Curve kártya: Minden, amit tudnod kell (2024-ben)

Curve - így használd - teljes útmutató

Mi is az a Curve?

Shachar Bialick alapította a finetech céget 2015-ben. 2021. október 6-án lett meg a 3 millió regisztrált Curve felhasználó. Az Egyesült Királyságban és még 30 európai országban van jelen a szolgáltatás és 2022-ben fog belépni az USA-ba is.

A Curve kártya egy elég praktikus kiegészítő eszköz azoknak, akik nem szeretnének több bankkártyát, különböző törzsvásárlói kártyákat magunknál tartani, hanem egy mobil appból és egy bankkártyával mindent el tudnak érni.

A Curve erre kínál szuper megoldást! Röviden létrehozol egy fiókot, kapsz ingyen egy bankkártyát is, amit fizetésnél több bankkártya helyett tudsz használni.

Szóval a Curve fiókodban hozzáadod a bankkártyáidat, majd amikor fizetsz, akkor nem a bankod kártyáját használod, hanem a Curve kártyáját (vagy Google Wallet-el, Apple Pay-el a telódat, okosórádat…), ami arról a kártyáról fogja levonni az összeget, amelyet alapértelmezettnek kiválasztottál vagy akár 30,60,90 vagy 120 napon belül még meg tudod változtatni ezt is (egyszer).

Tehát a Curve-ben nincs külön számla, számlaszám, hanem a bekötött bankártya vagy bankkártyák mögötti számlákról történik a fizetés.

De lehetnek még előnyei a Curve-nek számodra, ez egy gyors összefoglaló volt. Most megmutatom a regisztrációt, használatát, előnyöket és hátrányokat, valamint a tapasztalataimat is.



Előnyök

Kevesebbe kerülhet a készpénzfelvétel külföldön

Ha külföldön vennél fel ATM-ből készpénzt, akkor a saját bankodnál ennek egy magasabb plusz költsége is lehet. A Curve nem a legjobb árfolyamon vált (lejjebb kitérek még erre), inkább a hazai kereskedelmi bankok eladási árfolyamán, de a Curve csomagtól függően havonta egy bizonyos összegig nem számol fel a készpénz felvételét. Arra figyelj, hogy az ATM viszont felszámolhat valamekkora összeget.

Ingyenes értesítések minden fizetésről

Van egy szuper applikációja is a Curve-nak, amibe könnyen be tudsz lépni, de ha nincs is megnyitva az app, akkor is mindenről kapsz értesítést. Itt nem kell havonta a kiküldött SMS-ek után fizetned, nincs is SMS, csak értesítések vannak.

Pénzt nem tárolsz a Curve-nél

Ahogy már írtam, a Curve-ben nincs számla, így pénzt ott nem tudsz tárolni. Tehát ha bármi is történne a céggel, akkor nincs a cégnél olyan tárolt összeg, amit elveszíthetsz.

További információk hozzáadása a kártyás tranzakciókhoz

Ha a Curve kártyáddal fizettél, akkor az utána rögtön látható az app-ban. Menj rá a tranzakcióra és ahhoz tudsz plusz jegyzetet írni (‘Write a Note’ opcióra kell rámenni). Vagy a fizetés után gyorsan lőj egy fotót a blokkról és azt is hozzá tudod adni a vásárláshoz (‘Add a Receipt’ pontra menj és utána fotózhatsz is). Hasznos tud lenni mondjuk hónap végén, ha vissza szeretnéd nézni, hogy mire is költöttél pontosan stb…

‘Időgép” funkció – Go back in time

A Curve ad arra lehetőséget, hogy ha egy kártyás fizetést másik kártyával szeretnéd kifizetni utólag, akkor ezt megteheted. Tehát valamit vásároltál/fizettél a Curve kártyáddal és a mögé beállított bankkártyát terhelte meg. Viszont te nem azzal a bankkártyával akartál volna fizetni, hanem egy másikkal.

A fizetés után 30, 60, 90 vagy 120 napig (a Curve csomagodtól függően) és maximum 5000 eurónak megfelelő tranzakcióig ki tudod cserélni a megterhelt kártyát. Ezután a korábban megterhelt kártyánál visszakerül a számládra az összeg, az újonnan beállított kártyádat meg megterheli a Curve. Ezt egyszer tudod megcsinálni egy tranzakció esetén.

Keresd meg az app-ban a tranzakciót, menj rá és görgess le a ‘Go Back in Time’ opcióig, válaszd ki, majd utána csak nyomj rá arra a bankkártyádra, amelyiket meg szeretnéd inkább terhelni, amelyikkel inkább fizettél volna az adott vásárlásért.

Huawei okostelefonnal is tudsz érintéssel fizetni

A Huawei okostelefonokon a Google Wallet (régebben Google Pay) szolgáltatása nem elérhető, így az NFC technológiával ellátott telefonokkal nem tudtál fizetni. A Curve Pay erre ad megoldást, ezt az alkalmazást keresd meg az AppGallery-ben és telepítsd fel. Ezután a Curve-t be tudod állítani és így a Curve appban hozzáadott bankkártyáiddal tudsz fizetni a telefonoddal is.

További előnyök

  • Ha szeretnél valakivel közös bankártyát használni, akkor a Curve-höz csatolva lesz a bankod bankkártyája és a Curve kártya.
  • Ha a bankod, bankkártyád nem támogatja az érintéses fizetést (PayPass), akkor a Curve kártya megoldja ezt.
  • Ha bankodnál nincs Google Wallet (régebben Google Pay), Apple Pay, Samsung Pay, így nem tudsz például az okostelefonnal/okosórádddal érintéssel fizetni (NFC), akkor használd a Curve szolgáltatását.
  • Ha egy, a Curve kártyát használod és azt elveszítenéd, akkor az App-ban csak a Curve kártyát kell letiltanod és így a többi, hozzáadott bankkártyád is biztonságban lesz.

Lehetséges hátrányok

Nincs magyar nyelvű támogatás

A Curve app nyelve sem elérhető magyarul, valamint az ügyfélszolgálattal sem tudsz magyarul kommunikálni. Szóval még az app használatához szerintem nem kell magasabb angol nyelvi ismeret, de ha az ügyfélszolgálatra lenne szükséged, akkor már magasabb angol nyelvi tudásra vagy segítségre lesz szükséged a fordításhoz.

Előfodulhat, hogy vissza lesz utasítva a fizetés

Saját tapasztalatom és máshol is olvastam azt, hogy vannak olyan fizetések, amikor egyszerűen elutasítja a Curve kártyát a terminál. Másnál is láttam ezt, lehet, hogy nem véletlen, de nálam is előfordult ilyen külföldi önkiszolgálós benzinkútnál, nem fogadta el a rendszer a kártyát. Nem tudom, hogy miért lehet ez, de én arra gyanakszom, hogy ott előre kell fizetni, tehát nem terhelik meg még a kártyádat, csak amikor végeztél a tankolással, lehetséges, hogy emiatt van. Ha te erről többet tudsz, akkor megköszönöm, ha megírod ezt a cikk végén hozzászólásban. 🙂

Hétvégén devizaváltás esetén plusz díj

Ha a hétvégén a Curve kártyáddal fizetsz vagy készpénzt veszel fel és a Curve devizát vált neked, akkor csak euró, amerikai dollár és angol font váltása esetén nincs hétvégén díja a váltásnak. Minden más deviza váltása esetén 1% díjat számít fel a Curve.

Tehát ha euróban fizetsz a hétvégén és mondjuk forintra vált neked a Curve és forinttal terheli meg a hozzáadott kártyádat, akkor ennek nem lesz plusz díja.

Viszont, ha Romániában román lejben fizetsz és a Curve vált neked forintra, akkor 1% díjat fel fog számítani a Curve.

Maestro típusú bankkártya nem adható hozzá

Magyarországon népszerű Maestro típusú bankkártya nem adható hozzá, csak Mastercard vagy Visa típusú bankkártya állítható be a Curve-ben.

A díjak idővel emelkedhetnek, kedvezmények csökkenhetnek

Az ilyen finetech cégeknél az induláskor, a kezdetekben nagyon sok minden ingyenes vagy rengeteg plusz szolgáltatást kínálnak. De ez sokszor azért is van, mert az induláskor vannak befektetői, nem cél még a nyereséges üzleti év elérése, de idővel a profit termeléshez, a megnövekedő felhasználói közönség és az azt ellátó elég költséges ügyfélszolgálat növelés miatt a kiadások is nőnek. De ez normális és egy cég biztos működéséhez nyereséget/profitot kell termelni, de ezt a díjak emelésével vagy a felhasználókat az előfizetéses csomagokra terelésével tudják elérni. A Curve-nél is a kezdetekben az ingyenes csomagban is volt 1%-os visszatérítés a vásárlások után, míg ez most már csak az előfizetéses csomagokban érhető el. Az előfizetéses csomagok díjai is akár növekedhetnek a jövőben vagy pénzt kérhetnek el a kártya megrendeléséhez stb…

Curve vélemények

Saját véleményemet olvashatod igazából az egész cikkben, gyakran használom, üzletekben sokszor a bankkártyájukkal fizetek és rendszeresen váltok is devizát. Nekem eddig gondom nem volt a szolgáltatással.

De tekintsd meg a több ezer online, valós véleményt a TrustPilot oldalon. A TrustPilot egy független online értékelésgyűjtő oldal, ami talán Magyarországon nem igen ismert, a cégek nem nagyon használják. Viszont világszerte népszerű, több ezer kisebb és nagyobb cég is megtalálható itt.

Curve az értékelések alapján átlagosan 3,8-as értékelésű (5 a maximum), ami jónak számít. Természetesen a negatív véleményeket is el lehet olvasni, amit a cég meg is szokott válaszolni.

Regisztráció

Ide kattintva a mobiltelefonodon indítsd el a regisztrációt. Ha nem telepítetted még fel a Curve applikációját, akkor elsőnek az appstore-ba fog vinni a link. Elsőnek meg kell adnod a telefonszámodat, erre fog utána érkezni egy SMS, amelyben benne lesz a Curve app linkje, azon keresztül töltsd le az app-ot:

Curve app letöltése sms

Kattints az SMS-ben a linkre és telepítsd az applikációt. Utána menj végig a regisztrációs folyamaton, lesz majd személyazonosság ellenőrzése is, tehát személyi igazolvány mindkét oldaláról majd fotót kell készítened és egy selfie fotót is kell lőnöd, de mindent az app mutatni fog, pár perc alatt kész a regisztráció.

Curve kártya igénylése

A Curve kártya igénylésénél arra kell különösen figyelned, hogy majd annál a pontnál, amikor rákérdez az app a ‘Employment typre’-ra, akkor nem üzleti/céges kártya választása esetén mindig az ‘Employee’ opciót válaszd.

Akkor is, ha vállalkozó vagy, szabadúszó vagy. Ha nem üzleti kártyát akarsz, akkor az alkalmazott (employee) opciót válaszd ki.

Ha mégis itt félrenyomnál és továbbmennél, akkor utána már fejezd be a folyamatot és az ügyfélszolgálatnak chaten írd meg, hogy te nem üzleti kártyát szeretnél. Az ügyfélszolgálat pár órával később válaszol és majd két bankkártyát kapsz meg valószínűleg. Az üzleti kártya hátulján a COMMERCIAL felirat lesz látható, ebben az esetben azt akkor vágd ketté, a másik személyes használtra postázott bankkártyát fogod tudni használni.

Amikor a bankkártyát megigényelted, akkor már az App-ban elérhető lesz a kártyaadat és tudod már online vásárlásra használni. Vagy Google és Apple Pay segítségével (ezek beállításáról lejjebb, külön bekezdésben írok) üzletekben is tudsz fizetni a telefonoddal (ha van NFC benne) vagy az okosóráddal akár.

Itt éred el az applikációban a Curve bankkártya adatait:

Curve kártya adatainak megtekintése

Arra figyelj, hogy amikor a bankkártyád megérkezik, akkor a kártyán található 3 számjegyű biztonsági (CVC/CVV kód) más lesz, így ha már addig valahol elmentetted a kártyaadatokat, ott ki kell cserélni a kártyán található biztonsági kódra (CVC/CVV kód). Az app-ban is ezután más lesz ez a háromjegyű kód.

Hűségkártyák vonalkódjai egy helyen

Van egy hasznos funkció a Curve appban. Ez a különböző hűségkártyák, pontgyűjtő kártyák gyűjtőhelye.

Egy helyen eléred az összes kártyádat és nem kell magaddal hordanod vagy a pénztárcádban keresgélned. Egyszerűen csak olvasd be a kártya vonalkódját, nevezd el és kész is van. Ugye az üzletek pénztárainál csak a kártyák vonalkódjait szokták beolvasni, ezt a mobiltelefonod képernyőjéről is be tudják olvasni.

A Wallet menóben a Loyalty fül alatt tudsz hozzáadni új kártyákat és itt tudod megkeresni is ezeket később:

Curve hűségkártyák kezelése

Plusz tipp: Lehet, hogy csak velem történt meg ilyen, de nagyobb áruházban egy terméknél nem találtam meg az árat. Elvittem a vonalkód leolvasóhoz, de az meg nem tudta beolvasni, ugyanis a terméken kicsi volt a vonalkód… Így elővettem a telót, megnyitottam a Curve app-ot és itt a hűségkártyánál egy új kártya hozzáadását választottam, majd az ‘Add a different card’ opciót. Itt vagy be tudtam olvasni a telefon kamerájával a terméken található kódot vagy az alul található ‘Enter manually’ opciót választottam és beírtam a vonalkód alatti számsort és legeneráltam ugyanazt a vonalkódott a Curve app-al, ami a termék csomagolásán is volt. Ezután a telefon kijelzőjén megjelenő nagy vonalkódot olvastattam be gyorsan a vonalkódbeolvasóval és megkaptam a termék árát.

Curve kártyák / csomagajánlatok

A Curve, a többi fizetési szolgáltatóhoz hasonlóan, csomagajánlatokat kínál, így te is könnyen kiválaszthatod a számodra megfelelőt. A Curve minden Mastercard és Visa kártyával működik. 

Aki többet utazik és nagyobb összegben vesz fel vagy vált pénzt, azoknak ajánlott a Curve X, Curve Black vagy a Curve Metal kártya, amelyek havi előfizetéses rendszerben használhatók. 

A Curve oldalán itt megtalálhatod és összehasonlíthatod az ajánlatokat, de itt is részletezem neked ezeket: 

A limitek mindig a naptári hónap első napján nullázódnak! Tehát az adott hónap első napjától az utolsó napjáig érvényesek a különböző limitek minden Curve felhasználónak.

Curve Pay – Ingyenes

Kártya hozzáadási lehetőség: 3 kártya

Curve fizikai kártya: Ingyenes

Fizikai kártya kézbesítési díja: 5,99 euró

Kártya szabályok megadása (melyikről fizetsz): 1 szabály

Back in time (ha rossz kártyáról fizettél): 30 napig módosítható, 30 naponta maximum 3 alkalommal

Külföldi készpénzfelvétel: Nincs díjmentes készpénzfelvétel! Minden esetben 2% a készpénzfelvétel vagy 2 euró (amelyik a nagyobb).

Kedvező átváltási árfolyam: 250 EUR/hó, afelett 2,5%

iOS és Android applikáció: elérhető

Google Wallet (régebben Google Pay), Apple Pay, Samsung Pay opció: elérhető

Minden kártyád egy helyen: elérhető

Utasbiztosítás: Nem

Telefon biztosítás: Nem

Repülőtéri ingyenes várótermi belépő: Nem

Bérelt autó törés biztosítás: Nem

Curve Pay X – 5,99 EUR / hó:

Kártya kézbesítési díj: ingyenes

Kártya hozzáadási lehetőség: 5 kártya

Kártya szabályok megadása (melyikről fizetsz): 5 szabály

Back in time (ha rossz kártyáról fizettél): 60 napig módosítható, 30 naponta maximum 3 alkalommal

Külföldi készpénzfelvétel: 300 EUR-ig, felette a díja 2% vagy 2 euró (amelyik a nagyobb).

Kedvező átváltási árfolyam: 1000 EUR/hó, afelett 2,5%

iOS és Android applikáció: elérhető

Google Wallet (régebben Google Pay), Apple Pay, Samsung Pay opció: elérhető

Utasbiztosítás: Nem

Telefon biztosítás: Nem

Repülőtéri ingyenes várótermi belépő: Nem

Bérelt autó törés biztosítás: Nem

Curve Pay Pro – 9,99 EUR / hó: 

1 évre is elő lehet fizetni, akkor kedvezményesen 99,9 euró/év.

Kártya postázási díj: ingyenes

Kártya hozzáadási lehetőség: korlátlan

Kártya szabályok megadása (melyikről fizetsz): korlátlan

1%-os pénz visszatérítés vásárlásod után: 3 üzlet kiválasztható

Back in time (ha rossz kártyáról fizettél): 90 napig módosítható, korlátlanul

Külföldi készpénzfelvétel: 500 EUR-ig, felette a díja 2% vagy 2 euró (amelyik a nagyobb).

Kedvező átváltási árfolyam: 2000 EUR/hó, afelett 2,5%

iOS és Android applikáció: elérhető

Google Wallet (régebben Google Pay), Apple Pay, Samsung Pay opció: elérhető

Utasbiztosítás: Igen

Telefon biztosítás: Nem

Repülőtéri ingyenes várótermi belépő: Nem

Bérelt autó törés biztosítás: Nem

Curve Pay Pro+ – 17,99 EUR / hó: 

1 évre is elő lehet fizetni, akkor kedvezményesen 179,9 euró/év.

18g fém bankkártya (4 féle szín): ingyenes

Kártya postázási díj: ingyenes

Kártya hozzáadási lehetőség: korlátlan

Kártya szabályok megadása (melyikről fizetsz): korlátlan

1%-os pénz visszatérítés vásárlásod után: 6 üzlet kiválasztható

Back in time (ha rossz kártyáról fizettél): 120 napig módosítható 5000 EUR-ig, korlátlanul

Külföldi készpénzfelvétel: 1000 EUR-ig, felette a díja 2% vagy 2 euró (amelyik a nagyobb).

Kedvező átváltási árfolyam: Korlátlanul

iOS és Android applikáció: elérhető

Utasbiztosítás: Igen

Mobiltelefon biztosítás: Igen

Repülőtéri ingyenes várótermi belépő: Igen

Bérelt autó törés biztosítás: Igen

Milyen árfolyamon vált a Curve?

A Curve a MasterCard által megadott árfolyamon váltja a devizákat. Ezen az oldalon lehet megnézni, hogy mennyiért vált a MasterCard, a Curve is ennyiért fog váltani.

Google Wallet (Google Pay) vagy Apple Pay használata

Curve Kártya Apple Pay

Apple Pay

A Curve kártyával már az Apple Pay-en keresztül is fizethetsz. A régóta közkedvelt érintés és pénztárca mentes fizetés, sok esetben megkönnyíti a fizetési folyamatot.

A szolgáltatás szerencsére már Magyarországon is elérhető.

A szolgáltatás az alábbi Apple eszközökkel működik: 

  • iPhone SE és újabb modellek
  • iPad 3 és annál újabb modellek 
  • Touch ID-val rendelkező Mac-modellek 
  • Minden Apple Watch modell

Curve kártya felvétele az Apple Paybe: 

A Curve kártyád Apple Pay-el való összekötésére két lehetőséged is van, vagy a Curve alkalmazásból indítod a folyamatot, vagy az Apple Pay alkalmazásból. 

A folyamatok különbözőek, attól függően, hogy Apple Watch, iPhone, iPad vagy Mac-el szeretnéd használni a Curve kártyád, Apple Pay-es fizetéshez. 

Én most a Curve alkalmazásból történő összekötést fogom neked, lépésről lépésre bemutatni (iPhone és Apple Watch esetében): 

  1. Nyisd meg a Curve alkalmazást a készüléken. 
  2. A kártya menüpontban válaszd ki az “Add to Apple Wallet” lehetőséget. 
  3. A kattintás után feljön a “Kártya hozzáadás az Apple Payhez” oldal, tehát szempillantás alatt átnavigál az alkalmazás az Apple Walletbe. 
  4. Töltsd ki az adatokat. 
  5. A következő lépésben el kell fogadnod az Általános Szerződési Feltételeket. 
  6. A kártya hozzáadásra került az Apple Pay-hez és már igénybe is veheted.
  7. A folyamat végén, ha az sikeres volt, a Curve kártyád látható kell legyen az Apple Walletben.

Google Wallet (Google Pay)

Frissítés: A Google Pay neve megváltozott, mostantól: Google Wallet!

google wallet használata

Curve kártya felvétele a Google Walletbe: 

2020 vége óta korlátozottan, már Magyarországon is elérhető a Google érintésmentes fizetési alkalmazása, a Google Wallet (régebben Google Pay). Az érintésmentes fizetési funkció a Curve felhasználók számára is biztosított. 

A Google Wallet alkalmazás használata Magyarországon: 

Magyarországon a Google Wallet alkalmazás nem található meg a Google Play áruházban, így applikációként nem használhatjuk, azonban van egy másik, járható út, ehhez kövesd a következő lépéseket: 

  1. Az Androidos készüléken keresd meg a telefonon a “Beállítások” opciót, majd azon belül a “Google” gombot.
  2. Amennyiben be vagy jelentkezve a Google fiókoddal a készüléken, válaszd a “Google-fiók kezelése” lehetőséget a profilképed alatt. 
  3. Ezt követően keresd meg a “Fizetések és előfizetések” lehetőséget, ahol már elérhető a Google Wallet, a fizetési módokon keresztül. 

Curve kártya felvétele a Google Walletbe: 

Ha sikerült megtalálnod a Google Wallet-et, az előbbi leírás alapján (bízunk benne mihamarabb elérhető lesz Magyarországon is a Google Wallet app), akkor kövesd a következő lépéseket, a Curve kártya hozzáadáshoz. 

  1. A fizetés fülön válaszd a fizetési lehetőségek opciót. 
  2. Válaszd ki a manuális kártya hozzáadási lehetőséget, majd add meg a szükséges kártyaadatokat (kártyaszám, CVV kód, lejárati dátum).
  3. Add meg a számlázási címet és a mobilszámodat. 
  4. A következő lépésben el kell fogadnod az Általános Szerződési Feltételeket. 
  5. Ha elfogadtad a feltételeket, érkezni fog a megadott mobilszámra egy biztonsági kód, amivel aktiválhatod a hozzáadást. 
  6. Ettől kezdve a a Curve kártya hozzáadásra került a Google Wallet-hez. 

Hol lehet fizetni Google Wallet-el és Apple Payel? 

A Google Wallet-el és Apple Pay-el online és minden olyan offline értékesítési helyen lehet fizetni, ahol azt a terminál lehetővé teszi (érdemes megkérdezni, ha nem egyértelmű) vagy figyeld az Google Wallet/Apple Pay, PayPass jelzéseket. 

Curve vagy Revolut? Curve vagy Wise?

Ez a kérdés többször felmerül, de nem igen lehet a kettőt összehasonlítani… Ugyanis a Curve nem egy banki szolgáltatás, nincsenek egyenlegek, ahol összeget tudsz tárolni, váltani és abból fizetni. A Curve önmagában nem is lehet használni, ha nem kötsz hozzá egy másik bank bankkártyáját.

A Revolut vagy Wise kártyádat is be tudod állítani a Curve-be, viszont arra kell figyelned, hogy a Curve-ben minden bankkártyánál meg kell adnod a devizát, ezt egyébként bármikor tudod cserélni, de a következő bekezdésben írok erről bővebben.

Wise és Revolut kártyák beállítása, használata Curve-el

Ha olyan kártyát kötsz be a Curve-be, mint a Wise vagy a Revolut kártyája, azok ugye többféle devizát is képesek kezelni. A Curve-ben minden bankkártyához meg kell adnod a devizát. Szóval én a Wise kártyámat bekötöttem és a Curve-ben megadtam azt, hogy euró a kártya devizája. Na most a Wise kártyámhoz tartozó deviza számlák között van dollár számlám is és van rajta dollár. Egy weboldalon dollárban fizetek, a Curve kártyámat használom és a beállított Wise kártyámról vonja le az összeget. Viszont mivel itt euró van megadva, ezért a Curve a dollár összeget átváltja euróra és azzal az összeggel terheli meg a Wise számlámat. Szóval nem fogja levonni a Wise számlámról a dollárt, a dollár számlámról. Ebben az esetben még a fizetés előtt a Curve appban a Wise kártyámnál USD, dollár devizára kell átállítanom a kártyát és ezután fizetek a Curve kártyámmal a weboldalon dollárban. Persze ezután ne felejtsd el ismét visszaállítani a devizát a Curve appban a Wise kártyánál.

Videó

Egy videót is készítettem. Ebben körülbelül azokat mondom el, amit itt is leírok a cikkben. Mindenképp tekintsd meg a cikkemet is, mert abban az információk és az adatok naprakészek:

A cikkben olyan partner linkek találhatóak, amelyeken keresztüli regisztrálás után akár én jutalékot is kaphatok. Ha ezen keresztül regisztrálsz/vásárolsz, akkor nem fizetsz többet, sőt sokszor még így kaphatsz kedvezményt/krediteket vagy hosszabb ideig kipróbálhatod ingyen az ajánlott eszközt. FONTOS! Én csak olyan dolgokat ajánlok partner linkkel, amelyeket én is aktívan használok/használtam, előfizetek rá és teljesen pozitív véleményem van róla. 🙂

Fontos!: A cikkben leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Nincs közvetlen kapcsolatom a Curve-vel és nem tartozok felelősséggel a szolgáltatásuk iránt! Bármilyen probléma, kérdés esetén a Curve ügyfélszolgálatát kell felkeresni!

“Curve kártya: Minden, amit tudnod kell (2024-ben)” bejegyzéshez 54 hozzászólás

  1. Hello. Ma kaptam egy levelet a postától, hogy tegyek vámkezelési nyilatkozatot, azt nem írták mihez, nincs folyamatban lévő rendelésem. Elképzelhető, hogy az új Curve kártyámat akarják vámoltatni, mert az úton van? Ha igen , milyen adatokat adjak meg? Feladó? Összeg?

    Válasz
    • Szia! Ilyenről nem tudok, hogy egy bankkártyát vámoltatni kellene, de persze előfordulhat, hogy a hatóságok ránézhetnek… ha emailben jött ez, nem postai levélben, akkor azt elsőnek nézd meg, hogy nem valami spam stb… ezenkívül gondolom megtudható az, hogy miről is van szó, honnan érkezett a levél/csomag, ki a feladó… ezt kérdezd meg a hatóságtól, gondolom van elérhetőségük megadva a levélben.

      Válasz
  2. Kedves Zsolt!
    Nagyon hasznos információk találhatók az oldalon. Lenne egy kérdésem viszont. Miért nem sikerül OTP-s hitelkártyát hozzáadnom? Egy Revolut és egy másik OTP-s kártya gond nélkül ment, a hitelkártyát error-ozta.
    Egy másik kérdés. Fizetés előtt, a sima alap csomagban, korlátlan számban váltogathatok a regisztrált kártyák között. Vagy ez is csomagfüggő?
    Köszönöm a választ!

    Válasz
    • Szia! Köszi a visszajelzést! 🙂
      1. A Curve azt írja, hogy a legtöbb Visa, Mastercard®, Diners Club és Discover típusú debit és hitelkártyákat hozzá lehet adni. American Express, Maestro, JCB vagy UnionPay típusú bankkártyákat nem lehet hozzáadni. Kérdés az is, hogy hol akad meg a hitelkártya hozzáadása… a Curve nem engedi vagy az OTP részén van elutasítás…
      2. Az ingyenes csomagban bármennyiszer tudsz az appban váltogatni, hogy éppen melyik kártyát terhelje majd meg. Egyszerre, az appban hozzáadható kártyák száma van korlátozva, de onnan is bármikor kitörölhetsz és hozzáadhatsz kártyát.

      Válasz
  3. Kedves Zsolt!

    Februárban regisztráltam egy free kártyára az oldaladról. Meg is jött akkor a kártya és azóta használom. A 10 EUR azóta se jött meg, valszeg. valamit mégse jól csináltam. Viszont az 5,99 EUR-t se vonta még le. Azt hogyan kellene levonnia, a hozzá kötött bankkártyához tartozó számláról? Nem baj hogy még nem vont le csak számíthatok-e a közeljövőben valami levonásra?

    Üdv!

    Válasz
    • Szia! A regisztrációtól számítva 14 napon belül kell 10 angol fontnak megfelelő bármilyen devizában költeni a Curve kártyával. A fizikai kártya ennél később érkezhet meg, így az appban érdemes a kártya adatokat megnézni, azzal fizetni online vagy telefonban Google Wallet-ben/Apple Pay-ben hozzáadni és üzletekben fizetni (ha van NFC a telefonban, akkor fog ez működni). Ha teljesítetted ezt még februárban és nem láttad az appban a 10 eurónyi összeget (amit nem te tudsz felhasználni, amikor szeretnéd, hanem valamelyik fizetésnél a Curve abból költ el és így kevesebbet terhel meg), akkor a Curve ügyfélszolgálat tud segíteni… a fizikai kártya díját sem tudom, hogy miért nem vonta le…

      Válasz
      • Kedves Zsolt!

        A 10 font 2 napon belül le volt vásárolva, de végig a számlámról vette le a fizetendő összegeket, úgyhogy én baltáztam el valamit. Viszont a fizikai kártya díját nem vette le. A napokban regisztrált egy ismerősöm, neki a regisztráláskor levette.
        Van egy újabb kérdésem. Magyar webáruházban forintért vásároltam egy megrendelésben több tételt. Az egyik tételt nem tudták kiszállítani ezért visszatérítették. A curve, mivel nem tudtam az megelőző tranzakciók egyikével sem összekötni (kisebb összeget küldtek vissza), ezért nem a saját számlámra küldte vissza forintban az összeget, hanem a curve kártyára fontban. Mi van ilyenkor? Ha a boltban fizetek forintban, akkor erről fog fizetni forintra visszaváltva vagy mivel forintban fizetek a saját kártyámról húzza le? Ha az enyémről, akkor a curve kártyán lévő font összeget hogy tudom elkölteni?

        Válasz
        • Szia!
          Megkérdeztem és még él a promóció. A promóció úgy szól, hogy regisztráció után 14 napon belül kell vásárolni a Curve kártyával. Ha a Curve kártyával vásárolsz, akkor ugye az appban beállított bankkártyát terheli meg. Ha ez meg van, akkor a Curve appban a Wallett részen menj a legelső „kártyára”, a Curve Cash-re. Ott kell majd jóváíródnia a 10 eurónnyi összegnek. Ott meg fog jelenni + ként. Azt nem tudod megadni, hogy mikor használja fel, valamikor egyik fizetéskor el fogja használni, azt látni fogod (azt nem tudom, hogy milyen logika, szabály szerint használja fel, vagyis én nem találtam ebben valami szabályozottságot, de felhasználja…).

          Ha kapsz visszatérítést, akkor elvileg arra a számlára/kártyára kellene visszakapnod, amivel fizettél a Curve-ben (nálam mindig így működött eddig). Az lehet, hogy ha közben kivetted a Curve appból azt a kártyát, akkor nem fog oda visszakerülni, a Curve nem tudja továbbítani a visszatérítést és így a Curve Cash részen fog megjelenni és angol fontban. Ezt is idővel valamelyik Curve kártyás fizetésnél a Curve fel fogja használni és váltja majd automatikusan olyan devizára, amiben fizetsz.

          Válasz
  4. Kedves Zsolt!

    Jövő héten megyek Romániába. Ha a Curve kártya mögé beállítom az Erste-s kártyámat, akkor a Curve simán lekezeli a váltást és Forintban terheli meg az Erste-s számlám? Illetve van-e itt is hétvégi váltási költség?

    Válasz
    • Euró, amerikai dollár és angol font esetén nincs hétvégi felár. Minden más devizaváltás esetén 1% díjat számít fel a Curve. Ha hozzáadod az Erste bankkártyádat, a kártya beállításnál a Curve-ben a Changed Card Currency-nél HUF van beállítva, akkor ha Romániában román lejben fizetsz a Curve kártyáddal, akkor a Curve fog váltani román lejt forintra és a forint összeggel fogja megterhelni az Erste bankkártyádat, tehát onnan forint lesz levonva.
      Nézd meg a havi díjmentes limitet is, a cikkben megtalálod. Naptári hónapig tart a limit most már, tehát április 1-30-ig az ingyenes Curve Standard csomagban 250 euróig (vagy ezzel megegyező más devizában) lehet díjmentesen váltani, afelett rájön 2,5% díj.

      Válasz
  5. Kedves Zsolt!
    Kérlek, segíts nekem abban, hogy hogyan tudom a napi vásárlási (POS) limitet módosítani!
    Az IOS-ben megnyitott Curve app-ban nem látok olyat, hogy „Account” tab

    Open your Curve app.
    Head to the “Account” tab.
    Tap “Card limits” and “See details” for the detailed breakdown of your Curve spending limits.

    Köszönöm!
    Üdv. Gyula

    Válasz
    • Szia! Az Iphonen két menüpont van alul. A Wallet és a Launchpad. Ha az utóbbira nyomsz rá, akkor meg fog jelenni több menüpont és az első rögtön az Account. Ezen belül a Spending Power pontra nyomj rá és ott fogod látni a limiteket, amelyeken nem lehet változtatni. Ha csökkenteni szeretnél a limiten, akkor valószínűleg a Curve-ben hozzáadott kártyánál tudsz a netbankodban stb… Ha emelni szeretnél a limiten, akkor a Spending Power felületen jobb felül van egy kis i betűs ikon, arra nyomj rá, menj le az aljáig és ott van link, ami egy formra visz rá, nem tudom, hogy az milyen és mi érhető el, emelhető-e a napi 15 000 eurós vásárlási limit stb…

      Válasz
  6. Szia,
    3 helytelen pin megadása után a fizikai kártyám letiltott (jogosan).
    Hogy tudom újra aktiválni, hogy fizethessek vele? Köszönöm

    Válasz
    • Szia!
      Elvileg a letiltáskor a Curve apptól a telefonodon egy értesítést kellett kapnod. Valamint belépve a Curve appba, alul Launchpad pont és az Account-ban nézd meg, hogy mutat-e valamit a kártyánál, ott fel tudod-e oldani (infók még itt találhatóak: https://help.curve.com/blocked-pin-r1grx_qU9)
      Ha máskor nem tudod a kártyád PIN kódját, akkor mondjuk a második hibás eset után nyisd meg a telefonodon a Curve appot, Launchpad » Account » Card Details » See car PIN és meg fogod tudni nézni a bankkártyád PIN kódját.

      Válasz
    • Szia! A Curve appban alul Launchpad » Account » Manage your plan és itt megtalálod a Downgrade kifejezést tartalmazó gombot, erre nyomva tudod lemondani a csomagot, utána még ajánlani fog valamit, de ott is a Downgrade feliratot keresd és arra nyomj rá.

      Válasz
  7. Kedves Zsolt!
    Internetes vásárlások esetén legtöbbször be kell állítani az applikációs vagy az SMS megerősítést.
    De van olyan is, amikor nem kér ilyet és egyböl levonja az összeget. Ez azért érdekes mert volt, hogy az ötezer forintos vásárlást is meg kell erősíteni de volt úgy, hogy a nyolcvanezrest nem. Be tudom állítani valahol, hogy mindenképp kérek megerőstést?
    Előre is köszönöm a válaszát.

    Válasz
    • Nem lehet, ugyanis ez nem a Curve-tól függ, hanem a weboldalaktól, azok milyen kártyás fizetési rendszert használnak, melyik országban stb… igen, nem minden webshopban, weboldalon van ez a 3D hitelesítés kártyás fizetéskor. Érdemes arra figyelni, hogy megbízható weboldalakon, szolgáltatóknál fizessünk és akkor így baj nem szokott lenni. 🙂

      Válasz
  8. Kedves Zsolt!
    Szeretnék kérdezni Curve-el kapcsolatban. Sajnos Huawei telefon miatt nincs lehetőség semmilyen módon érintéses fizetésre az alap applikáció szintén a Curve-öt ajánlja fel. Az lenne a kérdésem, hogy ha csak telefonos alkalmazásra szeretném használni akkor kell-e fizikai kártyát igényelnem ehhez? Vagy a regisztráció során azt is igényelni kell?

    Előre is köszönöm a válaszodat!
    Üdv,
    Tamás

    Válasz
    • Szia! Mivel a Curve kártya, egy fizikai kártya és nincs virtuális kártyája, így kötelező megrendelned. A fizikai kártya adatai az appban már elérhető lesz a regisztráció után, így azt rögtön be is lehet állítani például telefonos fizetéshez vagy lehet internetes vásárlásra is használni. Ha a cikkben található linken keresztül regisztrálsz és teljesíted a feltételeket, akkor a kártya díját vissza is fogod szerezni és még marad is. 🙂

      Válasz
  9. Szia Zsolt!

    Hogyan lehetséges Curve Standard Free kártyára váltani, hogy ne kelljen minden hónapban az 5,99 euró havidíjat fizetni? Nincs szükségem a Curve X szolgáltatásra.
    Köszönöm

    Válasz
    • Szia! A Curve appban alul Launchpad » Account » Manage your plan és itt megtalálod a Downgrade kifejezést tartalmazó gombot, erre nyomva tudod lemondani a csomagot, utána még ajánlani fog valamit, de ott is a Downgrade feliratot keresd és arra nyomj rá.

      Válasz
  10. Kedves Zsolt.

    A korábbi hónapokkal ellentétben a mai nap (2023.12.12) a KH bank felszámolta a keszpénzfelvételért 145 000 FT-nál 2900 Ft illetéket. Az ATM pénzfelvétel már nem vásárlásként jelenik meg a bankban? Szeptemberben még nulla volt az illeték. 🙁

    Köszönöm a segítséget.

    Válasz
  11. Kedves Zsolt!

    Nagyon szeretem a Curve szolgáltatást, használom pár éve én is. Kolléganőmnek is ajánlottam és egy ideje nem tud vele fizetni, gondoltam akezdeti keretösszeg van lefogyva (nekem is volt ilyen anno…), tehát lépjünk be az alkalmazásba… Na oda nem sikerül be sem lépni, elkezdi a különféle passcode, telefonszám, születési idő protokollt folyamatosan újra és újra, de nincs végül belépés. Nem értem, hogy egyáltalán miért nincs belépve. Mi lehet a gond?

    Válasz
    • Kedves Ferenc! Ezek alapján nem tudom, hogy mi lehet a gond. Az első dolog, hogy a legfrissebb Curve app legyen feltelepítve, mert nem olyan régen egy átalakított Curve app lett. A Google Play vagy Apple store-ban rá kell keresni a Curve appra és ha az van kiírva, hogy Frissítés, akkor frissíteni kell. Utána belépésnél meg kell adni azokat az adatokat, amelyek a regisztráció során lettek megadva.

      Válasz
  12. Szia. Lehet nagy butaságot kérdezek de ami a Curve kártyán van egyenleg (font vagy pont) az levásárolható? vagy átutalható?

    Válasz
    • Ha kapsz ilyen Curve által adott pontot, ami ugye font, akkor azt a Curve automatikusan váltja és elkölti, amikor fizetsz a Curve kártyáddal. Egyébként van egy megoldás még, ami jelenleg működik, az az, ha mondjuk van Revolut fiókod és abban az angol font egyenlegedet bankkártyával töltöd fel, megadod a Curve kártya adatait és a font összeget, ami a Curve fiókodban van és feltöltöd. Ez díjmentes. Szerintem Wise-nál is működhet, de ott a Wise a bankkártyás feltöltésre felszámol díjat.

      Válasz
  13. Szia Zsolt!
    Egyszerű kérdésem, hogy a Raiffeisen Master card -omat szeretném feltölteni Curve – re. A Raiffeisen nem támogat semmi mobilos, órás fizetést, ami nem az ő fizetési alkalmazása. (Raipay)
    Ugyan így a Google Wallet be sem tudom feltölteni.
    Curve alá be tudom tenni szerinted?

    Válasz
    • Igen, működnie kellene. Ugyanis a Curve kártya adatait fogod beállítani például a Google Walletbe és amikor fizetsz, akkor a Raiffeisen kártyád egy sima fizetési tranzakciót fog kapni a Curve részéről, így végbemegy a fizetés. De a működésére természetesen biztosat nem tudok mondani, de a Mastercard típusú kártyákat minden gond nélkül hozzá lehet adni a Curve-hez a leírásaik szerint.

      Válasz
  14. Kedves Zsolti!
    Regiztem a Curve-ra az appban. Amikor hozzá kéne adnom a saját kártyámat (CIB-es VISA) azt írja, hogy nem támogatott kártyatípus, próbálkozzak másikkal. Szerinted mit csinálok rosszul?
    Köszi, és további szép napot! Üdv.: Péter

    Válasz
    • Szia! Az ügyfélszolgálat tud segíteni, nekik írj elsőnek. De ezen az oldalukon vannak infók, hogy milyen kártyákat lehet hozzáadni. Ahogy olvasom Visa kártyákkal van gond és a UK vagy EEA-n kívül kibocsátott Visa kártyákat nem lehet hozzáadni (vagyis, mint első kártyaként)… a CIB-es kártya meg gondolom magyar és EEA-n belül lett kibocsátva (de nem tudom, erről a részről nincs infóm)… https://help.curve.com/what-cards-can-i-add-to-my-curve-wallet-S1_yBOhL_

      Válasz
      • Szia Zsolti!

        Köszönöm, sokat segítettél, remélem megoldódik a problémám! 🙂
        További szépet! Üdv.: Péter

        Válasz
  15. Kedves Zsolt!
    Ha Curve X.-re váltok, akkor új fizikai kártyát kapok új kártyaszámmal?
    Továbbá a használata, illetve a havidíja az igénylés időpontjától, vagy az új kártya átvételétől számolható?

    Válasz
    • Kedves Tibor! Tapasztalatom szerint igen, egy új kártyát postáznak ki és a Curve X igénybevétele után a kártya adatait már lehet látni az appban, azzal tudsz is fizetni online vagy NFC-re beállítva, telefonnal érintéssel üzletekben stb… Így, szerintem logikusan a havidíj, a szolgáltatás akkor elkezdődik, amikor azt kifizetted és az appban látható is, hogy már CurveX csomagban vagy. De biztosan az ügyfélszolgálat tud még ebben segíteni, ha chaten megkérdezed őket. 🙂

      Válasz
  16. Kedves Zsolt!
    Gyermekem 18 éven aluli és számára is szerettem volna Curve kártyát, sajnos nem engedi a rendszer. Próbáltam felnőttéhez hozzárendelni, de a név nem egyezik, így szintén zátonyra futottam. Létezik megoldás? Köszönettel: M

    Válasz
    • Kedves Mária! 18 év alatt nem lehet Curve-re regisztrálni. Ez sok más banki szolgáltatónál is így van, Junior kártyák/fiókok szoktak még lenni. A Curve így nem fog működni, de ha devizaváltás miatt kellene ez, akkor inkább érdemes megnézni a Revolut-t. Itt a szülőnek kell létrehoznia egy saját Revolut fiókot, majd utána tud egy gyereknek (az ingyenes Standard csomagban, fizetős csomagban lehet akár többnek is) külön Junior/<18 számlát létrehozni, amihez egy külön kártya is jár a gyereknek és külön applikáció is, a szülő tudja a teljes kontrollt tartani a gyerek számlája felett.
      Revolut cikkem: https://martincsekzsolt.hu/revolut-minden-amit-tudnod-kell/
      Revolut <18 számláról infó még: https://martincsekzsolt.hu/revolut-junior

      Válasz
    • Kedves Tamás! Ilyen esetben is érdemes az appon belül a chaten felvenni a kapcsolatot, angol nyelven lehet nekik írni. Interneten a weboldalukon is ezt kérik egy előfizetés megszüntetésénél, hogy fel kell velük venni a kapcsolatot és megszüntetik az előfizetést.

      Válasz
  17. Szia!
    Igen megtettem, írtam nekik több emailt is. Semmi válasz, emiatt nagy a csalódás. 3 éve vagyok ügyfelük! Mit tegyek még? Meddig várjak?

    Válasz
    • Szóval az Curve app-ban írtál cahten (nem emailt egy email címre), angol nyelven és ha van robot, azon is túl mentél? Fura, mert eddig kétzer-háromszor írtam nekik és 24 órán belül válaszoltak mindig, sajnos nem tudom, hogy akkor mi lehet…

      Válasz
  18. Szia!
    Az új Blue kártyát igénylésem ellenére lassan egy hónapja nem küldik.
    Mi a teendő?

    Válasz
    • Szia! Én mondjuk az ügyfélszolgálatnak írnék, megtetted? App-ban lehet nekik írni, chaten, angolul.

      Válasz
  19. Kedves Zsolt!

    Technikai segítséget kérnék. Curve kártyám mögött OTPs hitelkártya van. Auchan van fizettem a Curve kártyával, a Pos 074es hibakoddal elutasította. De mind a Curve, mind az OTPs számlatörténetben lekonyvelve szerepel. Hol reklamálnak, a Curve-nél vagy az OTP nél?

    Tisztelettel:
    Kolos

    Válasz
    • Szia! Én talán a Curve-nek írnék elsőnek, de egyidőben felveheted a kapcsolatot az OTP-vel is… szerintem mivel a Curve kártya volt használatban, ezért nekik kellene megoldást találni erre, valamint ugye ők tudnak visszamenőleg is változtatni, sztornózni stb…

      Válasz
  20. Kedves Zsolt!

    Érdeklődöm, hogy tuja-e esetleg valaki, hogy a K&H bank hitelkártyájaról a Curve kártyára utalt összeget a K&H bank vásárlásként könyveli vagy KP felvételnek?

    Válasz
    • Kedves Éva! Ha a Curve kártyával fizetsz, akkor a mögé beállított bankkártyákat úgy használja, mintha azokkal fizetnél közvetlenül, tehát nem KP felvételként terheli meg… Elvileg ez lenne a lényege és így kellene működnie, de ezt ki kell próbálni és meg kell nézni az első vásárlás után. Én K&H bankkártyát (debit kártyát) is használok a Curve-nél és rendben, vásárlásként történik meg a bankkártya megterhelése.

      Megjegyzés: Az itt leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Érdemes akár a Curve ügyfélszolgálatát felkeresni.

      Válasz
    • Nekem 4,99 € szállítási költséget számol fel a Blue ingyenes kártyára, de mindenhol azt olvasom, hogy nincs szállítási díj, akkor most hogy van ez?

      Válasz
      • Szia! Magyarországról regisztráltál és oda rendelted a kártyát? Korábban, 2 hónapja is még nem számolt fel díjat a Curve, igaz már akkor is a díjszabályzatban fel volt tüntetve kiszállítási díja a kártyának, de jellemzően ezt nem kérte el… Most június végén, ahogy a cikkben is jelöltem, eléggé megváltozott minden, újabb előfizetéses csomag is lett stb… valószínűleg, ezek szerint most már tényleg felszámolnak kézbesítési díjat a kártyára. A cikkemben nem is írtam oda, hogy ingyenes lenne a kézbesítés az ingyenes Curve csomagot választva, a kártya ingyenes maga.”Sajnos” ma már minden ilyen fintech cég felszámol valamilyen díjat a bankkártya után, Revolut-nál 2300 ft-os kézbesítési díj van, a Wise-nál meg nincs, de a kártya díja 2390 Ft. Annyi a jó talán ebben, hogy egyszeri díj és nincs éves kártyadíj (ahogy például a magyar kereskedelmi bankok ilyen típusú kártyáért évente felszámolnak díjat).

        Válasz
  21. Kedves Zsolt.
    Köszönöm a sok hasznos infot. Lenne néhány kérdésem, ami még nem teljesen világos, lehet baromi logikus, csak még én nem értek mindent. Próbáltam Revolut kártyát igényelni, mindig visszautasít, fogalmam sincs miért. Sikerült végül Wise és Curve igénylése, így kipróbáltam a Curve kártyát netes fizetésnél. Ment, nem váltott túl kedvezményesen, bár nem csekkoltam mennyi lett volna OTP-n keresztül. Viszont nem értem, hogy hogyan tudom védeni a mögötte lévő számlát , ha nem kér se authentication-t , se approval-t netes fizetésnél. azaz ha vki „ellopja” a kártyám adatait a netes fizetésnél, akkor bármikor tud vele fizetni, hiszen jóváhagyás sem kell. vagy ezt tudom vhol letiltani, hogyan tudom megvédelni a mögötte lévő számlákat. bocs, ha bugyuta kérdés, mégcsak ismerkedem … köszi szépen a választ

    Válasz
    • Kedves Bettina! Nem tudom sajnos, hogy Revolut kártyát miért nem sikerült igényelned… ügyfélszolgálatnak írj esetleg.
      A Curve kártya is szokott alkalmanként, bizonyos összegek felett sms kód igazolást kérni stb… sok más bankkártyánál sem kell mindig igazolni fizetést.
      A bankok is azért szoktak védeni abban az esetben, ha visszaélés történne a bankkártyával, valamint a Curve-nek van egy Customer Protection része, amikor bejelenthető, hogy ha egy Curve kártyás fizetésel probléma lenne, tapasztalatom szerencsére még nincs ezzel, de szerintem ha egy lopás történt/visszaélés a bankkártyával, akkor azt valahogy jól lehet tisztázni… további infók itt: https://www.curve.com/legal/curve-customer-protection/
      A Curve ügyfélszolgálatát kérdezheted meg erről.

      Válasz
  22. Kérdésem lenne:
    Paypalon fizettem valakinek 49,89 Eurót.
    A Paypalon a Curve kártyát állítottam be, a Curve alkalmazásban pedig egy Raiffeisen HUF hitelkártya volt megjelölve. (A Paypalon nem engedtem a Paypal-t váltani, hanem a kártyakibocsátó árfolyamát kértem. Így a Curve árfolyamot kellett volna kapnom.)
    Így a pénz utja: Curve – Raiffeisen kártya – kifizetés
    Amikor megnéztem a forintban levont összeget, gyanakodni kezdtem.
    Egyrészt a Raiffeisen kimutatás látja, hogy átváltás történt, tehát nem csak forint levontást lát! Hogy lehet ez?
    Másrészt az árfolyam így 384,42 Ft-ra jön ki, ami pontosan megegyezik a Raiffeisen által publikált 384,45 Ft-os árfolyammal!
    Így tehát az én tapasztalatom szerint én lényegében a Raiffeisen kártyával fizettem, a Curve előnye a pénzváltásban nem jelentkezett. Meg is néztem a Wise Euro árfolyamot a biztonság kedvéért, és a Wise 377 Ft körül váltott épp akkor. Ha a Curve előnyét élveztem volna, annak is valahol 377 Ft körüli árfolyama lett volna.
    Ez még inkább megerősítette, hogy a Curve nem játszik szerepet a tranzakcióban.

    Válasz
    • Kedves Balázs! A PayPal fiókban, ha személyes fiók (Pénztárca » Curve kártya és Pénznem), akkor ott a beállított Curve kártyánál be kell állítani a devizát, tehát ebben az esetben euró-t kell. Majd a Curve app-ban a beállított magyar bankkártyánál be kell állítani, hogy HUF legyen a Card currency. A Curve-ben a Reiffeisen kártyán HUF-ra van állítva a card currency?

      Válasz

Szólj hozzá!

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.