetésedet kérheted a Revolut egyenlegedre, ha ezt a munkáltatód elfogadja és tudja teljesíteni.

      Válasz
  81. Revolut pénz hozzáadása a feltöltés túllépi az éves limitet ugrásnak feltöltési limit hez ami 0 hogy tudom ezt átállítani mert nem tudok feltölteni! Rosszul adhadtam meg valamit regisztrálásnál?

    Válasz
    • Üdvözöllek! Nekem is ugyanez van. Nem tudok feltölteni, mert „Ha több mint 0 Ft összeget szeretnél hozzáadni, igazold személyazonosságodat. Pár napja regisztráltam, azóta ugyanez van végig. Még egyszer sem tudtam feltölteni. Mi lett a megoldás?

      Válasz
        • Szia! Ahogy előző kommentben is írtam, ügyfélszolgálathoz kell fordulni. Egy valaki visszajelzett, hogy sikerült megoldani ezt. Valami plusz dolgot kellett még elfogadni/hozzájárulni, amit valamiért a regisztráció során nem kért a rendszer, ezután már működött a fiókban minden. Az app-ban, a chaten a ‘live agent’ kifejezést kell elküldeni és utána élő ügyfélszolgálathoz fog kerülni az üzeneted, amit írsz…

          Válasz
  82. Kedves Zsolt!
    A standard csomag 350.000 Ft-os ingyenes devizaváltási limitje naptári hónapra vagy a devizaváltás időpontjától értendő?
    Pl.ha január 31-én devizát váltok 350.000 Ft értékben és február 1-én ismét váltanék 350.000 Ft-ért,akkor ez utóbbi ingyenes?

    Válasz
    • Kedves Dénes! A cikkben így írtam erről: „…A különböző limitek hónapfordulókor nullázódnak. A hónapforduló dátuma mindenkinél egyedi, függ attól, hogy mikor regisztráltál. A hónapforduló dátumát és a limiteket meg tudod nézni a Revolut appban. Bal felső sarokban menj a profilod ikonjára, majd utána válaszd ki a ‘A csomagod’ pontot, ezen belül megtalálsz minden infót a ‘Készpénzfelvétel bankautomatából’ és a ‘Devizaváltás’ pontokban…” Üdv: Zsolt

      Válasz
  83. Szia Zsolt!
    Esetleg van valami infòd vagy tapasztalatod a plus dijcsomag esetén a vásárlási védelem „biztosításròl”? Mondjuk ha ellopják a telòm vagy osszetörik az iwatchom , mennyire macerás a kárrendezés illetve mi a folyamata?

    Előre is köszönöm! Tomi

    Válasz
    • Szia Tamás! Tapasztalatom így személyesen nincs. Amit így olvastam vagy látok a Revolut app-ban a biztosításnál, hogy van 50 eurós önrész, Revolut kártyáddal kell megvenni az adott elektronikuseszközt és akkor lesz érvényes rá a garancia, ha van valami, akkor angol nyelven kell kommunikálni és a biztosítás partnerrel, nem a Revolut-tal, gondolom a lopás van, akkor rendőrségi papír kel (gondolom azt angol nyelven) stb… nem tudom, hogy csak ezért megéri a Plus csomagra előfizetni és nem éri-e meg jobban még ha kicsit többe is kerül, egy eszközre más biztosítást, garanciát kötni…

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  84. Szia Zsolt. Egy szállást szeretnék kifizetni, de mivel most „erős” a forint, inkább azzal, mit euroval. Hogy csináljam, hogy ne az euro számláról vonja le? Nyissak egy euro széfet, tegyem be, hogy csak a forintot „lássa” ?
    Segítséged előre is köszönöm!

    Válasz
    • Kedves Csaba! Igen, beteheted egy széfbe az eurót, így ha fizetéskor nincs elegendő euró az egyenlegeden, akkor a forint egyenlegből fog váltani az aktuális árfolyamon (a széfből nem használ fel a rendszer semmit kártyás tranzakcióknál). Viszont ha hétvégén történik ez, akkor a váltás miatt 1% díjat felszámol a Revolut… érdemes lehet akár előre váltani, forint egyenlegedről az euró egyenlegedre váltani annyit, amennyibe a szállás fog kerülni és talán így egyszerűbb (persze itt is hétvégén 1% díj van a váltás miatt, hétköznap érdemes váltani). Persze kérdés, hogy a forint fog-e addig még erősödni, megéri-e akár az a pár forint (vagy kevesebb) eurónként…

      Válasz
      • Kedves Zsolt!
        Köszönjük a hasznos infókat. Szeretnem megkérdezni, hogy van-e limit a kártyás vásárlásokra? Például tudok-e fizetni egyszerre egy osszegben kártyával egy szolgáltatásért ami 750.000 forintba kerül?
        Köszönöm,
        Krisztak

        Válasz
        • Kedves Kriszta! Nincs limit, ekkora összeget ki lehet fizetni. Természetesen a kártya beállításában a Kártyalimit pontban legyen kikapcsolva.

          Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

          Válasz
  85. Kedves Zsolt!

    Azt szeretném megtudni, hogyha egy szállodába a revolut kártyával fizetek, akkor annak van limitje? Sehol nem látok erre vonatkozóan infót, hogy van e összeglimit a kártyás tranzakciókra, csak készpénzfelvételre és átváltásra.

    Előre is köszönöm a válaszát.

    Válasz
    • Kedves Júlia! Ki fogod tudni fizetni, így limit nincs, ha ki van kapcsolva (kártyára menj rá, Beállítások, majd Kiadási limit, Állapot – Kikapcsolva). Olyan előfordulhat, hogy letiltja a fizetést, ez a Revolut app jelzi, belépsz és feloldod, utána menni fog (ez ilyen biztonsági dolog miatt van, ami nem hátrány). Üdv:
      Zsolt

      Válasz
  86. Kedves Zsolt!

    Arról szeretnék érdeklődni, hogy ha magyar bankból szeretnék a „helyi”, angliai GBP számlára utalni GBP-t, akkor elég-e azt a számlaszámot és a hatjegyű branch kódot, mint SWIFT/BIC megadni vagy itt is IBAN formátum kell? Ha ez utóbbi, akkor azt hogyan tudom megkapni?

    Köszönöm a válaszát előre is.

    Üdvözlettel,

    Sikos Zsolt

    Válasz
    • Kedves Zsolt! A Revolut angol font egyenlegednél elérhető, helyi angol bankszámlaszám, de ott van az IBAN számlaszám is (a HELYI mellett a SWIFT feliratú fülre menj rá). Az, hogy milyen bankszámlaszámot kell megadnod a magyar bankodtól függ, hogy mit kérnek… szerintem IBAN bankszámlaszámot, de nézd meg vagy az ügyfélszolgálatnál kérdezz rá.

      Válasz
  87. Jó napot kívánok! már egy ideje keresem a lehetőséget, hogyan tudom megszüntetni a kártyámat de nem találom, mert országot váltottam, és nem kérhetem abba az országba ahol élek a régi kártyámat. Kérhetek szépen egy pontos leírást, hogyan tudnám megszüntetni a Revolutomat? Már annyi cikket s linket megnyítottam de egy sem vezetett oda, ami kell nekem. Egyszerűen csak bezárjam és megszüntessem a Revolutomat
    Köszönöm szépen előre is

    Válasz
  88. Kedves Zsolt,

    Érdekes és hasznos volt a leírásod és a hozzászólásokat is végig olavastam.
    Lassan 3 éve használom „standard” felhasználóként a Revolut szolgáltatásait. Két alkalommal külföldön, Cipruson és Bulgáriában használtam gond nélkül. Bulgáriában idén szeptemberben, és felháborodtam az ATM használaton. Gyakorlatilag Neszebár óvárosában 5-10 méterenként álltak az EuroNet ATM-ek (más bank ATM-je nem volt) és a 10-500 leva közötti kp felvételnél egységesen 7,xx leva egyszeri díjat számított fel. Természetesem minden kártya típusra. A szállást kp-ban kellett kifizetni :(. A külföldi utak között és azóta is online külföldi vásárlásoknál rendszeresen használon a Revolut kártyát (most éppen egy limitált kiadású „Sunset” Visa típusút) direktbe regisztrálva a PayPal-on és az AliPay-en.
    A kérdésem az lenne, hogy havi 50-100 ezer forinttal töltögetni és átváltva euróra, majd kivéve ATM-ből (ropogós euró bankjegyekben) mennyire és milyen módon érné meg, hogy egy kis euró kp megtakarítást létrehozzak. Azt írtad, hogy havi 75e Ft-ig hétköznap nincs kp felvételi költség és havi 350e Ft-ig nincs átváltási költség, de ezen kívül van-e még valami buktató?

    Egy másik kérdés, elég morbidnak hangzik, SZÉP kártyával fel lehet-e tölteni a Revolut egyenleget?

    Válasz
    • Kedves Albert! Igen az EuroNet ATM-eket kerülni érdemes mindenhol, mert magas díjai vannak…

      Standard csomagban igen, havi 75 000 ft értékben tudsz felvenni készpénzt. A készpénz felvétele bármelyik nap ingyenes, de ha átváltod a készpénzfelvétel pillanatában valamilyen devizára, akkor annak hétvégén van díja minden esetben (tehát 100 eurót vennél fel egy eurós ATM-nél, de nincs ennyi euród a Revolut számládon, hanem forintod van, akkor ebben az esetben a Revolut az adott árfolyamon automatikusan vált, a 100 eurót meg megkapod, ha ez hétvégén történik, akkor 1% díja lesz az átváltás miatt). Havi 350 000 ft-ig hétköznap nincs váltási díj, afelett hétköznap 0,5% díj lesz, hétvégén meg minden esetben 1%.
      A Standard csomagról itt tudsz még több infót olvasni: https://revinfo.hu/revolut-standard-csomag/

      Magyarországon eurót az OTP eurós ATM-eiből tudsz euró készpénzt felvenni, hogy hol találod meg ezeket az ATM-eket, itt találsz infót a Magyarország résznél, euró deviza készpénzfelvételnél: https://revinfo.hu/revolut-keszpenzfelvetel/

      Én szerintem SZÉP kártyával csak a megadott/regisztrált elfogadóhelyeken lehet fizetni és csak Magyarországon…

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  89. Kedves Zsolt!
    Még egy apró dolgot szeretnék tisztázni. A Revolut fiók/számla megnyitásakor megkaptam a díjjegyzéket is is e-mailben. Magyarországi székhelyről nyitottam standard számlát a díjjegyzék szerint azonban a havi díjmentes készpénz felvét 5 alkalom max 200 EUR/hó összeg. Tehát a limitet EUR-ban állapítotja meg, amely 200 EUR összeg Ft-ban ma már 80.000 Ft-ot is meghaladja. Honnan jön az általad említett 75.000 Ft/hó készpénz felvételi limit? Még egy korábbi alacsonyabb Ft/EUR árfolyamból?? Röviden a havi készpénz limit alapdevizában (esetünkben Ft-ban) 75.000 Ft-ban van megállapítva vagy 200 EUR-ban ill. annak mindenkori Ft ellenértékében?

    Válasz
    • Kedves Csaba! Ha magyarországi címmel hoztad létre a Revolut fiókodat, akkor forintban fogod fizetni az esetleges díjakat és forintban van a havi kvóta/limit is megállapítva. Ha az app-ban bal felül a kör alakú profilodra lépsz, majd utána a ‘A csomagod’ pontra mész, ott látni fogod a Készpénzfelvétel bankautomatából részt, ahol a havi ingyenesen felvehető készpénz limitet forintban adja meg és úgy számolja. Ha egy adott hónapban rosszabb a forint, akkor forintban kevesebb eurót vagy más devizát fogsz tudni felvenni, de ha csak forintban veszel fel készpénzt, akkor mindig 75 000 ft-t fogsz tudni felvenni díjmentesen (a Revolut részéről) havonta az ingyenes Standard csomagban. A csomagokhoz tartozó díjakat itt tudod megtekinteni, ebben már forintban vannak megadva: https://martincsekzsolt.hu/revolut-csomagok-dijai

      Válasz
  90. Kedves Zsolt ! Az előző kérdésemből kimaradt: az app. működik tableten is, vagy csak telefonon ?

    Válasz
    • Tableten nem tudom, hogy a mobil app-ot miként lehet használni (én ott még nem próbáltam). A Revolut fiókba böngészőben is be lehet lépni, de ebben az esetben nem minden funkció elérhető. A mobil app-ban lehet minden funkciót elérni.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  91. Kedves Zsolt ! Ha nyitok egy Revolut számlát, arra több belföldi kártyáról is lehet pénzt feltölteni ? Nekem van már egy ,az jól is működik, de szeretnénk egy másikat egy másik személlyel közösen, mindketten tennénk rá pénzt alkalmanként, de csak egy Revolutos kártyát használnánk. Sőt, esetenként előfordulna az is, hogy egy harmadik személy tenne rá pénzt. Ilyenkor mindenki a saját belföldi bankkártyájáról tud ingyenesen (mintha vásárolna) feltölteni ?

    Válasz
    • Kedves Ferenc! Minden Revolut fiók egy személyhez tartozik, mivel ez egy banki szolgáltatás. Minden személynek egy saját Revolut fiókot kell létrehoznia és a regisztráció során el kell végezni a személy azonosítást. Amikor a Revolut fiókodba bankkártyás tranzakcióval szeretnél pénzt feltölteni, akkor a saját nevű bankkártyáddal tudod, máséval a Revolut szabályzata szerint nem lehet. Persze lehet arról olvasni, hogy a rendszer ezt engedélyezheti, hogy más ember bankkártyájával is feltöltsd a saját Revolut egyenlegedet, de ha egyszer a rendszeren ez fennakad, akkor a Revolut fiókodat felfüggeszthetik… Mindenki létre tud hozni saját magának ingyenesen Revolut fiókot és a Revolut felhasználók egymás között ingyen tudnak pénzt küldeni, ami másodpercek alatt végre is megy.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
    • Kedves Zsolt!
      Remek a cikk, gratulálok. Kérdésem ha jelenleg magyar bankban forintban tartok nagyobb összeget (10+), amit szeretnék euróra váltani, majd jelen terveim szerint nyitni egy osztrák számlát és oda kiutalni, akkor melyik csomagot válasszam? Számíthatok-e extra költségekre? És ezt megismetelnem az év során még lehet párszor.
      Köszönettel Z. J.

      Válasz
      • Kedves Janó! Ha 10 millió forintra gondoltál és azt egyben szeretnél Revolut számlára tenni, akkor ez már egy akkora összeg, amiért a Revolut igazolást kérhet, hogy honnan van ez az összeg stb… ha jó ideje használod a Revolut-t, akkor mindenkinél más lehet ez a szint, de pár millió forint feltöltése és átváltása esetén én az ügyfélszolgálatnál chaten előtte rákérdeznék, hogy mi a tervem és mire számítsak, utánanéznek a profilnak és megírják, ha fognak kérni igazolást…
        Ekkora összeg átváltására a Prémium csomag érné meg valószínűleg, mert itt hétköznap korlátlan az átváltás és nem lesz díj felszámítva… ingyenes Standard csomag esetén havi 350 000 ft esetén nincs átváltási díj, afelett 0,5% díj lesz az átváltásra.
        SEPA országok bankszámláira ingyenes az euró utalás, így osztrák bankszámlára is Revolut-ról eurót ingyen lehet jelen esetben utalni…

        Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

        Válasz
        • Kedves Zsolt!
          Érdeklődni szeretnék, hogy a fentebb szóba került 10 milliós utalás esetén a prémium csomagot milyen hosszú időre kell fenntartani? Van minimum mennyiségű hónap? Ha 2 milliónként váltanék HUF-EUR-t, akkor is szükséges igazolás? Napon belül le lehet darálni ezeket az összegeket? A konverziós árfolyamról hol lehet aktuális számokat találni? Ugyanez érdekes volna az „egyéb költségek” vonzatában is.
          Előre is köszönöm a választ!
          F.

          Válasz
          • A fizetős csomagok egy évre vannak megkötve, akkor is addig tart a szerződés, ha a havi fizetést választod (az éves fizetés éri meg, mert az olcsóbb). Új felhasználóknál pl. a bankkártyás egyenlegfeltöltésnél változó összegeket szokott engedni a rendszer, nem lehet így tudni a napi limitet, de kiírja az app, ha túlléped a napi limitet. Van aki 1 millió forintot írt, van aki 1,5 millió forint, ami után a kártyás feltöltésnél jelzett az app, hogy a napi limitet elérte. Ahogy többször használod a Revolut-t, váltasz stb… ez a limit feljebb fog menni. Az, hogy mikor kér a Revolut valamilyen igazolást, így nem lehet tudni, érdemes ügyfélszolgálatot előre megkérdezni nagyobb összeg beküldése és váltása esetén, hogy lesz-e szükség valamire. Van aki elosztva töltötte fel és váltotta át és nem volt gond, de ezt így nem lehet tudni, hogy mindenkinél ugyanígy fogja engedni a rendszer…

            Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

  92. [Szerkesztve – törölve]
    Kérdésem: Ez a rémálom ugye nem vonatkozik az egyszerű átlag Revolut Standard-csomag felhasználókra ? Csak vállalkozókra ? Magyarországon a Revolut felhasználók száma 500 ezer és 1 millió között van.

    Válasz
    • Kedves Zoltán! Az idézet részt kiszedtem a hozzászólásodból, nehogy valaki véletlenül is félrevezessen, valamint ezt nem az én cikkemben olvastad. Ilyen nincs. Nem kell semmilyen Revolut, Wise számlát bejelenteni a NAV felé, ha magánszemély vagy olyan vállalkozó vagy, aki nem tartozik az áfakörbe és nem köteles vállalkozói számlát létrehoznia (ha vállalkozó vagy és áfakörös és egy Business számlát hozol létre a Wise vagy Revolut-nál, akkor az kell a NAV felé bejelenteni, de erről is egy könyvelő tud pontos és biztos információt adni).

      Válasz
  93. Kedves Zsolt!

    Nem rég megnyitott revolut fiókommal kapcsolatban két kérdésem lenne:
    1. Az alkalmazásból egy teljes kilépést követően ismételten be szerettem volna lépni, a szokásos 4 jegyű kód után mobilomra egy sms-t küldöt (6 jegyű bejelentkezési kód), amelyet azonban az alkalmazásban egyszerűen nem tudtam elküldeni (a kódot nem tudtam beütni). Többszöri próbálkozás és az e-mail cím újbóli megadása és annak érvényesítését követően valahogy sikerült belépnem. Mi a standard belépés menete?
    2. A számla bankátutalással történő feltöltéséhez kerestem a számla adatait. Az itt szereplő Litván IBAN szám egyedi (azaz az én számlámhoz kapcsolódik) vagy az a Revolut IBAN száma? Ha ez utóbbi (ezt feltételezem, mert mind a HUF, mind az EUR számlához azonos IBAN számlaszám található), akkor mi alapján történik a saját számlámon történő jóváírás? Egyszerűen a név alapján? Más egyedi azonosítót ugyanis nem találtam. S azt, hogy számláim közül mely számlán (EUR vagy HUF) írják jóvá, az egyszerűen az átutalás devizanemétől függ?
    Köszönettel:

    Válasz
    • Kedves Csaba!
      1. Ez lehetett egy átmeneti technikai probléma. Ha beléptél az appban és van PIN kódod a belépéshez, akkor utána csak ezt a 4 számjegyű kódot kell beírni és bent vagy. Teljes kijelentkezésre nem igen van szükség, telefoncsere esetén kell belépni teljesen inkább.

      2. Egyedi számlaszámot kap mindenki, saját neveddel (tehát ez nem gyűjtőszámla). Igen, több deviza egyenlegnél ugyanaz a számlaszámod és ha valaki eurót utal neked, a te számlaszámodra, akkor az az euró egyenlegedre fog kerülni, ha forintot, akkor a forintra stb…

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
        • Kedves Zsolt!
          Válaszod követően ismét bejelentkeztem az applikációba: Először kéri a regisztrációnál megadott tel. számot, majd a 4 jegyű kódot. Ezt követően jelenik meg az üzenete, hogy a tel. számra küldött 6 jegyű számot írjam be. SMS-ben meg is jön a 6 jegyű szám … – kötőjel – …, de mire beütném a számot, már be is léptet az alkalmazásba, azaz nem szükséges az elküldött 6 jegyű kódot megadnom. Tehát jelzi a belépési kód szükségességét, meg is küldi, de végül nélküle is be tudok lépni. Furcsálom, mert az SMS kód elküldése a revolutnak is költséget jelent. Persze hozzáteszem, hogy én a használat után az alkalmazásból tiszteségesen kilépek, nem csak bezárom az oldalt. Lehet, hogy ez a jelenség magyarázata? Ha szükséges, tudok screenshot-okat küldeni. Köszi még egyszer

          Válasz
          • Igen, ha teljesen kijelentkezel az app-ból, akkor lehet ez, hogy így kell belépned. Amikor az SMS-ben megérkezik a kód, akkor azt a telefon automatikusan be tudja írni, ilyen más alkalmazásoknál is fel szokta hozni, hogy a jövőben szeretné-e a felhasználó, hogy automatikusan kitöltse az SMS-ben érkező kódot, ez ilyen kényelmi funkció lehet… Sok más banki alkalmazás, oldal van, ahol mindig kell például SMS-ben kapott igazoló kódot beírni (ez inkább ma már a asztali gép/desktop böngészőben van) és ennek nem szokott külön díja lenni, gondolom a szolgáltatók ezt megoldják… De nem kötelező teljesen kijelentkezni a Revolut app-ból, erre van a 4 számjegyű PIN kód, ha bezárod az app-t vagy csak átlépsz egy másik app-ba és vissza a Revolut-ra, akkor mindig szokta kérni a PIN kódot az ismételt belépéshez/Revolut app feloldásához. A banki app-ok ezeket a belépéseket a készülékhez/telefonhoz kötik, ha másik készülékről jelentkeznél be (vagy más), akkor mindenképp kell a teljes belépés, de így nem látom értelmét mindig teljesen kilépni az app-ból és ismét belépni legközelebb, ez nem is olyan kényelmes szerintem. 🙂

            Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

  94. Kedves Zsolt!Szeretném kérni a segítségedet abban,hogy hogy tudok itthon OTP automatából eurot le venni a revolut kártyámmal?
    Csak Ft.opciót találtam az automatán!(facebookon többen írták hogy le tudtak venni eurót)Ott senki nem válaszolt a kérdésemre!köszönöm!Kriszti

    Válasz
  95. Kedves Zsolt!

    Hogyan tudok OTP-ről Revolutra utalni? Deviza átutalásként? Vagy belföldi átutalásként? Mert ugye bankkártyára utalni nem tudok, csak számlaszámra, az meg is van a Revoluton, de az OTP-ről nem tudom mi módon kell utalni? Mert ha devizában utalok az OTP-ról a Revolutram, akkor már nem si érte meg a Revolut. Vagy belföldiként utalok , vagy devizában de HUF-ban?

    Válasz
    • Kedves György! A Revolut egy nemzetközi, litván forint számlaszámot ad az ügyfeleknek. Erre egy magyar bankból, mint az OTP, nem lehet belföldi utalást indítani, nemzetközi utalást kell választani, aminek igen, magas költsége is lehet (ez ugye függ a küldő banktól). Tehát ha van az OTP bankszámlához bankkártya, akkor azzal fel lehet tölteni a Revolut forint egyenleget, kártyás tranzakcióként történik, így ennek díja nincsen az OTP felé és a Revolut sem számít fel díjat.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  96. Kedves Zsolt,

    Tegnap voltam kinn Nemetorszagban, es a nemet bankkartyamat benyelte egy automata.
    Most itthon vagyok 4 hetig, es szuksegem van a nemet szamlamrol Eurora.
    Van sima Revolut kartyam is.
    A kerdesem a kovetkezo: Ha a nemet szamlamrol elkuldok pl. 1000 Eurot a Revolut kartyamra, akkor van-e mod arra, hogy itthon Magyarorszagon Euroban keszpenz formaban ezt felvegyem?

    Válasz
  97. Nem tudod, a fizikális kártya megrendelésekor meg lehet adni szállítási /delivery/ címet, ahova kézbesítsék, úgy, hogy az eltérő az állandó lakcimtől?

    Válasz
    • Igen meg lehet adni, a kártya rendeléskor be lehet írni, hogy hova kézbesítsék.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  98. KEdves Zsolt,
    arról van infód, hogy Revolut euro számláról készpénzt (eurot persze) hol tudok felvenni itthon, illetve külföldön ennek van valami nehézsége? Köszönöm

    Válasz
  99. Szép napot!
    Nekem olyan kérdésem lenne, hogy ha van Revolut virtuális kártyám és hozzáadom a Google Wallet-hez, akkor fizikai kártya nélkül is tudom használni a kártyaelfogadó helyeken?
    A választ előre is köszönöm!

    Válasz
    • Kedves Balázs! Így van, hozzá tudod adni és a legtöbb esetben a PayPass működik tökéletesen az üzletekben. Előfordulhat viszont olyan eset, hogy a bankkártyaterminál fizikai kártyát kér.

      Válasz
  100. Kedves Zsolt!

    Igaz, hogy a Revolut és a Wise is kedvező áron vált, de a mindkettőnél vannak kedvező időszakok, amikor pár forinttal kevedsebbért sikerül devizát venni. Revoluton vásároltam Angol fontot a jelenlegi helyzethez képest még jó áron. Angol amazonról szeretnék vásárolni, ahol csak kártyás fizetési lehetőség van. Hogyan tudom a Revolutos virtuális kártyámat hozzárendelni a Revolutos font számlámhoz? Erre nem találtam beállítást. Ha letörlöm a meglévő eurós számlámat és a forint számlának 0 az egyenlege, akkor a font számláról fogok fizetni? Ha a Revolutban ez nem működik, esetleg a Wise-ban igen?
    Előre is köszönöm a válaszát.

    Válasz
  101. Kedves Zsolt!

    Nagyon örülök, hogy rátaláltam a cikkedre, mert sürgősen szükségem van egy (lehetőleg ingyenes) eurós számlára. Eddig számomra homályos volt a Wise és Revolut is, most már tisztábban látok. Kérdésem: Én kb. 2000 EUR-t tartanék a Revoluton, néha külföldi utazásokhoz és online vásárlásokra. Szerinted ez biztonságos annak tudatában, hogy nem nyereséges a cég és esetleg csődöt jelenthet a jövőben? Ha ez megtörténne, a litván garanciabanktól vajon visszakapnám ezt az összeget?

    Előre köszönöm válaszodat.

    Válasz
    • Kedves Anikó! Szerintem ez nem olyan nagy összeg, hogy ennyit nem tartanék (ennyit én is tartok a Revolut és Wise-n is), persze ha ez az összeg egyfajta megtakarítás, sok idő alatt összegyűjtött összeg, akkor lehet óvatosabb az ember. Akár lehet Revolut és Wise fiókot is nyitni és megosztva, mind a két helyen lehet tárolni eurót, ezt az összeget…

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni.

      Válasz
  102. Kedves Zsolt,

    Írtad, hogy nagyobb összegeket nem tartanál egyelőre Revoluton, akkor hol érdemes most parkoltatni a pénzt?
    Pár hónapja egy magyarországi ingatlan eladásból hozzájutottam egy bizonyos összeghez (+10m) ami most a ráfázol banknál pihen forint számlán. Ezt mindenféleképp szeretném átváltani CHF vagy USD be és kiülni kivárni ezt a „nehéz időszakot”, és ha majd eljön a szebb jövő befektetném. Jelenleg Franciaországban lakom dolgozom.
    Mit javasolsz? Lehet ebben az esetben jobb ötlet lenne a Wise, ha igen melyik csomagot „parkoltatásra”? Vagy az N26 vagy vegyem ki készpénzben és rakjam a malacperselybe ? 🙂

    Köszi a választ, üdv:
    F.Gábor

    Válasz
    • Kedves Gábor! Esetleg Franciaországban egy dollár alapú számlát nyitnék, ha lehet, akkor svájci frank számlát is, a Wise vagy Revolut-n váltanék és onnan utalnám be a számlákra… ekkora összeg esetén a Wise vagy Revolut beutalás/váltás előtt mind a két esetben írnék az ügyfélszolgálatnak, hogy mekkora összeget váltanék és hogy ennek nincs-e semmilyen akadálya, plusz valamilyen igazolás nem kell-e nekik stb… ha zöld jelzést adna az ügyfélszolgálat, azután végezném el a beutalást és a váltást. Az N26-ról nagyon sokat nem tudok, mert az Magyarországon még nem elérhető, de ahogy utánanéztem a német betétbiztosítási alaphoz tartozik 2016 óta, ahogy más német bankok és így 100 ezer euróig biztosítva van az ügyfelek pénze, az szerintem elég jó így, szóval én ezt az opciót is elfogadnám.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni.

      Válasz
  103. Kedves Zsolt!

    Olyan kérdésem lenne, hogy frissen regisztráltam egy Revolut Prémium számlát, ahol az 1. hónap ingyenes volt. Hol lehet beállítani, hogy egy összegben vonja le az éves díjat (ami 25000 Ft), és ne havonta 2500 Ft-okat vonjon le? Be lehet ezt állítani valahol az applikáción belül?

    Válaszod előre is köszönöm!

    Válasz
    • Kedves László! Teljes pontossággal nem tudom megmondani, mert én rögtön az elején egy évre előfizettem. De én itt nézném meg: Ban felül az appban menj a profilodra » Csomag » jobb felül van egy kis fogaskerék ikon, arra menj rá és ott látod a Számlázást, alatta, hogy havonta fizetsz, itt kellene szerintem tudnod évesre váltanod, ha erre van lehetőséged… ha nincs meg, akkor chaten írj az ügyfélszolgálatnak, angol nyelven tudsz írni nekik.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
      • Kedves Zsolt!

        Köszönöm, megtaláltam, ott volt a gomb, ahol mondtad 🙂

        További szép napot kívánok 🙂

        Válasz
  104. Kedves Ildikó!
    Revolut és Wise szolgáltatónál is lehet nyitni thai bat deviza egyenleget.

    Igaz a Revolut számlára forintot akár ingyen, bankkártyás befizetéssel/tranzakcióval is fel lehet utalni, míg ez a Wise-nál nem ingyenes.
    Ha netbankból utalnál be, akkor a Wise esetén egy saját egyedi, magyar forintszámlaszámot kapsz, arra be tudsz utalni, mint belföldi utalás, a Wise díjat nem számol fel, az utaló bankod lehet, hogy számol fel díjat és a magyar tranzakciós illeték is ott van.
    A Revolut esetén egy saját, litván nemzetközi forint bankszámlaszámot kapsz, így ide egy magyar bankból beutalni magasabb költséggel járhat, mert nem belföldi forint utalásnak számít. Revolut természetesen nem számít be a bejövő utalások után díjat.

    A Revolut appon belül, chaten elérhető ügyfélszolgálatot kínál, angol nyelven. A Wise chaten, emailes és telefonos, magyar nyelvű ügyfélszolgálatot is ad.

    Én személy szerint, ezek alapján valahogy a Wise felé húznék, igaz nekem mind a kettő szolgáltatónál van regisztrációm, kártyám…
    Érdemes lehet még akár Facebookon rákeresni csoportra, akik így Thaiföldre utaztak, ott tartózkodtak, rákeresni, megkérdezni ott, hogy mit használtak vagy YouTube-n is lehet keresni videókat erre.

    Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

    Válasz
    • Kedves Zsolt!

      Nagyon köszönöm a gyors, részletekre kiterjedő választ. Regisztráltunk is az oldaladon keresztül és már a Wise kártya is úton van. 🙂

      Válasz
  105. Kedves Zsolt,

    Fantasztikus összefoglalás, nagy köszönet érte! Nekem- totál kezdő felhasználóként az lenne a kérdésem, hogy addig míg nincs fizikai kártya, addig érdemes-e nagyobb összeget áthúzni a bankszámlámról (veszélyesebb-e vagy ilyesmi) Illetve lehetséges-e rögtön forintot euros vagy koronás számlára ,,tölteni”? Külföldre albi utaláshoz használnám.

    Ezer köszönet a válaszért!!

    Válasz
    • Kedves Kitti! Ha elvégezted a kért azonosításokat és van számlaszámod is, akkor be tudsz utalni. Ha forintot szeretnél a Revolut számlára utalni, akkor a forint egyenlegedre tudsz beutalni vagy bankkártyás befizetéssel feltölteni és utána ott át tudod váltani euróra vagy más devizára.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  106. Kedves Zsolt!

    Kérdésem a következő lenne az egész családnak csak 1 bankkártyája van, viszont szeretnénk 3 db Revolut kártyát igényelni, ebből 1 most 17 éves. Lehet ezt így igényelni, hogy a családnak csak 1 bankkártyája van és a 17 éves gyereknek junior kártyát kell mint szülő hozzátennem vagy hogy működik ez. Másik kérdésem nem fog gondot okozni, hogy 3 kártyát szeretnénk igényelni, de ehhez csak 1 bankszámlaszám van. Válaszát előre is köszönöm

    Válasz
    • Kedves Edina! Revolut szabályzata szerint minden 18 év feletti felhasználónak saját fiókjának, saját névre szóló kártyájának kell lennie, nincs társkártya szolgáltatás stb… A gyakorlatban persze előfordul az, hogy mondjuk egy személynek van egy fiókja, rendel még egy fizikai Revolut kártyát és azt más is használja… vagy ott a Curve szolgáltatása, ott lehet rendelni egy kártyát, amögé be lehet állítani a Revolut kártyáját és a Curve kártyát használja más valaki… 18 éves kor alatti személynek Junior kártyát tud igényelni a szülő, ehhez kapcsolód infók a cikkben megtalálható, link is van a Revolut oldalához.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  107. Kedves Zsolt!

    Nagyon köszönöm a sok, hasznos info-t, egy-két apró kérdés:
    1. Revolut, csak telefonos app létezik, ugye? Azaz asztali számítógépről nem, csak mobiltelefonról/tabletről kezelhető a revolut számla, jól gondolom?
    2. Magyarországi címről hoznák létre fiókot, de csak EUR devizában. A Revolut Ft-ban (alapdevizában) is létrehoz egy számlát, vagy csak abban a devizában, amiben egyenleget töltök fel? A kérdés a költségviselő számla ügyében merül fel, azaz az esetleg felmerülő költségeket mely számla viseli? Ha pl EUR-ban van egyenlegem, de Ft-ban merült fel költség (amelyben nincs egyenlegem, nem tudom van-e számlám Ft-ban lásd a 2. pont kérdését) mely számlára terhelik a költséget? Pl Standard dijcsomag esetén havi díj nincs, a kártyának viszont postázási költsége van. Azt rendeléskor, vagy azt megelőzően fel kell tölteni? Mert ha igen, akkor legalább egyszer a postaktg erejéig kell Ft számla egyenleggel.
    3. Bankkártyával történő EUR egyenleg feltöltésnél a bankkártyával fizetett összeg azonnal megjelenik a revolut EUR számlán? Ez nagyon jól hangzik, mert egyébként a kártyás fizetések elszámolása EUR esetében is 2-3 munkanap (addig csak zárolva van az indító számlán az összeg).
    4. SEPA fizetés esetén a SEPA szabály szerint az indítást követő 2. munkanap a kedvezményezett számláján (pontosabban a kedvezményezett bankjának számláján) jóvá kell irni az átutalt összeget. Ez itt is érvényes? Azaz garantálják a 2 munkanapos jóváírást? A SEPA átutalások aznapi indításához mi az ún. cut-off time, azaz mely időpontig fogad el a Revolut aznapi átutalás indítást (és így 2 munkanapos jóváírást)? Bankok esetén ezt Üzletszabályzatban rögzíteni kell.
    5. Hétvégi devizaváltás plusz díja: a revolut számla egyenlegétől eltérő pénznemben fizetek hétvégén kártyával, vagy veszek fel ATM-ből kp-t, a plusz átváltási díj erre az esetre is vonatkozik? Ahogy említettem a kártyás elszámolás 2-3 nappal később történik meg, de ebben az esetben a tranzakció (kártyás vásárlás vagy ATM felvétel) időpontja számít? Magyarul hétvégén kevésbé érik meg a revoluit kártyát használni számlától eltérő deviza esetén?

    Valahol olvastam, hogy ha erről az oldalról klikkelek számlanyitásra vagy az app. letöltésére, akkor te jutalékban részesülsz. Ezt kérlek erősítsd meg (linkekkel is), mert segítséged, válaszaid, tanácsaid mindenképpen díjazás érdemelnek.

    Üdvözlettel:
    Csaba

    Válasz
    • Kedves Csaba!

      1. Nem, desktopon (asztali gépről) is be lehet jelentkezni a fiókodba, onnan például tudsz utalni, váltani…

      2. Ha magyarországi lakcímet adsz meg és úgy regisztrálsz, akkor forint lesz a fiókod alap devizája, forint devizában lesz megadva a havi kvóták, ha előfizetnél, akkor annak a havidíja és olyat is befolyásolhat, ha mondjuk kártyával fizetsz és nincs a megfelelő deviza összeg az egyenlegeden, akkor utána az alap devizáról próbál váltani, itt írtam erről más infókkal együtt: https://martincsekzsolt.hu/revolut-minden-amit-tudnod-kell/#Revolut_kartyas_fizeteskor_melyik_deviza_egyenlegrol_vonja_le_az_osszeget
      Forint egyenleged így lesz alapból és 4000 ft-al fel is kell töltened az egyenlegedet. Euró devizaegyenleget és sok más devizában 1-2 kattintással létre tudsz hozni, ezeknek nincs költsége. Ha kártyát rendelsz, akkor annak a postai költségét forintban fogod fizetni, de az előtte feltöltött 4000 ft ezt bőven fedezi is.

      3. Igen, azonnal megjelenik a Revolut egyenlegeden az összeg, amit bankkártyás tranzakcióval feltöltöttél/befizettél. Plusz infó: Ugye szabály szerint saját névre szóló bankkártyával lehet feltölteni a Revolut saját egyenleget. Lehet látni fórumokon stb.. hogy ez más kártyájával is működik, de egy esetleges Revolut számla zárolás kockázatát is lehet csökkenteni azzal, ha ilyet nem csinál a felhasználó.

      4. Revolut-ról euró SEPA utalás másodperceken megtörténik és a Revolut át is utalja. A másik oldalon lehet késedelem, mondjuk ha beutalsz egy brókercég eurós számlára, akkor ott lehet pár óra, mire a bróker szolgáltató jóváírja. De tapasztalatom, hogy pl. spanyol vagy német bankok eurós számláira beutalva, már jön pár másodperc után az értesítés, hogy ott is van, a fogadó banknál a számlán. A Revolut jelzi is neked azt, hogy éppen hol tart az utalás, mikor érkezett meg a fogadó fél bankjába. De onnantól a fogadó banktól függ, hogy mikor jeleníti meg a számlán, ahogy az előzőekben írtam.

      5. Az átváltási díj akkor van egyszerűen, amikor devizaváltás történik a Revolut egyenlegeden… szóval ha más devizában fizetsz vagy veszel fel pénzt és ezért a Revolut-nak váltania kell valamelyik eltérő deviza egyenlegedről, akkor az átváltásnak minősül és hétvégén erre 1%-os díjat számol fel. Van ugye Standard csomagnál havi kvóta is, afelett hétköznap 0,5%-os díjat számol fel váltáskor. A 350 ezer ft-os kvóta nem érvényes hétvégén, akkor minden esetben díjat kell fizetni átváltáskor. Érdemes ezért akár előre váltani, hétköznap, ha betervezhető a hétvégi költés. De még egyszer, ebben a fejezetben ehhez is van hasznos infó: https://martincsekzsolt.hu/revolut-minden-amit-tudnod-kell/#Revolut_kartyas_fizeteskor_melyik_deviza_egyenlegrol_vonja_le_az_osszeget

      A cikkben bármelyik olyan linkre kattintasz, ami a Revolut valamelyik oldalára visz és utána elindítod a regisztrációt, abból igen, jutalékot kapok, köszönöm! 🙂

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
      • Kedves Zsolt!

        Nagyon köszönöm válaszaidat, különösen annak örülök, hogy nemcsak mobilkészülékre (pl Android), hanem asztali számítógépre is (pl Windows) is lelehet tölteni az alkalmazást.

        Üdvözlettel:
        Csaba

        Válasz
        • Nincs mit. Csak, hogy pontos legyen az infó, nem egy desktop alkalmazás van, hanem böngészőben, a Revolut oldaláról be tudsz lépni a fiókodba. 🙂

          Válasz
  108. Kedves Zsolt!

    Párszor átolvastam a leírásod a Revolut-ról. Amire nem találtam választ ( de lehet csak nem jól értelmeztem valamit), hogy miként tudom feltölteni a devizaszámlákat. Nekem csak K&H forint alapú folyószámlám van.
    Válaszod/segítséged előre is köszönöm.

    Válasz
  109. Köszönöm a reagálást, a facebookon már meg is van a válasz, hogy igen, az ATM helyi valutára vált, és azt ad ki. Tehát használható ott is a revolut. Csak azt nem tudom, hogy a számlámon levő 4 féle valutából melyikből fog váltani. / Végül ez nem annyira lényeges, majd valamelyikből vált, aztán ha lefogy róla, gondolom áttér egy másik valutára./

    Válasz
  110. Tunéziába készülünk. A tunéziai dínárra nem lehet váltani a Revolutban. A számlámon forintban, euróban és angol fontban tartom a pénzt. Azt szeretném tudni, hogy ha Tunéziában szeretnék dínárt kivenni, vagy dínárban fizetni, használhatom-e erre a kártyámat? Ha igen, melyik devizából fog váltani a bank?

    Válasz
    • Kedves Mária! Én nem jártam még Tunéziában. Interneten utánanézve a tunéziai dínár eléggé korlátozott, szóval tilos a bevitele és a kivitele az országból stb… gondolom ezért sem lehet ilyen devizában egyenleget nyitni (a Wise-nál sincs ez a deviza). Azt írják más oldalakon, hogy a dollárt és az eurót mindenhol váltják a bankok és így lehet a helyi valutához jutni. Én azt javasolnám, hogy ha nem utazási irodával szervezték le ezt (ha igen, akkor ugye őket kellene megkérdezni), akkor érdemes Facebookon valamilyen nagyobb Tunézia nevű Facebook csoportba belépni, ott érdemes a csoport keresőjét használni vagy egyszerűen ezt kiposztolni, ott biztosan vannak olyan tagok, akik mostanában voltak Tunéziában, biztos, hogy többen vannak, akik Revolut kártyát is vittek magukkal, van tapasztalatuk stb… 🙂

      Válasz
  111. Kedves Zsolt,

    csoportos beszedési megbízást lehet intézni Revoluttal?
    Előre is köszönöm válaszodat.
    Fábián Tamás

    Válasz
    • Kedves Tamás! Olyat be lehet állítani, hogy ismétlődjön az utalás, dátum alapján beállítható, naponta, hetente, havonta lehet ismétlődést választani. Ha forintot utalnál a Revolut-ról, akkor arra figyelj, hogy másnapra, de előfordulhat, hogy 4 munkanap is kell, hogy megérkezzen az utalás egy magyar forint számlára (ez függ a fogadó bankjától is).

      Válasz
  112. Kedves Zsolt! A kérdésem biztos nagyon amatőr, de csak nemrég kezdtem komolyan foglalkozni a témával. Nekem a Revolut részvényes felülete tetszik, hasznos, de a megvásárolt részvények biztonsága kérdéses. Hogyan tudom a Revoluton megvásárolt részvényeimet más, biztonságosabb szolgáltatóhoz „átvinni”?

    Válasz
    • Kedves Róbert! Sehogy, nem lehet átvinni/transzferálni a részvényeket, csak venni és eladni lehet, mivel azokat igazából nem is te birtoklod (a kriptovalutáknál ugyanez van). Ahogy a cikkben is írtam, harmadik fél, egy másik kereskedő kezeli ezt és tőlük veszi meg a felhasználó a részvényt, az árfolyamát igazából. Hosszútávon szerintem nem érdemes Revolut-n kereskedni. A megoldás, hogy amikor jó, el kell adni a részvényt és meg kell venni egy megfelelő tőzsdei kereskedési platformon (itt legyen meg egy regisztráció már, így rögtön meg tudod venni, ha nem szeretnél várni), pl. Interactive Brokers-en.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  113. Most (2022. szeptember) mi a legfrissebb a témában, hogy melyik bank veszi vásárlásnak és melyik készpénz felvételnek a feltöltést? Nagyon nem mindegy egy hitelkártya esetében, pláne, hogy már a banki utalás sem működik, mert nincs már magyar számla mögötte.

    Válasz
    • Szia! Sajnos ezt nem tudom megmondani, mert nem tudok letesztelni ennyi bankot. Szerintem Facebookon, a ‘Revolut közösség’ nevű Facebook csoportban tudsz keresni korábbi posztok között vagy posztold ki a kérdésedet, ott biztosan több olyan tag is van, akik különböző bankoknál vannak. A hitelkártyát nem tudom, hogy azzal mikén bánik. OTP és K&H sima bankkártyánál kártyás tranzakciónak veszi (nem készpénz felvételnek), tehát nincs költsége…

      Válasz
    • Szia! Thaiföldön még nem tudtam kipróbálni, de visszajelzések szerint működik, thai baht deviza egyenleget is létre tudsz hozni.
      Ezenkívül YouTube keresőbe írd be, hogy ‘revolut thaiföld’ és fogsz kapni olyan videókat, amelyben kitérnek erre is valószínűleg. 🙂

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  114. Kedves Zsolt!

    Revolut számlámra kb. két hete nem tudok belépni a telefonommal, mert a bejelentkezés során nem küldi ki az azonosító kódot tartalmazó sms-t. Már frissítettem az alkalmazást is, nem használt. Ugyanakkor más kódküldős appoknál simán megkapom az sms-t, a Revolut-nál viszont még megkésve sem érkezik meg az. Korábban is csinált már alkalmanként ilyet, most viszont úgy tűnik, ez a sztenderd eljárása irányomban. Mi lehet ennek az oka? Illetve hogy tudok kapcsolatba lépni velük az app-on kívül?

    Válaszodat előre is köszönöm!
    Üdvözlettel és Tisztelve munkádat: Imre

    Válasz
    • Kedves Imre! Próbáltad asztali gépen/laptopon/desktopon böngészőben a belépést esetleg? Ha úgy sem megy, akkor elvileg ezen az email címre lehet nekik írni (angol nyelven): feedback@revolut.com – ez az email címük található meg több olyan cikkükben, ahol ilyen problémák adódnak és fel kell velük venni a kapcsolatot. Személyes tapasztalatom nincs, hogy milyen gyorsan válaszolnak erről az email címről stb…

      Válasz
  115. Kedves Zsolt! Most kezdeném használni a Revolutot! Eddig Próbaként 20-30ezer ft töltöttem fel, mivel szimpatikus használnám a mindennapokban, hogy applepay-el rátenném a fizetésem! Viszont a kérdés mennyire biztonságos? Mert nem egy helyen olvastam, hogy csinál a Revolut, olyat, hogy zárolja a számlát hetekre, most az nem lenne szerencsés, ha a fizumhoz nem férnék hozzá. Kb 250-300ezret töltenék fel.

    Válasz
    • Kedves Antal! Az én személyes tapasztalatom az, hogy ekkora összegnél nem szokott gond lenni, főleg, ha ez folyamatos használatú. Ha rendben meg van a regisztráció, a hitelesítés is meg volt, akkor nem hiszem, hogy gond lenne… Igen, lehet olvasni ilyen esetekről, de elég sokszor a háttérben a Revolut nem megfelelő használata volt, trükközések akár vagy hirtelen nagyon nagy összeg lett feltöltve az egyenlegre, persze nem mondható 100%-ban tökéletesnek a Revolut rendszere, kockázat nem lehet kizárva és biztos előfordultak olyan esetek, hogy a rendszer hibázott… Ezért is, szerintem a Revolut számlát nem érdemes csak egyedüli bankszámlaként használni, egy kiegészítő számla legyen, amivel sok költséget meg lehet spórolni, de teljes vagyonomat ott nem tartanám, ha esetleg valami történne a fiókommal, a Revolut céggel magával, a rendszerével, akkor van más számlám is, ahova átmenetileg, a probléma megoldásáig hozzá tudok nyúlni. 🙂

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  116. Kedves Zsolt! Grúziába utazom, és nincs még Revolut-kártyám. Érdemes ott is ezt használni? Érvényesülnek-e az előnyei ilyen ritkább pénznemben is? Nem találtam információt arról, hogy van-e lehetőség lari-számla nyitására. Ha nincs, akkor forintszámláról vagy (Visa esetén) dollárszámláról érdemesebb fizetni? Utóbbinál ugyan nincs kétszeres átváltás fizetéskor, viszont forintos bankszámláról tudok csak pénzt küldeni rá. Melyik esetben kisebb a forintról dollárra váltás költsége, mielőtt lari lesz belőle?

    Válasz
  117. Kedves Zsolt! Nekem Standard kártyám van. Eddig csak úgy használtam, hogy normál bankos bankkártya használatával Ft-ot töltöttem fel, aztán amikor pl. külföldön fizettem vele, akkor aznapi árfolyamon megterheltek a HUF összeggel (+ hétvégén a jutalékkal). Lehetne ezt úgy is használni, hogy a rátöltött forintot átváltom EUR-ra és ugyanazzal a kártyával akkor az EUR egyenlegemet terhelnék meg? Ha lehet, akkor pl. hétvégi vásárlásnál van felszámolt jutalék? Köszi

    Válasz
    • Kedves Joli! Persze, hozd létre az euró deviza egyenlegedet a Revolut fiókodban, ha még nincs és bármikor tudsz átváltani a forint egyenlegedről más devizára. Ha hétvégén váltasz, akkor is lesz 1% felár, ezért érdemes előtte, hétköznap váltanod és akkor ugye nincs díja a havi kvótáig (350 000 ft). Arra figyelj, hogy ha csak 1 euróval kevesebb is van az euró egyenlegeden, mint amennyit kell fizetned euróban, akkor a forint egyenlegedből fog váltani a rendszer. Tehát ha 100 eurót fizetsz a kártyáddal és 99 euró van összesen az euró egyenlegeden, akkor a forint egyenlegedről fog váltani 100 eurót és a 99 euró megamarad az euró egyenlegeden…

      Válasz
  118. Kedves Zsolt!

    Nagyon köszi a részletes és informatív cikket és azt is, hogy ilyen aktívan segítesz minden hozzászólónak!

    Írod a cikkben, hogy neked gond nélkül ment a beutalás Revolut-ról Random-ra és IB-re is egyaránt. IB-re szeretnék beutalni én is, ahol az első notification-t még be tudom értelemszerűen állítani az IB felé, viszont a kapott utalási adatokkal már nem boldogulok.

    Az IB utalási adatai alapján a magyar illetőséghez kéne utalnom (Wire to), viszont a számlaszám nemhogy nem magyar, de még csak nem is egy IBAN számlaszám, hanem egy 8-9 jegyű szám, amit viszont a Revolut-nál nem tudok használni. Hiszen ha a Revolut-on azt állítom be, hogy magyar „cég”-nek utalok, akkor magyar illetőség miatt csak és kizárólag HU IBAN számot adhatnék meg.

    Ha megpróbálom azt, hogy ignorálom az IB leírását és a Beneficiary Bank-hoz utalnék, ami ugye amerikai JP Morgan, akkor a Revolut-ban be tudom állítani a US adatokat, a számlaszámot is be tudom írni (bár ott se tökéletes, mert több, mint 8-9 jegyet kér alapból, de mégis elfogadja így) és egy bizonyos ARA routing számot az IB-ről a Revolut-on be tudok írni – bár azt is teljesen más azonosítónak hívja. Így viszont elbizonytalanodtam, hogy biztosan jó helyre menne-e a pénz.

    Remélem érthetően írtam le a problémát. Tudnál ebben segíteni, hogy hol rontom el a folyamatot? Vagy esetleg mehet az utóbbi verzió, még ha nem is tűnik tökéletesnek, de át fog menni a pénz?

    Köszönöm,

    Attila

    Válasz
    • Kedves Attila! Ha eurót utalok be, akkor egy német, DE IBAN kezdetű számlaszámot kapok, így Németországot választom, ekkor írható be DE-vel kezdhető IBAN számlaszám, a vállalatnévhez azt írom be, hogy Interactive Brokers Central Europe. Dollár utalás esetén Egyesült Államok az ország, 9 számjegyű számlaszámot kapok, azt beírom, vállalatnévhez meg ugyanaz megy, mint az előzőben.
      Ha még nem utaltál be Revolutról, akkor talán hasznos infó lehet, hogy eurót bármennyiszer utalhatsz ingyen Interactive számládra, percek alatt megérkezik oda és kb. rögtön felhasználható az összeg kereskedésre. Dollár utalás esetén havi első utalás ingyenes, utána sem kerül sokba (most vmiért 0,3 dollárt mutat, de ez kb. 2,4 dolláros díj volt korábban…), viszont másnap érkezik meg az összeg az Interactive számlára és rögtön nem használható kereskedésre, 4 napot kell még erre várni (legalábbis nálam így van), ha sürgős, akkor lehet, hogy jobban megéri eurót utalni és az Interactive Brokers fiókban váltani dollárra…

      Válasz
  119. Kedves Zsolt!
    Volt régebben néhány kérdésem, amikre közben választ találtam, ezeket szeretném megosztani hátha hasznos valaki számára:

    A Revolut Junior kártya Mastercard, vagy Visa?
    Gyakorlatilag mindkettő, amelyiket épp küldi a cég, gondolom valamilyen kvóta szerint. Nálam a
    rendelésnél még Mastercard volt, de azután Visa-ra változott és az is jött meg.

    Xiaomi Pay-el használható-e a Revolut kártya?
    Próbáltam, nem működik (ügyfélszolgálat által megerősítve), egyébként ez igaz a Wise kártyákra is. A Curve viszont működik (MiBand 6 NFC vel biztosan, így gondolom a többivel is)

    Válasz
    • Kedves Áron! Az okát nem tudom, de technikailag megoldja a Revolut, ha euró érkezik a számlaszámra, akkor az euró egyenlegedre kerül az összeg, ha forint, akkor a forint egyenlegedre stb… A Revolut ügyfélszolgálatát kérdezd meg esetleg erről. 🙂

      Válasz
  120. Tisztelt Zsolt!
    Romániában ledolgozott 23 évem után az erre járó nyugdíjat a román állam Magyarországra csak Euró vagy Dollár alapú devizaszámlára utalja. A Revolut kártyához tartozó Euró számlaszám teljes értékű (azaz mondjuk mint egy OTP banknál nyitott Euró devizaszámla), tehát megadhatom ezt, hogy erre utalják azt a nagyjából 100 ezer forintnak megfelelő összeget? Jól értelmeztem (egyébként nagyszerű, áttekinthető, pontos írását), ezt az összeget aztán ingyen átválthatom Revolut-os forintszámlára, illetve innen utalhatom majd már meglévő OTP-s forintszámlámra?
    Régi módi nyugdíjasként aki a bankkártyáját is csak a havi egyszeri pénzfelvételre használja (jobb szeretem látni a pénzt, amit használhatok) érdeklődöm, nem szeretném ezt a kevés összeget is többszöri bankok és államok közötti átváltással terhelni, erre ajánlották ismerőseim a Revolut-ot!
    Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszát a remélhetőleg érthetően megfogalmazott kérdésemre!

    Válasz
    • Kedves Éva! A Revolut-nál egy litván banknál vezetett számlaszámot kap a felhasználó saját névre (az IBAN számlaszám LT-vel kezdődik). Ha erre tudnak utalni, tehát nem feltétel, hogy magyar banknál vezetett eurós vagy dollár számlaszám kell, akkor igen, tudnak utalni a Revolut számlájára. Ha az ingyenes, Standard Revolut csomagban van, akkor havonta 350 000 ft értékben tud átváltani díj nélkül hétköznap (hétvégén van egy 1%-os felár a váltásra). A Revolut forint egyenlegéről magyar bankszámlaszámra ingyen tud kiutalni, 1 napos az utalási idő. Ezután az OTP számláról fel tudja venni készpénzben az összeget.
      Igen, értem, hogy a készpénzt szereti inkább, viszont érdemes nem mindent abban tartani, mert nagyobb biztonságban lehet számlán az összeg, mint készpénzben… nehezebben lehet elveszíteni, ha ellopják, elveszíti az ember a készpénzt, azt elég nehezen lehet visszaszerezni, számlán tartott összegnél jobb a biztosítás, több minden védi az ott tartott vagyont stb…

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
      • Kedves Zsolt!
        Nagyon szépen köszönöm a kimerítő válaszát, sokat segített!
        Kívánom, hogy sokunknak tudjon ezentúl is hasznos tanácsokkal segíteni akár kérdéseinkre adott válaszaival, akár pontos, részletes cikkeivel!
        Tisztelettel Éva

        Válasz
  121. Kedves Zsolt!

    Ha Revolutról USD-t utalok amerikai bankszámlára, vannak-e köztes bankok, ami ugye költséggel jár?

    Válasz
    • Kedves Margarita! Ezen az oldalon meg lehet tekinteni a Revolut díjait a különböző csomagoknál: https://martincsekzsolt.hu/revolut-csomagok-dijai – Ingyenes Standard csomagban például a SWIFT típusú utalás, dollár esetében 1000 ft a díj. De ha nem SWIFT, akkor az első utalás ingyenes a hónapban, utána 150 ft a díj minden utaláskor. A Revolut app minden esetben kiírja az utalás előtt a plusz díjat, amikor megadod a számlaszámot ahova utálnál és utána az összeget, ott fogja mutatni, ha van díja az utalásnak és mennyi pontosan. 🙂

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  122. Kedves Zsolt!
    Az lenne a kérdésem, hogy a már meglévő Revolut számlámhoz/kártyámhoz tudok-e csinálni társszámlát/társkártyát a feleségemnek? Tehát hogy ugyanazt a számlát használhassa ő is, de külön kártyával.
    Válaszodat köszönöm előre is!
    Üdv
    Laci

    Válasz
    • Kedves Laci! A feleséged nevére szóló kártyát nem fogsz tudni igényelni, ahhoz a feleségednek is külön kellene regisztrálnia és külön fiókban kártyát igényelnie. Viszont tudsz plusz Revolut kártyát igényelni, csak annyi, hogy azon a te neved lesz rajta.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  123. Kedves Zsolt!
    Leendő ügyfeleim Revolutról utalnának Eurót a Wise Euro számlámra. Abban kérem a segítséged, hogy számukra ez jár-e vmilyen plussz költséggel abban az esetben, ha Angliából,valamint EU-n belüli országokból utalnak?
    Van-es költsége Magyarországon a Revolut és Wise közötti forint utalásoknak ?
    Köszönöm a segítséged!

    Válasz
    • Kedves Márta! Revolut euró egyenlegről Wise euró egyenlegre, ahogy minden SEPA ország eurós bankszámlájára, lehet utalni eurót, díj nélkül. Wise forint egyenlegre csak belföldről lehet utalni, mivel a Revolut forint számlaszáma egy nemzetközi számla, így onnan nem tudsz a Wise forint számlára utalni és fordítva sem lehetséges. De a Revolut forint egyenlegéről Magyarországon vezetett forint számlaszámra díj nélkül tudsz utalni.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  124. Köszönöm!
    Még egy kérdésem lenne:
    Revolut USD számláról utalnék USD-t Erste USD számlára
    Ez a tranzakció végrehajtható-e? Van-e díja, ha van akkor mennyibe kerül?
    Köszönöm segítséged!

    Válasz
    • Kedves Bea! Igen, végrehajtható. Az én tapasztalatom, hogy egy magyar bankszámlára dollárt utalva, utalásonként 2,61 dollár a díj. Ha korábban utalsz délelőtt, akkor nekem aznap még átdobja a Revolut az összeget a megadott banknak, ha később, akkor másnap szokott ez teljesülni.

      Válasz
  125. Kedves Zsolt,
    Tudnál segíteni, hogy hány éves kortól lehet önállóan regisztrálni, és hazsnálni a Revoult-ot?
    Köszönöm segítséged!
    Bea

    Válasz
  126. Kedves Zsolt!
    Kérdésem a következő:
    Lehet-e törölni a berögzített partner /saját bankszámla számot, ill. a hozzájuk tartozó SWIFT/BIC kódot a REVOLUT appban?
    Amiért kérdezem: A Budapest Bank – MKB fúzió után a bankszámla IBAN szám a rági maradt (BB), de a SWIFT/BIC már új (MKB). Az app azonban még a régit (BB) dobja fel, így az utalásomat az MKB rendszeresen visszautasítja. A számla adatok között nem találtam sem törlési -, sem átírási lehetőséget. A „szerkesztés”-nél a SWIFT nem jelenik meg…
    A válaszát előre is köszönöm:
    László

    Válasz
    • Kedves László! Lehet szerkeszteni vagy törölni is. Például a Revolut app kezdőlapján menj le az aljáig, ‘Legutóbbi’ fülnél látod, hogy milyen partnerekhez utaltál stb.. ha nincs ott, akkor menj az ‘Összes’ pontra, ha megtaláltad a partnert, akkor menj rá és akkor meg fog jelenni egy olyan rész, ahova be tudod írni az utalandó összeget, közleményt… de itt a partner neve mellett jobb felül van egy ikon, arra menj rá és utána megjelenik a partner adatai, itt vagy a ‘Szerkesztés’-re mész vagy az oldal aljén van a ‘Törlés’ opció.

      Válasz
      • Kedves Zsolt!
        Köszönöm a gyors választ. Jobb híján a régi bankszámla (BB) törlését és újra beírását választotta. Sajnos most is automatikusan illeszti be a (rossz / régi / BB-s) SWIFT kódot, Erre nem vonatkozik a szerkesztési lehetőség. Tehát vagy az MKB, vagy a Revolut a bújó.
        Tudne-e valamilyen linket a Revolut eléréséhez?

        Köszönettel
        László

        Válasz
        • És a törlés, majd új partner hozzáadása? – ezzel szerintem gyorsabban megoldódik, mint ha az ügyfélszolgálatot keresnéd meg ezzel…
          A chaten tudod elérni az ügyfélszolgálatot, de angol nyelven és elsőnek robot fog válaszolni.

          Válasz
      • Kedves Zsolt,

        A Wise számlámról (ide kapnám a fizetésem EUR-ban) tudok EUR-t feltölteni a Revolut számlámra? Mindkét helyen virtuális kártyám lenne. Működne a bankkártyás feltöltés ez esetben is?
        A Revoluton litván forint az alap számlám, de létrehoztam egy EUR számlát is (igaz, a számlaszám nem változott). Kell bármilyen esetleges átváltással számolnom vagy egyszerűen csak megtörténik a feltöltés EUR-ban?

        Köszönöm

        Válasz
        • Kedves Tamás! Wise fizikai kártyával (1-2 napja csináltam) és virtuális/digitális kártya adatokkal (ezt meg most 1-2 perce kipróbáltam) is tudok eurót hozzáadni díj nélkül a Revolut eurós egyenlegemhez. A Revolut euró egyenlegednél kezd el a hozzáadást, add meg a Wise kártya adatokat és ennyi igazából, feltölti a megadott euró összeget az egyenlegedre. 🙂

          Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

          Válasz
  127. Kedves Zsolt!

    Szeretnék a Wise HUF számlámról édesanyám Revolut HUF számlájára pénzt utalni. Amikor a Wise appban kitöltöm az adatokat: pénznem, email, név, IBAN, a Wise app az alábbi üzenetet írja ki: „WE cannot currently transfer funds via IBAN to the country this bank account is in.”

    A Wise appban választhatom a helyi számlaszámot is, de a Revolut ilyet nem ajánl fel, csak IBAN kódot.

    Érdeklődöm, hogy van-e arra mód, hogy Wise számláról Revolutra utaljak forintot?

    Üdvözlettel,
    Zoltán

    Válasz
    • Kedves Zoltán! Valószínűleg a Wise forint egyenlegről csak Magyarországon vezetett forint bankszámlára tudsz utalni. Egyébként a Wise forint egyenlegre, az ahhoz megadott forint alapú számlaszámra is csak belföldi bankszámláról tudsz beutalni. A Revolutnál litván nemzetközi számlaszám van a forint egyenlegnél is, ezért nem tudsz Wise és Revolut forint egyenlegek között utalni…
      De kérdezz rá a Wise ügyfélszolgálatán is erre, chaten, emailben is eléred őket, magyar nyelven.

      Válasz
  128. Kedves Zsolt!

    Az lenne a kérdésem hogy Magyarországon a kijelölt terminálokból tudok e felvenni eurót ha van euróm a Revoluton.

    A válaszod előre is köszönöm.

    Guszti

    Válasz
    • Kedves Guszti! Olvasói visszajelzések alapján az OTP-nek vannak euró valutás ATM-jei. Ott elvileg fel lehet venni díj nélkül eurót készpénzben. Persze a Revolut fiókodban, az előfizetéstől függően, lehet havi limit, ami felett fizetned kell már a Revolut felé a készpénzfelvételért, de a visszajelzések szerint az OTP ATM nem fog díjat felszámolni. Ha van itt valaki, akinek van tapasztalata, akkor kérem ossza meg itt hozzászólásban! 🙂

      Válasz
  129. Kedves Zsolt!

    Ha EU tagországból euróban érkezik utalás a Revolutra, akkor mi biztosítja hogy euróban és nem forintban fog érkezni? Elegendő ha van egy eurós számla megadva a Revolutban?

    Köszönöm válaszod!

    Válasz
    • Kedves Laci! Nem tudom, hogy jól értem-e a kérdesedet. Szóval ha van euró egyenleged/számlád a Revolut fiókodban, akkor annál megtalálod a számlaszámodat (ugyanígy, ha forint egyenleged van, akkor ahhoz tartozik egy forint számlaszám), ha erre a számlaszámra utalnak eurót, akkor logikusan az euró összeg a Revolut euró egyenlegedre fog megérkezni. Minden deviza egyenleghez egy saját egyedi számlaszám tartozik. Ha kiválasztod a deviza egyenleget, a 3 pontra nyomsz, majd kiválasztod a ‘Számla adatai’ pontot, akkor látni fogod a deviza egyenleghez tartozó számlaszámodat és más adatokat.

      Válasz
  130. Szia !

    Olyan gondom lenne, hog mikor utalni szeretnék a revolutra már az LT-s bankszámlaszámnál felkiáltó jelet tesz ki és sikertelen a müvelet…..tudsz valami megoldást …előre is köszönöm szépen !

    Válasz
    • Szia! Gondolom egy magyar vagy más bankból szeretnél utalni a Revolut számládra? Mivel a Revolut egy nemzetközi forint számlaszámot ad, így egy magyar kereskedelmi bankból nem egy belföldi utalást kell csinálnod, lehet, hogy ezért jelez az IBAN számlaszámnál az LT jelnél, mert csak HU-val kezdődő IBAN számlaszámot lehetne megadni. Szóval valószínűleg egy másik menüpontból kell elvégezni az utalást, kérdezd meg a bankodat, de azt is tudd meg, hogy mennyibe is fog kerülni az utalás, mert ez nem belföldi, hanem nemzetközinek számít. Ha van bankkártyád, akkor érdemes lehet kipróbálni a bankkártyás feltöltést a Revoluton, ezért nem kell fizetned a bankodnak és 20 ezer ft felett az állami tranzakciós illetéket sem kell kifizetned, amit egy utalásnál igen…

      Válasz
  131. Kedves Zsolt!
    A kérdésem az lenne, hogy pontosan hány éves korig használható a junior kártya. 17 éves kor betöltéséig vagy 17 évesen még használhatja és amikor betölti a 18-at, ott van a határ?
    Köszönöm szépen!

    Válasz
    • Kedves Lívia! A chates ügyfélszolgálatot megkérdeztem és azt válaszolták, hogy ahogy 18 éves lesz, a Junior számlát zárják. Junior kártyával nincs személyes tapasztalatom, ezért kérdeztem meg az ügyfélszolgálatot. Ez az eredeti válaszuk: „Yes that’s right the junior card will be closed once the child is 18 years.”

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  132. Kedves Zsolt!

    Köszi a részletes leírást, egy dologra nem találtam egyértelmű választ (bár lehet csak az én figyelmem kerülte el) ezért rákérdeznék.
    Ha pl Szlovákiában fizetek és van a fizetés összegének megfelelő összeg a Ft számlámon is és az EUR számlámon is, akkor melyikről fog vonni a rendszer?
    AZ EUR-ról mert az az adott ország használt pénzneme, vagy mindaddig a Ft számlát terheli és onnan vált amíg van ott elegendő összeg?
    Válaszod előre is köszönöm!

    Válasz
    • Kedves Gusztáv! Igen. Havonta az ingyenes Revolut csomagban 75 000 ft értékű devizát tudsz ATM-ből felvenni plusz díj felszámítása nélkül (persze a külföldi ATM felszámolhat külön díjat), az összegen felül meg 2% a Revolut díja. Ha nincs a megfelelő deviza a Revolut egyenlegeden vagy nincs megfelelő összeg, akkor váltani fog a Revolut és ennek is van egy havi limit, amíg ingyenesen vált, valamint ha hétvégén történik a váltás, akkor annak mindig van felára.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  133. Kedves Zsolt! Sokakhoz hasonlóan én is nagyon köszönöm az informatív, részletes leírást. Néhány kérdésem lenne.
    1. Péntek 23:00-tól kezdődik a hétvégi extra díj felszámolása, és vasárnap éjfélig tart. — Milyen időzóna szerint számolja a Revolut ezeket? Helyi idő, magyar idő, litván idő, greenwichi idő?
    2. A pénzfelvétel 75.000 Ft-ig és a pénzváltás 350.000 Ft-ig havonta díjmentes. — Mit jelent ezek esetében az egy hónap? Naptári hónapot? (Tehát ha június 29-én váltok 350.000 Ft-ot euróra díjmentesen, akkor ez július 1-én ismét díjmentes lesz?) Vagy a hónap = 30 nap? (Azaz ha június 29-én váltok 350.000 Ft-ot euróra díjmentesen, akkor ezt legközelebb díjmentesen július 29-én tehetem meg ismét?)
    3. A pénzváltásnál az 1000 font vagy 350.000 forint hogy értendő (hisz 1000 font nem egyenlő 350.000 forinttal)? Ha pénzt váltok, melyik összeggel számolhatok, hogy díjmentes lesz a devizaváltás?
    Nagyon köszönöm, ha választ kapok!

    Válasz
    • Kedves Tamás!
      1. Ez magyar idő szerint van, a 23:00-tól, infó itt van pontosan: https://revolut.ngih.net/y2bW9B
      2. Ez mindenkinél más, amikor regisztrálsz és aktív a fiókod, onnan lesz a hónapforduló. A Revolut app-ban ez követhető is, mikor van hónapforduló, hogy mennyi van még a havi limitből, váltásnál, ATM pénzfelvétel összegből…: App-ban bal felső sarokban a profilra kell menni, majd utána ‘A csomagod’ pontra kell nyomni. Tehát majd most ismét július 8-tól augusztus 8-ig fogok tudni 350 ezer ft értékben devizát váltani plusz díj nélkül hétköznapokon (az ingyenes Revolut standard vagy fizetős Plus csomagban).
      3. Amikor Revolutra regisztráltál, akkor regionálisan a profilodban beállítódik az alap deviza. Ha magyar címről regisztrálsz, akkor a forint lesz az alapértelmezett devizád. Ez alapján 350 ezer ft lesz az ingyenes váltás limit, és az ingyenes készpénzfelvétel limit 75 000 ft lesz. De ez számít akár a váltásnál is, ha pl. euróban fizetnél a Revolut kártyáddal, de nincs akkora euró összeg az euró egyenlegeden, akkor a következő egyenleg a forint lesz, amelyen megpróbál levonni és váltani, ha ott sincs annyi forint, akkor ezután nézi a rendszer a többi deviza egyenleget… itt írtam erről többet: https://martincsekzsolt.hu/revolut-minden-amit-tudnod-kell/#Revolut_kartyas_fizeteskor_melyik_deviza_egyenlegrol_vonja_le_az_osszeget

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  134. Szia,
    azt szeretném megkérdezni, hogy a virtuális kártyákhoz, hogy lehet pénznemet, vagy konkrét deviza számlát hozzárendelni rendelni? Ha van HUF, USD és EUR számlám is, mindegyiken elég összeg és az egyik virtuális kártyával szeretnék EUR-t fizetni, akkor hogy tudom ezt megtenni, melyik számláról fogja levenni a pénzt? Nem találtam ilyen beállítást… ez ügyben van tapasztalat? Köszi Szépen

    Válasz
    • Szia! Ahogy a fizikai kártyánál, úgy a virtuális kártyáknál sem lehet beállítani külön devizaegyenleget. Fizetéskor elsőnek arról a deviza egyenlegről vonja le az összeget, amelyben fizetsz. Ha nincs megfelelő mennyiségű deviza az egyenlegeden vagy nincs is olyan deviza egyenleg létrehozva, akkor utána a Revolut fiókodban alapként regisztrált devizában próbálja levonni/átváltani, ha magyar lakcímmel regisztrálták, akkor a forint egyenlegedről vonja le, de ha ezen sincs elegendő összeg, akkor utána arról a deviza egyenlegről, amelyen megtalálható a megfelelő összeg. Ez az infó itt található meg a Revolut oldalán: https://revolut.ngih.net/jWNRVv

      Válasz
  135. Kedves Zsolt!

    Horvátországban szeretnék revolut kártyával fizetni, ezért szeretném igényelni. Az lenne a kérdésem, hogy a revolut a banki eladási árfolyamoknál mindig kedvezőbb árfolyammal vált? Valamint Mastercard kártyával úgy nézne ki a külföldi vásárlás, hogy először eurora váltaná a forintot, aztán kunába, tehát 2 váltás lenne? Így pedig revoluttal egy váltás a banki árfolyamnál kedvezőbb kuna árfolyamon?
    Köszönöm a válaszod!

    Hajni.

    Válasz
    • Kedves Hajni! A Revolut inkább középárfolyamon vált, ezért is jobb a váltási árfolyam, mint egy kereskedelmi banknál. Nincs itt két váltás. Ezenkívül a Revolut fiókodban létre tudsz hozni már előre is horvát kuna egyenleget és oda előre is már át tudsz váltani, így amikor fizetsz Horvátországban és van elegendő összeg a kuna egyenlegeden, akkor automatikusan a Revolut onnan fogja levenni. Persze nem szükséges ez és akkor az aktuális árfolyamon fog váltani a Revolut a forint egyenlegedről, amikor fizetsz, viszont azt érdemes figyelembe venni, hogy hétvégén plusz díj van a váltásra, 1% a díj, ez ugye elkerülhető, ha hétköznap előre váltasz és feltöltöd a Revoltuban a kuna egyenlegedet. 🙂

      Üdv:
      Zsolt

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  136. Kedves Zsolt!

    Kezdő Revolut használó vagyok. Előre is elnézést a kérdésért.
    Forintot töltöttem a Revolut kártyámra. Hamarosan Svédországba, onnan pedig Dániába utazom. Ha mindkét országban szeretném a kártyát használni, akkor hozzak létre két új számlát (dán koronát és svéd koronát)?

    A forint számláról tudok áttenni pénzt a másik két számlára vagy ugyanúgy kell feltölteni, mint a forint számlára?

    Ha külföldön vásárolok, akkor automatikusan az adott ország devizanemét terheli, ergo érzékeli, hogy melyik számláról kell levonni az összeget vagy ezt külön be kell állítanom az appban.

    Illetve, ha nem hoznék létre új számlákat, csak maradna a forint számla, akkor azzal is tudok fizetni külföldön, csak rosszabbul járok anyagilag?

    Válaszodat előre is köszönöm!

    Válasz
    • Szia!
      Ha külföldön fizetsz, akkor nem kell olyan devizákban egyenleget létrehozni. Ha kártyával tranzakciót végzel el, akkor az aktuális árfolyamon a Revolut automatikusan elvégzi a váltást és a megfelelő forint összeget levonja az egyenlegedről.

      Ami viszont fontos, hogy hétvégén feláras a váltás, tehát 1% a díja. Ha ekkor fizetsz és vált a rendszer, akkor ennek lesz egy plusz díja.
      Ha külön nyitsz devizában egyenleget, akkor ugye az előzőt el tudod kerülni, mert előre váltasz. Valamint előre is tudsz váltani azért, hogy ha úgy gondolod, hogy pl. erős a forint és most éri meg…
      A Revolut csomagodtól függően havi kvóta lehet az átváltásnál, ingyenes csomagnál havi 350 ezer ft a havi limit, efelett hétköznap 0,5%-os díjat számít fel a Revolut. Minden hónapban van hónapforduló, akkor ismét 350 ezer ft lesz a limit…

      Nem kell külön beállítani az appban, ha Svédországban fizetsz egy boltban, a terminhál svéd koronát von le, akkor a Revolut ezt érzékeli és a svéd korona egyenlegedről veszi le az összeget. Fontos, hogy legyen annyi az egyenlegen, amennyit fizetsz, mert ha bármennyi is hiányzik, akkor a teljes összeget váltja és a forint egyenlegedről veszi le.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  137. Kedves Zsolt!
    Köszönöm a hasznos cikket. A következőben kérném véleményét. Jelenlegi Standard csomagomat Premiumra váltanám. Ez technikailag hogyan valósul meg? Az appban tudok váltani azt láttam, de új kártyát küldenek vagy az éves díj egyszeri befizetése után, ez a kedvezményes, már használhatom is a korlátlan átváltást? Ez lenne a cél, hiszen nagyobb összegnél úgy kalkuláltam, hogy ez még mindig jobban megéri, mintha bankban váltanék. Köszönöm szépen a választ!

    Válasz
    • Kedves Ildikó! AHogy átváltasz magasabb csomagra és kifizeted, onnantól a limitek megváltoznak a fiókodban, meg a többi plusz szolgáltatás is aktív lesz. A kártyádat ugyanúgy tudod használni. Az appban lépj be a profilodra bal felül, majd menj a ‘A csomagod’ pontra, ott a jelenlegi előfizetett csomagod van és azon belül látni fogok a ‘Limitjeid’ alatt az infókat.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Üdv:
      Zsolt

      Válasz
  138. Kedves Zsolt!

    Lesz-e április elsejét követően (forintban) a magyar számlaszámra küldött összegnek díja?
    Standard csomag!
    Köszönöm a választ.

    Válasz
    • Kedves István! Nálam a Revolut fiókban már most nincs ott a korábbi forintszámlaszám a Részletek pontban, hanem már csak a litván forint bankszámlaszám látható. A Revolut továbbra sem számít fel díjat a forint egyenlegre utalásra és a bankkártyás feltöltésre sem, viszont a bank, ahonnan utalsz/utalnak az a nemzetközi utalás miatt magasabb díjat számíthat fel, mert ugye nem egy belföldi forint számlára történik már az utalás.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  139. Szeretném megkérdezi, hogy nyaralás miatt dollárra váltottam a revolut számlámon lévő forintot, kérdésem az lenne, hogy ha külföldön ahol dollárban kell fizetnem, lesz e külön díja, illetve ha 1000 dollár fölött fizetek, annak lesz e plusz költsége?

    Válasz
    • Kedves Viktor! Ha a Revolut dollár egyenlegeden van összeg és Revolut bankkártyával szeretnél fizetni akár online dollárban valamit vagy valahol üzletben, akkor ennek nincs külön díja, sima bankkártyás tranzakciónak számít. Ha 1000 dollár felett fizetsz, annak sincs díja, ha van ennyi dollárod az egyenlegeden…

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  140. Kedves Zsolt! Előre is elnézést, ha más már feltette ezt a kérdést. Van bármi olyan jellegű lehetőség a Revolutnál, hogy egy számlát két fél is használhasson, két külön kártyával? Vagyis egy olyan családi helyzetre keresek megoldást – a Revolutnál – melyben a felek egy számlára minden hónapban áthelyeznek egy adott összeget, mely aztán mindkét ember számára elérhető, adott vásárlásoknál. Köszönöm, ha van erre bármilyen tanácsod, tipped! Üdvözlettel! E. Máté

    Válasz
    • Kedves Máté! Én 2 opciót tudnék adni.
      Az első, hogy egy adott Revolut fiókhoz több fizikai kártya is rendelhető. Az első kártya ingyenes (kiszállítási költsége van), második kártyának van díja is, igaz ez egy egyszeri díj. Ebben az esetben a két kártyát, csak a kártya tulajdonosa használhatja, ez az írott szabály, gyakorlatban/mindennapokban kérdés, hogy ki szokta ezt ellenőrizni boltokban, online vásárlásoknál…

      A másik opció, hogy egy Revolut bankkártya van, azt használja egyik fél és a másik fél meg a Curve kártya szolgáltatásra regisztrál. A Curve ingyen adja a bankkártyáját, és a Curve fiókban bankkártyák beállíthatóak fizetéshez. Oda a Revolut kártyát beállítod, az lesz az alapértelmezett és utána, ha a Curve kártyájával fizetsz, akkor igazából a Revolut kártyát terheli meg, de fizikailag ugye nem kell a Revolut kártyának nálad lennie… ha PIN kódot kér a terminál, akkor is a Curve kártya PIN kódját kell megadni… Van egy teljes leírásom a Curve-ről és ha itt regisztálsz, akkor kapsz 5 eurót, amit a Curve kártyás fizetéskor el lehet költeni, valamint az első 30 napban szinte minden Curve kártyával elvégzett vásárláskor a kifizetett összegből 1% visszajár… Curve cikk: https://martincsekzsolt.hu/curve-kartya-minden-amit-tudnod-kell/
      Curve regisztráció: https://martincsekzsolt.hu/curve

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni.

      Válasz
  141. Üdv, kérdésem az lenne, hogy hétvégi külföldön történő kártyás vásárlás esetén, ha forint számláról fizetek, a középárfolyamos váltás drágább lesz, vagy ez csak a hétvégi pénzváltásra igaz? Jobban járok-e, ha inkább nyitok egy euró számlát és arra forintot utalva átváltom hétköznap. (meddig tart, hány óráig pénteken a hétköznapi ingyenes váltás?)
    Vagy lehet, félreértem az egészet?
    Köszönöm szépen a választ!

    Válasz
    • Szia! Igen, hétvégén bármilyen devizaváltás esetén a Revolutnál +1% a díj. Ha hétköznap az eurós egyenlegedre átváltasz összeget, akkor erre plusz díj nincs, ha az aktuális Revolut díjcsomagodban nem léped túl a havi limitet vagy ha olyan előfizetéses csomagban vagy, ahol korlátlan az átváltás (de azoknál is van ez a hétvégi 1%-os felár devizaváltásnál). És akkor hétvégén, ha euróval fizetnél és az az összeg ott van az eurós egyenlegeden, akkor nem történik devizaváltás. Arra figyelj oda, hogy a Revolut jelenleg nem tud több devizaszámláról levonni, váltani. Így ha mondjuk 100 eurót kell fizetned, de az eurós egyenlegeden 90 euró van csak, akkor másik egyenlegből fog levonni és egyúttal váltani is… Péntek 23:00-tól kezdődik a hétvégi extra díj felszámolása váltásonként és vasárnap éjfélig van ez. (Revolut oldala erről: https://revolut.ngih.net/y2bW9B )

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  142. Kedves Zsolt,

    vállalkozásunk részére készülök Revolut számlát nyitni. A biztonságosabb online fizetések mellet fő cél, hogy csökkentsem a cég banki költségeit. A deviza átváltási előnyök egyelőre irrelevánsok, de az átutalási költség minimalizálása fontos lenne. Ha jól értem, ennek viszont csak akkor van értelme, ha nem a hivatalos céges számláról utalgatok át a Revolutra, hiszen ez esetben ugyanúgy kifizetem az átutalási költségeket. A cégnek van bankkártya terminálokon keresztül befolyó bevétele. Kérdés, hogy beállíthatom-e a Revolut számlát fogadó számlának (nyilván ez a terminál üzemeltető cégtől függ, hiszen külföldi számlát adnék meg), ill. hogy ez esetben meg kell-e fizetni a bejövő tételek után az 1% + 80 Ft online fizetések elfogadásáért felszámított díjat? Segítő válaszodat előre is megköszönve, üdv

    Válasz
    • Kedves Gábor! Én jelenleg a Revolut Business helyett, a Wise Business szolgáltatását ajánlanám (https://martincsekzsolt.hu/wise-business). Ott egyedi forint számlát kapsz, lehet, hogy több kényelmi funkció is van, arról bővebben itt írtam: https://martincsekzsolt.hu/wise-business-szamla/
      Ezenkívül Billingo számlázóval is már összeköthető a Wise. Valószínűsítem, hogy erre a számlára érkezhet bevétel, csak annyi, hogy mint egyedüli céges számla nem elfogadott, mert egy magyar székhelyű bank céges számla szükséges (nem vagyok könyvelő, lehet, hogy valami már ezzel kapcsolatban változott). Ha sok a céges kiutalás, akkor éri meg ugye Wise/Revolut számlát használni, mert kevesebb a tranzakciós díj. Ha a magyar céges számláról nagyobb összeget mozgatsz/utalsz át egyszerre, akkor úgy lehet, hogy olcsóbb lesz… de gondolom az lenne a legjobb, ha bevételek rögtön a Wise számlára érkeznének be…
      Én nem vagyok Bt vagy Kft, így nem tudom, hogy mik a szabályok erre, de azt látom, hogy nekem már utaltak cégek Wise Business számláról…
      A Wise-nak egy jobb és magyar nyelvű ügyfélszolgálata is van, elérhetőek emailben, telefonon is, érdemes szerintem őket is felhívni vagy írni nekik, szerintem van nekik is tapasztalatuk cégek esetén, Magyarországon is. 🙂
      Itt vannak az elérhetőségek: https://martincsekzsolt.hu/wise-ugyfelszolgalat

      Lehet, hogy jelenleg a Revolut Business szolgáltatás pár dologban olcsóbb, de nincs jelenleg magyar nyelvű ügyfélszolgálatuk, forint gyűjtőszámlát adnak és azért olcsóbbak jelenleg a díjaik, mert befektetésekből működik a cég, nem termelt eddig nyereséget, ezekkel jó tisztában lenni csak. 🙂

      Abban nincs tapasztalatom, hogy meg kell-e fizetni a bejövő tételek után az 1% + 80 Ft online fizetések elfogadásáért felszámított díjat, erre gondolom a terminál üzemeltető tudna válaszolni… 🙂

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
      • Kedves Zsolt,

        nagyon köszönöm az infókat, és hogy megosztottad tapasztalatodat, véleményedet.

        Időközben gondolkodtam, és elképzelhető, hogy az online fizetések elfogadásáért felszámított díj akkor van, ha bankkártyás fizetés történik közvetlenül a Revolut számlára – pl. webshop.

        A terminál üzemeltető díját biztosan nem lehet megúszni, de ezzel tisztában vagyok.

        Még egyszer köszönöm,
        üdv: Gábor

        Válasz
  143. Kedves Zsolt!

    A 16 éves lányom már nagyon szeretne egy saját bankkártyát.
    Hány éves kortól lehet Revolut számlát nyitni?
    Ha csak 18 éves kortól, akkor hogy lehet azt megoldani, hogy legyen egy saját kártyája, és arra közvetlenül lehessen pénzt utalni?
    Válaszod előre is köszönöm.

    Válasz
    • Kedves Attila! 18 éves kortól lehet Revolut számlát nyitni, így a lányának egy Junior kártyát lehet csak rendelni. Ez úgy történik, hogy neked, felnőttként kell regisztrálni a Revolutra, az ingyenes Standard csomagban egy Junior kártya igényelhető mellé. További információk: https://revinfo.hu/revolut-junior/

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  144. Kedves Zsolt! A cikk végigolvasása után konkrét problémával fordulnék Önhöz. Egy félévet szeretnék Lengyelországban tölteni Erasmus hallgatóként, amellyel jár kb. 2500 euro ösztöndíj. A szerződésben szükséges megadni a bank nevét, Clearing/BIC/Swift számot és bankszámla/IBAN számot. Ön szerint hogyan lenne a legkényelmesebb és leggazdaságosabb: nyitni egy devizaszámlát (K&H Banknál tudok ingyenesen) majd innen feltölteni az eurot Revolutra (bankkártyás fizetéssel vagy banki átutalással) és ott váltani zlotyra vagy egyenesen a Revolutra kérni az euro utalását és azon belül váltani zlotyra?
    Válaszát várom és előre is köszönöm.

    Válasz
    • Kedves Kristóf! Azt nem tudom, hogy nem magyar banknál vezetett devizaszámlát is meg lehet adni az Erasmusnak (szerintem igen), mert akkor a K&H banknál én nem is nyitnék devizaszámlát… Mivel onnan átutalni a Revolut számlára, utalási költségbe fog biztosan kerülni… ha meg kártyával akarsz feltölteni összeget, akkor a devizaszámlához kell kérned bankkártyát, gondolom azt már nem ingyen adják… szóval Revolut-ban névre szóló euró alapú számlaszámot kapsz, IBAN számlaszám, Swift kód stb… utána megnyitod a lengyen zloty egyenleget is a Revolut profilodban és oda át tudsz váltani…

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  145. Szervusz Zsolt!

    A Revolut regisztráció alkalmával Standard fizikai kártyaként Visa kártyát ajánl fel, én viszont jobban szimpatizálnék MasterCarddal. Egy Q&A oldalukon azt írják, h nincs lehetőség márkaválasztásra regionális okok és kártyadizájn választás miatt.

    Nem lehet ezt valahogyan kikerülni, h mégis MC kártyát kapjak kézhez? Gondolok itt hasonlóra, mint pl. külföldi cím megadása (itt a telefonszám miatt már bukta, de ez csak egy példa lenne), vagy pl. Plus kártya design rendelése, majd váltás standard csomagra.

    Válaszodat előre is köszönöm!

    Válasz
    • Szia Péter!

      Nem tudok ilyenről. Tovább nem tudom, hogy mivel jobb egy Mastercard, mi a különbség…, ezt a Visa kártyát is elfogadják online vásárláskor, fizikai üzletekben. De ha te tudsz valami extra előnyt a MasterCard típusú kártyáknál, akkor írd meg, mert érdekel. 🙂
      Vagy ott a Wise, az MasterCard kártyá ad, teljes útmutató cikkem a Wise-ról: https://martincsekzsolt.hu/wise-minden-amit-tudnod-kell/

      Válasz
  146. Kedves Zsolt,

    Boldog Új Évet!

    Standard Revolut számlánál megadhatok társtulajdonost, van lehetőség két telefonról ugyanazt a számlát használni illetve lehet egy Standard számlához két kártyát igényelni?

    Válaszodat előre is köszönöm!

    Válasz
    • Kedves Zsófi! Boldog új évet Neked is! 🙂 Nincs tapasztalatom ebben, de azt olvastam fórumokon, hogy lehet több telefonon is ugyanazzal a fiókkal bejelentkezni. Viszont ugye egy telefonszámhoz van kötve, így amikor egy új telefonon telepíted és lépsz be az appba, akkor van az sms igazolás, azt a másik telón kapod meg, a kódot, majd azt beírod az új telefonban. Valamint azt írták mások, hogy egyszerre nem lehet bejelentkezve a két telefon az appban. Ugye a Revolut két külön személynél két külön regisztrációt vár el. Lehet több fizikai kártyát is igényelni egy felhasználónak, összesen hatot (plusz kártyáknak díja van kb. 2200 ft a kártya és még a kiszállítási díj), de a Revolut itt azt írja, hogy mindegyik kártyát a tulajdonosa használhatja csak…

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  147. Szia Zsolt!

    Hamarosan lejár a kártyám, írja a rendszer, de nem találok olyat, hogy megrendelés.
    Hol keressem.

    Köszi! W. Ádám

    Válasz
    • Szia Ádám! Nem tudom, hogy mennyi idő után jár le a kártyád, de elvileg 28 nappal korábban már küld értesítést a Revolut és meg lehet rendelni az új kártyát. De kérdezz rá az ügyfélszolgálatnál, a chaten erre. 🙂

      Üdv: Zsolt

      Válasz
  148. Kedves Zsolt! Ha a Revoluton ingyenes számlát nyitok és nagyon ritkán használnám. Tétlenségért,
    a számla nem használatért vonnak le valamilyen címen díjat a számláról?

    Válasz
    • Kedves Csaba! Nem vonnak le díjat ilyenért.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  149. Nálam is ez volt. A születési dátum után kell egy pontot tenni, utána aktív lesz a tovább gomb.

    Válasz
  150. Kedves Zsolt,

    Ajánlaná a Revolutot mindennapi folyószámlahasználatra? Fizetés érkeztetése, általános bankszámlahasználat, utalások stb, akár nagyobb összegű egyenleggel is.

    Kissé bizalmatlan vagyok.

    Köszönöm.

    Válasz
    • Kedves Gábor! Ha a cikkemet végigolvasod, akkor több olyan információt kapsz szerintem, amelyek alapján erre tudod a választ. 🙂
      Azt nem javaslom, hogy csak a Revolut számlád legyen. Nagyobb összeget sem tárolnék itt, de egyébként más banknál sem tartanék csak egy helyen minden megtakarításomat stb…
      Kérdés, hogy forintban kapod-e a fizetésedet? Mert ha igen, akkor ugye a Revolut egyelőre forint gyűjtűszámlát ad, a munkáltatónak utaláskor meg kell adnia közleményben az egyedi referenciaszámodat is, de van ahol alapból gond az is, hogy nem magyar címen bejegyzett a bank stb…
      De egyébként utalásokhoz használható, mindennapi bolti vásárlások, devizaváltásos fizetések, nyaralás stb…
      Nagyobb összeget nem tartanék a Revolut-n, persze kinek mi a nagyobb összeg… mondjuk én max. fél millió forintot tartanék vagy ennyit forgatnák át havonta a Revolut-on… De persze kinek mi. Ha üzletileg nézem, akkor én inkább a Wise-ban bíznék meg, ahol igen, több díj is van, de évek óta nyereséges vállalkozás, idén tőzsdére is lépett, szemben a Revolut-al, ami még egyelőre nem termel nyereséget. Wise-ról szóló cikkemet itt találod: https://martincsekzsolt.hu/wise-minden-amit-tudnod-kell/

      Válasz
  151. Igazad van pontosan ez volt a hiba. Hogy másnak is tanulság lehessen később:

    A Payoneer-nél (Withdrawal Bank Account) országnak Lithuania-t kellett beállítani, nem Hungary-t és úgy már elfogadja a 20 számjegyű (LT68…) Revolut számlaszámot amit az appban kiír.

    Válasz
  152. Kedves Zsolt!
    Ha olyan pénznemben fizetek, amit a Revolut jelenleg nem kezel (pl. sri lanka-i rúpia), akkor a Ft egyenleget használjam vagy előbb váltsak át USD-re?
    Kösz, Gábor

    Válasz
    • Kedves Gábor! Erre biztos választ nem tudok adni, a Revolut-nak írj chaten. Azt nem tudom, hogy a kártyás fizetésnél a Revolut tud-e olyan devizában is váltás végezni, amiben egyenleget nem lehet létrehozni… én szerintem az történne, hogy Sri Lankán fizetnél a kártyával, akkor a forint vagy dollár részből vesz le az ottani terminál az üzletben és annak a terminálnak a bankja fogja átváltani a forint vagy dollár összeget rúpiára… ilyenre egyébként kell figyelni egy eurós fizetésnél is, mert vannak olyan külföldi terminálok, amelyek felajánlják, hogy HUF vagy EUR-ban legyen fizetve, itt mindig azt a devizát kell választani, amivel ott fizetsz, tehát eurót, akkor fogja a Revolut, Wise váltani, egyébként a HUF választásánál a terminál, külföldi bank fog váltani, ami már nem olyan jó…

      Válasz
  153. Kedves Zsolt!
    A Revolut számlára készpénzt lehet feltölteni? Vagy minden képen szükség van a másik bankszámlára amiről ráutalok.

    Válasz
    • Kedves Árpád! Nincs lehetőség, mivel a Revolut-nak nincs bankfiókja vagy ATM-je. Bankszámlaszámot kapsz, így arra lehet utalni. Ezt vagy te teszed meg egy másik számláról/bankkártyával vagy más, ismerős, családtag stb… tud utalni mondjuk rá.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  154. Kedves Zsolt!
    Kipróbáltam a részvény vásárlást a Revolut-on keresztül. A kérdésem az, hogy ha eladom az egyik megvásárolt részvényemet és nem szeretnék helyette már újat venni, akkor hogyan tudom az eladás után járó összeget visszautalni a befektetési számlámról a normál számlámra?
    Köszönöm

    Válasz
    • Kedves Éva! Nem használom a tőzsdei részt a Revolut-ban, így erről személyes tapasztalatom nincs. Próbáltam utánanézni és YouTube videók alapján azt láttam, hogy van egy Withdraw feliratú gomb, és azzal lehet kivenni a megfelelő összeget, majd az kerül fel a Revolut számlára, amit utána már el lehet utalni, költeni stb… talán ez a videó segíthet: https://www.youtube.com/watch?v=tNhWgRnHG10

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  155. Üdv mindenkinek! Nekem is pont ez a bajom! Szuper lenne ha valaki tudna erre megoldást. Én a netet böngészem 2 napja és nem találtam semmit. Én szívesen átváltok magasabb szintre is ha valaki azt mondja hogy ott működik.

    Válasz
    • Kedves Ágnes! Itt található a fiók bezárásának leírása: https://revolut.ngih.net/LXmg43
      Legyen felrakva a Revolut app legfrissebb változata. Utána be kell lépni, bal felső sarokban a felhasználó fiókra kell menni, majd le kell görgetni a végéig és ott lesz a ‘Close account’ pont, arra kell nyomni, majd még egyszer a ‘Close account’ pontra kell menni és utána követni a dolgokat.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  156. Kedves Zsolt!
    Köszi a részletes tájékoztatót, nagyon hasznos!
    Egy kérdés, ami nem teljesen világos: ha neten vásárolok ahol euroban van az ár. Ha nekem van euros Revolut számlám is és mondjuk a vásárlás előtt átváltok forintot az eur számlámra, akkor a vásárláskor automatikusan ez eur számlámról vonja le az összeget?
    Köszönöm a válaszodat!
    Gábor

    Válasz
    • Kedves Gábor!
      Igen, ha van euró összeg a Revolut euró számlán, akkor onnan vonja le közvetlenül, ha nincs, de mondjuk van forintod a számlán, akkor automatikusan a Revolut a jelenlegi árfolyamon vált és levonja a megfelelő forint összeget. Tehát nem kötelező a vásárlás előtt a Revolut app-ban átváltani forintról eurót. 🙂

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  157. Kedves Zsolt!

    Köszönöm a hasznos tájékoztatót. Több kérdéssel fordulok hozzád:

    1. EUR számlára történ utalás:

    Most először fog átutalás érkezni a REVOLUT EUR számlámra EU tagország bankjából EUR-ban. A számlaadatoknál csupán a kedvezményezett, az IBAN szám, és egy általános közlemény (REVOLT21) jelenik meg.

    A cég további adatot (cím, SWIFT kód) kér a bankról, de itt gyakorlatilag nincs ilyen információ. Ez az információ megtalálható valahol?

    Milyen információ megadása elegendő, hogy biztosan a REVOLUT számlámra érkezzen az összeg?

    2. EUR készpénzfelvétel:

    Magyarországon fel tudok venni valamelyik ATM-ből ingyenesen 200 EUR-t havonta, vagy mivel a helyi pénznem más, így mindenképp díjat fognak felszámítani? Érdemesebb EUR övezetben kivenni a készpénzt?

    Köszönöm a válaszod!

    Válasz
    • Kedves Nikol!
      1. Az nem az általános közlemény, ha az EUR számlád adatait nézed, hanem a BIC kód, ami annyiban különbözik a SWIFT kódtól, hogy 8 karakter és ha SWIFT kódot adunk meg, akkor 11 karakterre kell kiegészítenünk, három darab X-el. Tehát a Revolut SWIFT kódja ez: REVOLT21XXX

      A bank címet tudtommal nem kell megadni utalásoknál, talán ezért sem írják, de Google-ből ez az infó jött be a Revolut olyan oldaláról, ami jelenleg nem létezik/tölt be nálam:
      7 Westferry Circus, The Columbus Building, 4th Floor, London, E14 4HD
      A Revolut ügyfélszolgálatára érdemes még akár ráírni és megkérdezni.

      2. Én személy szerint nem próbáltam, de többen azt jelezték vissza, hogy az OTP-nek vannak euró ATM-i is és ott nem számol fel díjat az OTP az euró levételkor. Az, hogy pontosan, hol vannak ilyen ATM-k, azt az OTP oldalán kellene megnézni vagy megkérdezni őket.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  158. Kedves Zsolt! Az lenne a kérdésem, hogy Wise-ra vagy Revolutra történő forint átutalása után, tudom a pénzemet euróra vagy dollárra váltani, majd ott tárolni(mint egy pénztárcában)?
    Melyik alkalmazást javasolnád erre a célra? Van-e felső korlátja, maximuma az utalható összegnek? Válaszodat előre is köszönöm.

    Válasz
    • Kedves Tibor! Igen, persze tudod tárolni mind a kettőn. A Wise-nál van egy új költség, 15 000 euró feletti összeg után van díj, erről itt írtam: https://martincsekzsolt.hu/wise-minden-amit-tudnod-kell/#Mennyibe_is_kerul

      Revolutnál nem tudom, hogy van-e ilyen. De én nagyobb összegeket, akár szinte mindent ezeken nem tárolnék. Ha kellene, akkor inkább a Wise, ha a vállalkozás nyereségét nézném, a Wise évek óta profitot termel és láthatóan jól működik (nem hiába van több költség is ott a felhasználói oldalon), míg a Revolut befektetők nagyon sok pénzét használja fel és elég nagy eddig az éves veszteség, ergo egy startup cég még.
      De mindig az a legjobb, ha több helyen tartjuk a megtakarításokat, nem egy banknál/cégnél csak.

      A Revolutnál a csomagoktól függ, de van havi limit az átváltásnál, afelett fizetni kell, a Wise-nál mindig van díj a váltásnál, de nagyobb összegeknél ennek százaléka csökken és jobban megérheti, mint a Revolut, ki kell számolni. Az összehasonlító táblázatban, mindkét cikkben ezekre kitérek.

      Maximumot nem tudok, de ingatlan vásárlási árakat is szoktak átutalni váltással mondjuk Wise-nál stb…

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni. A Wise hivatalos ügyfélszolgálata itt érhető el.

      Válasz
  159. Köszi, közben sikerült. Valami hiba lehetett a Revolutnál, mert ugyanazokkal az adatokkal próbálva egyszer csak engedte végigcsinálni.

    Válasz
    • Kedves Csaba! Mennyi idővel késöbb sikerült? Lehet hogy nekem is csak várnom kell esetleg minden nap megpróbálni?

      Válasz
    • Kedves zsolt!
      Csatlakoztam a revolout bankhoz,igy megvàltozott az aplikàcio hol talàlom a szàmlàm adatait?
      Sajnos a megszokott helyen nincs!
      Vàrom vàlaszod köszönöm szépen!

      Válasz
  160. Kedves Zsolt! Eurós utalást kellene teljesítenem egy szálloda felé, melynek ellenértékét a munkahelyem szintén EUR-ban fogja visszautalni nekem. A Revolut-ot javasolták erre a célra. Kérdésem, hogy mindkét tranzakció végrehajtható a Revolut-on keresztül, illetve mire kell figyelni? Az App-ban a Dokumentumok alatt lévő számla adatok az én egyedi számlám adatai, vagy ez egy gyűjtőszámla és a referencia szám az egyedi azonosítóm? Ezt hol kell feltüntetni az utalásnál?
    Köszönettel: Kiss Mariann

    Válasz
    • Kedves Mariann!

      Igen végrehajtató mindkét tranzakció. Revolut-ban az euró számlánál egyedi számlaszám van, így az nem egy gyűjtőszámla. Így a munkahelyednek ad meg az eurós számlánál található IBAN számlaszámodat, arra tudnak utalni neked eurót.
      Ha te utalsz, akkor a Revolut számládat töltsd fel (nem tudom, hogy forinttal vagy euróval fogod), ha forinttal töltöd fel, akkor utána azt váltsd át euróra (hétköznap ingyenes a devizaváltás, de ez havonta 1000 font/350 000 ft-ig van így – ha az ingyenes Revolut csomagban vagy. Efelett 0,5% a díj. Hétvégenként mindig van plusz díj.). És utána az euró számládról indítsd el az utalást a szálloda által megadott számlaszámra.

      Valamint az utalásnál előfordulhat díj, de ezt ki fogja írni az app előre. Ha olyan európai, SEPA országba utalsz, ahol a hivatalos fizetőeszköz az euró, akkor ennek nem lesz plusz költsége. De erről ebben a bekezdésben írtam, a táblázatban az utalási díjak résznél látható a Revolutnál: https://martincsekzsolt.hu/revolut-minden-amit-tudnod-kell/#Revolut_vagy_Wise_Mik_a_kulonbsegek

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
  161. Gratulálok a cikkhez, korrekt, részletes, sokat segít a felhasználónak.
    Több éve használom a REVOLUT -ot,azonban most változtattam a telefonszámomat a felületen és nem vagyok benne biztos ,hogy megkapom az utalásokat :/ vajon mi történik akkor ha valaki összeg küldésekor a régi telefonszámomat írja be?!

    Válasz
    • Szia! Köszi a visszajelzést! 🙂
      Az új telefonszámot a Revolut profilban is át kell írni, innentől a rendszernek érzékelnie kell a változtatást. Nekem ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom, én az ügyfélszolgálatot kérdezném még meg.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes a Revolut ügyfélszolgálatát is felkeresni.

      Válasz
      • Sziasztok! Én nem látok a revolutban mastercard öt, csak visa van. Én nézek el valamit? Nekem az állandó virtuális kártya is Visa.

        Válasz
        • Kedves Attila!
          Igen, ahogy nézem többféle virtuális kártya van nálam is már. Vannak Mastercard és vannak Visa típusúak is, lehet, hogy váloztattak valamin. De igazából mindegy, szerintem mind a két típust elfogadják minden felületen, üzletben.

          Válasz
          • Kedves Zsolt!

            Mindenki nevében nagyon köszönöm a részletes összefoglalót. Olyan kérdésem volna, hogy van-e bármilyen felső határa a számlán tartható forint/euro összegének?

          • Kedves Viktor! Felső határról nem tudok, de érdemes figyelembe venni, hogy a litván betétbiztosítási rendszer 100 ezer euróig védi a Revolut ügyfelek számláit. Ezenkívül én személy szerint, nagyobb összeet hosszabb ideig nem tárolnék ott (személy szerint több millió forintot…), magyar forintot inkább magyar bankban, amire az OBA nyújt 100 ezer euróig védelmet és erre nem olyan régen volt is példa, hogy működött a kártalanítása. A cikkem ezen részét érdemes elolvasni még: https://martincsekzsolt.hu/revolut-minden-amit-tudnod-kell/#Biztonsagos_a_Revolut_Mennyire_van_biztositva_az_ott_tartott_penzed

            Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Revolut ügyfélszolgálatát felkeresni.

Szólj hozzá!

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.