Binance: Regisztráció és használata

Binance használata és regisztráció

A Binance a világ vezető és legnagyobb kriptotőzsdéje, amelyet 2017-ben alapított Changpeng Zhao, aki friss adatok szerint, a világ 13. és Kína leggazdagabb embere. A CZ ként ismert alapító és vezérigazgató vagyona jelenleg, több, mint 77 milliárd dollár. 

A Blockchain.com egykori technikai igazgatójaként is ismert CZ, elmondása szerint, mindent egy lapra feltéve eladta a házát és az összes pénzét kriptovalutába fektette. Ahogy a számok is mutatják, bejött neki. 🙂

A kevesebb, mint 8 hónap alatt, globálisan is közismertté vált Binancenek, mára több, mint 90 millió regisztrált felhasználója van és naponta 70+ milliárd dollár forgalmat bonyolít le. 

A platform jelenleg 36 nyelven érhető el és 46 pénznemet támogat, köztük a forintot is. 

A népszerűségét a viszonylag alacsony kereskedési díjaknak és a több, mint 600 kriptovaluta nemnek köszönheti, az olyan vezető valutákkal az élen, mint a Bitcoin, Ethereum, TetherUS, BNB, Terra vagy az USD Coin. 

A kriptovaluták a könnyebb tájékozódás érdekében kategorizálva is vannak a felületen: Metaverse; Gaming; DeFi; Innovation; Layer1/Layer2; Fan Token; NFT; Storage; Polkadot; POS; POW; Launchpool; BSC és ETF. 

Megjegyzés: Nem mutatom meg a cikkben a Binance összes funkcióját, hanem azokat az alapokat gyűjtöttem össze, amellyel regisztrálni tudsz, beutalni a fiókodba, kereskedni, tehát kapsz egy útmutatót ahhoz, hogy el tud kezdeni a kereskedést. Tovább a Binance platformról kapsz információt, előnyeit és hátrányait, saját tapasztalataimat osztom meg.

Előnyök

Alacsony kereskedési díjak

0,1% a kereskedési díj, ami talán a legalacsonyabb a többi nagy kriptotőzsdei szolgáltatóhoz képest. De ha vásárolsz BNB tokent és azzal fizeted ki a díjakat, akkor 25%-al csökkenek a díjak és így csak 0,075% lesz a díj. De még további 15%-al tudod csökkenteni a kereskedési díjakat, ha ezen a linken regisztrálsz a Binance-re, ez egy örökös kedvezmény!
Itt találsz még további infót a díjakról.

Biztonságosan használható

A Binance jelenleg a világ legnagyobb kriptovaluta tőzsdei platformja. A biztonságra is elég jól odafigyeltek. Természetesen én azt ajánlom, hogy más platformra is regisztrálj fel, ne csak egy helyen tartsd az összes befektetésedet.

Ingyenes a fiók, nincs havidíj

A regisztráció ingyenes és a fiók használatának sincs havidíja, nem kell fizetni az ott tárolt összegekért.

Magyar nyelven (részben) elérhető a platform

A Binance platformja részben elérhető magyar nyelven, de sok weboldal tartalom, segédlet még nem, több helyen nem pontos és teljes a fordítás. A Binance arról informált, hogy hamarosan magyar nyelven is elérhető lesz a weboldal, dolgoznak ezen. Az ügyfélszolgálatuk magyar nyelven nem elérhető.

Hátrány

Kezdőknek kicsit bonyolult felhasználói felület

Szerintem a Nexo vagy a Kriptomat platformoknak egy átláthatóbb felületük van és egyszerűbb kriptovalutát venni vagy eladni. Igaz ezeknél a desktop/asztali böngészők alapján írom, a Binance mobil applikációjában már könnyebben átláthatóbbak a dolgok, ha a Binance Lite módban használod.

Ügyfélszolgálat

A legtöbb negatív értékelés a Binance-al kapcsolatban az ügyfélszolgálatra irányul. Ez nem meglepő, sok más, teljesen online szolgáltatónál, más területeken is (pl. Revolut) az ügyfélszolgálatra panaszkodnak. Ez azért is van, mert az egyik legnagyobb kiadása az ilyen cégeknek az élő munkaerő az ügyfélszolgálathoz, így lassabban fejlesztik ezt a részt vagy rövid időn belül annyival nő az ügyfelek száma, hogy nem képes a cég ilyen tempóval növelni a kollégák számát is. Nem beszélve arról, ha ez globális és több nyelven kellene több százezer vagy millió ügyfelet kiszolgálni. Ezért elsősorban chat botokat használnak, nagyon nehéz elérni élő ügyfélszolgálatot és ezért sok a mérges ügyfél.
Én nagyon ritkán szoktam ügyfélszolgálatot felkeresni és ezt úgy tudom elkerülni, hogy például tudok angolul, így már nagyon sok útmutató elérhető, ha van valamilyen kérdésem a szolgáltatással kapcsolatban, akkor rengeteg más fórumon is meg lehet találni a választ, de sokat olvasok utána a dolgoknak a használata előtt.

Binance használata:

Mindent beállítást, használati utasítást desktop, asztali gép böngészőjében mutatok meg, nem a mobilos app-on keresztül.

Binance regisztráció / fiók létrehozása

Fontos információk a regisztráció előtt:

  • Csak 18 éven felüliek regisztrálhatnak 
  • Személyes okmánnyal igazolnod kell magad
  • A regisztrációnál meg kell adnod egy érvényes mobilszámot (erre érkezik minden kód, ami a regisztrációhoz és belépéshez szükséges)
  • A desktop használatnál érdemes olyan ismert böngészőt használni, mint a Google Chrome vagy a Safari (legfrissebb verzió)
  • A Binance app-nál is mindig a legújabb verziót használd

Binance regisztráció 3 lépésben

1. lépés – Fiókadatok megadása

Az örökös 15% kedvezmény megszerzéséhez ide kattintva kezdd el a regisztrációt. Elsőként válaszd ki lakóhelyedet (ország), majd kattints a ‘Megerősítés’ gombra a folytatáshoz:

A ‘Create Personal Account’ gombra kattintva hozható létre személyes profil, a ‘Create Entity Account’ opciót választva pedig üzleti profil. Én most a személyes profil oldaláról mutatom be a regisztráció lépéseit:

Binance fiók létrehozása

Adj meg egy olyan létező, saját e-mail címet, ami nemzetközileg használt és ismert. (A regisztrációnál megadott e-mail címre érkezni fog később egy visszaigazoló e-mail. Többek között ezért is fontos, hogy valós, mindig elérhető e-mail elérhetőséget adj meg.)

Az e-mail cím megadását követően pedig találj ki egy erős jelszót, amely tartalmazzon kis- és nagybetűt; számot és különleges karaktert is. Egy pénzügyi szolgáltatásnál különösen fontos erre a biztonsági faktorra figyelni. 

A ‘Következő’ gombra kattintva, nagy valószínűséggel kapni fogsz egy megoldandó kis játékot, hogy a rendszer ellenőrizze, hogy nem “robot” vagy. 

2. lépés – E-mail hitelesítés

Az előző lépésben megadott e-mail címedre érkezni kellett, egy 6 jegyű szám kódot tartalmazó e-mailnek a Binance-tól. Amennyiben ez nem érkezett meg, kattints a ‘Resend email’ vagy ‘Email újraküldése’ lehetőségre. 

E-mail cím hitelesítése

FONTOS: a 6 jegyű számkód csak 30 percig érvényes, így érdemes a regisztráció minden lépését egy időben végigcsinálni. 

3. lépés – Mobilszám megadása és hitelesítése

Ha az előző pontban megadott számkód helyes volt, akkor a rendszer a következő felületre visz, itt kattints a jobb felső sarokban a  ‘Go to Dashboard’ gombra.

Binance felülete

Már csak egy lépés van hátra: add meg a mobilszámodat, vagy válaszd a Google authenticatorral való hitelesítést, amely a Te biztonságodat fogja szolgálni. (ez a lépés később is teljesíthető)

Binance kettős hitelesítés beállítása

Valahányszor bejelentkezel vagy tranzakciót hajtasz végre, kapni fogsz a megadott számra egy SMS-t. Az abban lévő hitelesítési kóddal tudsz mindkét esetben érvényesülni.

Ezzel a lépéssel sikeresen regisztráltál a Binance-ra. 

Legyen biztonságban a fiókod!

Már egy Gmail, Facebook, Instagram fióknál is kötelező lenne a kétfaktoros azonosítás (2FA) beállítása, nem hogy egy pénzt/kriptokat tároló rendszernél. 

Legtöbb esetben ezek a pénzügyi szolgáltatók már köteleznek is a kétlépcsős azonosítás aktiválására.

A Binance esetén se felejtsd el! Ugye lehet a megadott telefonszámra SMS-ben belépő kódot kérni, de én elsődlegesen már mindenhol a Google Authenticator mobil app-ot használom.

A Binancet fiókban, a profilodon belül a ‘Security’ ponton belül a ‘Binance/Google Authenticator (Recommended)’ opciónál tudod aktiválni ezt.

Ezután biztonságosan fogsz tudni belépni a fiókodba, ha a jelszavadat el is lopnák, akkor emiatt nem fognak tudni nagy eséllyel belépni.

Binance egyenleg feltöltése utalással

A Binance tárcába tudsz utalni eurót, aminek díja 1 euró (ha pl. 500 eurót beutalsz, akkor 499 euró lesz jóváírva a Binance fiókodban). Így amikor kriptot veszel, akkor az egyenlegedről tudsz fizetni, aminek jóval kisebb lesz a jutaléka, mint ha bankkártyával fizetnél. 

Kriptot nem tudsz rögtön venni utalásos módszerrel, hanem elsőnek az egyenlegedre kell utalnod, ennek jóváírása 1-2 munkanap is lehet (az én tapasztalatom Revolut euró beutalás esetén, fél óra alatt a Binance egyenlegen van az összeg). Így ha rögtön szeretnél venni kriptot, akkor csak a bankkártyás fizetéses lehetőség marad.

A Binance egyenlegedre olyan szolgáltatókkal is be tudsz utalni, mint a Revolut.

A Binance tárcába az utaláshoz szükséges adatokat a ‘Buy Crypto’ főmenüponton belül a ‘Bank Deposit’ pontban válaszd ki a ‘Bank Transfer (Euro)’ részt, majd kattints a ‘Continue’ gombra. 

Ezután add meg, hogy mennyi eurót szeretnél beutalni. Ha a ‘Folytatás’ gombra kattintasz, ezután fognak megjelenni az utaláshoz szükséges adatok.

Revolut – Binance egyenleg feltöltése

A Revolut előnye Magyarországon, hogy a Revolut deviza egyenlegeket jelenleg ingyen fel tudod tölteni egy bankkártyás tranzakcióval. Valamint eurót ingyen tudsz utalni például a Binance egyenlegedre (A Revolut-ról az utalás díjtalan, de a Binance 1 eurót levon díjként a beutalt összegből). 

Továbbá kedvező árfolyamon tudsz váltani, igaz a Revolut csomagodtól függően lehetnek havi limitek, valamint minden esetben hétvégén felár van a devizaváltáskor. A Revolutról itt találod a teljes átfogó cikkemet.

Az én tapasztalatom, hogy Revolut számláról az átutalt euró összeg fél órán belül megjelenik a Binance tárcádban (de a Binance 1-2 munkanapot ír, szóval előfordulhat, hogy ennyi idő alatt fog megérkezni).

Kriptovaluta vásárlás, eladás, konvertálás

Hitel- vagy bankkártyával

A leggyorsabb módja a kriptovaluta vásárlásának, ha hitel- vagy bankkártyát használsz, viszont itt magasabb lesz a jutalék (2% a díj) és a maximum összeg is korlátozottabb.

Kattints a ‘Buy Crypto’ menüpontra, majd válaszd ki a ‘Credit/Debit Card’ opciót:

Binance kritpovaluta vásárlás bankkártyával

Itt egyszerűen válaszd ki, hogy milyen FIAT pénznemben szeretnél fizetni és milyen kriptovalutát vennél és menj végig a vásárlási folyamaton.

Egyenlegről, Fiat pénznemből

Ha sikerült devizát utalnod a Binance felületére, akkor a legkedvezőbb kereskedési díjjal tudsz venni kriptovalutákat.

Kattints a ‘Trade’ főmenüpontra, majd válaszd ki a ‘Spot’ opciót. Ekkor egy ilyen felület fog megjelenni:

Binance spot Pro felülete kereskedéshez

Ha Bitcoin-t szeretnél venni euróért, akkor a jobb oldali részen keress rá vagy menj rá az EUR-ra és ott is ki tudod választani a BTC/EUR-t:

Binance bitcoin vásárlás spot felületen

Ezután add meg, hogy egy bizonyos áron szeretnél Bitcoin-t venni (Limit opció) vagy a jelenlegi piaci áron vennéd (Market opció), mennyi euróért vásárolnál:

Binance Bitcoin vásárlás menete

Majd a Buy BTC gombra nyomva rögtön elindul a vásárlás.

Ha más kriptovalutát szeretnél venni vagy eladni, akkor ugyanígy menj végig a folyamaton.

Ha átváltani/konvertálni szeretnél, mondjuk Bitcoin-ból szeretnél venni Cardano kriptovalutát, akkor menj a ‘Trade’ főmenüpontra, majd válaszd a ‘Convert’ menüpontot. Itt add meg, hogy miből szeretnél átváltani (From), mire (To).

Eladásnál figyelj arra, hogy ha fiat pénznembe adod el, itt mondjuk euróban és nyereséged keletkezik, akkor ahogy a tőzsdei kereskedéseknél, itt is a nyereségből 15% adót kell majd befizetned az adóbevalláskor magyarországi adózás esetén.

Ha nem szeretnéd kivenni ezért fiat pénznembe, akkor ad el/konvertáld át egy stablecoinba, mint például USDT-be.

Valamint itt sokféle lehetőség van még, hogy beállítasz stop-limit megbízásokat, napi szinten, nagyon rövid távon kereskedhetsz stb… de ezekre ebben a cikkben nem térek ki.

Binance Staking

A szolgáltatás lényege az, hogy meghatározott kriptovalutákban, ha tartasz összeget (ezzel nem tudsz kereskedni), akkor a lekötött, fix idő lejárata után kapsz bizonyos százalék jutalmat (ezt hasonlíthatjuk a hagyományos banki befektetések, lekötések után járó kamatokhoz vagy a részvények után kapott osztalékokhoz is).

A Staking részt az ‘Earn’ főmenüpontból éred el:

Binance staking használata

Itt a ‘Token’ alatt találod azokat a kriptovalutákat, amelyekre éppen vannak staking ajánlatok, ezek közül tudsz választani.

AZ ‘Est, APY’ alatti százalékot az éves hozamot mutatják! Ez fontos, hogy éves hozam és nem a ‘Duration (days)’ oszlopban látható napokra vonatkozik, hogy annyi idő alatt kapsz ennyi százalékos hozamot! Tehát például, ha a TKO nevű tokenból 100 darab tokent 90 napra stakelsz, akkor ennek az éves hozama 13,99 TKO token lenne, de mivel 90 napig van stackelve, ezért ezt arányosan elosztva 3,44 TKO tokent fogsz szerezni a 90 napot követően.

Fontos, hogy az adott napig nem férsz hozzá ehhez a kriptovalutához, így ha ezidő alatt felmenne az értéke, majd a 90 napon belül le is menne a végére, akkor nem tudsz közben a lekötött mennyiséggel kereskedni. Érdemes csak akkor stakelned, ha biztos vagy benne, hogy ezt a kriptovalutát, a kiválasztott mennyiségben a következő időszakban nem akarod eladni.

Ahogy írtam, a kriptovaluta értéke időközben változhat, így az kockázatos, ha egy nem olyan népszerű kriptovalutát csak azért veszel, hogy a magas hozamot megkapd érte. Előfordulhat, hogy mondjuk 100 dollárért veszed, de közben az értéke romlik a kriptovalutának és hiába kaptál a végén 10 dollárnyi hozamot, addigra összesen ér a kriptovaluta mennyisége 80 dollárt… Természetesen fordítva is megtörténhet ez.

Talán érdemes lehet azokat a kriptovalutáidat stakelni, amelyek már ott vannak a tárcádban.

Fontos, hogy nem lehet akármennyi tokent stakelni. Tehát hiába van mondjuk 30 napra egy magas éves hozam, nem tudsz nagyobb összeget lekötni.

Mindig menj rá a ‘Stake Now’ gombra és ott válaszd ki a napok számát, majd látni fogod, hogy a ‘Minimum’ részt, ennyi darab tokent kell minimum stakelned és az ‘Available Quota’ részt, ami meg a maximum szám lesz. Ezen értékek különbözhetnek a napok számától, nézd végig ezeket, valamint add meg, hogy mennyi tokent szeretnél stakelni és akkor jobb oldalt meg fog jelenni a várható hozam:

Binance token staking információk áttekintése

Én például akkor szoktam egy kriptovalutát itt stakelni, ha van olyan ajánlat, olyan ktiptovaluta elérhető, amely már van a tárcámban és egy erősebb, rövid időn belül nem nagyon változó értékű token. Például a Cardano (ADA) tokenre szokott lenni rendszeresen staking lehetőség és akkor mondjuk 14 vagy 30 napra, amilyen lehetőség van, lekötöm az elérhető mennyiséget. De figyelembe veszem azt, hogy mekkora mennyiséget kötök le, úgy tervezem, hogy ezt a mennyiséget a lekötött ideig nem is adnám el, nem kereskednék vele. Így inkább hozzon valamennyit ezen idő alatt, mint a tárcámban álljon, de nagy hozamokra nem számíthatunk (persze a token száma növekedni fog és annak az értéke idővel, később is tud növekedni).

De én a staking helyett jobban szeretem azt, amikor lekötés nélkül, bármikor szabadon felhasználható az összeg, a kamat/jutalék napi szinten kerül kifizetésre és így is elérhető az éves 10-12%-os hozam, stablecoinokra, erős kriptovalutákra, de akár FIAT pénzemekre is.

De ehhez nem a Binance, hanem a Nexo platformot használom. Ide például az egyik kriptovaluta egy részét átutaltam a Binance-ből és itt kamatozik fix lekötés nélkül.

A Nexo egy olyan platform, ahol magas éves kamatok/jutalékok érhetőek el stablecoin-okra és kriptovaultákra is. Más kriptotőzsdei platformokról tudsz a Nexo fiókodba kriptovalutákat küldeni, de ha eurót szeretnél, akkor azt is tudsz utalni, például Revolut-ról.

Stablecoinokra maximum évi 12% jutalék elérhető, más ismertebb kriptovalutákra (pl.: Ether, Bitcoin, Cardano stb..) maximum évi 8% jutalék jár – és vannak olyan kirptovaluta, mint a Axie Infinity, amire maximum 36% éves jutalék jár, de ha csak FIAT pénznemekben tartasz ott összeget (pl. euró, dollár, angol font), akkor is elérhető az éves 12% jutalék.

A Nexo kriptokereskedési oldalról ebben a cikkemben találsz egy teljes útmutatót a használatához.

Binance vélemények

Saját véleményemet olvashatod igazából az egész cikkben, én is használom ezt a platformot. Szerintem fontos, hogy ne csak egy oldalon/platformon kereskedjünk. Nekem eddig gondom nem volt ezzel a szolgáltatással. A cikkben az előnyök és hátrányok bekezdésben írtam le több mindent a Binance-ről.

A cikkben nem osztok meg kriptovalutához kapcsolódó kereskedési tippeket és kommentben, emailben sem fogok ezekre válaszolni, mert nem vagyok ebben szakember.

Például érdemes magyar nyelvű oldalakat vagy YouTube csatornákat is követned. Szerintem jó lehet tanulásra, friss hírek, információk megszerzésére a Kripto Akadémia és a Kripto Vadász YouTube csatornája is.

A cikkben olyan partner linkek találhatóak, amelyeken keresztüli regisztrálás után akár én jutalékot is kaphatok. Ha ezen keresztül regisztrálsz/vásárolsz, akkor nem fizetsz többet, sőt sokszor még így kaphatsz kedvezményt/krediteket vagy hosszabb ideig kipróbálhatod ingyen az ajánlott eszközt. FONTOS! Én csak olyan dolgokat ajánlok partner linkkel, amelyeket én is aktívan használok/használtam, előfizetek rá és teljesen pozitív véleményem van róla.

Fontos!: A cikkben leírtak csak az én tapasztalataimon alapszanak, ezekért felelősséget nem tudok vállalni. Nincs közvetlen kapcsolatom a Binance-al és nem tartozok felelősséggel a szolgáltatásuk iránt! Bármilyen probléma, kérdés esetén a Binance ügyfélszolgálatát kell felkeresni!

“Binance: Regisztráció és használata” bejegyzéshez 6 hozzászólás

  1. Kedves Zsolt!

    Ha kártyás vásárlással veszek bitcoint, akkor a közlemény rovatba minek kell szerepelnie? Köszönöm segítséged.

    Válasz
    • Szia! Pontosan nem értem. Ha a Binance fiókodban bankkártyás fizetéssel veszel bitcoint, akkor szerintem nem kell megadnod semmit sem a közleményben, vagyis is ilyen nincs. A kártya adataidat megadod és elvégzed a vásárlást.

      Válasz
  2. Kedves Zsolt!

    Újfent köszönöm ezt a részletes leírást is, mint a Revolut esetében is. A kérdésem ahhoz kapcsolódik, hogy a Revolutról való beutalásnál írod, hogy neked luxemburgi átutalást kellett tenned, ami gondolom a cikk írása óta változhatott. Nekem a Beneficiary, illetve a Recipient címeknél egy Seyschelle szigeteki cím, illetve egy USA address van megadva. Létezik, hogy nekem a Seyschelle-re megadott adatokra kell utalnom, ha USD-t akarok beutalni?

    Köszönöm,

    Mitli Attila

    Válasz
    • Kedves Attila! Nem változott, mivel én a cikkben euró deviza beutalást mutatok meg, eurónál meg a képeken láthatóan kell beutalni. Dollár esetén mások a beutaláshoz a banki adatok.

      Válasz
      • Kedves Zsolt
        Én telegramon láttam egy hirdetést
        Bíró Dániel névvel. Felette velem a kapcsolatot. Mindenbe segítőkész.Euroban fizettem és most a nyereséget szeretném megkapni de mindig valamire fizetnem kell neki.Most 2100euroval vagyok szegényebb és még mindig kér tölem 744 eurot,hogy a nyereséget megkapjam. Ő azt írja adóba kell befizetnem,hogy a pénzt regisztrálják más országba.
        Tudnál nekem információt adni ebben.Csaló áldozata lettem?
        Wallet oldalon utaltam váltottam.Ö küldte a tárca számokat.
        Dániel azt írta,hogy az amerikai tözsdén van és gyorsan pénzhez lehet jutni.
        Köszönöm a segítséget.

        Válasz
        • Kedves Tünde! Sajnálom, de ez egy elterjedt csalás. Semmiképp ne utalj, mert azt a pénzt sem fogod már többé látni. Rendőrségi feljelentést érdemes tenni.
          Fontos, hogy gyors, 100%-ban ígért meggazdagodás nincs és akik ilyet ígérnek, azok csalók szoktak lenni, főleg ha Telegramon, Facebookon és más ilyen csatornákon keresnek meg, kommunikálnak… Mindig érdemes utánaolvasni annak a befektetésnek, témának, amibe befektetnénk, körül kell járni a témát, tanulni kell róla (cikkeket elolvasni, videókat megnézni hitelesebb forrásokból) és akkor látható, hogy 2100 euróból nem lesz dupla vagy tripla annyi csak úgy… ha befektet az ember mondjuk kriptovalutába (de akár tőzsdén részvényekbe), akkor könnyen előfordulhat az, hogy felére esik az értéke átmenetileg vagy rosszabb esetben nagyon sokáig és nem duplázás lesz, ezért magas kockázatúak ezek a befektetések… szóval nem ígérhet így senki többszörös profitot, gyors pénzhez jutást stb… Ráadásul a befektetendő pénzt sem szabad elutalni csak úgy valakinek, hogy majd ő befekteti, főleg nem valami kriptotárcába nem utaljuk át, mert akkor még lenyomozhatatlan is lesz… :/

          Válasz

Szólj hozzá!

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.